Treść opublikowana przez grzes283
-
Chip tuning, hamowania, diagnostyka silnika - TURBOELITA
Są dwie szkoły "chipowania:. Pierwszej motto, to wycisnąć ile się da bez względu na konsekwencje, Druga z kolei podchodzi bardziej "z głową" do przyrostu mocy - czyli min. "Turboelita" Wklejając swój wykres na forum pierwsze posty dostałem na zasadzie:...." Dlaczego tylko tyle, dlaczego taki słaby moment......" Fakt, ludzie na forach mają wyniki średnio 175KM i 360Nm, gdzie ja miałem 165KM i 330Nm - czy jakoś tak. Ale po rozmowach z innymi "magikami" doszedłem do wniosku, że lepiej mieć kilka koni mniej i słabszy moment, niż świrować, a później żałować. W końcu to nie są już silniki pierwszej młodości i nie tylko dwumas, sprzęgło, czy turbina jest narażona na uszkodzenie..... Mam do zrobienia ponowny program i na pewno zajadę do Roberta mimo, że "oszczędza na mocy" Pozdrawiam
-
B6 DIVISION
Lampy nic nie wnoszą, skoro sprawdziłeś i jest ok, to wystarczy. 80% ludzi na forum wymieniała lampy na choćby bixy a autko laleczka. Tak, jak napisałeś. Może ktoś wymienił, bo były zmatowione.......Nie bierz do głowy, tylko tankuj i do przodu......Choć te 2.0
-
B6 DIVISION
Siemka ziomy......Taka sytuacja, otóz czym najlepiej przepłukać bixy. W środku syf mi się zrobił i chciałbym je wypłukać, ale nie wiem po czym zacieków nie będzie....woda + ludwik, do wypolerowanych felg był spoko.
-
Duze Spalanie Na Biegu Jalowym
Jeśli na VAGu pokazuje 0.8l/h bądź więcej, to albo synchro, albo wałek, albo pompki. I nie jest to normalne. Normalne spalanie to 0.5-0.6 l/h A wyliczanie średniej z trasy etc to tylko strata czasu i bezcelowe działanie. Każdy zna swój samochód i chyba raczej wie, ile powinien mu palić. Nie ma złotego środka na spalanie, ale liczby nie kłamią....
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
A co się ma nie dać, o ile wszystko jest z nim ok, to pośmigasz. Co do komfortu, to próżno szukać w takim przedziale cenowym. Ja mam od ponad roku TA i jest ok, oczywiście jak na te pieniądze Jedyny minus, to lipa z regulacją na tyle. Ale to chyba bardziej wina konstrukcji wahaczy, niż samego gwintu. uważam, że sruba regulacyjna, powinna być z 3cm dłuższa, wtedy lepiej by się kręciło. Choć niektórzy dają regulację u góry i wtedy jest wygodniej, ale ja nie wiem jak powinno być. W Borze miałem pod sprężyną i było super.
-
B6 DIVISION
Dzięki będę szukał. Ostatecznie pozostaje zmierzenie ciśnienia. Tylko dziwi mnie fakt, że auto poza tym jest sprawne i nic niepokojącego nie zaobserwowałem. Jeżdzi, spala i odpala jak należy....ehh tyle kasy wyebane i co chwila coś nowego Jeśli zawory, to opłaca się to robić? Kiedyś słyszałem, że gra nie warta świeczki, lepiej dołozyć do innego, oczywiście sprawdzonego bloku
-
B6 DIVISION
U mnie wcześniej tak, jakby dudniło, zrobiłem hydro, a teraz ewidentnie buczy. Tak, jak by przepływające spaliny, bądź powietrze to robiło. Niby jeśli nawet turbo ma zapieczone łopatki, to nie generuje takiego dzwieku. Znajomy miał podobny objaw i padło na gniazda. Tyle, że mu ciężko odpalał, dymił i czuł spadek mocy - u mnie tego nie zaobserwowałem.
-
B6 DIVISION
Czym się objawiają wypalone gniazda zaworów? Strasznie mi buczy w filtrze powietrza, gdy przymknę klapę gaszącą nastaje błoga cisza........Wałek i szklanki wymienione, pompki też. Synchro źle ustawione? Spaliny gryzą, ale odpala dobrze, nie dymi i jeździ ja nalezy.
-
Duze Spalanie Na Biegu Jalowym
Podłącz Vaga i sprawdź spalanie na jałowym podane w litrach na godzinę. Jeśli będzie powyżej 0,8l/h to jest problem...
-
[B6 Avj]B6 1.8T Qattro Stylizacja S4 Z Sekwencją
Tak z tą stylizacją S4 to trochę bidnie Panie. Sam zderzak, to jakieś 10% sukcesu....ja się pytam gdzie reszta
-
B6 DIVISION
Z ASO nowe z końcówką numeru C niby podchodzą P&P. One wyparły w 2002r te co ja mam, ale ponad 500zł dać, to tak trochę dużo. Nawet jak swoje sprzedam, to i tak ze 300zł muszę dać..... Będę szukał ze starymi ikonami, dzięki:wink:
-
B6 DIVISION
No właśnie tak sobie myślałem, ale dziwna sprawa jest z tymi ikonami. Kupiłem drugi przełącznik bez literki na końcu i doopa. Nie dość, że nie podchodzi pod kostkę, to jeszcze ikona jest jakby inaczej ułożona na przycisku, w ogóle jest jakby cieńsza..... Pod mój win już nie produkują przełączników, które mam. Muszę kupić z literką C na końcu. Upoluje na necie przełącznik od kierowcy, zaryzykuje, i może da się przełożyć i bedzie SI.......
