Treść opublikowana przez rookie
-
[B5 AFN] Zmiana dawki rozruchowej - jak?
ja bym regenerował pompę, ale może u kogoś innego, bo 1200 zł za pompę to cholernie dużo jak na mój gust to chyba nowa tyle kosztuje, co nie?
-
[B5 AVG] Wyje w kole po wymianie łożyska
Dziękuję, sprawdzę i dam znać. Dokładnie to łożysko i osłonę przegubu wymieniał mi mechanik [sprawdzony], dlatego w weekend idę zrobić przegląd wg waszych zaleceń.
-
[B5 AVG] Wyje w kole po wymianie łożyska
Panowie, lekko wyło mi w prawym przednim kole więc wymieniłem łożysko [Ruville/FAG]. Ale teraz przy 60 km/h wyje głośniej i w dodatku rytmicznie głucho puka. Miał ktoś coś takiego?
-
[ALL B6] na jaki wymienic olej?
zalej Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30 normy ACEA A3-04/B4-04/C3-04 ; BMW Longlife-04 ; MB-Freigabe 229.51 ; VW 504.00 / 507.00
-
[ALL B6] Dokładnanie DPFa do starszych silników - konsekwencje niemieckich przepisów
Nieprawda, montaż filtra DPF kosztuje w Niemczech 340 euro w znanej sieci Auto Teile Unger. W miejsce katalizatora wkręcają filtr DPF, który wygląda bardzo do niego podobnie. Generalnie jest to potrzebne w Berlinie, ale w Poczdamie już nie i wszystkich okolicznych wiochach. Jak masz czerwoną plakietkę to dostajesz upgrade na żółtą, jak masz żółtą [TDI PD] dostajesz upgrade na zieloną. Pozdro
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Bitte: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/3700%20Top%20Tec%204100.pdf/$file/3700%20Top%20Tec%204100.pdf
-
[B5 1Z] Dziwne stukanie w trakcie jazdy
to przegub zewnętrzny ci padł
-
[ALL B6] Uszkodzona gumowa osłona przegubu
Osłona gumowa przegubu jest razem ze smarem. Ale jak nie chcesz wydawać kasy na mechaniora [trzeba zwalać zwrotnicę itd.] możesz śmiało sam uszczelnić osłonę mocną czarną nieprzemakalną taśmą materiałową. Zwalasz koło i oklejasz np. dwa ringi na osłonie zostawiając luz na skręt koła w lewo i prawo. Chodzi o to by ochronić przegub zewn. przed wodą i piaskiem. Pozdro
-
[B5 1Z] Padła pompa wody 1.9Tdi Jaką wybrać taraz?
a inne jaki mają wirnik?
-
[B5 1Z] Problem z ubytkiem płynu chłodzącego
robisz co chcesz, ale to i tak popelina pozdro
-
[B5 AJM] Krótkotrwała utrata mocy na pierwszym biegu
A auto masz chipowane? Tzn. program był zmieniany czy nie? Silnik może tak świrować, ponieważ program ma błędne dane.
-
[B5 1Z] Problem z ubytkiem płynu chłodzącego
Najpierw sprawdź wszystkie węże, a przede wszystkim króćce plastikowe pod kątem ubytków płynu. Uszczelka to ostatecznośc i muszą pojawic się wyraźne objawy: dymienie na biało, ubytek mocy, nierówna praca, nie wchodzenie na obroty, płyn w oleju lub olej w płynie. Mechanik strzelił i uszczelka heh :bicz3:
-
[B5 1Z] Dymienie na niebiesko
Pierwsza i najprostsza do wykonania sprawa to odkręcenie węża elastycznego idącego do intercoolera i sprawdzenie ilości oleju, który tam jest (a jak wiemy jest na pewno). Pytanie ile go tam jest.
-
[B5 AFN] Króciec z plastiku na głowicy / wyciek płynu chłodzącego
Też przymierzam się do wymiany i zastanawiam się czy trzeba spuszczać cały płyn, czy też można odkręcić ten króciec bez spuszczania płynu? Czy trzeba na coś jeszcze uważać?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
mozesz zalac mu LIQUI MOLY 5W-30 4200 TOP TEC norma 507.00 latwo dostepny olej w Niemczech
-
[B5 AFN] Drgania na wolnych obrotach
Sprawdź też plecionkę, jak dziurawa na wolnych obrotach cała buda w wibracje wpada, szczególnie jak się rozgrzał silnik to ten objaw się nasilał
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Syntetyk będzie lepszy, ponieważ gdy olej jest gorący i ma +/- 120*C to syntetyki mają wyższą lepkośc, a co za tym idzie grubszy film olejowy. Lej 5W-40 Liqui Moly, Motula, Mobil 1, Valvoline
-
[B5 AFN] Nierównomierna praca silnika
A mówił ojciec by nie majstrować
-
[B5 AFN] Nierównomierna praca silnika
jak masz chipa wpiętego we wtyczkę przed pompą to też będzie telepał
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak ci teraz się nie poci, to po zmianie też nic się nie stanie.
-
[B5 AHU] Czy to nieszczelna pompa wtryskowa ?
Przy falowaniu mocy winowajcą może być przepływomierz, ale VAG prawdę ci powie.
-
[B5 AFN] Problem z pompą?
chłopie co ty piszesz, pod blokiem? heheheheheh
-
[B5 AFN] Problem z pompą?
Stefan, ja ci podałem co wchodzi w skład rozrządu. Mówimy o rozrządzie a nie o wymianie czego się da. Najpierw poczytaj dokładnie co piszę a później kieruj głupie uwagi. To nie głupie uwagi, wprowadzasz chłopaka w błąd, bo jak robi się wymianę rozrządu to najlepiej wymienić od razu pasek klinowy, napinacz paska, pasek klimy i napinacz jeśli ma się klimę, bo znając życie zrobi np 40 kkm i znowu będzie musiał zwalać przód i wymieniać zużyte elementy. Nie mówiąc już o czasie no i podwójnym płaceniu za robociznę jeśli daje do jakiegoś mechanika. [br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 20:42_________________________________________________ Napinacz 200 zł??? Ale jaki Topran czy Audi? Bo cena jak z Chin. Rookie - tutaj jest rozmowa o rozrządzie a nie o napędzie osprzętu Ps: napinacz 200 PLN po zniżkach
-
[B5 AFN] Problem z pompą?
Rozrząd za 400 zł? hehehe bzdura, jak sam napinacz paska klinowego kosztuje 320 zł
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Oleje Liqui Moly mam przetestowane, silnik diesla elegancko na nich chodzi. Są na pewno lepsze niż oleje Shella, Castrola i Mobila. A jeśli chodzi o tłumaczenia na PL to prawda, polskie strony LM kłamią. Np. piszą że LM Diesel 10W-40 to półsyntetyk, a to minerał z dodatkami. Niemieckie strony LM tego nie robią. Np piszą że LM Top Tec 4100 5W-40 to hydrokrakowany syntetyk no i tak w rzeczywistości jest.