Treść opublikowana przez kuba.goller
-
[BRE] problem z odpalaniem 2.0 TDI BRE B7
Nie dojdziesz teraz, na szczęście nie ma zniszczeń. Tylko gdzie jest ten brok, który wyleciał?
-
Poduszki silnika ORI czy zamiennik
Warto, choć piszę z doświadczenia w B7, u mnie jest poduszka na końcu skrzyni, która mocno wpływ ana jakość ruszania itd.
-
Turbosprężarka 2.0 TFSI
Jak masz takie podejście to najlepiej kup ori, będzie miał spokój na parę lat. Z regenerowany to jest różnie, jak zmieniałem dwa razy bo była źle zrobiona. Na szczęście mam warsztat pod pracą więc nie ma zachodu z naprawami gwarancyjnymi. Ale jak ktoś nie ma czasu bo pracuje, mieszka gdzieś dalej to takie zabiegi pochłoną dużo czasu, kasy i nerwów.
-
[BRE] problem z odpalaniem 2.0 TDI BRE B7
Teoria jest taka, że rozrząd się przestawił gdy próbowałem go odpalać na samostarcie, w moim przypadku zmywacz do hamulcy bo tylko to miałem pod ręką, jak się okazuje jest zbyt palny i jak to mechanik określił dostał gwałtownego kopa - ale to jednak z teorii. Druga to taka że brok gdzieś się podwinął i przyblokował. Pewnie teraz nikt nie dojdzie. Wczoraj odebrałem, chodzi ładnie, ma lepszą synchronizację, bo przed awarią miałem -3,49, teraz jest -1,97, bardziej miękko pracuje.Czyli jest wartość dodana w całej tej sytuacji, nowy rozrząd, lepiej pracuje - ech..... Tak czy inaczej, robię zdjęcia i wystawiam bo mam wrażenie że już czas 262.000 km przebiegu, choć doinwestowany jest mocno ale pewnie to nie będzie miało końca.
-
Poduszki silnika ORI czy zamiennik
Dokładnie, w zamienniku nigdy twardość/mieszanka gumy nie będzie taka jak dała fabryka a to ma znaczenie.
-
Zmiana halogen na Bi-Xenon
Moża kupić adaptery do wtyczek. Problem jest z samo-poziomowaniem i z poziomowaniem lamp z kabiny tak jak było z H7, niby są moduły do tego ale mi padł po 2 miesiącach. Oddaj do przeróbki komuś.
-
[BRE] problem z odpalaniem 2.0 TDI BRE B7
Już jestem po naprawie. Scenariusz był taki, jak odpalałem rano to wyleciał brok z wałka (lewego), stracił ciśnienie dlatego zaczął nierówno chodzić i nie wiadomo jak ale przestawił się o kilka zębów rozrząd (tu jest kilka teorii). Całe szczęście, że nie doszło do bliskiego spotkania zaworów z tłokami. Wczoraj po ustawieniu rozrządu odpali normalnie - nogi mi się ugięły ze szczęścia. Założyli nowy rozrząd bo ten miał już 40 tyś i wszystko było rozebrane i zaraz jadę odebrać. Jedyna rzecz,która mnie martwi to to, że nie można znaleźć broka, który wyleciał, oby był w misce olejowej...
-
[BRE] problem z odpalaniem 2.0 TDI BRE B7
Kurcze tak czytam ten post i sam mam problem z odpaleniem BRE, tzn nie odpala. Chyba to zbieg okoliczności ale w piątek wymieniałem pokrywę zaworów a w sobotę rano odpalił, zaczął chodzić nierówno więc go zgasiłem i potem już kaplica, kręci normalnie i nie odpala. Na samostarcie chodzi wiec mechanicznie wszystko ok, najwyraźniej nie dostaje paliwa... Laweta i stoi w serwisie, ciekawe ile pęknie - znowu... Chciałem sprawdzić bezpieczniki przy kompie ale jakiś debil wymyślił jedną śrubkę od pokrywy tak głęboko że trzeba ściągać wycieraki i podszybie, więc już sobie darowałem a szkoda bo może tam jest przyczyny jak u kolegi. Może macie jakieś pomysły aby w serwisie nie chcieli mi wymieniać wtrysków:)
-
Zarowki STOP
Jak do kierunkowskazów, 21W
-
Rezanie bixenonu
A moze załóż full Led, z tego co widziałem to 1599 kosztują dwie soczewki.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Najlepiej - oczywiście dla tych co mogą włączyć wentylacje po zgaszeniu auta, wtedy suszenie robi sie samo i nie trzeba rezygnować do końca jazdy z klimy.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Mogłeś jeszcze bliżej nawiedzić. Najlepiej kupić jakiś preparat ale nie pianę i spijając ustawić wentylator na 2-3 bieg aby lekko pchał chmurkę płynu na parownik i przez parownik. Ja przynajmniej tak robię od paru lat nie mam żadnego problemu z Klima. No moze do wczoraj jak urwał sie wiatrak od klimy i coś sie stało z nawiewem bo raz leci przez kratki powietrze a raz nie...
