Treść opublikowana przez simsonek
-
[B7 BKE] Bulgotanie płynu chłodniczego po uruchomieniu silnkia
Witam. Mam problem z A4 B7 1.9 TDI BKE. Mianowicie rano przed odpaleniem auta w zbiorniczku płynu chłodzącego jest pusto. Odpalam zimne auto i słychać jak bulgocze płyn. Po chwili te bulgotanie zanika i jest prawie stan. Podczas jazdy wygania płyn dołem zbiorniczka (podmieniłem go wraz z drugim korkiem i dalej to samo), więc dotarło do mnie najgorsze co mogło sie przytrafić czyli uszczelka głowicy. Wizyta u mechanika tylko to potwierdziła, test CO2 wykazał obecność spalin w zbiorniczku płynu. Czapka do góry, głowica do planowania i sprawdzenia szczelności (była szczelna i trochę zwichrowana bo zdjęli 0,25mm z niej). Mechanik wszystko poskładał i dzwoni ze mamy problem bo dalej płyn bulgocze po uruchomieniu silnika i kapie spod zbiorniczka. Test juz nie wykazuje obecności spalin w układzie chłodzenia ale problem dalej jest. Podpowiedzcie prosze, gdzie można jeszcze szukać problemu. Mam przeczucie ze blok pęknięty... Czy to możliwe ?
- Buczenie
-
Tylne głośniki grają o 90% ciszej niż przednie po zmianie z Concert II na Symphony II
Witam. Problem jak w temacie. Wszystko zmieniło sie po zmianie z Concert II na Symphony II. Opcja balance i fader są ustawione na ,,0''. Jak myślicie, kupiłem trefne radio czy trzeba coś tylko przekodować ?
-
[B6 AWX/AVF] Kąt synchronizacji a buczenie w filtrze
Tak, sam. Prosta robota. osłona silnika i rozrządu w góre. odkręcasz 3 śruby na klucz 13. Obserwujesz 4 okno w grupie 4. kręcisz kluczem 19 w lewo na + a w prawo na -
-
[B6 AWX/AVF] Kąt synchronizacji a buczenie w filtrze
Tak mam mniejsze. Wcześniej były ok +0.4 do -0.4 a teraz mam ok +0.2 do -0.2. Nie wiem czy u Ciebie coś sie zmniejszy bo -2.5 a -1 to nie jest raczej jakaś duża różnica a natomiast u mnie -5 a obecne 0.0/-0.6 to juz sporo
-
[B6 AWX/AVF] Kąt synchronizacji a buczenie w filtrze
Ustawiłem właśnie synchro. Było -5 a ustawiłem na 0.0 i skacze na -0.6. Wnioski: - mniejsze korekcje na pompkach -mniejsze spalanie o ok 15% -moc chyba ta sama -odpalanie w obecnej temperaturze ( rano ok 10*C) takie samo -buczenie zmalało do minimum Wychodzi na to że synchro samo przestawiło bo śruby były dość luźne
-
[B6 AWX/AVF] Kąt synchronizacji a buczenie w filtrze
Tak to z autem wszystko jest ok. Mocy duży zapas no i spalanie gdzies z 10 % większe jak inne AWXy
-
[B6 AWX/AVF] Kąt synchronizacji a buczenie w filtrze
Jutro przestawie w okolice 0 to zobaczymy. A co z buczeniem według Ciebie
-
[B6 AWX/AVF] Kąt synchronizacji a buczenie w filtrze
Witam. Założyłem nowy temat ponieważ w temacie silniki diesla ---> ustawianie kąta synchronizacji nikt nic nie odpowiedział. Temat jest taki że: Nabyłem ostatnio kolejne B6 AWX. W chwili zakupu dokładnie osłuchałem silnik i wszystko było w porządku. Niestety podczas podłączania komputera zapomniałem spojrzeć na.... kąt synchronizacji i skupiłem się tylko na pompkach ( ideał, skaczą od -0,3mg do +0,3mg). Po przejechaniu autem ok 1000 km zaczeło buczeć z filtra.. Jak przymknę ręką tak na ok 30% EGR to buczenie znika. Podłączyłem komputer znów i zobaczyłem że pompki stoją w dalej w tych samych granicach ale kąt synchro wynosi -5. Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo że jak ustawie na okolice 0.0 to buczenie się zmniejszy lub zniknie ? Czy po prostu w czasie tych 1000 km zaczeło coś się dziać z wałkiem i szklankami i stąd te buczenie ?
