Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

grzes283

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grzes283

  1. Jak robić remont, to tylko na częściach z ASO. Wałek jeszcze ujdzie, ale dół silnika.....to już grubsza sprawa. Tak, jak wcześniej napisałem. O ile w 1.9 TDI VP dużo rzeczy uszło, tak w PD jest problem. Też mi jest ciężko ogarnąć sprawę i tylko sie wqur....słysząc, że ten typ tak ma, ale ładować kasę bez rezultatu - to chyba trzeba być jebnię...ym. Już lepiej jeżdzić do bólu i wtedy nie remont, tylko sprawdzony swap, oczywiście w zależności, co poszło.
  2. Ja też wałek wymieniłem, szklanki, panewki etc, sprawdziłem ciśnienie i wyszło dobre. Szklanki ma wsadzone zwykłe, nie czarne wzmacniane. Powiedziano mi, że wzmacniane u schyłku swojej kariery mogą się pokruszyć, natomiast zwykłe zrobią się miękkie - nie wiem jak do tego się odnieść, ale teoretycznie może mieć rację. Być może to jest winne dudnieniu. Pompki mam od 5l tdi 10V, może pompki to robią. Dużo jest nie wiadomych. Wczoraj okleiłem kruciec od Vacu. Lepiej jedzie, lepiej hamuje, ale dudni dalej..... Dwóch niezależnych mechaniorów powiedziało mi, że najprawdopodobniej to wałek i szklanki są jakieś no name i dlatego. Ale nikt w 100% nie chce mi tego zagwarantować. A wydać 1,5k i zaryzykować, to mi się nie uśmiecha. Można zrobić remont, swapa i co Bóg da, ale czy warto??? Chyba lepiej jeździć, albo sprzedać. 1.9 TDI PD, to już nie jest ten stary, dobry i bezawaryjny motor. Dalej jest OK, ale ma masę swoich bolączek, a Ci, którzy twierdzą, że zjedli zęby na 1.9, to.......a nie rozwijam się dalej. Może ktoś ogarnie temat i podzieli się wiadomościami, ja też postaram się coś ustalić, może mi się uda. Może znajde chętnego na podmiankę wałka i szklanek.
  3. grzes283 odpowiedział(a) na krisssx temat w Audi A4 B6
    Dokładnie, daj fotkę, też jestem ciekawy jak to piano wygląda u Ciebie
  4. Mi powiedziano, że póki silnik trzyma parametry i jeździ dobrze, to nie warto sie w to bawić. Jak się wsłuchać, to w jednym jest mocniej słyszalne a w drugim słabiej. Choć jak wyżej pisałem przy porównaniu z autami znajomych tam jest cisza. Jednak dziś na światłach stałem obok mazdy 6 - ok. 2005r, tam to dopiero dudni.... Kiedyś w Borze mi podobnie dudniło, szczególnie przy ruszaniu na samym sprzęgle - tak to sprawdzałem. Przypadkiem okazało się, że skrzynia się kończyła. Ale wtedy nic takiego w dolocie nie było, jak teraz. Ehh za stare auto, żeby marnować kasę, czas i nerwy na szukanie dziury w całym. Pojeździ, ile pojeździ. Później remont, swap, albo żyd i tyle.....
  5. Prawie, jak u mnie. Dziś był na konkretnej diagnozie i lipa, nikt nic nie wie - tak musi być Kilka aut osłuchałem z 1.9 TDI 131KM, paski, audice i żaden tak nie chodzi. Jeden jest głośniejszy, inny cichszy, ale żadnemu nie buczy i nie dudni z filtra. Sam już nie wiem co o tym mysleć. W końcu odpala i jeździ bdb, tylko delikatnie drży po rozgrzaniu do 90st. , chwilkę po odpaleniu i tyle....
  6. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    witaj w klubie. Pewnie prawy silniczek masz do wymiany - 8e1 820 511 A Wymontuj go i zobacz, czy ręcznie będziesz mógł zmienić temperature ruszając tym różowym - czerwonym plastikiem. Przynajmniej u mnie tak było...
  7. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Potrzebuje prawy od regulacji temp. pasażera8e1 820 511 A
  8. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ponawiam pytanie. ..
  9. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Witam. Panowie, pewnie niektóry z Was już przerabiał temat silniczków klimatronika. Różne porady czytałem na różnych forach i finalnie każda porada kończy się wymianą silniczka. Teraz pytanie, czy szukać pojedynczo, czy może kupić całą nagrzewnice + silniczek od strony kierowcy ( tak wielu radzi - taniej i pewniej)? Drugie pytanko, czy wiecie z jakiego rocznika szukać takiej nagrzewnicy? Niby z B7 i Exeo podchodzą, ale po 2009 roku były niby już ulepszone....czy z tak młodego rocznika podejdą?. Może jakiś sprawdzony sprzedawca??? Z góry dziękuje i pomóżcie, bo zima tuż tuż a w aucie zimno
