Treść opublikowana przez wojtek13001
-
[B5 1Z] DWUMAS
Sprzęgło z dwumasem w AHU i AFN jest takie samo. Na sprawnym dwumasie jeździ się bardziej komfortowo niż na sztywnym kole ale przyczyn szarpania może być wiele.
-
Jaka wybrać osłone przegubu ?
Ja kupiłem w miejscowym sklepie jakąś Hart za kilkanaście złotych taką sztywną jakby plastikową i śmiga do dzisiaj a było to pięć lat temu
-
Kupno nowej kosiarki spalinowej - co wybrać ?
Mam dokładnie taką samą drugi sezon chodzi dobrze tylko zauważyłem że ma miekki nóż jest już mocno wypiaskowany na końcówkach. Najważniejsze żeby kosiarka miała napęd i mielenie żeby nie trzeba było latać z koszem:) No i najlepiej silnik brigsa.
-
Nie działa podświetlenie nóg i brzęczyk
Witam mam dokładnie to samo nie dział podświetlenie nóg pasażera i czerwona lampka w drzwiach, jak otworze drzwi pasażera do główne oświetlenie wnętrza się zapala. Bezpieczniki sprawdzałem. Co to może być?
-
Pęknięta rurka odmy 1.9 TDI AVG
Ja mam zamiennik toprana już piąty rok i wszystko jest ok. więc nie ma sensu kupować ori. szkoda kasy.
-
11 letnia opona
Mniejsze obciążenie
-
11 letnia opona
Ja bym na niej jeździł. Tylko daj ją na tył
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Mi 1 L starczył na płukanie i wymiane
-
Opony bieżnikowane, co sądzicie.
Jak się wyważyły te opony czy mają jakieś wady np . są głośne? Bo też się nad nimi zastanawiam.
-
Polecane opony letnie
Takie zagłębienie na boku opony to łączenie, z tego co wiem to nie jest wada.
-
Audi a4 b5 jak zadbać o klimatyzacje
Wazne jest żeby włączać klimatyzaję dość często również zimą, wtedy układ się przesmaruje i uszczelni.
-
Wymiana poduszek pod skrzynią AEB
Wymiana jest łatwa z tego co pamiętam to nawet nie trzeba podpierać skrzyni jak najpierw wymienisz jedną póżniej drugą. Obydwie firmy tych poduch to wysoka półka. Ja pięć lat temu wymieniłem poduchy skrzyni na Meyle i do dzisiaj wyglądają dobrze.
-
Problemy z zimnym silnikiem. Obsługa i momenty dokręcania świec żarowych
Witam. Mam taki problem mierzyłem multimetrem oporność świec i wyszła mi wartość w zależności która świeca od 1,6 do 1,8 Ohm natomiast w danych technicznych świecy podają wartość 0,9 Ohm czy to oznacza że świece są uszkodzone? Dodam jeszcze że mierzyłem nappięcie na świecy i wyszło ponad 11V ale gdy po zdjęciu kapturka dotknąłem końcówki świecy była ona zimna. Co o tym sądzicie? Chciałem jeszcze dopytać bo trochę ciemny jestem w tym temacie. Jak to jest możliwe że świece NGK które posiadam mają natęzenie prądu 5A a np. Beru 16A czy to oznacza że są trzy razy słabsze? Pytam bo jak robi się chłodniej to silnik trochę mi przerywa i przykopci na siwo.
-
Notlauf - nowa turbina, zaślepiony egr
To w B7 można sobie tak poprostu zaślepić EGR?
-
Szarpanie i stuki - przegub wewnętrzny?
Prędzej padają przeguby zewnętrzne niż wewnętrzne. Nasłuc**j przy skręconych kołach jak ruszasz czy naparza bardziej.
-
Szarpanie i stuki - przegub wewnętrzny?
Jaki masz silnik? Jak to się dzieje po rozgrzaniu to obstawiał bym koło dwumasowe.
