Treść opublikowana przez rookie
-
[B5 AJM] Wymiana rozrządu za 1600 zł w ASO
a ja części kupiłem sam czyli 437 zł + 300zł robocizna czyli razem 737 zł wy macie jeszcze ten napinacz hydrauliczny za 288 zł + 737zł daje 1025zł Czyli i tak można zrobić taniej [zaznaczam, że na oryginalnych podzespołach Ruville, INA, Fag, ContiTech i wszystkie rolki + pompa wody] Pozdro :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Przeładowanie, odcięcie turbiny przy 2800 obr.
Czyszczenie albo kupno nowej, ale jak chce się jeździć dłużej to też bym się skłaniał do kupna nowej turbiny. Bo te czyszczenie to do czasu...
-
[B5 AFF] Jak się powinien zachowywać silnik przy uruchamianiu ?
Mój drogi, jak wiesz, ten silnik jest troszkę mułowaty i brakuje mu werwy przy przyspieszaniu. Trzeba było to zmienić Mój przebieg to 194500 km Dokładnie mówiąc kupiłem Power Boxa, który zwiększa dawkę paliwa na pompie wtryskowej. Bardzo prosto się go podłącza i reguluje, ponieważ ma oryginalne wtyczki. Co najważniejsze, działa on bez ingerencji w komputer sterujący i bez ingerencji w mechanikę silnika. Zawsze możesz go odłączyć. Oto sprzedawca od którego brałem: http://www.allegro.pl/item532728882_chip_box_1_9_2_5_tdi_vw_audi_seat_skoda_chipbox.html Najważniejsze, że czuć że jest żwawszy i chętniej wchodzi na obroty. Muszę jeszcze sprawdzić V-max, ale to gdzieś na autostradzie. Koszt 177 zł Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Co dzieje się w układzie chłodzenia ?
U mnie też temperatura spada na postoju. Także ten typ tak ma. Nie będzie spadać w lato
-
[B5 AFF] Jak się powinien zachowywać silnik przy uruchamianiu ?
Z tego kolego co piszesz masz takie samo auto jak ja czyli TDI 75KM wersja z Belgii, a dokładniej 1.9 DI bo tak widnieje na wlepce w kole zapasowym. To że dymi to normalne, mi też dymi jak jest zimny przy temp +2.5'C. To para wodna. Nie rozumiem z tymi świecami, jak ci podgrzewają podczas pracy, to nie czekasz aż się kontrolka wyłączy i tyknie przekaźnik? A sprawdzałeś czy świece są nie spalone? Pierwsze zrób to. Pozdro
-
[B5 AFN] Czyszczenie turbiny
u mnie krzyknął 300 zł a ja opchnąłem autko do d*py srania ta turbina, przy każdej 110 to samo mimo jazdy anty-zamulającej Teraz mam stałą geometrię i jest ekstraśnie
-
[ALL] Jaki rozrząd, firmy godne polecenia - za i przeciw?
pasek rozrządu Contitech rolka napinająca Ruville lub INA rolka prowadząca Ruville lub INA pompa wody Ruville pasek klinowy Contitech rolka prowadząca Ruville koszt całkowity 437 zł od mojego sprawdzonego sprzedawcy [kupowałem u niego już 2 razy]: http://www.allegro.pl/item529048701_rozrzad_audi_a4_a6_passat_golf_iii_iv_1_9_tdi_hit.html doradzi dokładnie w razie wątpliwości pozdro
-
[B5 AFN] Nierówne przyspieszenie
falowanie przyspieszenia to objawy uszkodzonego przepływomierza
-
[B5 AFN] Ciężko pali rano
Tak jest, sprawdź świece, ja miałem 4 spalone. Rano mielił i palił na 3 gary.
-
[B5 AFN] Przeładowanie, odcięcie turbiny przy 2800 obr.
albo 90 PS-ów i dobry chip na pompę by dodać elastyczności ale Wihajster, masz rację nowa i tyle, przykładowo mechanik bierze za czyszczenie turbiny od 300 do 700 zł i co, powtarzać to? w doopę;P
-
[B5 AFN] Przeładowanie, odcięcie turbiny przy 2800 obr.
ja powiem tak, mam dosyć tej turbiny VGT przy każdym aucie był ten sam problem, i czyszczenie tego badziewia za każdym razem robi się wkurzająco-nużące [mimo prawidłowej jazdy anty-zamulającej] pozdrawiam
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nie trzeba, chyba że na przeglądzie wyszło Ci po 50% skutecznosci. Zależy też jak bardzo twoje auto jest zmachane, to widać też po środku. Ja wymieniałem komplet wahaczy, a amory zostały stare Nie zauważyłem przyspieszonego zużycia. Pozdro
-
[B6 AWX] Jakiej firmy koło dwumasowe ?
