Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dawidg2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dawidg2

  1. Tata ma firmę w której się trochę przelewa paliwa więc jak tankowałem i jeździłem to mi bak starczał na 3 tygodnie, chyba że gdzieś w trasę mnie posłał. A tą tańszą to się z cysterny kupuje resztę się domyśl.
  2. tą to okurat mogę mieć po okazyjnej cenie, albo i za darmo więc się nie przejmuje spalaniem, zresztą żeby była moc to musi trochę wypić.
  3. tylko pompa kolejny 1000zł, ale jakbym zmienił to bym w wtryski 0,230 zainwestował bo dużej różnicy nie ma. Zdrowy nie zdrowy to wyjdzie przy programie hehe.
  4. jak pasują końcówki to po co wymieniać całe wtryski jak na moich nie zarobię. Kurde żeby tata zmieniał silnik w swojej A6 to bym miał wtryski od 2,5TDI a tam są te 216 :> a co do programu to widziałem że nie duża różnica czy grupowy czy nie. hmm 40KM więcej to prawie by było o połowę więcej trzeba by się zastanowić nad taką modyfikacją
  5. O to nie tak źle, koszt pewnie ok 2000zł dobrze myśle?
  6. a wtryski 216 i program ile dadzą z 1zeciora?
  7. dawidg2 odpowiedział(a) na dawidg2 temat w 1.9TDI
    Tak mi mechanik założył bez spytania się, lepij jakby zostawił tego jednomasa bo mam zamiar viruska zrobić, jak uzbieram kase . Wszystko jest normalnie jak już odpali. Tylko czasem przy tym zapalaniu nie może załapać bez dodania gazu przy odpalaniu, wczoraj np było dobrze wieczorem jak poszedłem, tylko tu problem chyba bardziej występuje jak auto jest rozgrzane, zobaczę jeszcze dzisiaj.[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2010, 10:06_________________________________________________A co ciekawe znikły te drgania na 4 i 5 biegu między 1800 a 2000 obr. jak mam dwumasa. [br]Dopisany: 21 Czerwiec 2010, 10:08_________________________________________________Byłem u mechaniora i stwierdził że może sprężynka w pompie wtryskowej padła, albo komputer nie daje dawki startowej. Miałem jechać od niego do elektryków na kompa by sprawdzili błędy i kurde coś się ze sprzęgłem/dociskiem stało że jak silnik chodzi to nie idzie biegu wrzucić. Kurde co po chwile coś innego do roboty wkurzyć się można
  8. Ja zakładam Febi i tak aż tani to on nie jest też.
  9. dawidg2 odpowiedział(a) na dawidg2 temat w 1.9TDI
    Wężyki są czarne więc nie zauważe a pozatym zaraz po wymianie było ok. A filtr jest jeszcze ten wkręcany. Ale z baku chyba by nie zaciągał powietrza bo jeżdzę już na końcówce, rezerwa mi się zapaliła już, jutro zatankuje to zobaczę. Chyba że ktoś wie jaki inny przypadek? Bo czujnik obrotów na wale chyba nie. [br]Dopisany: 18 Czerwiec 2010, 23:40_________________________________________________Nikt nie miał takiego problemu? jutro mam jechać do speca od dieslów ale chciałbym go nakierować co to może być. Ewentualnie samemu zrobić.
  10. Co to za opis akcji VW na poprzedniej stronie? Bo mi kurde jak skręcam to mruczy. Jeszcze mi mechanik mówił że mam lewą sprężyne pękniętą z przodu.
  11. dawidg2 opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam, mam oto taki problem jak chwile auto postoi i zapalam na nowo to najpierw chwile się cały silnik trzęsie i jakby łapał tylko na któryś tłok, po dodaniu gazu wszystko się normuje na jałowym jest ok. Dodam że miałem wymieniany filtr paliwa i olej w poniedziałek i było ok, dziś mi mechanik przywiózł auto bo wymieniał skrzynię jeszcze i płyn chłodniczy. Czy coś mogło się spierniczyć? Zimą to czasem nie łapał też na 1 tłok, lekkie dodanie gazu i chodził normalnie już, ale też tylko czasem po dłuższym nie używaniu auta (kilka dni). Chciałem też dać auto teraz do speca od silników by wszystko posprawdzał (kąt wtrysku itd itp). Tylko to dziwne zapalanie mnie teraz zaniepokoiło, jakby się zapowietrzał, albo nie wiedział jak odpalić, sprzęgło mam też zmienione i wsadzonego dwumasa, bo mechanik stwierdził że tak lepiej bo go przywiozłem razem z skrzynią.
