Treść opublikowana przez rookie
-
[B6 AWX] Problem z zaskoczeniem biegu
Zrobi jak chce, ja bym opchnął i tyle. Z doświadczenia wiem, że jakiekolwiek naprawy w skrzyni to kosztowna robota. A to nie jest Audi 80 model B3, żeby to lapidarnie ując. Samo wyjęcie skrzyni 200-300zł Poza tym, tak naprawdę skrzynie trzeba wyjąc i zajrzeć do środka i musi to zrobić ktoś kto się zna i naprawia skrzynie. Pozdro
-
[B5 AFF] Jak wyciszyć pracę skrzyni biegów ?
okay, Liqui Moly pójdzie w skrzynie pozdro
-
[B5 AFF] Jak wyciszyć pracę skrzyni biegów ?
Ja cię zaraz zremontuję Remontować nie ma po co, bo biegi pięknie wchodzą. Chodzi o to co mogę zrobić sam.
-
[B6 AWX] Problem z zaskoczeniem biegu
Synchronizatory, też tak myślę Miałem tak w kilku autach bez względu na markę. Lepiej sprzedaj auto, wymiana będzie kosztowna i możesz mieć dalej kłopoty z tą skrzynią. Ktoś bardzo gwałtownie zmieniał biegi od jedynki na wysokich obrotach, ponieważ po tym niszczą się synchronizatory. Pozdrawiam
-
[B5 AFF] Jak wyciszyć pracę skrzyni biegów ?
Panowie, poprzedni właściciel chyba ciągle hamował silnikiem tzn. piątym biegiem, bo przy popuszczaniu gazu przy 80 km/h na 5 biegu skrzynia trochę wyje. Wiem, że to może być wyrobiona "choinka". Znacie jakieś sposoby by to z leksza zagłuszyć? Może wymienić olej, ale na jaki, bo przy standardowym 75W 90 będzie to samo. Przebieg 195 tys. km, stan oleju w skrzyni maximum. Pozdro
-
[B6 AVF] Kopci na niebiesko przy odpalaniu
Bo my stary mamy takie same silniki i ten typ tak ma pozdro
-
[B6 AVF] Kopci na niebiesko przy odpalaniu
mój rano kopci na biało aż się rozgrzeje na niebiesko trochę też świece ok stan oleju bez zmian płyn chłodniczy bez zmian przebieg 195 000 po rozgrzaniu nic nie kopci
-
[B5 AHU] Zużycie paska rozrządu
Stary wymieniaj natychmiast. Kasy nie żałuj. Pompa wody Ruville 110 zł 2 rolki Ruville + pasek rozrządu ContiTech 230 zł pasek klinowy ContiTech Multi-Rib 70 zł napinacz paska klinowego 220 zł płyn chłodniczy G12+ 40zł robocizna 300 zł Ceny z allegro. Sam teraz wymieniałem u siebie. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Biopaliwa
Szanowny Panie , na biodieslu auto ma gorsze przyspieszenie, poza tym Audi nie zaleca biodiesla Tankowałem trzy razy do pełna i powiedziałem dość, bo dynamika leżała. Poza tym na Oszołomie olej napędowy z Orlenu kosztuje 3,25 zł za litr w Bydgoszczy. Cena z wczoraj. Warto więc? Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Czuć zapach sprzęgła
kompletne sprzęgło Sachs 650zł wymiana 300 zł pozdro
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
Panowie, czytając wasze koszty nieprędko wkroczę między wasze posty prawie nowych audiczek Nie utrzymałbym tego auta za żadne skarby Ja to mówią "za cienki bolek..." Pozdro
-
[B5 AFF] A4 z silnikiem 1.9 Di ?
Dziekuję za jasną i szybką odpowiedź
-
[B5 AFF] A4 z silnikiem 1.9 Di ?
Kolego podaj mi na priva tego producenta, proszę Czy jestem w stanie sam wyciąć kata? A ten wężyk od EGR do zaślepienia który to? Mógłbyś wrzucić fotę?
-
[B5 AFF] A4 z silnikiem 1.9 Di ?
tak, jestem z niej zadowolony, szczególnie teraz z tym boxem Każdy kto ma 75KM czy 90KM docenia turbosprężarkę o stałej geometrii. Tą o zmiennej z czasem trzeba czyścić i tak też miałem przy dwóch poprzednich 110KM jednostkach. Stary, A4 to A4 w dodatku TDI więc naprawdę trzeba być zadowolonym, to super auta.