To prawda, że dostarcza na pierwszy montaż. Ponadto, też jestem fanem takich części. Ale Sachs to też bardzo dobra firma i dwumas i sprzęgiełko na prawdę lux. Zresztą chciałem tylko napisać, że Sachsowi też może zaufać. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Jakiej firmy koło dwumasowe ?
Bierz Sachsa, wymieniałem i jest ekstraśnie Poza tym jest tańszy od Luka.
-
[ALL TDI] Jak palą Wasze klekoty w te mrozy?
mój pali jak strzała
-
[B5 AFF] Szyberdach-sam się uchyla i nie zamyka
Panowie, mój szyberdach sam się uchyla i później nie zamyka. A czasami unosi się i opada i tak kilka razy. Pomocy, co to może być? Pozdro
-
[B5 AFN] Poranny problem z uruchamianiem silnika - teraz nie odpala
każdy ako poniżej 70 Ah jest za słaby na TDI który stoi na mrozie
-
[ALL B5] Proszę o opinię i porady - TDI 110 czy 116 ?
Jeśli chodzi o wahacze to opinie oczywiście są przesadzone: jak robiłem przegląd okazało się, że dwa górne są do wymiany, ale wymieniłem cały zestaw i co? I nic, spokój 26 tys. km zrobione, a mam czerwone springi i niezłą glebę [German style] Jeśli chodzi o komfort, to Audi jest o niebo stabilniejsze na zakrętach i wygodniejsze niż Golf IV między innymi przez rozstaw osi [Audi 2617 mm] Poza tym konstrukcyjnie Audi jest bardziej nowoczesne. Prosty argument: najnowszy VW Golf VI ma wielowahaczowe zawieszenie z przodu i z tyłu. Czyli coś co Audi miało już z przodu w 1995 roku. Argument nr 2: gdy wymienia się cały wahacz, a nie tylko sworzeń mamy praktycznie fabrycznie nowe zawieszenie i odchodzi zmęczenie materiału w przypadku stałych wahaczy. Znikają luzy i wzrasta bezpieczeństwo jazdy. pozdro bierz Audi
-
[B5 AFN] Niski poziom oleju
a masz fis-a?
-
[ALL B5] Proszę o opinię i porady - TDI 110 czy 116 ?
a mi pokazuje 5l i faktycznie tyle ciągnie z baku goldik, może wyczyść przepływkę Poza tym goldik ma rację, zazwyczaj nasze auta maja już 150 lub 200+ tys. przebiegu i ewentualna wymiana końcówki wtrysku 180zł a pompowtryskiwacza ile??? to już duża różnica. chociaż ja na moje wtryski nie narzekam a mam 226 tys. km
-
[ALL B5] Proszę o opinię i porady - TDI 110 czy 116 ?
Ja ci powiem tak: mam Audi A4 Avant 1.9 TDI 110KM spalanie 5 l na 100km bez ściemy tak wskazuje komputer bez względu czy jadę 90 czy 140 km/h czy w mieście poza tym auta na 1 pompie wtryskowej są mniej wrażliwe na jakość paliwa, a nie zawsze jest ona od nas zależna. Kupuj A4 po lifcie czyli powyżej 1998 symbol silnika AVG polecam
-
[B5 AFN] Kontrolka oleju
u mnie też się nie pali, mam pełnego fisa zauważ że jak robisz test komputerem pokładowym naciskając lewy przycisk na liczniku to ta kontrolka się pojawia wnioskuję więc że alles ist gut
-
[B5 AFN] Problemy z mocą silnika
zacinające się kierownice turbiny [turbina do czyszczenia od sadzy] brudny lub niesprawny zawór n75 pozdro
-
[B5 AFN] Jak rozruszać sztangę w turbinie?
Panowie, proszę o pomoc, jak rozruszać sztangę w turbinie i czym?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A ja polecam: Liqui Moly MoS2-LEICHTLAUF 10W-40 silnik ciszej chodzi