-
Ustawianie kąta synchronizacji w silniku Audi TDI PD
Cześć ! Nabyłem ostatnio kolejne B6 AWX. W chwili zakupu dokładnie osłuchałem silnik i wszystko było w porządku. Niestety podczas podłączania komputera zapomniałem spojrzeć na.... kąt synchronizacji i skupiłem się tylko na pompkach ( ideał, skaczą od -0,3mg do +0,3mg). Po przejechaniu autem ok 1000 km zaczeło buczeć z filtra.. Jak przymknę ręką tak na ok 30% EGR to buczenie znika. Podłączyłem komputer znów i zobaczyłem że pompki stoją w dalej w tych samych granicach ale kąt synchro wynosi -5. Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo że jak ustawie na okolice 0.0 to buczenie się zmniejszy ? Czy po prostu w czasie tych 1000 km zaczeło coś się dziać z wałkiem i szklankami i stąd te buczenie ?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
No w końcu sie zarejestrował
-
Samo otwierajacy sie bagaznik
Spotkałem sie z takim przypadkiem u kolegi w A4 b5 i winowajcą okazał się ...pilot centalnego zamka. Doszedł dopiero jak rozładowała sie bateria w pilocie i przez przypadek juz na rozladowanej baterii po cos tam zajrzał do bagażnika a tu niespodzianka. otworzyl kluczykiem i zobaczyl ze juz nie otwiera sie sam. Potem kupil baterie do pilota i problem wrocił. Sprawa zakonczyla sie na naprawie lutów w pilocie.
-
Proszę o analizę logów 1.9 AWX
Miałem jakiś czas temu to samo.. Zacięta geometria w turbo. Na szczeście u mnie nie było aż tak źle i wystarczyło przejechać na 3 biegu ok 110km/h przez 40km i odpuściło. W porzednim A4 (AVG) kupiłem z zaciętą turbawką to używałem środka do czyszczenia turbo, układów wtryskowych i dpf-ów. Jeździłem półtora roku i było ok, poźniej sprzedałem nieznajomej osobie wiec nie wiem ile czasu bylo dobrze. Link do tematu:
-
Audi concert audi a4 b6 powolna praca wyświetlacza
Na pewno, dziś u mnie przy odpalaniu bylo -17*C i też wyświetlacz bardzo powoli działał. Przyjdzie odwilż i bedzie poprawa
- Duże spalanie 1,9 tdi brb, avant
-
[A4 B5 AFN] Prośba o opinię o spalaniu mojego 1.9 TDI AFN
Raczej tak. Co prawda mam AWX-a ale sprawa wygląda podobnie
-
Audi a4 b6 2003 Opony zimowe
dlaczego nie dębica? a4 b6 na zimę mam frigo2 a latem śmigam na dębica presto i jest wszystko ok nie jeden spod pracy na markowych oponach nie ruszył w śniegu a na dębicy jeszcze nigdy nie utknąłem a cena to 620zł za 4 sztuki 195/65R15 w a4 b5 śmigałem na frigo 1 No właśnie, Jeździłem na nowych oponach zimowych firestone, dunlop i dębica frigo 2. Jak na razie debica najlepsza
-
Audi a4 b6 2003 Opony zimowe
Dlaczego dębicy nie ?
-
ustawienie zegarka analogowego
Jeżeli nie działa ustawianie zegarka to pomysł jest banalny i głupi ale skuteczny. Odłączasz akumulator i podłączasz we właściwej godzinie
-
Da się sprawdzić KM ECU vagiem?
Nie ma takiej opcji
-
Siemens S-4
Jeżeli to masz w podłoketniku to jest chyba zestaw głośnomówiący.
-
Brak kluczyka!
Miałem taką sytuację z 4 lata temu... 1. Zadzwoniłem do speca od awaryjnego otwierania zamków - 50 zł (jeżeli kuczyk z frezem wewnętrznym czyli od roku 1998 to dużo drożej) 2. Wykręciłem stacyjkę i zaniosłem do speca od dorabiania kluczy, dorobienie nowego klucza od stacyjki - 150 zł (jeżeli kuczyk z frezem wewnętrznym czyli od roku 1998 to dużo drożej) 3. Zczytanie i zakodowanie immo - 150 zł
-
jak poprawić światła z przodu
nie wiem, nie sprawdzałem ale wydaje mi się że blue vision są słabsze
-
jak poprawić światła z przodu
Jeżeli chcesz mocne swiatała to extreme vision +130% Obecnie mam w aucie philips white vision. Jeżeli chodzi o zasięg świateł to jest słabiej niz w/w ale moze byc. Jeżeli chodzi o ,,piękno'' światła to nie ma szału, wiecej nie kupie ich Jak mi sie spalą te white vision to kupie blue vision. Mam nadzieje ze beda ładnie swiecic i nie słabiej niz white vision. Zarówno white vision jak i blue vision mają homologacje na europę wiec policja moze sie wypchac. Wozisz pudełko w bagażniku a jak bedzie chcial zobaczyc zarówke to wyjmiesz i pokażesz ze są legalne.
-
jak poprawić światła z przodu
Czyszczenie lamp + żarówki fhilips extreme vison +130% i powinno być ok. Lampy z lifta bym sobie odpuścił bo cieżko znaleźć lampe z nie wypalonym odbłyśnikiem,chyba ze je sobie od razu zregenerujesz. Koszt takiej regeneracji to ok 50zł za jeden odbłyśnik.