Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

griga-st

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez griga-st

  1. Silnik BPW .Panowie, potrzebuje pilnie pomocy z kołem zębatym do pompy oleju 038115105D. Oryginalnie jest na nim zębatka z 31-ma zębami(06A115121), a wszędzie piszecie o 23 zębach. >>> Jaki numer ma kolo z 23-ma zębami?<<< Na wal korbowy NOWE kolo jest z 19-ma zębami. Dopisze jeszcze ze dzisiaj silnik rozebrali, i OCZYWIŚCIE osławiony imbusik(albo zabierak, bo pompka nie odkręcona jeszcze) sick3. [br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 18:06_________________________________________________Dzieki za zdjecie [br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 18:07_________________________________________________Kurcze, przewertowałem temat i znalazłem(chyba?)błąd: Pompa (kompletna) powinna być z numerem 038115105C , a samo kolo ma numer 038115121A Prosze mnie poprawic jak cos nie tego
  2. A roznica(pomiedzy AWX a BPW) w kompresji?
  3. Kurcze, już powiedziałem żeby zamówili do AWX-a . Problem jest, ze ja nie mogę być przy naprawie. Nieśmiało spytam, jest może gdzieś zdjęcie takiej oszlifowanej miski? Teraz przypominam sobie ze o miskach tez już było pisane:kox: PS. Trochę zazdroszczę kolegom, ze macie czas na grzebanko Jaro4444 ,dzięki :hi:za stoicki spokój przy tłumaczeniu ciągle tego samego
  4. Objawy 100% identyczne ;( jaku mnie. Zaczęło się już przy 90tkm. Tylko to było trzy lata temu, wtedy myślałem ze mi za dużo oleju nalali Pojechałem z powrotem(do ASO),grzecznie odciągnęli i myślałem ze po sprawie.Gwarancja się skończyła, a oleju dalej za dużo Zaczolem grzebać po necie i trafiłem na to i jeszcze jedno forum. Okazało się ze wtopiłem ;( z tym 2.0tdi. Mialem już 1.8T i bylem super zadowolony, tak jak z wcześniej z golfów passatow czy T-czwórek. Auta kupowałem TYLKO od znajomych, wiec przekręty z kilometrami nie wchodzą w rachubę. Mam nadzieje ze motor jest jeszcze do uratowania, bo olej zmieniałem co 10tkm a nawet częściej(a kosztuje niemało). Tak na prawdę nie znam przyczyny przybywania oleju do dzisiaj. Nie ma niestety czasu na dłuższe grzebanie i szukanie [br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 22:24_________________________________________________Na forum dominują dwie opinie: dotrysk paliwa albo mocowanie pompek. Wydaje mi się teraz , ze obie są możliwe.
  5. Gdziesw wczesniej na forum wyczytalem ze przyczyna moze byc dotrysk paliwa potrzebny do regeneracji PDF-a. Moj tez sie czasami trzasl...do ostatniego wekendu,na FIS-ie wyskoczylo na czerwono"ÖL DRUCK"
  6. Miska nowa od AWX pasuje P&P, bez podcinania? Oj zebys Jaro zobaczyl miny mechanikow :shocked: BEZCENNE! Wlasnie przed 10min. dostalem wiadomosc ze czesci juz sa, i ze sie podejma roboty [br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 12:00_________________________________________________Dzieki wielkie dla kolegi jaro4444 i wszystkich ktozy przetestowali ta przerobke przedemna :notworthy:
  7. Ma ktoś zdjęcia jak to w BPW wygląda? Chciałbym pokazać kolegom, Niemcom jak sobie Nasi z tym poradzili(koszt naprawy mojego, z nowymi częściami wycenili na :sick3:1900€)[br]Dopisany: 18 Lipiec 2011, 18:22_________________________________________________Właśnie skończyłem drukowanie znalezionych zdjęć i spisu części( ) dla tutejszych mechaników. Tak na marginesie :moja zona poskarżyła się dzisiaj przyjaciółce której mąż jest bliskim znajomym pana Stadler`a.
  8. Kolega Cuber wyrzucił mi taki sam temat do kosza: pozd.
  9. Zaciągnąć ręczny . Ustawić w pozycji D,wyciągnąć przycisk blokady na ok.3-4mm(nie więcej!!! najlepiej zabezpieczyć go w tej pozycji opaska do kabli). Osłonę chromowana obrócić w kierunku przeciwnym do kierunku wskazówek zegara i pociągnąć do dołu. Hebel pociągnąć ostrożnie ale stanowczo do góry. U mnie zadziałało .
  10. ...Obawiam się koledzy ze ta TEORIA grubymi nićmi szyta jest (sam to łyknąlem wcześniej ) Coby nie zaśmiecać wątku ,może gdzieś indziej bla-bla? [br]Dopisany: 05 Maj 2011, 22:57_________________________________________________ +szklanki ile za to m/w trzeba dać w PL?
  11. "oprócz" oczywiście piszemy z kreska mea culpa , poza tym nie kumam witza.
  12. Mam prośbę, może mi któryś z kolegów podać numery DPF z ETKI dla silników BRD i BPW? Z góry dzięki
  13. Sorry kolego, ale ja się pytałem kogoś, kto wie , a nie kogoś, kto nie wie.Nie wiemy- nie piszemy i nie ma niepotrzebnego stresu .Nie jestem mechanikiem, i nurtowało mnie tylko pytanie dlaczego przybywa tego oleju. Myślę ,ze olej rozcieńczony ON-em ma jak najbardziej związek z przedwczesnym zużyciem mi.walka rozrządu. Nie ja wtrąciłem do tematu watek o PDF-ie.Na technicznym forum nie uznaje odpowiedzi ze mam w coś wierzyć albo nie.
  14. Jak????????????
  15. Niech wypowiedzą się koledzy którym wtryski lały, jak wygląda swiat za takim samochodem Nie jestem mechanikiem,ale na zdrowy rozum takiej ilości sadzy nie przyjmie największy PDF na świecie! Nie usłyszałem jeszcze żadnego racjonalnego związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy wypalaniem PDF, a podnoszeniem sie stanu oleju.
  16. W jaki sposob dostaje sie ropa z PDF do bloku,jest jakies polaczenie oprucz wydechu?
  17. Moze mi kto wytlumaczyc jaki zwiazek?
  18. Ale pomiedzy PDF-em a cylindrem jest turbina i interkoler ... wiec
  19. Wbrew mojemu poprzedniemu postowi jestem sklonny ci @piotrsob przyznac racje. DPF jest calkiem poza ukladem smarowania,wiec jak niby tam ma sie dostac ropa? Jest male "ale"-przy jezdzie na krotkich odcinkach (ok.6kkm) oleju robi sie prawie dwa stany,dlugie odcinki oleju nie przybywa ani grama.
  20. 100% potwierdzam...
  21. Od kiedy to benzyna(gaz)jest odpowiedzialna za smarowanie cylindrów w czterosuwie?
  22. WOW Vialle się rozwija , było 1,4 , po półtora roku 1,8... Właściciele dwulitrowek sobie jeszcze trochę poczekają ,no i ta cena :polew: Polscy gazownicy-nie chować ogonów pod siebie, luka na rynku
  23. 7L/100: kola 16"205 zima ; 8L/100: kola 17"235 lato, to u mnie norma dla BPW. Ale jak palił ci mniej przed wymiana, to sprawa podejrzana i dobry magik. Ale w ASO pewnie to robili?...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.