Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

simsonek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez simsonek

  1. Witam. Mam problem z A4 B7 1.9 TDI BKE. Mianowicie rano przed odpaleniem auta w zbiorniczku płynu chłodzącego jest pusto. Odpalam zimne auto i słychać jak bulgocze płyn. Po chwili te bulgotanie zanika i jest prawie stan. Podczas jazdy wygania płyn dołem zbiorniczka (podmieniłem go wraz z drugim korkiem i dalej to samo), więc dotarło do mnie najgorsze co mogło sie przytrafić czyli uszczelka głowicy. Wizyta u mechanika tylko to potwierdziła, test CO2 wykazał obecność spalin w zbiorniczku płynu. Czapka do góry, głowica do planowania i sprawdzenia szczelności (była szczelna i trochę zwichrowana bo zdjęli 0,25mm z niej). Mechanik wszystko poskładał i dzwoni ze mamy problem bo dalej płyn bulgocze po uruchomieniu silnika i kapie spod zbiorniczka. Test juz nie wykazuje obecności spalin w układzie chłodzenia ale problem dalej jest. Podpowiedzcie prosze, gdzie można jeszcze szukać problemu. Mam przeczucie ze blok pęknięty... Czy to możliwe ?
  2. simsonek odpowiedział(a) na Skrzacior temat w 2.0TDI
    Prawdopodobnie łącznik elastyczny na wydechu. Mam to samo..
  3. Witam. Problem jak w temacie. Wszystko zmieniło sie po zmianie z Concert II na Symphony II. Opcja balance i fader są ustawione na ,,0''. Jak myślicie, kupiłem trefne radio czy trzeba coś tylko przekodować ?
  4. Tak, sam. Prosta robota. osłona silnika i rozrządu w góre. odkręcasz 3 śruby na klucz 13. Obserwujesz 4 okno w grupie 4. kręcisz kluczem 19 w lewo na + a w prawo na -
  5. Tak mam mniejsze. Wcześniej były ok +0.4 do -0.4 a teraz mam ok +0.2 do -0.2. Nie wiem czy u Ciebie coś sie zmniejszy bo -2.5 a -1 to nie jest raczej jakaś duża różnica a natomiast u mnie -5 a obecne 0.0/-0.6 to juz sporo
  6. Ustawiłem właśnie synchro. Było -5 a ustawiłem na 0.0 i skacze na -0.6. Wnioski: - mniejsze korekcje na pompkach -mniejsze spalanie o ok 15% -moc chyba ta sama -odpalanie w obecnej temperaturze ( rano ok 10*C) takie samo -buczenie zmalało do minimum Wychodzi na to że synchro samo przestawiło bo śruby były dość luźne
  7. Tak to z autem wszystko jest ok. Mocy duży zapas no i spalanie gdzies z 10 % większe jak inne AWXy
  8. Jutro przestawie w okolice 0 to zobaczymy. A co z buczeniem według Ciebie
  9. Witam. Założyłem nowy temat ponieważ w temacie silniki diesla ---> ustawianie kąta synchronizacji nikt nic nie odpowiedział. Temat jest taki że: Nabyłem ostatnio kolejne B6 AWX. W chwili zakupu dokładnie osłuchałem silnik i wszystko było w porządku. Niestety podczas podłączania komputera zapomniałem spojrzeć na.... kąt synchronizacji i skupiłem się tylko na pompkach ( ideał, skaczą od -0,3mg do +0,3mg). Po przejechaniu autem ok 1000 km zaczeło buczeć z filtra.. Jak przymknę ręką tak na ok 30% EGR to buczenie znika. Podłączyłem komputer znów i zobaczyłem że pompki stoją w dalej w tych samych granicach ale kąt synchro wynosi -5. Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo że jak ustawie na okolice 0.0 to buczenie się zmniejszy lub zniknie ? Czy po prostu w czasie tych 1000 km zaczeło coś się dziać z wałkiem i szklankami i stąd te buczenie ?
  10. Cześć ! Nabyłem ostatnio kolejne B6 AWX. W chwili zakupu dokładnie osłuchałem silnik i wszystko było w porządku. Niestety podczas podłączania komputera zapomniałem spojrzeć na.... kąt synchronizacji i skupiłem się tylko na pompkach ( ideał, skaczą od -0,3mg do +0,3mg). Po przejechaniu autem ok 1000 km zaczeło buczeć z filtra.. Jak przymknę ręką tak na ok 30% EGR to buczenie znika. Podłączyłem komputer znów i zobaczyłem że pompki stoją w dalej w tych samych granicach ale kąt synchro wynosi -5. Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo że jak ustawie na okolice 0.0 to buczenie się zmniejszy ? Czy po prostu w czasie tych 1000 km zaczeło coś się dziać z wałkiem i szklankami i stąd te buczenie ?
