Treść opublikowana przez gregory
-
[B6 AVJ] Jakie jest prawidłowe ciśnienie oleju
Instrukcja serwisowa Audi podaje: -silnik ciepły temp. oleju 90st. przy 2000Rpm minimum 1.3Bar -silnik ciepły temp. oleju 90st. przy 3500Rpm minimum 3.5-4.5Bar Z praktyki mogę ci jeszcze powiedzieć, że te wartości jakie podaje instrukcja serwisowa to są minimalne. A relanie na całkiem zimnym silniku to na wolnych obrotach 5-7Bar. Wolne obroty ciepły silnik (olej temp. 90st.) 1-2Bar.
-
[B6 AVF] Wykres z hamowni
Może jest peak na doładowaniu z dołu. Nie umieli ogarnąć kontroli doładowania z dołu, lub kierownice nie chodzą całkiem płynnie. IMO nie całkiem zdrowe.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
ja wiem ze starterem nie odpinasz ale mam obawy czy jakis zasrany komputer sie nie spier***i Możesz podłączać bez odpinania klem, nic się nie stanie. Ale jest jedno ale, jeśli będziesz ładował akumulator na dworze gdzie jest 10st mróz to mija się to raczej z celem i faktycznie lepiej wyjąć go i wziąć go do domu. To powinno się robić w temp. pokojowej :gwizdanie: Wtedy się dobrze naładuje.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
:gwizdanie: gorąca herbatka z cytrynką pomoże a z wieczorka jakiś sznaps i do wyrka się wypocić :kox: Gorące her-batki i tablety Już były. Dziś wieczorem Gran Turismo 5 i Jack Daniels powinien mnie wyleczyć
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Z samiuśkiego rańca A ja lekko przeziębiony, ten wypiziały parking w Kato mnie załatwił
-
[B5 AFN] Trojmiejska Scena Tuningowa...AFN 260KM .... the besciaki z mojej okolicy
Niektórzy inwestują 3x tyle w B3 lub B2, ale to już chyba inna historia bo to nie są już daily drivery. ej... no ale nie inwestuja w 1.9TDI do tluczenia raczej, to pewnie zwyczajny stary passacior. Być może tak jest
-
[B5 AFN] Trojmiejska Scena Tuningowa...AFN 260KM .... the besciaki z mojej okolicy
Niektórzy inwestują 3x tyle w B3 lub B2, ale to już chyba inna historia bo to nie są już daily drivery.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
To powiedziałbym ryjący klimat Wpadaj dziś Pucosław do Czeko, a nie pier**l
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Znaczy że co, jedziesz do tej stodoły na rzeźnie
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Ja wpadnę tam chyba dziś też....
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
"Wiedziałem q***wa... wiedziałem, że się spier***i ":gwizdanie:
-
Spoty Katowice i okolice
sorki niemoglem sie powstrzymac masz w nagrode Fajne pobudza wyobraźnie
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Przez to nigdy nie kupie takiej B7, wolę nie schodzić z wypasu w dół i się nie zniżać Pewnie jak ma korby z tyłu to i nie ma składanych lusterek [br]Dopisany: 23 Luty 2011, 09:29_________________________________________________ Cześć pracuś!
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
a ja nawet flachę :kox: memory 5 -Gregor
-
[B5 AGB] 2.7 BiT k04 RS6 by MR motors :)
nie ma Jeśli siła przyłożona na zęby paska po to aby zmienić prędkość obrotową z 1000Rpm do 7000Rpm w jednostce czasu 2,5sek lub 1sek nie jest większa to ja już nie wiem jak to mam wytłumaczyć
-
[B5 AGB] 2.7 BiT k04 RS6 by MR motors :)
Poziu specjalnie dla ciebie uzewnętrznię swoje teorie. No więc jak masz 260KM w takim 2.7 to pociągnięcie pierwszego biegu do końca obrotka trwa powiedzmy ~2,5sek - strzelam. A mając 450KM to ten pierwszy bieg przekręcisz w ciągu 1 sekundy. Jest różnica w obciążeniu paska?
-
[B5 AGB] 2.7 BiT k04 RS6 by MR motors :)
Flyer nie pitol głupot jak nie wiesz o czym mowa. Dotyczy to motorów R4 i tylko ich. Większe obciążenia na rozrządzie też nie występują po chipie tak? To skąd k....wa zjawisko cofającego się napinacza mechanicznego w 1,9 TDI? To teraz przyjmij do wadomomości, że ten pompa wody pełni rolę jednej z rolek w rorządzie... Dodajmy jeszcze to, że w 2.7 jednym paskiem napędzane są dwie głowice a nie jedna jak w R4, więc pasek ma co ciągnąć, a jak zrobisz 200KM+ to są dopiero obciążenia, no ale niektórzy pewnie o tym nie wiedzą.
-
[B5 AGB] 2.7 BiT k04 RS6 by MR motors :)
Łooosz Fak men No teraz to już nie wiem co napisać. Co do oleju okej, niech będzie ale rozrząd ? Tworzycie jakieś chore akcje Poziu hamuj bajer Źle się trochę wyraziłem. Chodziło mi o to, że w silniku po chipie zmienia się częściej olej, a w silniku bardziej zmodzonym wymienia się dodatkowo częściej rozrząd Tak więc jak się ma 200+KM więcej od serii to jest to wskazane.
-
[B5 AGB] 2.7 BiT k04 RS6 by MR motors :)
Mój Panie Ale tak to też po części jest. Nie wiem czy wiesz, ale w silniku po samym chipie zmienia się częściej olej i rozrząd też. Co większa w niektórych podkręconych silnikach właściciele używający auta przeważnie do upalania i dmuchający na zimne dawają wyrzeźbić drugi klin na wale dla zębatki, żeby mieć pewność że tego jednego nie zetnie -(to tylko taki przykład) aby ci uświadomić że takie rzeczy też się dzieją i mają podstawę istnienia
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Przepraszam bardzo ja wczoraj 3 spławiłam, tzn jednego pucek spławił A ja się lekko uśmiechałem jak do ciebie goście podbijali [br]Dopisany: 20 Luty 2011, 22:43_________________________________________________ A mnie się wydawało, że za pierwszym razem był pawik za ławkę
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
A kogo to
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Ja również dziękuje za imprezkę, i wszystko co było z tym związane hmmm a co bylo wiązane bo ciekaw jestem :gwizdanie: No co, dziękuje że ja wczoraj nieźle wyobracaliśmy na parkiecie
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wzniosy krzywek wałków: AEB: -ssący 43mm -wydechowy 45,2mm ADR: -ssący 44,8mm -wydechowy 46,25mm Jak będziesz miał K04 to zamknie ci się ori przepływka 70mm i potrzebujesz obudowę 3" . Tak samo najlepiej mieć TIP o wymiarach 52mm - 76mm. Po wymienie obudowy na 3" rzecz jasna od razu strojenie i kalibracja. Masz szczęście bym powiedział bo mam na sprzedaż zarówno 3" obudowę przepływki i TIP-a jak wyżej. Info PW.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
A ja to gdzie, miałem być na fotce :gwizdanie: Pucek nie podniecaj się bo gadałem ci że w B5 na tych felgach opory toczenia jak w taczce na zatartym łożysku pełnej piachu
-
b2 quattro V8 - filmik st. 22
Zobaczysz jak wjedziesz kiedy na rolki, jak poskładasz auto. Jak moc będzie w normie to będzie git.