Treść opublikowana przez rookie
-
[B5 1Z] Ciężko pali
można też dolać benzyny, ma to samo działanie
-
[B5 AFN] Po ilu km temperatura wskazuje 90C w 1.9Tdi 110KM 99r
kup oryginał, Wahlery mają różne opinie, a to wystarczy by ich nie kupować, chyba że chcesz płacić za robociznę 2 razy
-
[ALL B6] Jakie świece wybrać BERU czy NGK V6 150 ps
Beru są dobre i sprawdzone
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
W tej sytuacji śmiało bym wlał Valvoline'a 5W-40. Oczywiście, inni polecą ci Motula, bo są MOnotemaTULotyczni :oklaski:
-
[B5 AHU] Ciężko pali
odradzam jakiekolwiek boxy, te gówno się psuje i silnik zaczyna świrowac A świece żarowe nówki? Czy nie?
-
[B6 AKN] Problem z obrotami na mrozie
Kupowałem 4 Beru do poprzedniej Audicy AFN z Allegro i silnik zaczął elegancko palić na mrozie. Przedtem trzeba było długo kręcić co mi się bardzo nie podobało
-
[ALL B5] 1.9 czy 2.5?
Kupuj A4 model 2000 po face lifcie, silnik AVG 110 PS bez quattro. W Niemczech dorwiesz takiego z przebiegiem +/- 140 tys. km z książką za 5300 euro. Prosty, tani w eksploatacji a radocha z jazdy i spalania nieziemska. Poza tym bardzo szeroko dostępne wszystkie części zamienne, a oryginalne w miarę tanie.
-
[B5 AFN] Drgania podczas jazdy
Panowie, co wy wszyscy ostrzeżeni jesteście? Co się dzieje? Rozbieraliście się w parku czy jak?
-
[B5 AFN] Turbina
No i dobrze, że tak jeździsz, bo AFN nie lubią mułowatej jazdy. Najlepiej jeśli jest to możliwe, trzymaj go zawsze powyżej 2000 obrotów. Oczywiście po uprzednim spokojnym rozgrzaniu go do 90*C. Chodzi o to, że przy mułowatej/dziadkowej jeździe sadza gromadzi się na kierowniczkach twojej turbiny. Jak delikatnie słychać świst turbiny na wolnych obrotach to nie panikuj, u mnie też tak jest a mam 153 tys.km przebiegu z książką. Sprawdź połączenia wszystkich węży i delektuj się jazdą.
-
[B5 AFN] Turbina
Turbina nie jest padnięta, to na 100%. Po drugie zerknij czy wszystkie węże dolotu od turbiny do intercoolera są szczelne. Po trzecie w wyniku eksploatacji różne TDI różnie chodzą np. w mojej poprzedniej A4 też gwizdało, a wszystko było ok. Po czwarte, jak masz wyciętego kata [katalizator] to gwiżdże fest.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
po pierwsze szybciej będzie zapychał się filtr DPF, więc musi zmienić olej czym prędzej
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
jak ma normę VW 507.00 to luzik, nic mu nie będzie
-
[B5 AFN] Dziwne tykanie z pulpitu
zacznij od rzeczy najprostszych, zrób diagnostykę VAGiem, wymień filtr paliwa, kosztuje grosze
-
[B5 AVG] Umiejscowienie termostatu
Opcja szukaj nie dała mi jednoznacznej odpowiedzi, dlatego zakładam wątek. Gdzie jest termostat w AVG 110 PS? Z boku w pompie wody na wysokości intercoolera czy też z boku w kadłubie silnika na wysokości pompy wtryskowej? Pozdro NO!
-
[B5 AJM] Czyszczene turbiny
Oj pokarze cię, pokarze.
-
[B7 BRD] Dymienie przy starcie
nie wiadomo zresztą jak tą audicę eksploatowałeś, Jak dawałeś jej w czambo po 5 minutach to głowica musiała pójść,
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
to musi być Castrol Edge Turbo Diesel w takim razie, złoty ja polecam bo jeżdżę na Castrolu 5W-40 i silnik chodzi jak ta lala Jak zmienisz na inny olej silnik początkowo może ci głośniej chodzić, szczególnie jak zmienisz na rzadszy np 0W-40
-
[B5 AVG] Metaliczne stuki po rozgrzaniu się silnika.
a u Ciebie przy 180? ja nie narzekam, niunia śmiga aż miło, odejście ma jak głupia i ani dymka nie puści, po prostu wiem że silnik jest zdrowy bo miałem kilka A4 jak cię popychacze wkurzają to je wymień, pełen syntetyk jest lepszy dla turbiny, szybciej ją smaruje
-
[B5 AFN] Spadek mocy
przepływka jeśli falowanie mocy lub N75
-
[B5 AVG] Metaliczne stuki po rozgrzaniu się silnika.
Ale przecież ja ci radzę żebyś dalej lał półsyntetyk. W Niemczech miałem wlany Shell 5W-30 pełen syntetyk w trybie long life czyli wymiana co 30 tys.km.
-
[B5 AHU] Zużycie oleju przy większych prędkościach
bzdury, ten silnik spokojnie kręcisz do 3900 obr. zużycie oleju przy tej prędkości jest naturalne dolewaj i śmigaj
-
[B5 AVG] Metaliczne stuki po rozgrzaniu się silnika.
Ja mam 152 tys. km też z książką, olej oryginalny Castrol Magnatec Diesel 5W-40, i jak rozgrzeję go do 90*C też u mnie słychać bardzo delikatne metaliczne stuki. Te stuki to stuki hydraulicznych popychaczy zaworów. Nie jest to kwestia przebiegu, bo jest oryginalny jako że po auto jechałem 1500 km i kupowałem od właściciela. Olej przy tej temp. ma ok. 120*C jest rzadki jak siki, dlatego nie słychać stuków na zimnym silniku. Odradzałbym jakąkolwiek ingerencję w silnik. Ewentualnie możesz zmienić olej przy następnej wymianie np. Liqui Moli Diesel Leichtlauf 10W-40 [oczywiście posiada on normę VW 505.00] pozdrawiam
-
[B5 AVG] Metaliczne stuki po rozgrzaniu się silnika.
jaki przebieg kolego?
-
[B5 AFN] Spadek mocy
nie, nie żaden kąt wtrysku podłącz pod kompa, najprawdopodobniej masz turbinę do czyszczenia
-
[B5 AJM] Odłączenie turbiny.Proszę o pomoc
moi drodzy wasze przypadki to klasyczne zapieczone kierownice turbiny, w wyniku eksploatacji zebrała się w waszych turbinach sadza czyścimy turbiny!