  11. No w końcu sie zarejestrował
  12. Spotkałem sie z takim przypadkiem u kolegi w A4 b5 i winowajcą okazał się ...pilot centalnego zamka. Doszedł dopiero jak rozładowała sie bateria w pilocie i przez przypadek juz na rozladowanej baterii po cos tam zajrzał do bagażnika a tu niespodzianka. otworzyl kluczykiem i zobaczyl ze juz nie otwiera sie sam. Potem kupil baterie do pilota i problem wrocił. Sprawa zakonczyla sie na naprawie lutów w pilocie.
  13. Miałem jakiś czas temu to samo.. Zacięta geometria w turbo. Na szczeście u mnie nie było aż tak źle i wystarczyło przejechać na 3 biegu ok 110km/h przez 40km i odpuściło. W porzednim A4 (AVG) kupiłem z zaciętą turbawką to używałem środka do czyszczenia turbo, układów wtryskowych i dpf-ów. Jeździłem półtora roku i było ok, poźniej sprzedałem nieznajomej osobie wiec nie wiem ile czasu bylo dobrze. Link do tematu:
  14. Na pewno, dziś u mnie przy odpalaniu bylo -17*C i też wyświetlacz bardzo powoli działał. Przyjdzie odwilż i bedzie poprawa
  15. Raczej tak. Co prawda mam AWX-a ale sprawa wygląda podobnie
  16. dlaczego nie dębica? a4 b6 na zimę mam frigo2 a latem śmigam na dębica presto i jest wszystko ok nie jeden spod pracy na markowych oponach nie ruszył w śniegu a na dębicy jeszcze nigdy nie utknąłem a cena to 620zł za 4 sztuki 195/65R15 w a4 b5 śmigałem na frigo 1 No właśnie, Jeździłem na nowych oponach zimowych firestone, dunlop i dębica frigo 2. Jak na razie debica najlepsza
  17. Jeżeli nie działa ustawianie zegarka to pomysł jest banalny i głupi ale skuteczny. Odłączasz akumulator i podłączasz we właściwej godzinie
  18. simsonek odpowiedział(a) na czorny813 temat w Audi A4 B5
    Jeżeli to masz w podłoketniku to jest chyba zestaw głośnomówiący.
  19. simsonek odpowiedział(a) na Ponadkilokoksu temat w 1.9TDI
    Miałem taką sytuację z 4 lata temu... 1. Zadzwoniłem do speca od awaryjnego otwierania zamków - 50 zł (jeżeli kuczyk z frezem wewnętrznym czyli od roku 1998 to dużo drożej) 2. Wykręciłem stacyjkę i zaniosłem do speca od dorabiania kluczy, dorobienie nowego klucza od stacyjki - 150 zł (jeżeli kuczyk z frezem wewnętrznym czyli od roku 1998 to dużo drożej) 3. Zczytanie i zakodowanie immo - 150 zł
  20. nie wiem, nie sprawdzałem ale wydaje mi się że blue vision są słabsze
  21. Jeżeli chcesz mocne swiatała to extreme vision +130% Obecnie mam w aucie philips white vision. Jeżeli chodzi o zasięg świateł to jest słabiej niz w/w ale moze byc. Jeżeli chodzi o ,,piękno'' światła to nie ma szału, wiecej nie kupie ich Jak mi sie spalą te white vision to kupie blue vision. Mam nadzieje ze beda ładnie swiecic i nie słabiej niz white vision. Zarówno white vision jak i blue vision mają homologacje na europę wiec policja moze sie wypchac. Wozisz pudełko w bagażniku a jak bedzie chcial zobaczyc zarówke to wyjmiesz i pokażesz ze są legalne.
  22. Czyszczenie lamp + żarówki fhilips extreme vison +130% i powinno być ok. Lampy z lifta bym sobie odpuścił bo cieżko znaleźć lampe z nie wypalonym odbłyśnikiem,chyba ze je sobie od razu zregenerujesz. Koszt takiej regeneracji to ok 50zł za jeden odbłyśnik.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.