Treść opublikowana przez rookie
-
[ALL TDI] Nowe paliwo Shell V-power Diesel GAS-TO-LIQUID
Panowie, powiem wam szczerze, jestem wielkim entuzjastą nowinek. Ale dla mnie te paliwo to ściema. Ja to się spodziewałem, że będzie całe przezroczyste! Już więcej tego nie zatankuję. Pozdrawiam
-
[B5 AVG] Szarpanie i drgania przy ruszaniu
Nie no jasne, masz rację, ja też sprawdzałem, ale to co może już zamówić i kupić na 100 % to kompletne sprzęgło, bo tak pada i tak pada wg objawów, które opisał. Kolego Alex, miałem to w tym samym roczniku i silniku.
-
[B5 AVG] Szarpanie i drgania przy ruszaniu
Kolego miałem to samo co ty. Wszyscy mówili, że dwumas itd., ale to są objawy padającego sprzęgła. Wymieniłem kompletne sprzęgło SACHS tzn. tarczę, docisk i łożysko i jak ręką odjął. Koszt 650 zł plus 300 zł robocizna pozdro
-
[ALL TDI] Nowe paliwo Shell V-power Diesel GAS-TO-LIQUID
No właśnie, wkurzyli mnie z tą ściemą, że to nowe paliwo a to tylko dodatek. Zatankowałem do pełna i na razie mniej kopci. Pozdro
-
[B5 AFN] Duże branie oleju silnikowego
też tak uważam
-
[B5 AVG] Dziwne dźwięki z turbiny
ja też obstawiam szczelność układu, zdejmij pokrywę silnika dolną, wejdź do kanału i niech ktoś ci gazuje ja miałem nieszczelność w wzmocnieniu czołowym pozdro
-
[B5 AFN] Turbina zaczyna pracować powyżej 3500 obr.
VAG i jedziesz z diagnostyką
-
[B5 AFN] Wymiana rozrządu
kolego wymieniaj i nie pytaj, pamiętaj że jak pompa nawali to koszt podwójny = rozbieranie przodu wymieniaj: pasek rozrządu CONTITECH rolkę zwrotną RUVILLE rolkę napinającą RUVILLE pompę wody RUVILLE pasek klinowy CONTITECH sprawdź napinacz paska klinowego, jak krzywy lub stary wymieniaj też
-
[B5 1Z] Brak mocy po 4500 obr może udrutowany jak sprawdzić?
Może być i przegub i końcówka drążka. Skręć koła na maxa i powoli ruszaj, jak tyka to przegub. Końcówki wymień odrazu, grosze kosztują 70zł FEBI a radochy z jazdy wiele.
-
[B5 AFF] Duże spalanie
Ja zanim dałbym do serwisu, to bym go zVAGował. Wiesz zawsze lepiej najpierw samemu zorientować w temacie, pomęczyć chłopaków na forum po zrobieniu logów niż bulic nie wiedząc za co. CzarnyGT jakiego masz CHIPA? Pozdro Mani, AFFowcu jak ja
-
[B5 AFF] Duże spalanie
a masz fisa, jeśli tak to ile ci pokazuje? filtr powietrza zmieniałeś i olej? jakiego rozmiaru masz laczki?
-
[ALL] Czy biodiesel jest bezpieczny dla silnika ?
Ale sensu lać biopaliwa nie ma, normalny ON na Auchan w Bydgoszczy kosztuje 3.38 zł I leje to kilkaset aut dziennie. Paliwko biorą z Orlenu, bo cysternę też widziałem.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Też jestem zdania, że trwałość zależy od wielu czynników np czy omijasz dziury, czy zwalniasz na przejazdach kolejowych do 2 biegu, czy np masz utwardzane zawieszenie lub czy musisz jeździć często po kostce brukowej [swoją drogą największe cholerstwo] Ja zrobiłem na komplecie Master Sportów 20 tys.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Master sporty nie są chińskie, kod mają niemiecki, napis na wahaczach Made in Germany poza tym 1300 a 600 zł to różnica
-
[B6 AWX] Napinacz paska wielorowkowego - skacze na wolnych obrotach
tak, koledzy dobrze mówią, sprzęgiełko alternatora, pompa wody i pompa wspomagania do sprawdzenia oporów toczenia i luzów
-
[B5 AFF] Wyłączająca się turbina
Ale on ma turbinę o stałej geometrii i tam nie ma kierownic
-
[B7 BLB] Szarpanie silnikiem
może też byc kulejący pompowtrysk, ale bez VAGa nic się nie dowiesz
-
[B5 AHH] Problem z mocą
przepływka albo zawór ,sprawdź VAGiem
-
[B5 AFN] Czy turbosprężarka gwiżdże ?
i zwykłe turbo w AFF też gwiżdże [bo właściciel tego wymaga ]
-
[B5 AFN] Czy można zalać pełen syntetyk czy raczej półsyntetyk (przebieg 200 tyś) ?
ja niby też się bałem, że się rozszczelni itd. Ale chłopaki, mówię wam, silnik naprawdę ciszej chodzi i nawet chętniej wchodzi na obroty, ale to też zasługa płukanki Jetzt, nur Vollsynthetisches öl für meine liebe Audi
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Polecam Liqui Moly TOP TEC 4200 5W-30 Posiada normę VW 507.00 czyli przewyższa wymagania do twojego silnika Poza tym jest to olej rozlewany w Niemczech, więc jakość jest pewna. Ja leje Liqui Moly i jestem bardzo zadowolony. pozdrawiam
-
[B5 AJM] Nieszczelny intercooler, możliwość uszczelnienia czy wymiana na nowy
ach ci nasi forumowcy, czego to oni nie potrafią... ja osobiście kupiłbym nowy
-
[B7 BLB] Szarpanie podczas przyspieszania
Ale chodzi ci w układzie turbo? Bo jeśli tak, to olej to normalka, nie przejmuj się. W nowym autach też tam jest pozdro
-
[B7 BNA] Siwy dym z otworu bagnetu - jaka może być przyczyna ?
a czy mógłbyś wrzucić krótki film video jak dymi na zimnym a jak na gorącym silniku? Może twoje obawy są przesadzone pozdro
-
[B7 BNA] Siwy dym z otworu bagnetu - jaka może być przyczyna ?
Prawda jest taka, i muszę cię zmartwić choć nie chcę, że jak dymi z bagnetu to świadczy to o dużym przebiegu i niewłaściwym użytkowaniu auta. Oczywiście te przedmuchy można zlikwidować, ale wiąże się to z remontem silnika. Mam auto komis, i jak w dieslu wali z bagnetu, to go nie biorę, ponieważ to jest jakby ostateczny argument przy kupnie diesla i należy to do rutynowych czynności oprócz np. sprawdzenia płynu chłodniczego przy kupnie TDI, D czy DCi. Pozdrawiam