Treść opublikowana przez JawoR36
-
Przekładka z 1DIN na 2DIN
W schowku wytniesz dziure. Z auta zabierz radio, tunel, stelaz pod radio, popielniczkę i climatronic
-
2.0 TFSI Quattro - jaki koszt wymiany zawieszenia?
Można wiedzieć co chcesz robic w zawiasie w Audi o przebiegu 120k?
-
Dziwne odgłosy po uruchomieniu
Tu nie ma co więcej opisywać, do wymiany jest dwumas.
-
A4 B7 Webasto
Witam, posiadam pod maską kompletny układ Webasto w A4 B7, jednak nie posiadam do niego ani pilota, ani jakiegoś panelu we wnętrzu. W jaki inny sposób można je obsłużyć? W liczniku nie widze opcji Webasta. Posiadam takze nietypowa antene na szybie.
-
Zawieszenie
A dokładniej? I czemu pytasz tu, a nie u mechanika, który będzie kasować za robociznę?
-
Jaki olej po 280 tys km
Olej leje się taki, jaki przewidział producent i nie ma ŻADNEGO powodu by go zmieniać, jeśli chodzi o właściwości 5W30, ale samą markę bym zmienił na coś lepszego. Osobiście leję Motula z normą dla DPF Wymień olej najpierw. Jak nie pomoże wymiana oleju, to i żaden ceramizer nie pomoże. Każdy filtr da radę, bylebyś go wymieniał w granicach 10-15tyś, a najlepiej 10tyś km. Oryginalnie szły tam bodajże NGK i takie bym zakładał. Ceramizery do silnika to jak plasterek na złamaną rękę.
-
Dziwne odgłosy po uruchomieniu
Powtórzę, DWUMAS :)
-
Wibracje całego auta powyżej 140 km/h - Proszę o pomoc.
Załóż z powrotem 17 i sprawdz czy problem zniknie
-
Problem z zawieszeniem
Nikt nie potrafi znaleźć problemu czy znaleźć rozwiązania, bo znaczną różnica jest czy nikt poza tobą problemu nie widzi czy jednak widzi, ale nie potrafi pomóc. Poza tym, czy aby czasem nie bujasz się z tym od pół roku? https://a4-klub.pl/topic/449907-auto-znosi-na-boki/?tab=comments#comment-5459245 Odstaw auto raz a konkretnie do PORZĄDNEGO serwisu, a nie pana mechanika za dychę. Diagnosta? A co Ci diagnosta powie? Tyle co się nauczył, tzn że jak guma pęknięta na przegubie to trzeba pomarudzić, że jak zaszarpie i zapuka, to trzeba wpisać drobną usterkę i że ręczny musi jako tako działać. Diagnosta to nie mechanik i nic z nim wspólnego nie ma, on tylko wie co ma sprawdzić, a nie jak naprawić. Fajnieby było jakbyś napisał od kiedy się tak zaczęło dziać, po jakiej sytuacji itd
-
[B7 BRB] Kontrolka świec i brak mocy
Bez kompa to gdybanie, na które szkoda czasu
-
Dziwny odgłos!
Wymiana oleju w torsenie w B8? Po co, na co? Oleju w tylnym moście się nie wymienia, a ewentualnie uzupełnia braki, a tym bardziej w tak świeżym aucie. Bardzo uznany serwis specjalizujący się w VW/Audi, w momencie jak zapytałem o profilaktyczną wymianę oleju w manualnej SKRZYNI, dosłownie wybił mi to z głowy tłumacząc to brakiem konieczności i zbędnymi kosztami (mowa o B8 Q z 2012), a co dopiero torsen. Nie mylić z ASO, bo tam to wszystko wcisną jak ktoś chce zapłacić. Gdyby Quattro padało od jakiś różnic w wysokości bieżnika, innego profilu opon czy niewymienionego oleju w torsenie B8, to nie było by nazywane LEGENDARNYM napędem Quattro tylko szmelcem, którego trzeba unikać po padnie od byle kichnięcia.
-
Dziwny odgłos!
Przejechałem prawie 500km na połączeniu 16cali, 17cali i 2 x 19cali, oczywiście na przeróżnych oponach wysokościowo, bieżnikowo itd i zero efektów. Torsen nie padnie w takim tępie od jakiś tam opon
-
Dziwne odgłosy po uruchomieniu
Co oznaczają Co oznacza, że Po takim skrupulatnym opisie, stwierdzam, że masz dziwne auto i lepiej udaj się do mechanika zamiast diagnozować problem samemu. A troszeczkę poważniej, tak, to może być dwumasa jak i prawie każda inna część w samochodzie, ale z tego opisu to wróżenie z fusów. Napisz jaki to dźwięk, kiedy występuje, czy zawsze, czy temperatura silnika ma na to wpływ, co oznacza dziwne zachowanie, czy na luzie, czy na biegu, czy po wciśnięciu biegu cichnie. Miałem trzy przypadki w których było słychać nieregularne metaliczne stuki dwumasy z okolic skrzyni, najczęściej i najgłośniej na zimnym silniku, po nagrzaniu się cichło, sprawdź to. Wrzuć auto na podnośnik, obsłuchaj okolice skrzyni, od razu będzie słychać skąd dochodzi dźwięk, jeśli to dwumasa, a jak dwumasa to wymiana i po temacie.
-
Dziwny odgłos!
Nie czytaj głupot na forum bo osiwiejesz, polecam. Cofnij się do mechanika, niech sprawdzą założone hamulce, od tego są. Nie rozumiem w ogóle jak to działa, że najpierw leci temat na forum, a potem dopiero ludzie wpadają na pomysł, że w sumie.. to mechanika problem. Oddawałeś auto - nie hałasowało, odebrałeś - hałasuje, więc oddajesz i niech się martwią.
-
Dziwne odgłosy na zimnym silniku stukanie
Tak. Ba, jezdze tak od roku
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Fakt - nizej poprawiony WUAZZZ8E07A800760
-
Dziwne odgłosy na zimnym silniku stukanie
Tak, to dwumas :)
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8H47K036684 WAUZZZ8E07A800760 Dzięki z góry :)
-
Audi a4 b7 Avant 1.8T 163km 2005r
Najpierw sprawdź jak chodzi na benzynie i nie na zasadzie, "a przejadę 20km na benzynie to będę widział ile pali".
-
B8 TrOOOOp
Ma ktoś jakąś stronkę, dzięki której ustalę po nr VIN oznaczenie silnika, skrzyni i najważniejsze : kod lakieru? Car Info wywala już od kilku tyg na każdym VINie, że nie odnaleziono, sprawdzałem na kilku sprzętach i numerach IP. Jest coś zamiennego, ewentualnie płatego co by mi to umożliwiło?
-
Audi a4 b7 Avant 1.8T 163km 2005r
A benzyny jak spala?
-
Ile za wymianę rozrządu
https://allegro.pl/oferta/ina-rozrzad-pompa-vw-passat-1-6-adp-ahl-alz-ana-7630814106 Do tego 4ro pak browca i jeden wieczór. Rozrząd prosty jak budowa cepa.
-
Ile za wymianę rozrządu
Ceny w dużej mierze zależą od miasta i danego warsztatu, tzn czy jest to Mirek wiejski mechanik czy warsztat z gwarancją i FAKTURĄ. Ja bym zapłacił 600zł z rozrządem INA, z pompą wody.
-
A4 b7 2.0 BLB czarna ropa
Ropą. Standard
-
Po wyczerpaniu paliwa nie chce odpalić
Jakby co mam pompe typowo od AJLa