Treść opublikowana przez ayew
-
Zbyt duże spalanie
Kupuj używkę listwę wtryskową i zrób te wtryski.
-
ADP wymiana uszczelki i napinacza
U mnie żeby sam wentylator odkręcić trzeba było wbijać
-
Katalizator - wymiana - opinie
U mnie 230 ponad i też jest ok.
-
Katalizator - wymiana - opinie
Jaki przebieg, że kat do wymiany?
-
[B5 AHL 1.6] Brak mocy po deszczu, szarpanie, drgający gaz
poszukaj używki nie powinna być droga. Co do przewodu musiałbyś go odkręcić i sprawdzić co tam jest. Zablokuj hamulec i go odkręć trochę płynu wyleci ale to nic. Później go jeszcze musisz odpowietrzyć.
-
Zbyt duże spalanie
Usuń błędy i zobacz które się pojawiają. Wychodzi na to że walnięta przepustnica i wtryskiwacz.
-
Zbyt duże spalanie
Chodzi ci pewnie o podciśnienie z tą sznurówką. Wtrysk pewnie uszkodzony, wsadź używkę. Jak nie ma wycieków i dalej będzie brał olej to remont chodź pewnie lepiej byłoby wsadzić cały słupek z angola.
-
Zbyt duże spalanie
Sprawdzałeś te wtryski i czy iskra jest?
-
[B5 AHL 1.6] Brak mocy po deszczu, szarpanie, drgający gaz
Kopułka i palec do wymiany, groszowe sprawy, sprawdź jeszcze przewody czy przebicia nie mają. Co do zacisku to dziwna sprawa, że akurat tam leci może wystarczy dokręcić tą nakrętke? Pomyliło mi się ty masz ahl więc kopułki nie ma, w ahl chyba wszystko przez cewkę idzie więc pewnie ona do wymiany pójdzie.
-
Pekniety blok
A masz numer tej miski? Czasem na allegro po numerze można dużo więcej znaleźć.
-
Zbyt duże spalanie
A błędy w kompie jakie są? Mi chodził na 3 gary jak wtryskiwacz lał. Żeby sprawdzić na pewno który cylinder nie chodzi odłączaj wtyczki od wtrysków. Tzn odłączasz wtyczkę od pierwszego i widzisz jak chodzi auto jak chodzi gorzej to znaczy że wszystko ok jeśli bez zmian to ten cylinder nie pracuje. Robisz tak z wszystkimi. Jak wiesz który nie pracuje o odkręcasz listwę wtryskową i zamieniasz wtryskiwacz z niepracujacego cylindra na ten z pracującego i znów sprawdzasz czy ten niepracujący cylinder nadal nie chodzi. Jak chodzi ten co nie chodził wcześniej a ten co wcześniej chodził a teraz nie to winowajcą jest wtrysk w innym przypadku winne jest co innego. Skoro kompresja na cylindrach jest to zostaje jeszcze cewka, przewód i świeca.
-
Pekniety blok
Pospawaj i jeździj jak coś się będzie dziać to będziesz myślał.
-
Zbyt duże spalanie
Nie chodzi on czasem na 3 cylindrach?
-
[B5 AHL 1.6] Brak mocy po deszczu, szarpanie, drgający gaz
Najlepiej sprawdzić błędy na vagu. Spawdź czy czasem ci na 3 garach nie chodzi bo w takim przypadku również będzie mocno zamulać. Co do ubywania płynu hamulcowego zaciągnij ręczny i sprawdź czy ci nie leci z tylnych zacisków.
-
krucieć układu chłodzenia audi a4 b5 1.6
Jak będziesz wymieniać to kup jeszcze dirko i go całego przesmaruj bo nawet nowy potrafi cieknąć u siebie musiałem tak zrobić ale teraz elegancko.
-
Samoregulator ręcznego
Ten sam zamawiałem nawet z tej aukcji chyba. Odginasz blaszki i wszystko schodzi tylko uważaj żeby ci kulki sie nie zgubiły, są one pomiędzy tą podkładką a sworzniem w tych rowkach, przy demontażu wypadają więc trzeba je mieć na oku
-
Samoregulator ręcznego
Ja wymieniałem sam sworzeń w samoregulatorze, trzeba odgiąć te blaszki które go trzymają ( jest ich 6, widać na tej aukcji), musisz tylko uważać żeby nie pogubić kulek które pod nim są. Później ściskasz na imadle i zaklepujesz z powrotem te blaszki. Wymiana miedzianej tulejki obowiązkowa. Musisz mieć długie szczypce żeby wyciągnąć segera z zacisku. Ja to robiłem z 2 lata temu działa bez problemu.
-
Odcinanie przy 2 tyś. obrotów. Brak mocy.
Kąt wyprzedzenia na zimnym silniku będzie się zmieniać ,na ciepłym powinien wynosić ok 12. Błąd halla nie powinien się wyświetlać. Sprawdź jeszcze przewód do przepustnicy (styki w nim) i sprawdź czy w obudowie ecu nie ma wody (przeczyść wtyczki).
-
Czy bez lampy strboskopowej można ustawić zapłon?
W ADP lampa. Czemu musisz ustawić? W vagu idzie tylko sprawdzić zapłon.
-
twarde przewody chłodnicy, układu chłodzenia 1.6 ahl
Wymień też korek od zbiorniczka bo nawet jak jest ciśnienie w układzie to powinien je upuszczać a jak przez całą noc nie zeszło to coś z nim nie tak.
-
Napinacz 1.6 ADP
https://www.czesciauto24.pl/febi-bilstein/1884070 ja ten kupowałem, przyszedł ori z startym logo audi. Generalnie przy wymianie obliczyłem wyszło ,że mój miał już najechane 160 tys. Najlepiej to wymieniać za każdym razem z rozrządem ale uważam że co drugą też będzie ok.
-
Problem przepustnicy, silnik nie wchodzi na obroty
Wyczyść wtyczkę od przepustnicy szczególnie piny.
-
Jakiej firmy przeplywomierz 1.6 ANA ?
czesciauto24.pl
-
Jakiej firmy przeplywomierz 1.6 ANA ?
Hitachi był oryginalnie ja u siebie założyłem pierburga ori za ok 500zł i śmiga idealnie.
-
[B5 1.6b] Problem po wymianie termostatu
A to pierwsza wymiana oleju? Może wcześniej był po prostu zalany jakimś motodoktorkiem.