Treść opublikowana przez domjenick
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
AVJ nie ma regulatora na listwie i nie ma powrotu z listwy,tak wyglada filter z AVJ http://ecx.images-amazon.com/images/I/11qWO3YQxML._SL500_.jpgz jednego konca idzie zasilanie i powrot-z drugiego wyjscie na listwe i chyba przewod podcisnieniowy z kolektora-wlasnie czytam o tym
-
[B6 BEX] Bardzo wysoka temperatura silnika
zobaczymy ,jak wymienisz
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
dzieki konrad,ale w B6 sa dwa wejscia i dwa wyjscia-od czego jest to drugie tu jest fotka,jak to wyglada
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
podlaczylem MBC zaraz na kroćcu,przed N75,i ten przewod od turbo ,do N75-do MBC-hula ,az milo poobserwujemy a tearaz pytanie do Was-regulator cisnienia paliwa-wiem,ze w AVJ jest 4 barowy,w filtrze,nie ma powrotu z listwy,ale do rzeczy- wymyslilem sobie,ze skoro dostanie wtryskow z AMB to duza trudnosc,z uwagi na mala popularnosc tego silnika,to moze wrzucic wieksze,ale obnizyc cisnienie do 3 barow? skoro 280 cc na 4 barach daje 320,to moze wrzucic z TTtki 317 cc-na 3 bary i byloby to samo...no tak-tylko teraz sa dwie opcje-jedna -obnizenie cisnienia i podpasowanie wtryskow 3 barowych, lub podniesienie cisnienia i zostawienie 205 cc,jakie mam,co chyba byloby prostrze,ale opcja pierwsza ma takie plusy,ze nawet w przyszlosci-jesli wpadnie troche grosza na wieksze turbo-regulacja cisnienia w gore i wtryski juz mam zalatwione... teraz sie zastanawiam,jak zbudowany jest filter paliwa z regulatorem i jak to dziala-bo wydaje mi sie,ze powrot chyba jest kolo regulatora i dopiero 4 bary idzie na listwe,a przed regulatorem powrot,ale to moja tylko teoria-musze pogooglowac troche... pomyslalem,zeby wpiac regulator i dorobic powrot do baku,ale to juz troche roboty jest,jest tez opcja,ze kupie filter paliwa i rozpruje stary,zeby zobaczyc,jak to jest zbudowane-choc lepiej by bylo ,jakby ktos podpowiedzial...
-
[B5 ADR] 173 kW 235KM wbite w dowód silnik 1,8 jak to możliwe?
i ja czekam na fotke-Yelo-dawaj zmodzimy Twojego... z dyszke mu dorzucimy...
-
[B6 BEX] Bardzo wysoka temperatura silnika
Chyba oryginalny ma zieloną wtyczkę. Ten u mnie jest czarny. To jakieś gówno na pewno mi założyli. powinien miec zielona,ale wiesz ,jak jest zamiennikow jest troche,jest gdzies na Forum moje zdjecie,robilem go komus,kto tez mial problem z tym czujnikiem-ale teraz sa nikle szanse,ze znajde ten wątek...
-
[B5 ADR] 173 kW 235KM wbite w dowód silnik 1,8 jak to możliwe?
pierwszym modem,jaki ja bym wykonal w wolnossaku,to wrzucenie zewnetrznego regulatora cisnienia,potem dolot powietrza,moze max 10 kucy by doszlo,wraz ze zmiana kolektora wydechowego i wydechu,do tego "odchudzic" kapke-mozliwe i nawet do wykonania,ciekawe,kto sie wezmie za to,szkoda,ze sprzedalem 1,6-pomodzilby cos...
