Treść opublikowana przez rookie
-
[B5 AHU] Świece żarowe
tak jak mówili koledzy, rozrusznik dostaje w d*pę, akumulator kopci na biało, więcej spala, odpala jak traktor i obrzydliwie nierówno chodzi w pierwszych sekundach po odpaleniu
-
[B5 AJM] Odłączenie turbiny.Proszę o pomoc
Wiesz co, w poprzednim AFN-ie musiałem czyścic turbinę 2 razy. Więc prawdopodobnie to znowu ona, a w sumie jej kierowniczki. Jaki masz przebieg, dużo jeździsz po mieście? Jeśli tak to musisz go na każdym biegu trzymać powyżej 2000 obrotów np. 2100 czy 2200. Spróbuj też go przegonic na trasie porządnie np. trzymając go w okolicach 3200-3300 obr. na 5 biegu, ale w momencie rozpędzania delikatnie wciskaj pedał gazu przed i po granicy 3000 obr. wtedy silnik nie wejdzie w tryb awaryjny. Pozdro
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ten Castrol też jest bdb,
-
[B5 AKN] Wyciek oleju
a może spod uszczelki miski olejowej kapie?
-
[B5 AVG] Po regeneracji turbiny dalej bierze olej.
a ja ci życzę drugich 400 tys. km
-
[B5 AFN] Wibracie przy prędkości 80-100 km/h
ktoś jeszcze kiedyś wspominał o przegubach wewnętrznych mój tata miał kiedyś tak w Renault Clio, że dokładnie na 4 przy 80-100 km/h miał wibracje i okazało się że przeguby wewn. idące od skrzyni biegów były do wymiany
-
[B5 AFN] Głośna - "twarda" praca silnika
stary, myślę, że jest to kwestia zmiany oleju, poza tym cóż jak masz duży przebieg to będzie ci klekotać ważne, żeby nie dudniło a z materiału audio wiem że tak nie jest lej półsyntetyk i poczekaj aż ci się olej zbrudzi produktami spalania, będzie czarny i gęstszy
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mi też zalali shella, ale lepiej go zmienić, ponieważ nie ma takiej lepkości przy 40*C na zewnątrz jak Castrol 5W-40. Ponadto, książka obsługi Audi mówi, że na takim oleju nie ma co silnika trzymać na wysokich obrotach i należy unikać jego obciążeń. pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A na Castrolu Magnatec 5W-40 niunia śmiga jak ta lala, a przy +1,5*C zaraz po odpaleniu popychaczy wcale nie słychać. Pozdro
-
[B5 AFN] Problem z silnikiem
najpierw VAG komputerem
-
[B5 AKN] Problem z silnikiem i mocą
V6 < R4
-
[B7 BLB] Rozrząd - opinia o podzespołach
pomiń firmę Dayco, jak nie masz Conti, to bierz Boscha, Gates'om nie ufam, za dużo podrób
-
[B5 AHU] Zapieczona kierownica w turbinie + poranne dymienie
niestety, potrzebny jest warsztat i to jeszcze nie byle jaki, bo o ile się orientuję to te końcówki też trzeba regulowac
-
[B5 AHU] Zapieczona kierownica w turbinie + poranne dymienie
stary, mi dymi na biało przy +1.5*C aż się nie rozgrzeje więc nie ma co panikować jak świece wymieniłeś to okay, ja ma 150 tys. przebiegu z książką, ile ty masz? a turbinę masz ze stałą geometrią, więc nie mogły ci się kierownice zapiec pozdro
-
[B5 AHU] Problemy z odpalaniem na zimno
beru świece, idą na pierwszy montaż
-
[B5 AFN] Smród spalin z nawiewu
a jak płyn chłodniczy czysty?
-
[B7 BLB] Trudności z uruchomieniem silnika zimnego jak i ciepłego silnika.
hola hola, takich wyroków bym nie ferował, najpierw trzeba auto na Vaga wrzucić co z tego że zmieni program jak może ma PD padnięte
-
[B5 AFN] Problem z prędkością, brak mocy.
moim zdaniem zapieczone kierownice turbiny, miałem to samo przy 110 Avancie robiłem podmianki zaworków itd. ale dopiero podwójne czyszczenie pomogło
-
[B5 AKN] Problem z silnikiem i mocą
najlepszy, najtrwalszy AFN i AVG, a najlepiej AVG z 99 lub 2000 roku po face lifcie i szukaj takiego w Niemczech z książką, da się poszukać z małym przebiegiem, ja poszukałem z 148 tys.km na blacie i auto nówka, taki mam i taki polecam
-
[B7 BRD] Problem z silnikiem, maksymalne obroty to 2600 rpm
kolega widać jest jeszcze na etapie "kupię lekko rozbite, pobawię się z częściami i wyjdzie taniej" no i dobrze, też tak miałem, co prawda nie kupiłem rozbitego ale taniego i trzeba było zając się serwisowaniem tylko że przez to miałem już po dziurki w nosie mechaników i innych partaczy, chocki klocki, czas, nerwy, inaczej by było, gdyby człowiek sam to naprawiał, wiecie... robię sobie samochód dla frajdy powodzenia z autem
-
[B5 AFN] Problem z prędkością, brak mocy.
przegonić musisz ale nie na jałowym tylko w czasie jazdy! inni radzą wypruwać katalizator, ale ja bym go nie ruszał wrzuć auto na kompa VAG i odczytaj błędy
-
[B5 AFN] Problem z prędkością, brak mocy.
blokujące się kierownice turbiny = turbo wymontować i wyczyścić możesz tez najpierw go przegonić parę razy pow. 3000 obr. :oklaski: ale głowa do góry w AFN-ach to jedyny problem a silnik jest jedwabiście dobry, wyczyścisz turbo i będziesz się cieszył kolejnymi 100 tys.km
-
[B7 BRD] Problem z silnikiem, maksymalne obroty to 2600 rpm
nie obraź się kolego, ale niezła sieczka z tego auta opłaca się takie kupować? pozdro
-
[B7 BLB] Kiedy wymienić olej?
no i to jest kurna podejście, przecież człowiekowi się nawet jedzie lepiej jak ma świadomośc, że olej świeży poza tym jakże to nudne by było gdyby auto było bezobsługowe - absolutna NUDA!
-
[B5] automat - 1,9 110km czy 90km ?
automat to porażka w 110 czy 90 chleje 10 l a dynamika ucieka do lasu po co? bierz manuala i ciesz się spalaniem 5-6l na 100km, ja tak mam