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Najlepiej jak najblizej. Wierć w kanale który idzie od wentylatora jak najbliżej parownika np. 5 cm, wtedy nie ma szans jak wpadnie wiertło abyś coś uszkodził.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Poszukaj dobrze schematów a sie przekonasz
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
To co widac po wyjęciu korka to nagrzewnica. Do parownika dużo lepiej dojść od strony kanału od wentylatora robiąc dziurkę
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
proszę
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
Podobno od B8 świeca lepiej niż w B7 a pasują bez przeróbek. Na pewno warto wymienić odbłyśnik jak w moim przypadku - zobacz film który zapodałem. Gdyby robił to jeszcze raz to wsadziłbym pełny Led, cały gotowy zestaw. Pelny led tzn? np. to: https://hidretrofit.pl/sklep/soczewki-koito-biled/
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
Podobno od B8 świeca lepiej niż w B7 a pasują bez przeróbek. Na pewno warto wymienić odbłyśnik jak w moim przypadku - zobacz film który zapodałem. Gdyby robił to jeszcze raz to wsadziłbym pełny Led, cały gotowy zestaw.
-
Naprawa zatartych wycieraczek
Kup oryginał i zapomnij o temacie, ja kupiłem zamiennik w IC - gówno jakich mało.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
a włączyłeś wentylator aby pchał to wszystko przez parownik? ja robię tak od 5 lat i nigdy mi nie śmierdziało z klimy na econ. Zdjęcia robiłeś kamera inspekcyjną - jaką bo chce sobie kupić?
-
Avant, stockowy subwoofer - poprawa grania?
Nie wiem czy taka rewelacja, basów jest za dużo a sterowania samym sub nie ma. Nie ma to za wiele wspólnego z dobrze dostrojonym zestawem, oryginalnie jest moim zdaniem lepiej bo wszystko jest stonowane. Chyba, że dla kogoś dobry zestaw muzyczny to dużo basu. Kiedyś był trend im większa tuba tym lepszy sprzęt:)
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Tak dokładnie. Jak chcesz to mam dsy i tarcze zimmermann lub ferodo. Wytrzyma to nie jedno takie hamowanie Myślisz że jednak czas na tarcze? myślałem że przynajmniej dwa komplety klocków wytrzymają... może to normalne... ps, musimy zrobić znowu taki deal jak poprzednio
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Czy jest możliwe aby nowe tarcze po jednym komplecie klocków były do wymiany? Mam 320 mm, tarcze Ferodo i klocki Ori, patrzyłem ostatnio jak były zdjęte koła i jest dość spory rant na tarczach (na oko)... klocków zostało z 20%. Nie wiem czy kupować nowe tarcze z klocami. Oczywiście nie było podczas eksploatacji tego zestawu żadnych niespodzianek, jak 10 hamowań z 200-0. Czy do 320 klocki to FDS1629?
-
Polecane opony wielosezonowe
Bardzo dobry jest Michelin, założyłem mojej żonie do BMW 1, są super komfortowe, jak najlepsze opony letnie. Jeździłem już poprzednie lato, zimę i teraz i naprawdę na nasze teraźniejsze warunki to super pomysł. Jedynie to zauważyłem że przy bardzo dynamicznej jeździe w mega gorące lato opona bardzie płynie niż typowa letnia ale kto tak jeździ na dłuższą metę. W zimę też bez zarzutu.
-
R8 Plus 5.2 V10 FSI 610PS AraBlau
Ostatnio testowałem 3 dni XC90 T8, strasznie mi się podobało ale po teście nigdy tego nie kupie, fotel uwiera, wszystko ustawiane przez tablet - słabo jakoś.