Treść opublikowana przez grzes283
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Musi to być powiązane ze sobą, skoro w momencie drgań skaczą obroty, lub jak ktoś woli gdy skaczą obroty, to czuć drgania. Drgania ustają i wszystko wraca do normy, więc na 100% jedno z drugim jest powiązane. Tym bardziej, że jest to cykliczne i wyczuwalne od tmp. 70st. Nie wiem tylko gdzie jest źródło jednego i drugiego. Teoretycznie można by pompki podejrzewać, ale podczas drgań korekcje się nie zmieniają zbytnio. Ten dwumas by najbardziej pasował, tym bardziej, że w momencie drgań słychać takie charakterystyczne stukanie. Tylko nie wiem, czy dwumas ma coś wspólnego z obrotami. Bo innych objawów wskazaujących na dwumas nie ma. Zresztą przypadek przypadkowi nie równy.
-
1.9 TDI AVF + pompki z 2.5TDI a CHIP?
No właśnie tak słyszałem, pytam bo nie wiem czy zabierać się za to. Oddam auto zrobią mi + 15KM i skasuja tauzena
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Ja mam podobnie. Sprawdź, czy w momencie drgań obroty na vagu Tobie skaczą. U mnie wygląda to tak, że podczas drgań obroty spadaja z 882 na 863, czasem wskoczy na 903. Oczywiście lekko trzęsie budą i słychać takie lekkie stukanie w silniku. Za chwilę jest ok, po czym znowu i tak w koło macieju. Ktoś zasugerował dwumas, bo poza obrotami wszystko inne trzyma parametry.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Ja kupiłem auto 3 lata temu i EGR się pocił - dość mocno. Nie kombinowałem z zaślepieniem, wiecie, jak to jest przy "nowym" aucie. Raczej stosujesz oryginalne rozwiązania. Kupiłem nowy za blisko 4 stówki, zamontowałem i trzeci rok się cieszę czystym EGRem. Nic się nie poci, nic z niego nie leci. Więc w moim przypadku nie była to sypiąca się turbina, ale pewnie i na nią przyjdzie pora
-
B6 DIVISION
A 1BE, to to samo, co 1BV pod względem wyglądu, tyle, że bardziej miękkie. 1BV uważam, że to tak strzał w dychę pod względem komfortu i wyglądu. Gwint jest uważam lepszy niż springi, ale za różnicę w komforcie i delikatną w wyglądzie ( przecież nikt nie opuści niżej od 1BV niż 2 cm, bo co to za jazda) to nie wiem czy średnio 2,5 tyś jest warte.Ja kupiłem TA za tysia, wymieniłem za pincet i uważam, że gra nie warta świeczki. Tyle, że ponad rok pobujałem się i mam rozeznanie. Z kolei, jak bym miał zawiechę 1BA, to myślę, że szybciej bym się skusił na gwint, gdyż nie znałbym 1BV Hahaha masłomaślane,a le każdy wie o co kaman TA to nie gwint to kicha dla tych co chcą obniżyć auto pod remizę... Z TTRS pasuje po przeróbkach, masz foty u mnie w wątku. W RS3 jest inna tarcza i nie podchodzi, więc zestawy 8P0 sobie odpuść. Z tą kicha i remizą to trochę przesadzasz, nie jest to może rewelacja, ale nie kosztuje fortuny. Jeździłem na TA w Borze ze 3 lata i było OK, w audi niestety szybciej wychodzi bokiem, ale pewnie przez rozwiązanie zawieszenia. Jest mniej odczuwalny, ale szybciej wszystko dostaje w D - nie wiem jak inaczej to sprecyzować. Na pewno markowy jest lepszy, ale i przynajmniej dwa razy droższy. A nie po to jest gwint, żeby miekko było. Więc tak, czy siak zyskujesz na wyglądzie, a na komforcie tracisz. I choćby to był gwint z najwyższej półki, to tak właśnie to wygląda. Szczerze mówiąc, to nie znam osoby która by jeździła na gwincie, nawet markowym i po 2-3 latach nie marudziła na dziwne zachowanie auta. Koleżka ma w passku B5 APka, przez niecałe 2 lata był mega zadowolony, teraz zdecydował się na zwykłe amorki i co najwyżej springi, bo nie da rady nawet na kostce jeżdzić, tak wszystko trzeszczy. Zresztą wszystko jest sprawą przyzwyczajenia
-
1.9 TDI AVF + pompki z 2.5TDI a CHIP?
Panowie, czy po zmianie pompek z seryjnych na te od 2.5 TDI, bądź 5.0 TDI - to niby to samo jest problem ze zwiekszeniem mocy? Słyszałem, że jest do zrobienia, ale wyjdzie słabiej niż na seryjnych pompkach od tego silnika - mowa o 1.9 TDI AVF. Ktoś inny mi powiedział z kolei, że do zrobienia, ale mega dużo zabawy z tym jest. Jak to wygląda, może ktoś z Was to przerabiał?