-
Kąt pochylenia przednich kół
Z tego co wiem to te same sanki były montowane w a4 i a6 w a4 wahacze przykręcamy w wewnętrzne otwory a w a6 w zewnętrzne ponieważ ma większy rozstaw kół. Prosty wahacz też ma dwa otwory
-
Kąt pochylenia przednich kół
Ja mam przykręcone na tych wewnętrznych a i tak mam negatyw a na tych zewnętrznych otworach bym się wogule nie odważył przykręcać wahaczy jakoś mi to podejrzanie wygląda
-
Kąt pochylenia przednich kół
Mam tak samo i nic się z tym nie da zrobić na sankach nie wyregulujesz bo jedna strona ciągnie drugą. Wydaje mi się że b5 są już zmęczone i schodzą się na kielichach myślałem kiedyś nad założeniem rozpórki ale niewiem czy to by coś pomogło.
-
Jakie amortyzatory na tył kupic ?
Każde markowe będą dobre. Ja kupiłem na tył jakieś tanie SRL i teraz jak jest zimno to coś z tył trzeszczy więc nie polecam.
-
Wymiana kompresora na używany
Do gościa od klimy pojade wiadomo żeby sprawdził szczelność i nabił ale wymiane osuszacza dławika i kompresora zrobie sam zawsze coś kasy się zaoszczędzi (chyba). Najbardziej się boje jak będzie nieszczelna ta chłodniczka w desce to wtedy rezygnuje z klimy bo za dużo roboty No i klima zrobiona w garażu mrozi aż miło. Podam co było zrobione i koszta jak ktoś będzie robił to będzie miał rozeznanie co i jak: kompresor używany 150 przewód kompresor-chłodnica 109 osuszacz i dławik (HELLA) 96 olej do kompresora PAG-46 40 próżnia odgrzybienie i nabicie 150 oringi To by było na tyle pozdro.
-
Wymiana kompresora na używany
Witam. Chciałem uruchomić klimę która nie działa w samochodzie od 3 lat czyli od momentu jak kupiłem auto. Uszkodzony jest kompresor a dokładnie sprzęgiełko które zostało uderzone przez kamień i jest zagięte więc postanowiłem kupić drugi koimpresor. W związku z tym mam parę pytań: 1. Na co zwrucić uwagę kupując używany kompresor żeby nie kupić złomu? 2. Czy przed montażem kompresora powiniennem zalać go olejem? 3. Czy jeżeli rusze śrubunki przy wymianie osuszacza i dławika to musze wymieniać oringi czy mogę poskręcać na starych? Jeżeli macie jakieś wskazówki zebym czegoś nie z....ł to będę wdzięczny. Dzięki
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Witam. Ile płynu wchodzi do układu ale nie mówie o płukaniu tylko jak chcę napełnić?
-
Wymiana 2masy i sprzegla .prosze o wskazowki
W dziale warsztat wszystko jest ładnie opisane wystarczy poszukać
-
Czy wymieniać kompresor klimy?
Witam panowie. Mam taki problem że jak kupiłem auto już 2 lata temu koło pasowe kompresora było zagięte tak jakby uderzyło w jakiś kamień a pasek i napinacz był zdemontowany i teraz postanowiłem się za to zabrać, więc naprostowałem ten rant od koła kombinerkami i zamontowałem pasek i napinacz tak na próbę żeby zobaczyć co się będzie działo. Odpaliłem i kompresor się kręci ale koło ma lekkie bicie klima się nie załącza wywaliło błąd 22.1 (F118 - wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji ciągła przerwa) czyli rozumiem że niema czynnika w układzie. I teraz mam pytanie jak to ugryźć wiem że muszę podjechać do fachowca i sprawdzić szczelność ale czy muszę kupować kompresor a jak tak czy warto używany? Jak ktoś się orientuję to proszę o rady od czego zacząć.