-
[B5 AFF] A4 z silnikiem 1.9 Di ?
Po pierwsze zdenerwowało mnie że w kombiaku 97 wymieniłem: -całe zawieszenie przednie -nagrzewnicę -cały rozrząd -kompletne sprzęgło A ta świnia jeszcze miała czelność nawalić z turbosprężarką [była do czyszczenia bo zacinały się kierownice] Po drugie, miałem bardzo niski i niepraktyczny zawias [czerwone springi i gleba] Po trzecie, gdybym trzymał to auto dłużej nie odzyskałbym włożonych funduszy. Wyczyściłem turbo i dałem się cieszyć innemu kierowcy. Przede wszystkim te wszystkie naprawy potwierdziły, że auto nie miało 206 tys. km przebiegu a 306 tys. km i w Niemczech cofnęli licznik [sam te auto sprowadzałem] pozdro
-
Charakterystyki silników diesla montowanych w Audi
Buuu ;( A silnik AFF?????? Moderatorze, dyskryminujesz nas
-
[B5 AFF] A4 z silnikiem 1.9 Di ?
Ja cie rozumiem, bo moje też jest w super stanie mam 194 tys. przejechane. Silnik i w środku bardzo czysto. I też myślałem że mam 90KM bo obudowa silnika mówi TDI. Widziałem co prawda papierową nalepkę DI i moc 55kW w bagażniku, ale myślałem, że Belgowie zmieniali silnik, bo na silniku jak byk TDI i turbina obok. Ale teraz po chipie nie narzekam. Wymieniłem kompletny rozrząd, klocki z tyłu, łącznik stabilizatora i śmigam. Generalnie lepiej mieć auto w dobrym stanie niż szybszego ale niedomagającego Pozdrawiam
-
[B5 AFF] A4 z silnikiem 1.9 Di ?
Wiesz, inaczej jak człowiek był w stanie sam to wszystko zrobić. A tak auta się starzeją i po pewnym czasie trzeba zmienić na 'lepszy model'. Poza tym jak sprzedajesz to chcesz żeby ta kasa za wymienione części eksploatacyjne się zwróciła. A takie zmiany przedrożą już wszystko. Ja chłopaki wymieniam coś cały czas, bo ma być idealnie, także nie brakuje mi na co kasy wydawać Ale wszystko jest dla ludzi i nie bronię nikomu tuningować AFF'a bo skurczybykowi by się przydało to zrobić
-
[B5 AFF] A4 z silnikiem 1.9 Di ?
to już lepiej pobujać się pół roku, sprzedać i kupić 110KM bez babrania się z mechanikami sam tuning programu 1200 zł poza tym wyjdzie to taniej
-
[B5 AFF] Jak się powinien zachowywać silnik przy uruchamianiu ?
a to spoko,
-
[B5 AFN] Ubywający płyn chłodniczy
to dobrze że masz suche inaczej cały kokpit byś musiał wypierdzielić + siedzenia pozdro
-
[B5 AFN] Ubywający płyn chłodniczy
Ubywa Ci płynu.. a zobacz czy nie masz mokrej wykładziny z prawej strony pasażera? Skoro olej masz czarny to Może uciekać Ci przez nieszczelną nagrzewnicę, a dokładniej przez wymiennik ciepła, który wyglądem przypomina intercooler. Cały płyn leci wtedy do kabiny na wykładzinę. Pozdro
-
[B5 AFF] Jak się powinien zachowywać silnik przy uruchamianiu ?
Bronić go nie będę, bo w opisie jest błąd ewidentny. Ale box działa. Teraz kilka faktów: - zwiększonego dymienia nie ma - prędkość maks. jest ta sama, narazie 160 km/h [nie miałem warunków by jechać szybciej] - spalanie to samo 6,4 l/100km Kolego Krol, ile pali twoja niunia?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
wymieniaj co 10 tys. silnik będzie bardziej czysty a i lżej mu będzie
-
[B5 AFF] Jak się powinien zachowywać silnik przy uruchamianiu ?
panowie jest turbo bez dwóch zdań, wiem bo mam w tym silniku jest mniejsze doładowanie turbiny i mniej wydajne wtryski ot, cała różnica Sztomel, Jak mogą się stopić tłoki jak silnik jest cały od 110 konnej jednostki, która dostaje jeszcze większą dawkę paliwa i jest jeszcze bardziej obciążona niż moje śmieszne 85 KM? Poza tym piszesz bzdury z księżyca, że nie ma turbo.