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
dzis ostatecznie rozprawilem sie z MBC-nie dawalo mi to spokoju,ze cisnieni strasznie sie wahalo i czasem odcinalo,teraz juz wiem,co bylo przyczyna-za cienkie przewody cisnieniowe... mialem 4mm i cisnienie wzrastalo,zanim odpowiedz byla z N75 i cielo-teraz jest dobrze,wylotowy z turbo jest krotki,a z MBC idzie 6mm,co pokazuje 0,8 na wskazniku na depnieciu,caly czas,a w peacku-to i ponad bara se dmuchnie...a niech se dmucha... jeszcze jedna rzecz-dziwna-otoz gdzy przycisne bardzo szybko gaz-cisnienie rosnie do Bara+ i spadado 0,5-jak w serii,ale odpuszczam gaz i cisne ponownie-robi sie przyjemniej,lub gdy wcisne gaz powoli,tez "urosnie" tyle,ile trzeba-dziwne chyba za duzy wystrzal jest na gruche,ale MBC mam przed N75-czyzby przepuszczal?
-
[B6 BEX] Bardzo wysoka temperatura silnika
nie pomylisz sie ,bo ma zielona wtyczke
-
[B5 ADR] 173 kW 235KM wbite w dowód silnik 1,8 jak to możliwe?
...tak,tak...pamietam,tylko wlasciciel auta pokazal rachunek za jakies czesci z firmy tuningowej z Niemiec(auto pochodzilo od niemca),ale wynikiem z chamowni nie chcial sie podzielic,lub go w ogole nie mial...sam mu proponowalem ponowny pomiar na jakiejs chamowni ....
-
[ALL B5] Namieszałem i proszę pilnie o pomoc
ja jechalem z Wyspy i w DE mi sie rozkraczyl-wymienilem wszystko,co bylo mozna wymienic-na pierwszy rzut oka-silnik igla...niestety jednej rzeczy nie moglem przewidziec i to akurat padlo,wiec lepiej podjedz do jakiegos mechaniora,zeby to ocenil-nie znam sie na silnikach diesla,wiec za bardzo Ci nie pomoge,ale wiem na pewno,ze jesli cos przestawiles w centralnym zamku-to te problemy to jedynie zbieg okolicznosci...
-
[B5 ADR] 173 kW 235KM wbite w dowód silnik 1,8 jak to możliwe?
znam tylko jedna metode... :naughty: :naughty:
-
[B6 BEX] Bardzo wysoka temperatura silnika
dokladnie-jesli jest kompletnie popsuty i nie "przepuszcza" napiecia-pokaze na Vagu,jesli "przepuszcza" troche pradu-nic nie zobaczysz-zadnego bledu-musi byc kompletny brak przebiegu pradu...a swoja droga-czujnik nie jest drogi,ale wymiana trwa ,dla wprawionego mechanika,jakies 30 sekund,wiec 50 zł za 30 sekund roboty? porownaj odczyt dwoch czujnikow,moze ktos w okolicy bedzie mial innego Vaga i sie polaczysz,ja czasem uzywam 303 i jak cos nie idzie "przesiadam" sie na 312 i hula wszystko-jak nie jeden-to drugi mi pokaze ,co chce...
-
[B5 ADR] 173 kW 235KM wbite w dowód silnik 1,8 jak to możliwe?
jak zyje-nie widzialem 1,8 bez turbo wyrezanego na wiecej niz ,potwierdzone chamownia -125 koni
-
[B6 BEX] Bardzo wysoka temperatura silnika
no widzisz Robciu ,jak Ty mnie rozumiesz... :wink4: to samo chcialem wkleic...
