Treść opublikowana przez kuba.goller
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Chce kupić do siebie Bilstein B12, możecie polecić kogoś z dobrą ceną?
-
Bilstein B12 A4 - gdzie kupić?
Witam, czy ktoś może doradzić gdzie kupić Bilsteina B12, czy mamy jakieś zniżki klubowe w Bilstein Polska?
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
103,5 mm jak to znaleźć, bo do zawieszenia sportowego polecają 110 mm czyli 1BE/1BV a przód wydaje mi się nie ma znaczenia, czy zaw. sportowe czy komfortowe są te same odboje?
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Przymierzam się do zamiany swojego zawiasu 1BA na Bilstein B12, wiecie może czy trzeba zmieniać odboje na "Sportowe" z przodu i z tyłu?
-
nie działają wycieraczki a4 b7
Tak, jak mi się popsuł to kupiłem w intercarsie i zaraz oddałem jak zobaczyłem jakie to badziewie.
-
nie działają wycieraczki a4 b7
Lepiej kup oryginał, zamiennik starczy na krótko.
-
kontrolka niskiego poziomu oleju
Są dwa przewodu w kostce ktora wpinasz w czujnik poziomu oleju w misce olejowej.
-
[B6 AWX] Szarpanie przy ruszaniu
Mi o sprzęgle mówią od 4 lat, że już na pewno się skończyło a koło dwu masowe się rozleciało. O dziwo dalej jeżdżę i jest ok mimo wirusa, wiec uważaj żeby Ci nie zmienili dobre sprzęgła na dobre
-
kontrolka niskiego poziomu oleju
U mnie problemem był przerwany przewód zaraz za kostką, bez rozebrania izolacji nie było wiadomo dlaczego ciągle się zapala.
-
[B6 AWX] Szarpanie przy ruszaniu
Ja się zastanawiam czy profilaktycznie nie powinno się wymienić poduszek pod silnikiem, w końcu ta guma przynajmniej u mnie ma 10 lat i 270 tyś, może też się wyrobiła, straciła trochę na jędrności... Jestem już po wymianie wszystkich poduszek, nic nie puka, nie stuka. Okazało się przy wymianie, że lewa poduszka sinika miała naderwane mocowanie, pewnie nie do znalezienia gdyby nie demontaż. Silnik jakby bardziej miękko pracuje, nie przenoszą się tak jak wcześniej wibracje.
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
Koledzy, czy ktoś wie jaki jest numer gałki z mieszkiem, jak poniżej...kolor kamut 1ZH - tyle wiem. Chce zamówić nową w ASO.
-
Galka A4 B7 wymiana
Koledzy, czy ktoś wie jaki jest numer gałki z mieszkiem, jak poniżej...kolor kamut 1ZH - tyle wiem. Chce zamówić nową w ASO.
-
A4 B7, BRE, co ile rozrząd, jaki olej
Producenci pasków daje na nie gwarancje na 65.000 km, ja leje MIllersa 5w40 (nie mam DPF) i wymieniam co 10 tyś.
-
[B6 AWX] Szarpanie przy ruszaniu
Nabyłem komplet poduszek w ASO, dwie silnika, odbój i poduszkę skrzyni - zobaczymy jaki będzie efekt. Podkreślam że żadna nie wylała a pod skrzynią była wymieniana na LM 4 miesiące temu. Ciekawy jestem czy będzie jakiś efekt wstawienia nowych i czy stare rzeczywiście zrobiły się plastikowe, bo według mnie po tylu latach nie mogą mieć elastyczności jak nowe.
-
Rezanie bixenonu
Łatwo jest dotrzeć do tej śruby przez tylny dekiel? po której stronie soczewki ona jest, po stronie kierunku?
-
Rezanie bixenonu
Ja u siebie walczę z rozmytym odcięciem w prawej lampie, mam odblaski po regeneracji, nowe palniki. Lewa lampa jest super ostra. Ostatnio rozbierałem lampy aby wymienić na nowe szkła soczewki, jest lepiej ale dalej nie ma takiego odcięcia na prawej jak na lewej. Zwróciłem uwagę na śrubki do regulacji przesłony w obu lampach były wkręcone na maksa i jednak jest różnica, kurde w czym?
-
[B6 AWX] Szarpanie przy ruszaniu
Ja się zastanawiam czy profilaktycznie nie powinno się wymienić poduszek pod silnikiem, w końcu ta guma przynajmniej u mnie ma 10 lat i 270 tyś, może też się wyrobiła, straciła trochę na jędrności...
-
[B6 AWX] Szarpanie przy ruszaniu
Tez mam tak u siebie, dzieje sie to tylko na rozgrzanym aucie. Były już przypadki ze wydawało mi sie, że naprawiłem, ale po jakimś czasie wraca. Moim zdaniem głownie (ale może nie zawsze) jest to przyczyna poduszki skrzyni - u mnie mimo ze LM to rozkleiła sie, wiec teraz kupie ORI. Zawsze po założeniu nowej była duża poprawa a nawet brak szarpania - długo to nie trwało. Maiłem tez problem z pukaniem po wymianie rozrządu, w belce przedniej jest taki odbój od silnika, źle to złożyli. Lekkie korekty łyżką od dołu pomogły.
-
Wszystko o silnikach 2.0 TDI
Też się podpisuje pod tym, że jak się dba to się ma. Ja mam 266 tyś km i mam ori koło dwumasowe, ori wtryski, nic się nie dzieje... czytając wypowiedzi niektórych dawno powinno się to popsuć.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja leje Millersa nano 5w40, w porównaniu z motulem 5w30 dużo mniej go spala, innych różnic nie zauważyłem.
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
U mnie znowu walnęło kolejne 100 tyś km więc postanowiłem zmienić olej w skrzyni, wlałem polecany przez Dev-a i wszystko jest ok, żadnych różnic na plus czy minus. Wcześniej miałem Motula. Mało go coś tylko weszło, lekko ponad 2 L.
-
Synhronizacja rozrządu a spalanie.
Poleci ktoś dobry warsztat w Warszawie do ustawienia synchronizacji w 16V, mam nowy rozrząd ale mój warsztat nie wie za bardzo o co chodzi z ustawieniem synchronizacji, na znaki wyszło -1,96, chyba że jak dobrze czytam trzeba tylko lekko ruszyć wałek dolotowy, sprawdzić odczyt w VAG i to wszystko? - może sam zrobię...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Moze nie miec, ja nie mam. Ja leje Millersa 5W40
-
[BPW] głośniejsza praca silnika
Ja wiem czy jest się czego czepiać. Koniecznie sprawdź synchronizację wałka, jak miałeś remont to znając naszych mechaników nikt tego nie zrobił. Ja parę dni temu miałem przygodę z silnikiem i byłem zmuszony założyć nowy rozrząd mimo, że stary miał 40 tyś nalatane. Na starym synchro miałem -3,4, teraz jest -1,9 i od razu bardziej miękko pracuje. A tak naprawdę synchro powinno być ok 0, podobno najlepiej ok -1. Kup sobie VFIZ to będziesz sam wszystko sobie odczytywał, kasował błędy itd.
-
[BRE] problem z odpalaniem 2.0 TDI BRE B7
I ja szukałem, naprawdę dokładnie, mechanicy też. Nie wiem z jakiego materiału jest wykonany brok, słyszałem że aluminium, może skonsumował? Oby był w misce, tam będzie bezpieczny.