Treść opublikowana przez grzes283
-
B6 DIVISION
A masz może jakieś fotki przy takim zestawie?
-
B6 DIVISION
To masz miecha, żeby coś ogarnąć Tyle czasu, że coś się wymyśli:wink:
-
B6 DIVISION
Dokładnie, tylko czy damy radę się wspólnie ogarnąć. A jest w okolicy jakieś ciekawe miejsce na foty? Szczerze to nie znam Pruszcza:decayed:
-
B6 DIVISION
Ja proponuję skorzystać z okazji i jakąś wspólną sesyjkę ogarnąć na poboczu placu.....i do kalendarza, :grin:
-
B6 DIVISION
Ja na spoty też rzadko mam czas. Wiecznie coś innego wypadnie. VW mania, od wielu lat jest na pierwszym miejscu:banan:
-
B6 DIVISION
Na 99.9%, tyle że wpadam na kilka godzinek w sobotę. Myślę, że tak 9-14. Ale miejsce możecie dla mojej padaczki zarezerwować, chętnie się w Wasze towarzystwo:wink:
-
B6 DIVISION
Hahaha, nigdy nie mów nigdy...... My tu gadu, gadu, a co z moim pytaniem odnośnie gwintu z przodu, a z 1BV + springi sport na tyle?
-
B6 DIVISION
Ale beka, bo tak przez myśl mi przeszło..." taka fajna audica, hmm pewnie do allmotors gna" Miałem później podjechać do nich, ale się nie wyrobiłem. Fajnego sedana też widziałem. Przejeżdżał k. groblewskiego, pewnie też od Grzybka:grin: Jak będziesż u nich następnym razem, daj cyne, może uda się jakoś spiknąć na bajerkę
-
B6 DIVISION
Do Grzybka, hehe można powiedzieć że znam. Byłem u niego jakiś czas temu. Ustawiał mi synchro i takie tam duperelki. Równy gość Dzisiaj nawet przejeżdzałem k. AllMotors - ruch, jak w Paryżu na wsi:grin: A Ty co robiłeś w swoim?
-
B6 DIVISION
Haha, kurde wczoraj tak mi się rzuciła w oczy jakaś niunia, nawet miałem zakręcić i pojechać za Tobą, ale trochę się spieszyłem........nie widziałem, że to Ty. Ale prezentuje się za***iście..... Do kogo jechałeś?
-
B6 DIVISION
Siema rezacze:hi: Przerabiał ktoś z Was taki myk: Na przedzie gwint, zaś na tyle amor 1BV + springi krótsze? Pytam, bo u mnie przy gwincie tył siedzi za nisko, podniosłem go podkładkami gumowymi, ale teraz mi trzeszczy i średnio mi to się widzi. Myślałem, żeby tył zostawić 1BV - taka wysokość dla mnie jest spoko, ewentualnie jakieś springi też było by OK, a przód doregulować sobie na gwincie. Może macie jakieś foty?
-
[B6 AMB] 1.8T Q 345/300. bix, TV,FMIC,MFB8, 218km/353Nm/black piano/VFIZ
Do kalendarza!!! Fajny strzał
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Ja mam wgrana serię. Szukałem przyczyny dużego spalania i wywaliłem program wrzucajac serię. Dzwoniłem do warsztatu i powiedzieli mi ze te pompki maja lepsza górę. Pewnie lepiej ciągną na wyższych obrotach. Nr niestety nie znam.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Niestety nie mam. Póki co to wróżenie z fusów. Ogarnę parę złotych, zrobie soft i się okaże. ---------- Post dopisany at 05:37 ---------- Poprzedni post napisany at 05:26 ---------- To wg. Twoich obliczeń auto może być nawet słabsze od serii....4x31.3=~125km. Dobrze to rozumie? To po korekcie nie będzie lepiej, wrecz może być gorzej.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
To są pompki z silników o mocy ok 313KM ( o ile dobrze kojarzę). Myślę że 180 to taki duży max. Dokładnie, turba i IC nie przeskoczcę. Ostatni program miałem na prawie 165KM - taki bezpieczny, na seryjnych pompkach. Skoro te są mocniejsze, to sądzę że tak spokojnie te 170KM powinien dać. Może z większym IC coś bliżej 180KM.......ehh marzenia, marzenia:slina:
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Wiem, ale tu i tak problemem były pompki. Zapłaciłem za wałek + etc, oraz mycie pompek 2400, to raczej nie jest dużo. Problemem jest fakt, że po wymianie wszystko się zaczęło sypać i ostatecznie doszły pompki. Teraz jest OK i z tego się cieszę. Tak na marginesie, to pompki mam ponoć od 5litrowej V10 ( to chyba wychodziło w Touaregu i Phaetonie ) Autko fajnie jeździ, na pewno lepiej niż przed wymiana. Jeszcze korekta softu mnie czeka. Tak sobie myślę, że skoro pompki są pod 313KM, to może coś mocy dojdzie:wink:
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Dokładnie. Trzeba się liczyć, że to mimo wszystko już stare auta są i nie warto pchać tyle kasy. Mnie cala impreza wyszła prawie 4k i szczerze mówiąc gdybym nic nie robił, pewnie sporo jeszcze bym posmigal. A tak szukanie dziury w calym.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Pewnie wstawiane u mechaników wałki są z pozycji pierwszej - czyli "plastik" Zobaczymy, w każdym razie jeden z lepszych zakładów mechanicznym w 3mieście zalecił wałek TYLKO ori, oczywiście używka z pewnego źródła. Ehh zobaczymy, może faktycznie dorwę pewną używke i zamienię, teraz to już mega duże koszta nie będą. Generalnie ciekawy opis tych wałkow Panie Arturze:wink:
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Najpierw miałem "eurocamp" - czy jakoś tak. Teraz wstawili mi FM. Co do tego Ruville, to jest przecież pakowacz, co masz w środku to nie wiesz, aż nie otworzysz. AZ twiedzi, że to jest b. dobry wałek - jak będzie, zobaczymy. Szczerze mówiąc każdy pisze i mówi co innego. Jedno jest pewne, co ORI, to ORI. Jeśli z tym wałkiem zrobi sie lipa, to wstawiam ori używkę. Teraz też tak chciałem, ale druga wymiana była swego rodzaju reklamacją, dlatego zostawiłem sprawę AZ. Póki co jest OK. Nie drąże tematu, bo oszaleć można. Czasami chyba lepiej poczekać aż coś padnie całkiem i wtedy działać, niż szukac samemu problemu.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Federal Mogul.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Finał finałow....po kilkutygodniowej walce z dziwnym spalaniem temat został rozwiązany. Wymieniony został ponownie wałek, panewki, ale to nie przyniosło wiele. Ostatecznie chłopaki wzięli się za pompki i trafna diagnoza. Po wymianie 4 sztuk spalanie na VCDSie 0,6l/h, synchro 0,6-1,1. Na FISie też ogromna zmiana, pojeżdzę i zobaczę jak w rzeczywistości. Co do pompek, to miła niespodzianka mnie spotkała:wink: Najważniejsze, że AZ Serwis ogarnął sprawę.
-
[B6 AVF] Avant S-Line Plus|176PS/368Nm|DRLh7|CLH|RNSe|320/280|Bluetooth|Grzana kiera...
Dzięki, 8.5J ET30 + 5mm dystans na tyle. Pewnie w AZ widziałaś? Pozdrawiam
-
Drgania na biegu jałowym AVF
U mnie drgania były przed wymianą wałka - to było min. powodem do wymiany. Po wymianie drgania nie ustały, natomiast spalanie wzrosło. Przy próbie zbicia dawki na jałowym poprzez ustawianie synchro udało się wyeliminować drgania na wolnych, ale z kolei dawka została 1l/h:facepalm:
-
Drgania na biegu jałowym AVF
No jeżeli nic się niedzieje, to raczej nikt nie dłubie. Skoro ktoś coś już robi, znakiem tego coś się dzieje w silniku - ot taka wyjątek od zasady. Co do drgań, to przynajmniej u mnie ustały po regulacji kąta synchro:wink:
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
W Polsce się przyjęło że śmieszą nas sprawy ktore nas nie dotyczą. Nie jeżdżę autem od miesiąca i ewidentnie widzę ze spala dużo więcej. Nie muszę kombinować z tankowaniem po korek by to stwierdzić. Druga sprawa to vag na ktorym pokazuje w okienku spalania 1l/h gdzie powinno byc 0,5l. Także nie widzę tu sensu lac po korek. A Fis- póki co przez prawie 3lata jak mam auta raczej wiarygodnie pokazywał. Miasto 7/8 litra a trasa 6/6,5litra. Teraz miasto 11/12 litra a trasa 9/10litra.