Treść opublikowana przez rookie
-
[B5 AFN] Jaki olej do silnika AFN, a jaki do skrzyni DMX?
Polecam Castrol Magnatec Diesel 10W-40, silnik chodzi na nim cicho i miękko. Olej spełnia wymagania Audi norma VW 505 00. Pięć litrów kosztuje 126 zł. Jest to półsyntetyk. Książka Audi Sam Naprawiam podaje następujący olej do automatu: Esso ATF, ale możesz też użyć Castrola ATF Transmission Fluid. Pozdrawiam
-
[A4 B5] 1,9 TDI 110km 96r.automat,dziwne drgania w kabinie, co to może być?
Mam avanta i przy zimnym silniku mam to samo, w momencie gdy lekko zwiększę obroty to dźwięk ustaje. Jeśli masz szyberdach, to mi też troszkę hałasuje pokrywa wewn. szyberdachu, ta zasuwana. Pytanie jaki masz zawias, ja mam czerwone springi FK Automotiv i twardość zawieszenia też wpływa na tzw. "wystukanie" elementów tapicerki. Przebieg również, ja mam 208 tys. km Generalnie jak nie masz innych towarzyszących objawów, to możesz spać spokojnie.
-
[B5 AFN] czy temperatura oleju 100*C jest normalna?
Dzięki również za ten wpis. Każdy głos jest ważny. Pozdrawiam :>
-
[B5 AJM] LIQUI MOLY - WYCISZA HYDRAULICZNE POPYCHACZE
polecam stosuje Super Diesel Additiv LM i jestem zadowolony
-
[B5 AFN] czy temperatura oleju 100*C jest normalna?
dzięki chłopaki, można zamykać :th:
-
Dodatki do ON- Mixol S vs 2T Semi syntetic
ja polecam Super Diesel Additiv by Liqui Moly ale uwaga tylko do TDI z 1 pompą wtryskową używam i jest wyraźnie lepszy start i lżejsza praca silnika
-
[B5 AFN] czy temperatura oleju 100*C jest normalna?
Podczas jazdy 120 - 140 km/h temp. oleju wynosi 100*C, temp cieczy chłodzącej wynosi 90*C. Czy temp oleju jest w normie? Gdy jadę 180 km/h temp oleju wzrasta do ok 110-115*C, ale myślę ze to oczywiste ze względu na prędkość. Temp cieczy jest stała bez względu na prędkość. Dzięki za wskazówki. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Rozrząd- weryfikacja stanu
Jak masz wyraźne napisy na pasku klinowym i rozrządu i w dodatku masz tę nalepkę to nie wymieniaj. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu:)
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Panowe, zgłaszam się z Torunia. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Zepsuty ham.ręczny ale linka cała
Dzięki, można zamykać. Rozbiorę to w najbliższym czasie.
-
[B5 AFN] Zepsuty ham.ręczny ale linka cała
Witam wszystkich:) Pojechałem dziś przegląd i po przyjeździe do domu okazało sie ze hamulec ręczny nie zaciąga się [a działał przedtem], nie słychać tych trybików, ale sprawdziłem i linka jest cala. Rączka hamulca ręcznego w ogóle sie nie blokuje. Proszę o pomoc lub wskazówkę. Pozdro
-
[B5 AFN] Regulacja ciśnienia turbo
potwierdzam, trzeba czyścić turbinę + wrzucić nowy filtr powietrza, miałem to samo, po wyczyszczeniu okazało się, że niepotrzebnie wymieniałem ten zaworek N wyczyść najpierw turbinę pozdro
-
[B5 AVG] Gaśnie silnik - Biały dym POMOCY !!!
A sprawdzałeś pasek rozrządu? Może ci przeskoczył o kilka ząbków i przestawił się zapłon. Trudno uwierzyć, ale niestety kuzynowi po niefachowym założeniu paska takie coś się zdarzyło.
-
[B5 AFN] Piszczy podczas kręcenia kierownicą
ja też miałem zalany czerwonym płynem w serwisie niemieckim więc dolałem czerwonego, ale z tego co czytałem na tym forum większośc poleca mineralny zielony. Wiadomo, że nie wolno mieszać. Na zbiorniczku jest napisane wyraźnie że musi być mineralny.
-
[B5 AFN] Piszczy podczas kręcenia kierownicą
Kubo111 Polecam płyn Castrol ATF. W opisie producent podaje, że jest to płyn do przekładni automatycznej ale również do układów wspomagania więc się nie zdziw Jest to mineralny olej koloru czerwonego, odpowiednik Dexronu. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Świst turbiny
Witam, również myślę, że z Twoim Audi wszystko jest w porządku. Objawy, które opisujesz były identyczne z tymi gdy miałem B4 w TDI przy -10"C. Faktem jest że miał 305 000 tys. km w oryginale, ale silnik palił na dotyk. Ten biały mokry dym to para. Pozdro
-
[B6 AKE] Co ile wymiana rozrządu ?
Dlaczego trzeba sprawdzać klawiaturę i wałki? Jakieś szybsze zużycie?
-
[B5 AFN] Pikanie kontrolki km/h w komputerze pokładowym
dzięki chłopaki, już ujarzmiłem pikotwórcę.
-
[B6 AKE] Co ile wymiana rozrządu ?
No i trzeba pamiętać o rolkach napinających. Koszt w przypadku twojego silnika jest większy niż tego o poj. 1,9. Słyszałem, że około 1200-1500 nawet do 2500, ale tę kwotę musiałby potwierdzić ktoś kto ma takiego mocarza:) Nie słyszałem, żeby w ramach serwisowania zaglądać w klawiaturę i wałki. Moim zdaniem jest to już zbyt duża ingerencja w silnik. Chyba, że 2.5 TDI tego wymaga, ale ja mam 1,9 TDI. Poza tym, jak już coś było grzebane bez konkretnego powodu to może już tak dobrze nie chodzić. Dla tych co mają 1,9 TDI. Pasek rozrządu radzą wymieniać co 90 tys. km. Ja wymieniam co 70 tys. km. Koszt w tym silniku to 600 zł z paskami ContiTech lub Gates. Ślinią się na widok naszych Audic * skoro nie masz pojęcia o 2,5 TDI to po co się wypowiadasz ?. Powstrzymaj się proszę z tego typu komentarzami.
-
[B5 AFN] Pikanie kontrolki km/h w komputerze pokładowym
Dzięki chłopaki. Jutro rano się przejadę i sprawdzę te metody. Pozdrawiam serdecznie. Niech wam się koła kręcą
-
[B5 AFN] Pikanie kontrolki km/h w komputerze pokładowym
Witam wiernych posiadaczy Audi. Mam Audi A4 Avant 1.9 TDI 110 KM rocznik 1997 z komputerem pokładowym. Powyżej 100 km/h pojawia się żółta kontrolka z km/h w kółeczku z indeksem 2 na dole. Przy czym komputer przy zapłonie wskazuje, że wszystko jest OK. Czy ktoś wie o co chodzi z tym pikaniem na głos? Miłość do auta to rzecz naturalna
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich mam Audi A4 Avant 1.9 TDI 110 KM 97 rok, 206 tys. przejechane