Treść opublikowana przez domjenick
-
[B5 ANB] Różnica silników.
każdy silnik ma taki czujnik jest na spodzie miskihttp://www.ebay.co.uk/itm/VW-AUDI-SKODA-SEAT-OIL-LEVEL-SENSOR-1J0907660B-A3-A4-MK4-Golf-Passat-Octavia-etc-/180763477336?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a1657c558#ht_1389wt_750
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
czekają, aż śnieg spadnie, żeby polatać bokiem po lotnisku...
-
[S4 B5->B6] Swap silnika w S4 B6. 2.7 Biturbo zamiast 4.2
zaznaczyłem "kluczowe" terminy, wiążące się z ew. naprawą wraka i dalszym sprzedaniu na rynku, jako bezwypadkowy-co to za rady :gwizdanie:-takiego auta nie da się przywrócić do stany przed wypadkiem-lepiej brać co dadzą, wyjmować części i robić kolejne auto i jak najszybciej zapomnieć o tamtym, jak masz okazję- to wyjmuj wszystko, co możesz i jest potrzebne do planowanego swapa-reszta na złom...uwierz mi-lepiej się nie poczujesz, ale sumienie nie będzie męczyć po nocach
-
[B5 AEB] Gdzie wężyk doładowania? Jakie nowe wężyki
średnica wew. taka sama, jak w tych , co już masz, czyli 2mm
-
[B5 AEB] Gdzie wężyk doładowania? Jakie nowe wężyki
przecież masz na zdjęciu dokładnie to, czego potrzebujesz-wpinasz się dokładnie w kolektor- po co kombinować?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
no nie do końca bez profitu :gwizdanie: większe wtryski po samym programie, to zmniejszony czas ich otwarcia i obniżone ciśnienie paliwa, co daje redukcję jego zużycia, zakładając, że program będzie zrobiony zachowawczo, a potencjał użyty na podobnym poziomie... Może na krótkich odcinkach nie będzie to odczuwalne, ale w długiej trasie, przy spokojnym stylu jazdy na pewno ale raczej o takie profity nie chodzi
-
[S4 B5->B6] Swap silnika w S4 B6. 2.7 Biturbo zamiast 4.2
ja wiem, że P&P nie wejdzie, bo silniki sie delikatnie różnią, RS6 ma delikatnie większy niż 4,2 z S4, chodziło mi bardziej o dopasowanie budy pod silnik, a nie odwrotnie, jeśli normalny silnik z ESy wejdzie do budy B6- to nawet po przeróbkach, będzie wystarczająco miejsca dla dwóch dmuchawek z RS6 [br]Dopisany: 07 Styczeń 2012, 22:12_________________________________________________Panowie-skupcie się na temacie swapa, a nie problemów zdrowotnych autora
-
[ALL B6] Wymiana lusterka bocznego
ale z czym dokładniej jest problem?coś nie pasuje?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
jak nic nie daje wyrównuje podciśnienie w komorze zaworów, zanim silnik osiągnie temperaturę i m/in pozwala zassać olej do góry, który będąc jeszcze zimnym, jest gęściejszy
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
nie jestem w 100% pewny, ale chyba Maniusiek28 coś takiego robił
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
a nie zdeformuje się to od tej temperatury?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Maciek-nie spinaj się z odseparowaniem stożka od gorącego powietrza, bo powietrze wychodzące z turbiny i tak jest gorące i przechodzi przez IC, więc tu się skup na dobrym dopływie powietrza na IC przy standardowym IC będzie temp. ok. 20* wyższa od otaczającej i choć byś nie wiem, jak schłodził powietrze ze stożka-stock IC nie da rady schłodzić tego niżej
-
[S4 B5->B6] Swap silnika w S4 B6. 2.7 Biturbo zamiast 4.2
to dwie turbiny tam nie wejda?
-
[S4 B5->B6] Swap silnika w S4 B6. 2.7 Biturbo zamiast 4.2
No właśnie, trzeba popieścić, bo komora B6 ledwo mieści wolnossące 4.2. a w RS6 jest 4,2 BIT to jak nie wejdzie :gwizdanie:
-
[S4 B5->B6] Swap silnika w S4 B6. 2.7 Biturbo zamiast 4.2
no chyba, ze myślisz o następnym swapie
-
[S4 B5->B6] Swap silnika w S4 B6. 2.7 Biturbo zamiast 4.2
obawiam się, że znalezienie S4 z uszkodzonym silnikiem będzie trudniejsze, niż znalezienie np 3,0 q i dokompletowanie reszty gratów, ale jak tam kto woli, wszystko zależy od właściciela, jak chce szukać eSy- niech szuka, pewnie się znajdzie
-
[S4 B5->B6] Swap silnika w S4 B6. 2.7 Biturbo zamiast 4.2
no tak, przecież to ON przekładał
-
[S4 B5->B6] Swap silnika w S4 B6. 2.7 Biturbo zamiast 4.2
napisz do FLYERA ma 2,7 BIT w B6 [br]Dopisany: 06 Styczeń 2012, 23:25_________________________________________________btw jak masz zdrowy silnik 2,7- to po co Ci S4 B6-kup obojętnie co w B6 i przekładaj
-
[B5 1Z] Ciśnienie oleju w 1z
najpierw porządnie pompę przeczyść i smoka-potem sprawdź ciśnienie
-
[B6 AVJ] Prośba o analizę logów i ich znaczenie z usterką
ciężko coś poradzić na odległość
-
[B6 AVJ] Prośba o analizę logów i ich znaczenie z usterką
za bogata?co to znaczy tak na chłopski rozum i jaki sterownik?i co można z tym zrobić? to znaczy,że zaraz po odpaleniu auta, jak silnik jest jeszcze zimny-czujnik powietrza w kolektorze daje sygnał do ECU, że jest zimno (w praktyce ma to znaczenie, że w zimnym powietrzu, jest więcej tlenu i trzeba dodać paliwa, żeby nie było niepotrzebnej detonacji, co może prowadzić do spalania stukowego) TZW ssanie, potem, jak już się trochę nagrzeje-obroty spadają i ECU reguluje dawkę paliwa-obniżając ją spaliny idą do wydechu, gdzie jest sonda lambda, która z kolei odczytuje ze spalin zawartość paliwa i też podaje sygnał do ECU, czy za dużo paliwa(za bogato) , czy za mało i dalej trzeba dodać...i tak w kółko
-
[B5 1Z] Ciśnienie oleju w 1z
od 3 do 5 barów przy 3 tys. ob/min
-
[ALL B6] Odpalanie po kablach
to mógł być zbieg okoliczności, lub za "duży" bezpiecznik- był czas, że aku rozpinałem kilka razy dziennie, w audi i VW-nic się nie dzieje
-
[B6 AVJ] Prośba o analizę logów i ich znaczenie z usterką
jeśli po nocy na mrozie auto odpala a potem gaśnie-to może być za bogata mieszanka, ale to miałbyś błąd w sterowniku
-
[B6 AWX] Wymiana lamp tylnych
no to raczej oczywiste :gwizdanie: