Treść opublikowana przez kuba.goller
-
Rezanie bixenonu
Ja tu robiłem w swoim http://allegro.pl/audi-a4-b8-lift-bi-xenon-led-neon-montaz-i6186493669.html
-
RNS E wymiana lasera instrukcja
ja kupiłem cały napęd z laserem na aliexpress za ok 100zł, działa bez zarzutu.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
jeśli chcesz zepsuć sobie wentylator nawiewu to psikaj... jak ściągniesz schowek to masz zaślepkę do parownika i tam najlepiej jest zapiankować.... Pod zaślepka to nie jest parownik tylko nagrzewnica, aby dojść do parownika trzeba nawiercić otwór jak pisał kolega powyżej.
-
Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)
Dołożyli w jednej lampie kawałek, ale generalnie na stary, lampy nie parują, jest dużo lepiej niż było wcześniej. Jak sie do tego zabierasz i robisz dla siebie to kup sobie klej w hidretrofit jak i same szkła soczewek (Gładkie szkło ZKW-R / Hella 3"), zrobisz porządnie bo rozkręcania jest trochę ( zdjęcie zderzaka itd.) Tu masz film przed i po regeneracji:
-
polerownie przednich lamp w B7
Ja słyszałem, że po polerowaniu trzeba koniecznie zabezpieczyć lakierem przed UV bo inaczej zżółknie moment.
-
Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)
Nie ma szans aby to wyjąc bez rozklejenia, byłem przy tym jak regenerowali moje. Po rozklejeniu trzeba jeszcze zdjąć osłonę i rozkręcić wszystko. Wyglądało to na dość proste...
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
Projektory z B8 pasują P&P do B7?
-
Chińska nawigacja + kamera cofania + 3G
Ja wrażenia z użytkowania? Miałeś fabryczny BT jak to teraz działa? Jak w ogóle z podłączeniem, tylko kostki i działa?
-
Logi do oceny 2.0 TDI BRE - Bardzo przeładowuje.
Ja miałem dokładnie jak Ty, pojechałem na program w Wawie, samochód na rolki i od razu diagnoza przeładowuje. Dziwnym trafem na górze jest od razu warsztat, dostaje wycenę, że na pewno trzeba wymienić turbo i może inne rzeczy wyjdą. Wkur... się i pojechałem do innego - znanego w Piasecznie. Tam na rolki i facet mówi, że to żadne przeładowanie, jest ok, działamy. Zrobił program i jeżdżę do dziś. Fakt, że turbina poszła bo był na nią czas - 200 tyś km. Założyłem nową i jest ok. Sprawdź jeszcze przewody od turbo bo mi wywalił błąd jak był przedmuch, ten przewód który wychodzi z turbo do dołu lubi przepuszczać na uszczelniaczu lub w ogóle się rozwala. Tutaj niech Cię ręka boska broni przed zamiennikiem, przerabiałem to, wystrzelił po 10 km - tylko Ori koszt chyba 400-500 zł. Patrzyłem na logi choć znawca nie jestem ale ciśnienie moim zdaniem w normie, normalnie jest 1,4 bar po wirusie 1,5 bar - przynajmniej ja tak mam. W piku jest po 1,6 bar ( po wirusie) i nie wywala błędów. zakup sobie to - super sprawa - http://www.qmatis.com/pl/devices/menu-vfiz
-
[INNE] Zgrzeszyłem...ale dobrze mi z tym! Audi ... KILLER!!!
Czyli to czego miałeś już nigdy nie kupić Ja też myślę o zmianie na e91...
-
RNS-E popularność ze względu na wygląd ?
Najdroższe jest wyjście video z RNS-E, tego nie uwzględniłeś. Coś takiego http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-3888-Modul-Audio-Video-Kamera-AUDI-RN-E-CAN.html
-
RNS-E popularność ze względu na wygląd ?
Teoretycznie wystarczy kupić wyjście video do RNS-E i to co w linku, tylko że to wychodzi przynajmniej 1000zł a rozdzielczość zwykłego RNS-E chyba nie powala i ciekawi mnie jak będzie wyglądała google mapa. Udają się takie sztuki:
-
RNS-E popularność ze względu na wygląd ?
