Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ayew

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ayew

  1. ayew odpowiedział(a) na Trako temat w 1.6
    Jaki kod silnika?
  2. Przy nie odpowietrzonym układzie temperatura może być za wysoko a płyn stopniowo ubywać. Dla przypomnienia w b5 układ sam się do końca nie odpowietrzy! Najlepiej delikatnie unieść zbiorniczek z płynem, zsunąć wąż powrotny z nagrzewnicy aby dziurką z niego mogło ubywać powietrze. Układ się odpowietrzy w momencie sikania płynu przez tą dziurkę. Temperatura odpowietrzania 90c i otwarty termostat.
  3. Można próbować przelutować wtyczki jeżeli jet taka sama ilość kabli do nich. Najlepiej kupić inny przepływomierz, przerabiałem przepływkę u siebie czyściłem starą i miałem używaną na końcu kupiłem nowego pierburga i problemy się skończyły.
  4. Odepnij przepływomierz i sprawdź bez niego.
  5. Do sprawdzenia pompa i panewki. Olej nic nie da przerabiałem to, u mnie siadł zawór w pompie, po wymianie pompy i panewek smiga na 5w40. Czujnik sprawdzałeś? Jest w podstawie.
  6. Może być parę przyczyn zalewania. Na próbę odłącz jeszcze wtyczki od sondy lambda i przepływomierza, jak to nie pomoże to odłącz jeszcze wtyczkę od przepustnicy, będziesz go musiał trzymać na obrotach ale sprawdzisz jak chodzi. Ja wymieniałem u mnie jeden wtryskiwacz bo właśnie zalewał świece i nie chodził na ten cylinder ale ty masz gaz i na nim też nie chodzi więc to dziwne.
  7. ayew odpowiedział(a) na Trako temat w 1.6
    Dolej tego oleju żeby był na miarce, pewnie klekotał bo po prostu nie miał oleju nie świeciła się czerwona kontrolka? Sprawdź błędy na kompie na próbę odłącz wtyczki od przepływomierza i lambdy aby wykluczyć nieprawidłową dawkę. Auto normalnie pracuje i jedzie?
  8. Lepiej jak by był w aucie i czasem go podładować.
  9. ayew odpowiedział(a) na mr-honest temat w 1.6
    Króciec jest tani a i wymiana większych problemów nie robi tylko trzeba odpowietrzyć po tym bo trochę płynu wyleci.
  10. Wykręć tą świece i sprawdź jak wygląda, sprawdź kable zapłonowe i jeśli posiadasz ADP kopułkę i palec ew cewkę pozostałych.
  11. ayew odpowiedział(a) na bigblackman temat w 1.6
    Jak odpowietrzasz?
  12. ayew odpowiedział(a) na ayew temat w Audi A4 B5
    A tą pompe idzie jakoś odpowietrzyć?
  13. ayew odpowiedział(a) na ayew temat w Audi A4 B5
    A czy jest możliwość że luźne sitko powoduje wycie pompy na zimnym silniku? Dodam że nie zwiększa się on przez kręcenie kierownicą tylko dodawaniem gazu.
  14. ayew opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Jak powinno być zamontowane sitko w zbiorniczku płynu do wspomagania? U mnie jest luźne i nie wiem jak to wcisnąć. Tak to powinno wyglądać?
  15. A jaki masz teraz olej? Zależy jak mocno klekocze.
  16. A przepustnicy jaki błąd?
  17. Kontrolka ciśnienia oleju się nie świeciła? Szklanki nie miały oleju dlatego tak klekotał u mnie było to samo jak padła pompa. Wymieniłem szklanki choć były całkiem ok. W takim przypadku pierwsze co najbardziej dostaje to panewki na wale. Jeśli teraz nie klekocze to bym się tym nie przejmował. Ja obstawiam rozrząd a pierwsze co to podłączyć komputer.
  18. Halla może działać prawidłowo. Może być przestawiony rozrząd lub nieprawidłowo zamontowany czujnik, uszkodzona wiązka.
  19. ayew odpowiedział(a) na Chudy112 temat w 1.8
    Nie lepiej A3? Tańsze w utrzymaniu.
  20. ayew odpowiedział(a) na Damian Cygler temat w 1.6
    Jeśli masz ADP to wychodzi ona z pokrywy zaworów z tyłu silnika i idzie do dolotu.
  21. Poczekaj na wymianę rozrządu i wtedy wymień przy okazji.
  22. ayew odpowiedział(a) na 86cichytomek temat w 1.6
    W ADP odme masz u góry, wychodzi z pokrywy zaworów z tyłu silnika taka rurka i idzie do dolotu. Silnik krokowy jest zintegrowany z przepustnicą i jest nierozbieralny, można przeczyścić samą przepustnicę.
  23. ayew odpowiedział(a) na KINIAM temat w 1.6
    Z reguły na 1 kopułkę wystarczą 2 palce ale biorąc pod uwagę problem z jej zdjęciem w ADP lepiej wymienić całość tym bardziej, że dużo nie kosztuje. Co do interwałów to zależy czy jeździ się na gazie czy pb. Moim zdaniem dobry zestaw na pb powinien spokojnie przechulać 100tys najlepiej wymienić wraz z świecami i przewodami i mieć spokój.
  24. Za duży koszt, lepiej sprzedać tą i kupić 1.8.
  25. Przede wszystkim diagnostyka. Jaki był powód wymiany halla?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.