  10. Kolorek jak mój, tylko fotki poprosimy :-)
  11. Ja robiłem ciśnienie i jest bdb, wałek i szklanki wymieniałem 2000km temu i dudni z filtra, jak zdejmę rurę od EGRa, to wręcz napier..., a dodatkowo przy zdjętej obudowie filtra tak jakby szumi......? Macie jakieś pomysły??? Wszyscy niby zęby zjedli na 1.9 tdi, a w moim przypadku słyszę, że tak ma być, to norma, albo nikt nic nie wie....
  12. Co chcę robić.....a więc tak. Delikatnie ranty, bo są pozdzierane, no i malowanko. Myślałem nad jakimś ciemnym grafitem etc. W oryginał na pewno nikomu nie wyjdą więc jakaś zmiana koloru będzie potrzebna. Daj jak możesz na PW namiary, to coś będę myślał
  13. Panowie, jakiś dobry "malarz" i "renowator" felg w okolicach Gd, lub Ga. Poza oczywiście CNF
  14. Powinien, może to on powoduje u Ciebie drgania, a jak włączysz klimę i ogrzewanie tylnej szyby, to przestaje? Dostaje obciążenia i tym samym nie drga.......
  15. To samo co u mnie, ciśnienie na tłokach sprawdzone i jest wzorcowe, tym samym wykluczono gniazda zaworowe. Podejrzenie padło na lipny wałek, a przy okazji szklanki mam wsadzone zwykłe, nie wzmacniane Nie uśmiecha mi się kombinować z innym wałkiem i 1200 w plecy - a gwarancji nikt mi nie da, że to od tego.
  16. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Siema, ma ktoś z Was jakiś wykaz żarówek do wnętrza? Ile i jakie? Chcę sobie na ledy wymienić i nie mogę znaleźć jakiejś rozpiski, a nie chce mi się rozgrzebywać lampek Druga sprawa, to jakiś polecony sprzedawca? Kupowałem kilkakrotnie od kolesia z allegro do lampek tablicy rej., ale notorycznie po 2 miechach się przepalały, a ostatnio dostałem dwie o różnej barwie, więc olałem gościa........
  17. grzes283 odpowiedział(a) na Grue temat w 1.9TDI
    A jak myślicie? Jeśli po wymianie problem powrócił tylko może o nieco innej częstotliwości dźwięku, czy to moze wskazywac na gorszy walek lub szklanki? Poza tym auto nie kopci, dobrze odpala i dobrze jeździ.
  18. grzes283 odpowiedział(a) na Grue temat w 1.9TDI
    Mam podobny problem, który nie ustał po wymianie wałka, szklanek itd. Jaki Ty wałek kupiłeś, ori, czy zamiennik?
  19. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie serio???? Nikt się nie orientuje w temacie??? Sam bym ogarnął, ale etka mi nie bangla. Dzwoniłem do ASO, ale kolo nie podał mi nr. części. Poinformował o cenie oczywiście i powiedział ciekawą rzecz, o której osobiście nie słyszałem. Otóż lewa poducha nie występuje w zamienniku, tylko ASO. Posiada ona jakiś układ, który odpowiada za niwelowanie drgań silnika. jeśli jest inna niż z ASO, to nie sprawdza się - teraz ciekawostka, taką poduchę po wymianie trzeba kodować w sterowniku - tego nie słyszałem
  20. Panowie, czy poducha skrzyni jest wymienialna sama, czy trzeba z całą łapą wymienić? Poproszę o numery poduch sinika L i P. Audi a4 2002r 1.9 TDI 131KM AVF skrzynia manualna, oraz o numer poduchy pod skrzynią. Dzięki
  21. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie, nikt nic nie wiem w temacie?
  22. grzes283 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Panowie, jaki jest nr. poduchy silnika z 1.9 TDI AVF prawej i lewej? Drugie pytanko, czy tylna poducha (skrzyni) jest wymienna, czy tylko komplet z łapą? (też poproszę nr.) Etka mi nie tyra Jaka marka dobra, poza ASO oczywiście?
  23. Nic nie maluj, tak wygląda ok. Niczym przyczajony tygrys z zapasem mocy Na szaro......wynalazek, lepiej jest tak Panie
  24. Generalnie ciekawy temat. Może każdy by wpisał jakieś znane mu miejsce/miejsca na ciekawe foty.......Tereny stoczniowe mogą być bardzo ciekawe, ale nie wiem, jak tam wjechać. jest na pewno możliwość bo już dużo fotek widziałem z tamtych rejonów. Ciekawy jest też Skwer (szpaner plac) w Gdyni, okolice PGE Areny - można fajnie uchwycić most, ale bardzo wcześnie trzeba jechać i najlepiej w święto. Takie super miejsce, to Zatoka Pucka, dokładnie parking przy brzegu. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Może w Oliwie te stare brukowe, wąskie uliczki.........

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.