-
[B5 ADR] Problem ze świecami
raczej z nieistniejacym tempomatem-wymieniona kiera i tyle
-
[B6 BEX] Bardzo wysoka temperatura silnika
http://www.vagcat.com/epc/cat/au/A4/2001/249/49/3124090/ tu jest link z etki "on line"-zaloguj sie i tam masz schemat ukladu chlodzenia dla silnika AVJ,BFB,AMB i BEX-wiec Twoj -nr 32 to czujniki,jeden na dole chlodnicy drugi na bloku [br]Dopisany: 22 Listopad 2009, 23:05_________________________________________________potem,jak zona zejdzie z kompa to wrzuce fotke,bo na lapku nie mam
-
[B5 ADR] Problem ze świecami
dzisiaj tez to sprawdzalem,bo walcze z jednym bledem juz ponad pol roku i caly czas go wywala,na zgaszonym silniku,bez klucza da rade go usunac,a tylko przekrece klucz i sie znow pojawia...nie wiem co jest grane "missing message from steering wheel"...ale to nie watek na moj problem
-
[B6 BEX] Bardzo wysoka temperatura silnika
110 na vagu to norma,ale troche wysoko,bo na desce wtedy bedziesz miec 90,jesli woda sie nie gotuje(przy 124 juz powinna) i jesli pokazuje co jakis czas rozna temperature na wskazniku-to na bank czujnik ,ten na bloku do wymiany[br]Dopisany: 22 Listopad 2009, 22:53_________________________________________________w B6 sa dwa czujniki-jeden na bloku(z zielona wtyczka,od wskaznika) i na dole na wezu chlodnicy dla potrzeb ECU
-
[B5 ADR] Problem ze świecami
odczyt bledow ze sterownika silnika(tylko) mozesz zrobic nawet bez kluczyka,reszta sterownikow,potrzebuje przekrecenia klucza,na zapalonym silniku tez odczytasz bledy,diagnoza-logi,tylko testu sterownika nie wykonasz na odpalonym silniku Nie myl go że bez kluczyka, musi mieć włączony zapłon przecież bo sie nie połączy,tylko nie musi być odpalony silnik,ale zapłon w ON nieprawda dzis specjalnie to sprawdzalem i bledy silnika mozesz odczytac i skasowac bez klucza w stacyjce ...ale czy w B5 tez tak bedzie?nie wiem-u mnie na pewno... :gwizdanie:
-
Baba za kółkiem czy kobieta za kierownicą???
jak to jakie-szpileczki,przeciez to kobieta,a nie Raceboy... :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Problem ze świecami
odczyt bledow ze sterownika silnika(tylko) mozesz zrobic nawet bez kluczyka,reszta sterownikow,potrzebuje przekrecenia klucza,na zapalonym silniku tez odczytasz bledy,diagnoza-logi,tylko testu sterownika nie wykonasz na odpalonym silniku
-
[B6 BEX] Bardzo wysoka temperatura silnika
cos mi tu nie gra z tym "nowym" czujnikiem-skoro wag pokazuje 124 stopie,to i na wskazniku tyle powinienes miec,bo ten czujnik ,na bloku,jest wlasnie od pokazywania temperatury na wskazniku,wiec najpierw zająłbym sie tym czujnikiem-VAG,bloki pomiarowe - kanał 007 i tam masz odczyt z czujnika na chlodnicy,potem 17 zegary-bloki pom/kanal 003 i tam masz odczyt z czujnika na bloku-powinny byc takie same,jesli na desce i na 003(instrument cluster) jest roznica,a oba czujniki pokazuja to samo(ten od zegarow i ten z chlodnicy)-tzn,ze cos ze wskaznikiem na desce jest nie tak,a woda Ci sie gotuje? jesli nie -tzn,ze czujnik ktorys padl
-
Odp: Może jakis spocik w Oslo Norwegia ... jest nas już prawie 30 osób ?
no to dobra-jak cos,to wiesz gdzie mnie szukac...
-
[B5 ADR] 173 kW 235KM wbite w dowód silnik 1,8 jak to możliwe?
do autora-wrzuc loga z przeplywki i bedziemy wiedziec ile koni ma ta bestia...jak przeplywka pokaze okolo 180mg/s,to znaczy,ze fura jest mocno wyrezana,a jak kolo 100-to znaczy,ze błąd i to zwykla seria...