  12. A mi mechanik właśnie wsadził dwumasa do mojego 1Z przy okazji zmiany skrzyni.
  13. No dokładnie miałem podobne objawy tylko że na 5 biegu, aktualnie mam auto u mechanika i mi skrzynie przekłada.
  14. dawidg2 odpowiedział(a) na Pawci_o temat w Audi A4 B5
    Widzę wysyp tych skrzyń naszych skrzyń, przy jakich przebiegach wam siadły? bo ja mam wg licznika 214tys, tak myślę czy to nie przez te drgania między 1800-2000obr. [br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 19:51_________________________________________________Też mam taką CPC jak widzę w Etce to okres stosowania od 01/95 do 07/96. Chyba się przejadę do serwisu VW spytać jakie są zamienne te skrzynie bo coś widzę to tu nikt nie wie. [br]Dopisany: 16 Czerwiec 2010, 11:33_________________________________________________Przywiozłem skrzynię DVS okaże się jutro może pojutrze co to będzie z nią.
  15. Ja tankuje jak się zapali rezerwa i wchodzi ok 58 litrów i na tym zrobię od 800 do 1000km. Przeważnie robie krótkie odcinki, a jak robie dłuższą trasę to przeważnie kilka miast po drodze jest i do 100km.
  16. dawidg2 odpowiedział(a) na Pawci_o temat w Audi A4 B5
    Dobra dzięki, jutro będe kazał wyjąć skrzynię mechanikom i zobaczę jaki symbol ewentualnie i będe szukał po okolicy by za daleko nie jeździć. A idzie jakoś sprawdzić skrzynię czy raczej nie bardzo?[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2010, 23:47_________________________________________________Mam skrzynię gość mówił że przebieg 170tys, jest od 90KM silnika więc pewnie od 1Z rok 98 i teraz pytanie czy warto. Ma do tego jeszcze sprzęgło mówił że dobre. Pytam bo mam ok 40 km do niego więc blisko.
  17. dawidg2 odpowiedział(a) na Pawci_o temat w Audi A4 B5
    Do mechanika mam 3 km więc nie jest źle. muszę po śrotach pojeździć albo zadzwonie do kuzyna to moze cos załatwi.[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2010, 23:11_________________________________________________Napisze ktoś z jakim symbolem szukać tą skrzynie?
  18. dawidg2 odpowiedział(a) na Pawci_o temat w Audi A4 B5
    Tylko że innego auta nie mam żeby jeżdzić za skrzynią potem. A dzis właśnie chcę pojeżdzić i poszukać bo mam nadzieje że mi się jeszcze nie rozleci moja skrzynia.
  19. dawidg2 odpowiedział(a) na Pawci_o temat w Audi A4 B5
    Dziś mi zblokowało 1 że prawie nie mogłem jej włączyć, 2 też kiepsko wchodziła potem przeszło wszystko. To żeście mnie zmartwili. Teraz jaką skrzynie szukać?
  20. dawidg2 odpowiedział(a) na Pawci_o temat w Audi A4 B5
    Podłącze się pod temat, ostatnio auto stało cały tydzień nieużywane i wsiadłem chciałem nakręcić chce wrzucić wsteczny a ten nie chce wejść hmm, akurat na równym to było to wysiadłem i przepchnąłem auto do tyłu i po jakimś czasie szło wrzucić wsteczny, wcześniej miałem też tak jak się rozpędzałem i wrzucałem z 4 na 5 to 5 z lekkim zgrzytem wchodziła ale też nie zawsze. Czyżby sprzęgło??
  21. Zobaczę jeszcze bo narazie trochę cienko z kasą. ech a mam olej i przegub jeszcze do wymiany. A świerszczy tylko trochę na zimnym silniku to może jeszcze trochę pojeżdzę na tym napinaczu zwłaszcza że mi się szykuje rozrząd za kilka tysięcy a może teraz odstawię auto praktycznie to nie będzie mi przeszkadzać tak.
  22. 300 zł za napinacz? Nie załamujcie bo mi też świergocze.
  23. dawidg2 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Jak już odgrzebałeś ten temat to napiszę swoje spalanie. jak robiłem długie trasy przez miesiąc zimą do Poznania i spowrotem mam 80km (z czego 15 w mieście) w jedną stronę to spalanie 5,5l/100 dość dynamicznie, w mieście korki. a tak normalnie krótkie odcinki dom praca 3km i tam takie po 20 km to 6,5 wychodzi. jak trasa jakaś co trzeba pogonić to z 7L ale to z autostradą gdzie wciąż 130 -140km/h.
  24. wiem wiem nieraz już rozbierałem. zwłaszcza to pod kierownicą
  25. kabli to akurat pod dostatkiem. Tylko trzeba wszytko rozbierać tzn schowek i pod kierownicą by gdzieś ten kabelek puścić

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.