Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

JawoR36

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JawoR36

  1. W schowku wytniesz dziure. Z auta zabierz radio, tunel, stelaz pod radio, popielniczkę i climatronic
  2. Można wiedzieć co chcesz robic w zawiasie w Audi o przebiegu 120k?
  3. Tu nie ma co więcej opisywać, do wymiany jest dwumas.
  4. JawoR36 opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witam, posiadam pod maską kompletny układ Webasto w A4 B7, jednak nie posiadam do niego ani pilota, ani jakiegoś panelu we wnętrzu. W jaki inny sposób można je obsłużyć? W liczniku nie widze opcji Webasta. Posiadam takze nietypowa antene na szybie.
  5. JawoR36 odpowiedział(a) na Bilan temat w Audi A4 B6/B7
    A dokładniej? I czemu pytasz tu, a nie u mechanika, który będzie kasować za robociznę?
  6. JawoR36 odpowiedział(a) na cykcyrykcyk temat w 2.0TDI
    Olej leje się taki, jaki przewidział producent i nie ma ŻADNEGO powodu by go zmieniać, jeśli chodzi o właściwości 5W30, ale samą markę bym zmienił na coś lepszego. Osobiście leję Motula z normą dla DPF Wymień olej najpierw. Jak nie pomoże wymiana oleju, to i żaden ceramizer nie pomoże. Każdy filtr da radę, bylebyś go wymieniał w granicach 10-15tyś, a najlepiej 10tyś km. Oryginalnie szły tam bodajże NGK i takie bym zakładał. Ceramizery do silnika to jak plasterek na złamaną rękę.
  7. Powtórzę, DWUMAS :)
  8. Załóż z powrotem 17 i sprawdz czy problem zniknie
  9. Nikt nie potrafi znaleźć problemu czy znaleźć rozwiązania, bo znaczną różnica jest czy nikt poza tobą problemu nie widzi czy jednak widzi, ale nie potrafi pomóc. Poza tym, czy aby czasem nie bujasz się z tym od pół roku? https://a4-klub.pl/topic/449907-auto-znosi-na-boki/?tab=comments#comment-5459245 Odstaw auto raz a konkretnie do PORZĄDNEGO serwisu, a nie pana mechanika za dychę. Diagnosta? A co Ci diagnosta powie? Tyle co się nauczył, tzn że jak guma pęknięta na przegubie to trzeba pomarudzić, że jak zaszarpie i zapuka, to trzeba wpisać drobną usterkę i że ręczny musi jako tako działać. Diagnosta to nie mechanik i nic z nim wspólnego nie ma, on tylko wie co ma sprawdzić, a nie jak naprawić. Fajnieby było jakbyś napisał od kiedy się tak zaczęło dziać, po jakiej sytuacji itd
  10. Bez kompa to gdybanie, na które szkoda czasu
  11. Wymiana oleju w torsenie w B8? Po co, na co? Oleju w tylnym moście się nie wymienia, a ewentualnie uzupełnia braki, a tym bardziej w tak świeżym aucie. Bardzo uznany serwis specjalizujący się w VW/Audi, w momencie jak zapytałem o profilaktyczną wymianę oleju w manualnej SKRZYNI, dosłownie wybił mi to z głowy tłumacząc to brakiem konieczności i zbędnymi kosztami (mowa o B8 Q z 2012), a co dopiero torsen. Nie mylić z ASO, bo tam to wszystko wcisną jak ktoś chce zapłacić. Gdyby Quattro padało od jakiś różnic w wysokości bieżnika, innego profilu opon czy niewymienionego oleju w torsenie B8, to nie było by nazywane LEGENDARNYM napędem Quattro tylko szmelcem, którego trzeba unikać po padnie od byle kichnięcia.
  12. Przejechałem prawie 500km na połączeniu 16cali, 17cali i 2 x 19cali, oczywiście na przeróżnych oponach wysokościowo, bieżnikowo itd i zero efektów. Torsen nie padnie w takim tępie od jakiś tam opon
  13. Co oznaczają Co oznacza, że Po takim skrupulatnym opisie, stwierdzam, że masz dziwne auto i lepiej udaj się do mechanika zamiast diagnozować problem samemu. A troszeczkę poważniej, tak, to może być dwumasa jak i prawie każda inna część w samochodzie, ale z tego opisu to wróżenie z fusów. Napisz jaki to dźwięk, kiedy występuje, czy zawsze, czy temperatura silnika ma na to wpływ, co oznacza dziwne zachowanie, czy na luzie, czy na biegu, czy po wciśnięciu biegu cichnie. Miałem trzy przypadki w których było słychać nieregularne metaliczne stuki dwumasy z okolic skrzyni, najczęściej i najgłośniej na zimnym silniku, po nagrzaniu się cichło, sprawdź to. Wrzuć auto na podnośnik, obsłuchaj okolice skrzyni, od razu będzie słychać skąd dochodzi dźwięk, jeśli to dwumasa, a jak dwumasa to wymiana i po temacie.
  14. Nie czytaj głupot na forum bo osiwiejesz, polecam. Cofnij się do mechanika, niech sprawdzą założone hamulce, od tego są. Nie rozumiem w ogóle jak to działa, że najpierw leci temat na forum, a potem dopiero ludzie wpadają na pomysł, że w sumie.. to mechanika problem. Oddawałeś auto - nie hałasowało, odebrałeś - hałasuje, więc oddajesz i niech się martwią.
  15. Tak. Ba, jezdze tak od roku
  16. Fakt - nizej poprawiony WUAZZZ8E07A800760
  17. Tak, to dwumas :)
  18. WAUZZZ8H47K036684 WAUZZZ8E07A800760 Dzięki z góry :)
  19. Najpierw sprawdź jak chodzi na benzynie i nie na zasadzie, "a przejadę 20km na benzynie to będę widział ile pali".
  20. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ma ktoś jakąś stronkę, dzięki której ustalę po nr VIN oznaczenie silnika, skrzyni i najważniejsze : kod lakieru? Car Info wywala już od kilku tyg na każdym VINie, że nie odnaleziono, sprawdzałem na kilku sprzętach i numerach IP. Jest coś zamiennego, ewentualnie płatego co by mi to umożliwiło?
  21. JawoR36 odpowiedział(a) na aborygen temat w 1.6
    https://allegro.pl/oferta/ina-rozrzad-pompa-vw-passat-1-6-adp-ahl-alz-ana-7630814106 Do tego 4ro pak browca i jeden wieczór. Rozrząd prosty jak budowa cepa.
  22. JawoR36 odpowiedział(a) na aborygen temat w 1.6
    Ceny w dużej mierze zależą od miasta i danego warsztatu, tzn czy jest to Mirek wiejski mechanik czy warsztat z gwarancją i FAKTURĄ. Ja bym zapłacił 600zł z rozrządem INA, z pompą wody.
  23. JawoR36 odpowiedział(a) na Miczas77 temat w 2.0TDI
    Ropą. Standard
  24. Jakby co mam pompe typowo od AJLa

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.