-
B6 DIVISION
No Panowie GRATULACJE i współczucia dla Waszych przyszłych - ciężki temat z tym Waszym rezaniem
-
B6 DIVISION
NIe wypowiem się na temat 1BE, bo nie miałem. Kolga ma w swojej b6 to zawieszenie i raz z nim jechałem, to byłem pod wrażeniem - cisza w aucie, nie tak jak było u mnie przy jeszcze wtedy 1BV. Ale ciężko sie określić po kilku kilometrach jazdy, dlatego nic nie kombinuje. Albo zostanie gwint, albo mam nadzieje, że się przełamię i wskoczy seria 1BV
-
B6 DIVISION
Dokładnie, 18 jeszcze ujdzie. Przy 19 to już koza. Gdybym nie miał w piwnicy 1BV, to chyba też bym szukał 1BE. Szczerze mówiąc, jeśli dałbym radę zmienić sam zawiechę - pod blokiem, to bym już dawno wsadził 1BV, ale szkoda mi 5 stówek na zamianę, bo jeszcze nie jestem zdecydowany. Przejdzie zima, zacznie się nowy sezon i znowu palma uderzy Także to musi być ostatecznie przemyślana decyjza, aby z powrotem do serii wrócić
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Zgadza się, tylko widzisz u mnie odpala super, pompki miałem wymieniane, więc muszę założyć, że uszczelniacze również. Ostatecznie przyjdzie czas i na uszczelniacze. Lepsze to, niż silnik rozbierać. Ale póki co jeżdzi, do pufania, czy tam buczenia powoli przywykłem. Czekam chyba na poważniejszą usterkę, wtedy bedzie wiadomo co i jak. No może trafi się ktoś, kto będzie chciał rozwiązać problem, weźmie auto na warsztat i bedziemy działać. Póki co nikomu auta nie oddaje - to niczego nie wnosi poza pustym portfelem i nerwami.
-
B6 DIVISION
A 1BE, to to samo, co 1BV pod względem wyglądu, tyle, że bardziej miękkie. 1BV uważam, że to tak strzał w dychę pod względem komfortu i wyglądu. Gwint jest uważam lepszy niż springi, ale za różnicę w komforcie i delikatną w wyglądzie ( przecież nikt nie opuści niżej od 1BV niż 2 cm, bo co to za jazda) to nie wiem czy średnio 2,5 tyś jest warte. Ja kupiłem TA za tysia, wymieniłem za pincet i uważam, że gra nie warta świeczki. Tyle, że ponad rok pobujałem się i mam rozeznanie. Z kolei, jak bym miał zawiechę 1BA, to myślę, że szybciej bym się skusił na gwint, gdyż nie znałbym 1BV Hahaha masłomaślane,a le każdy wie o co kaman
-
B6 DIVISION
KW, też ma dobre opinie, kwestia jaki wariant. Ale chyba to jest najlepsza alternatywa. Fajnie dorwać używke po małym przelocie, najlepiej z DE Kurcze z drugiej strony takie zaje.... fury macie i nie szkoda Wam kaleczyć je gwintem??? Na 1BV, lub 1BE wystarczająco dobrze wygląda, a do tego jest bardziej praktyczny i mniej irytujący
-
B6 DIVISION
Ja po roku stwierdzam, że tak średnio z tym gwintem i chyba wrócę do 1BV, choć specjalnej różnicy nie było, też trochę tłukło. Tyle że uszczelki nie skrzypiały Ale coś mnie ciągnie do oryginału, Szkoda mi wyglądu na - 40mm i fajnie spasowanych 18 super wygląda. No 19 w ogóle by robiła robotę Uważam, że trzeba spróbować, tylko nie pchajcie gwinta za tysiaka - to jest na sezon, góra dwa i będziecie mięli dość. Szkoda autka. Niektórzy piszą, że Ap, lub HR jest spoko - nie wiem, w każdym razie wydane 2-3 tysie na gwint, to siłą rzeczy trzeba liczyć, że będzie supcio
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
No możliwe, choc na 1BV nic lepiej niz na TA. Tyle że uszczelki nie skrzypialy. :-)
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
I na wyglądzie się skończy. Szkoda autka na te wszystkie muldy zimowe. Będzie jedno wielkie tłuczenie. No ale jak nie spróbujesz to nie zobaczysz. Swoja drogą to kozak bedzie na 18 avusach w sniegu :-) Co do gwintu....fajna sprawa ale całe auto dostaje w D. Uszczelki trzeszcza, wahacze się odzywają. No ale wyglad. Jeszcze przy 19 :-D
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
Dzięki, właśnie nie pamiętałem, czy nie masz przypadkiem jakichś springów zamontowanych. 18 na zimę - odważnie
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
Józwa, weź Ty no mnie przypomnij, jakie Ty masz w swojej lalce zawieszenie ( mam na myśli aczwórkę ) AAA i opony leżace na tych AVUSach, to jaki rozmiar?
-
B6 DIVISION
Ryju, nie dałem rady dzisiaj. Nawet kasiory jeszcze nie przelałem. Trochę roboty miałem, ale obiecuje się poprawić
-
B6 DIVISION
Napisałem do Mario o póki co cisza. Teraz posłałem info do Zbyszka Oglądałem jakieś zestawy na allegro http://allegro.pl/okazja-webasto-thermo-top-c-diesel-analogowe-i4584688671.html Jest to coś wartę, czy lepiej ori szukać?
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
Siema z rana. Podepne się pod pytanie Mateusza. Też jestem zainteresowany webastem. Nie znam się na tym wcale, więc może ktoś z Was podpowie co lepiej i jake lepiej....?:-)
-
B6 DIVISION
Spoko, nie pali sie
-
B6 DIVISION
Super, dzięki wielki
-
B6 DIVISION
Siema ludziska, mam dwa pytanka.... 1. Chcąc zmienić 1BV na 1BE, co muszę wymienić? Sprężyny, czy amorki? 2. Do wymiany linek ręcznego ściągam tunel, czy dojdę od strony tylnej popielniczki i podłokietnika? Z góry prosze ja Was dziękuje
-
Czerwony S-Line AVF 2004
Ładna, gratki zakupu