Czy ktos praktykował mirror link do RNS-E. Wiem że trzeba mieć wyjście video i kupić w chinach Mirrorlink wifi - to tylko teoria, ciekawe czy działa. Wtedy można odpalić google maps z korkami... np. http://www.aliexpress.com/item/Car-WI-FI-MirrorLink-Box-for-IOS-Android-System-Smart-Phone-Miracast-AirPlay-Allshare-Cast-Screen/32351687854.html?spm=2114.01010208.3.29.MD6YuX&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201644_1_505_506_503_504_10020_502_10001_10002_9910_10017_10005_10006_10003_10021_10004_10022_10018_10019,searchweb201560_1,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_-1&btsid=bbb02368-f06a-4c89-acb8-9a6ec3117a85
-
barwa soczewki bixenonu
Ja też robiłem ale w B7: Film:
-
Słabo grające głośniki tył i subwoofer
Wczoraj reanimowałem swój system, po walce z wzmacniaczem i bardzo cicho grającymi głośnikami tylnymi udało mi się znaleźć problem. Same głośniki choć cicho grały były uszkodzone. Kupiłem używane i wszystko ożyło, graja 5 razy głośniej niż stare. Wtyczka od gwizdka jedna była wypięta. Wcale bym nie powiedział, że głośniki z tyłu grają normalnie dużo ciszej, różnica jest ale nie tak duża jak mi się wydawało. Jak ktoś ma podobny problem to sugeruje zdjąć boczek, bajecznie prosta sprawa.
-
powłoka hydrofobowa na szybę jaką wybrać?
Powłoki są fajne, póki nie przyjdzie Wam jechać nocą podczas deszczu - strasznie się maże, używałem DiamondBrite.
-
Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)
Przeciwskazań żadnych nie ma, kwestia barwy światła przed samochodem. 5500 bedą bardziej niebieskie niż 4300.
-
Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)
W skrócie to tak. Jest sporo napisane w tym temacie jak to zrobić. Do tego trzeba wyczyścić czymś miękkim soczewkę.
-
Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)
Sam tego nie robiłem, byłem po Warszawą w polecanym warsztacie. Ale przyznam, że jest to dość prosta czynność, teraz to bym kupił zregenerowane odbłyśniki i sam to zmienił.
-
Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)
Witam, postawiłem pochwalić się efektem regeneracji z A4 B7 BiXenon. Wymiana odbłyśnika, czyszczenie wnętrza reflektora i soczewki. Film: https://youtu.be/GRdh7xaw-vM
-
Czy amortyzator może stukać?
Tak, Sachs. chciałem Bilsteina B6 ale okazało się ze wycofali przednie z produkcji.
-
Czy amortyzator może stukać?
Ja też zdecydowałem wymienić komplet amorków choć na badaniu wyszły wszystkie ok 70% ale miały przejechane 230 tyś ( w tym 120 w PL). Okazało się, że tylny miał krzywą sztycę, nie wiem jak mogłem jeździć tyle czasu i tego nie czuć. Oczywiście przy zmianie przodu poszły nowe górne wahacze LM (polecam naszykować się na to wszystkim, którzy po takim przebiegu się za to biorą). Pukanie ustało, komfort dużo lepszy - jakiś taki sprężysty się zrobił. Jak widać sama ocena procentowa amorków to nie wszystko, przebieg robi swoje.
-
Słabo grające głośniki tył i subwoofer
Pomierzyłem i przechodzi prąd, nie wiem co mogło w nim paść. Podłączyłem pożyczony wzmacniacz z B6 i wszystko gra jak trzeba. Kupiłem używkę a z tym będę eksperymentował. Kupiłem kondensatory 6800, zobaczymy jaka będzie różnica.
-
Słabo grające głośniki tył i subwoofer
Panowie, dzisiaj pełen nadziei, że naprawię wzmacniacz zabrałem się do wlutowania włącznika. Wszystko poszło po myśli (oprócz kilku drobnych poparzeń od lutownicy) ale niestety głośniki dalej nie grają. Na wzmacniaczu jest napięcie, po podłączeniu kostki słychać "pyk" włącznika, pokazuje się na nim napięcie a głośniki milczą. Wklejam zdjęcie nowego włącznika (z lewej) i starego wylutowanego (z prawej), trochę się różnią parametry, może to jest przyczyną...?
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Podpowiecie jak zmienić język obsługi głosem, u mnie nawija po francusku...