-
B6 DIVISION
Pany, a orientujecie się, czy z panelu drzwi kierowcy można przełożyć dekielki przełączników do drzwi pasażera? Mam swój zjechany i chciałem kupić nowy, lecz z moim "obrazkiem" już nie dostanę. Albo szukać używki, której też nigdzie nie ma, albo wymienić we wszystkich drzwiach na nowe, a koszt ok. 500zł Tak sobie pomyślałem, że może bym kupił panel od kierowcy i poprzekładał
-
B6 DIVISION
Dokładnie, dlatego najlepiej 225/40 i ewentualnie jakaś sprężyna. Choć uważam, że w oryginale na 1BE też wygląda spoko. A ostatecznie przy 17" nawet inne sprężyny nie są potrzebne, bo optycznie jest całkiem dobrze i nie martwisz się dziurami, a pozostaje oryginalny wygląd. Sam u siebie się zastanawiam nad zdjęciem gwintu i wrzuceniem 17", choć to ciężka decyzja:grin:
-
B6 DIVISION
Pewnie większość śmiga na 225/40 - choć nie bardzo wiem dlaczego, ale audi ma chyba optymalnie 235/40/18, gdzie na przykład Passat z tym samym silnikiem ma 225/40/18:whistling: Masz rację, szersza opona, przy tym samym profilu bardziej wypełni Tobie nadkole i tym samym podniesie autko. Przy oponie 225/40 masz 9cm profilu, natomiast przy 235/40 - 9.4cm profilu. Tyle, że opona 235 zabardzo męczy auto - wspomaganie, spalanie, przyśpieszenie, koleiny...... Ja osobiście zdecydowałem sie na 225/40/18, choć dosyć mocno rozmyślałem na 205/45 - 9.2cm i 215/45 - 9,7cm.
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze... drgania niekoniecznie są od pompek czy też różnic w kompresji. Po to właśnie są korekcje żeby ustabilizować prace silnika. Nigdy cylindry nie będą miały identycznej kompresji i ECU tak steruje dawkami żeby na każdym cylindrze było podobnie. U mnie drgania a właściwie drgawki ustały po wymianie wałka rozrządu z całym dobrodziejstwem. Jest też kilka osób na forum które mogą to potwierdzić bo mieli drgawki silnika na wolnych a po wymianie jest ok. Zalecam przyjrzeć się krzywką wałka. Gdzie diabeł tkwi, tego nie wie nikt.....Ja wymieniłem wałek z całą resztą i drgania nie ustały. Po próbach ustawienia synchro dopiero przyniosło efekt...dalej poszły pompki, ehh długi i mozolny temat. Zresztą mam nadzieję, że to mój ostatni śmierdziel w życiu. Żadnych TDI na PD, czy CR - i to nie dlatego, że coś się psuje, bo to norma. Tylko dlatego, że jak się coś ruszy, to jak puszka pandory:facepalm:
-
Chip tuning, hamowania, diagnostyka silnika - TURBOELITA
A nie mówiłem. ... Ogarniety zakladzik. Ja muszę jechać do Roberta z czyszczeniem turbiny i wgraniem nowego softu. Tylko póki co brak czasu -sezon. Może jakoś pod koniec wakacji
-
B6 DIVISION
Ludziska, orientujecie się jakie klocki do zestawu 320/288 są potrzebne. Jedyne co wiem, to że jest to zestaw od Q, bo nie ma na przedzie blaszki dociskającej klocki, tylko sprężynkę........reszty nieznaju:facepalm: Druga sprawa, to jakiej marki klocki najlepiej kupić?
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
qr**....piękna jest. Taka....idealna:kox: Choć ja wycieraczkę na klapie bym jednak zostawił
- moje audi
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
Eee d*py nie urywa, wkoło same s-line, byś wyrezał cosik innego... oczywiście żartowałem, powtórzę to co pisali inni - PETARDA:kox: Kolorek i pakiet ładnie się komponuje. Gratuluję. Opłacało się czekać
-
B6 DIVISION
Zresztą wszystko poza przebiegiem mam szczelnie i dokładnie sprawdzone, więc ulep nie wchodzi w grę. Może po prostu wysłali z magazynu taki jaki mieli:kwasny:
-
B6 DIVISION
Ulepy to są w ASO.....jeden mi wysłali właściwy a drugi nie. qr** jeszcze mówie debilowi, że są dwa rodzaje i próbuje wyjaśnić o co chodzi, a ten swoje:facepalm: Nie kumam.....
-
B6 DIVISION
Zgadza się, ale dlaczego mam dwa rodzaje:facepalm:
-
[B6 AVF] by Wwwieprzu SHADOW LINE, Full S-Line 19" Cornische , Air Ride, Xenon, RNS
KOZA......k:banan: Super AR, to AR a nie tam gewinde:wink: