Treść opublikowana przez ja74687
-
Nierówna praca silnika
zgadzam się z lukasl kup kabel chyba każdy użytkownik audi go ma zapłacisz raz i podłączasz kiedy chcesz a programy do diagnostyki znajdziesz wszędzie w internecie Bo bez tego co VAG pokaże nikt ci nie powie co poszło bo takie objawy może powodować wszystko, sonda, przepustnica itp.
-
Sonda Lambda
Siema Mam problem VAG pokazał mi błąd Sonda Lambda Pozycja 1 Strona 1, mógł by mi ktoś powiedzieć gdzie ona się dokładnie znajduje najlepiej na jakimś schemacie albo zdjęciu Pozdrawiam
-
Nierówna praca silnika
podłącz pod VAG
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Przełóż od kogoś akumulator tylko naładowany nie musi być też bardzo duży i zobacz jak to będzie ale moim zdaniem to nie akumulator bo jak silnik już zakręci to prąd idzie z alternatora nie z akumulatora Jak to nie pomoże to pojeździj na benzynie może to pomoże zrób na benzynie ze 100 km i zobacz co się bedzie działo
-
Słabo pali, po kilku godzinach, dusi się i drga
To będziesz musiał zgłosić się do kogoś kto wie i ten filtr paliwa też wymień nie zaszkodzi mu
-
Słabo pali, po kilku godzinach, dusi się i drga
musisz zobaczyć co ci VAG pokaże bo takie objawy może powodować dużo podzespołów a świece i przewody w jakim masz stanie nie pamiętam ale w twoim modelu jest też chyba kopułka to sprawdź i ją tylko złóż tak samo jak jest bo potem już go nie zapalisz poczyść w niej styki i palec i zobacz czy pomoże
-
Nie odpala. Problem z odpaleniem.
z błędów wynika że masz za słaby sygnał z kluczyka i ci go immo blokuje zobacz na drugim kluczyku co się będzie działo, i jeszcze zrób adaptację przepustnicy VAG i najlepiej zresetuj wszystkie ustawienia wtedy może coś to pomoże ustawienia resetujesz np.: za pomoca VAG-com klikając w adaptację (chyba) i jak ci się pokaże pierwsze okienko to naciśnij zapisz i wtedy ci wpisze ustawienia fabryczne (na 100 % nie pamiętam bo robiłem to dawno najlepiej jak by ktoś ci to potwierdził wiem na pewno ze tak można zrobić) , ja u siebie to zrobiłem jak mi troszkę obroty skakały jak to zrobiłem pojeździłem troszkę na benzynie jakieś 60 - 70 km i teraz jest idealnie samochód chodzi bez zarzutu sprawdź też czujnik ciśnienia paliwa jak odepniesz wężyk podciśnienia i poczujesz benzynę to znaczy że on poszedł, posprawdzaj to i napisz rezultaty Wymień jeszcze filtr paliwa może w nim jest syf i dlatego nie puszcza tyle ile powinien
-
Jak dobrać rozrząd - pasek
W mojej ADR był pasek 153 zęby i odrazu możesz też kupić hydrauliczny napinacz po jak raz się go rozłoży to już się go nie wciśnie i jak kupisz to aby zawleczki nie wyciągaj bo będziesz musiał kupić nowy u mnie wymiana rozrządu wyniosła ok 600 zł ( wymiana kompletnego rozrządu rolka prowadząca, napinacz, rolka napinająca i pasek) polecam ci pasek firmy GATES PowerGrip. Tobie też radzę już cały wimienić nie tylko pasek i napinacz bo dołożysz ok 200 zł i masz pewność że będzie dobrze a najlepiej będzie jak ci mechanicy już się do rozrządu dobiorą to niech policzą na pasku ile jest zębów i odrazu weź rolkę napinającą ze sobą do sklepu bo też są dwa rodzaje pokażesz części sprzedawcy i wtedy będziesz miał pewnośc że wszystko dobre kupiłeś odrazu też możesz wymienić płyn chłodniczy bo i tak go mechanicy muszą spuścić i tak więc warto nowy zalać
-
Nie odpala. Problem z odpaleniem.
Jak masz możliwość to podłącz do jeszcze raz pod VAG i najlepiej zrób adaptację VAG a jak nie to spróbuj jeszcze włączyć zapłon na 5 min tylko po wyłączaj odbiorniki prądu bo szkoda akumulatora potem wyłącz go i po 30 s. go włącz. Dopiero wtedy ci się zaadoptuje ręcznie przepustnica
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
A świece sprawdzałeś nie sądzę żeby tu była wina akumulatora (a raczej jestem na 90 % pewien) spróbuj zakręcić lpg na butli wypal gaz i pojeździj troszkę na benzynie i wtedy zobacz co się będzie działo
-
Problem z błędem 17544 co on oznacza i co go powoduje
To może i u ciebie bedzie ustawienie lpg najlepiej zakręć sobie lpg na butli pojeździj trochę na benzynie żeby powgrywało nowe mapy benzyny i wtedy się zobaczy co i jak Bo masz sekwencję chyba w tak nowym modelu tak ?? A silnik faluje tak samo na lpg jak i na benzynie ??
-
Problem z błędem 17544 co on oznacza i co go powoduje
Masz LPG ?? Jak nie masz to problemem może być wszystko co wchodzi w skład układu paliwowego, wtryski, regulator ciśnienia, pompa, nieszczelny układ paliwa, itp Masz jakieś problemy z odpalaniem ??
-
Nie odpala. Problem z odpaleniem.
Witam Co prawda operacja nie była przeprowadzana na 80tce a na mojej A4, ale ponieważ ta sama jednostka napędowa znajduje się w Audi Cabrio fotostory powinno się przydać. Jedną z pierwszy rzeczy które robiłem pod maską po kupnie auta (oprócz spraw oczywistych typu wymiana filtrów itp) było czyszczenie przepustnicy. Nie miałem żadnych objawów które wskazywałyby na potrzebę takiego zabiegu, ale chciałem ją wyczyścić dla pewności (niektórzy nazywają to nadgorliwością). Poniżej krótkie fotostory z tego zabiegu. W ADR przepustnica jest dość mocno "zbunkrowana" i jakoś nie wierze tym którzy piszą że jej wyjęcie i przeczyszczenie zajęło im 1,5h. Mi cała operacja zajęła 4h z tym że nie śpieszyłem się i miałem problemy ze znalezieniem odpowiednich kluczy. W pierwszej kolejności trzeba niestety spuścić nieco płynu chłodzącego gdyż przepustnica posiada również obieg chłodzący (a właściwie dogrzewający) który będziemy musieli rozpiąć. Następnie odkręcamy zbiornik wyrównawczy i przechylamy na bok, tak aby nam nie przeszkadzał. No i mamy przepustnicę w pełnej krasie. Można teraz po odpinać kilka drobiazgów takich jak linkę gazu i wężyki. Nieco problemu sprawiło mi odpięcie dwóch węży układu chłodzenia które połączone są z przepustnicą. Strasznie tam mało miejsca więc trzeba się trochę pobawić. W tej fazie można pozdejmować wężyki jakie jeszcze zostały oraz wypiąć złącze od krokowca. Teraz rzecz najtrudniejsza. Odkręcenie samej przepustnicy. Z dwiema śrubami znajdującymi się na górze nie powinno być problemu. Co innego z dwiema które znajdują się pod nią. Jeśli ktoś nie posiada specjalistycznych kluczy (ja nie miałem) to nieźle się z tym będzie bawił. Dojście jest strasznie. Dobrze że nie mam rąk jak łopaty bo nie wiem jak bym sobie z tym poradził. Przepustnica po wyjęciu okazała się dość czysta w środku. Nie było jakiegoś większego nalotu, po za odrobiną oleju z odmy. Tak więc albo uchowała się w takim stanie od nowości albo jakiś czas temu była czyszczona (obstawiam 2 opcję). Przepustnica po czyszczeniu. Po zmontowaniu wszystkiego pozostało już tylko zaadaptować przepustnicę. Ja zrobiłem to metodą ręczną, czyli przekręcenie kluczyka, odczekanie 1 minuty, wyłączenie, po czym ponowne włączenie i odpalenie. Żródło:Audi 80 Klub Polska :: [Audi Cabrio/A4 ADR 1,8 20v] Czyszczenie przepustnicy
-
Nie odpala. Problem z odpaleniem.
Do czyszczenia przepustnicy polecam ci specjalny środek można kupić w sklepie motoryzacyjnym "Do czyszczenia gaźników i przepustnic" ewentualnie benzynę ekstrakcyjną, odkręcasz ją czyścisz, wkręcasz i tak jak Roofie powiedział albo VAG co naprawdę polecam, albo przekręcenie zapłonu na 5 min potem wyłączenie go na 30 s. i dopiero odpalenie samochodu. Życzę powodzenia w czyszczeniu nie jest to trudne rób wszystko po kolei to będziesz pamiętał jak złożyć
-
Obroty a prędkość
u mnie sprzęgło brało wysoko ale po wymianie jest tak jak powinno być czyli odpuszczam trochę pedał i zaraz łapie
-
Nie odpala. Problem z odpaleniem.
Może to być i brudna przepustnica przeczyszczenie jej nie zaszkodzi
-
Błędy silnika
aha no to VAG pokazuje dwie ale mniejsza oto może jest ten sam kod błędu co w 1,8 to sprawdź przewody od niej idące i jej wtyczkę czy jest wszystko dobrze, jak tak to znaczy że padła ci a jak jest z dynamiką i spalaniem i czy po skasowaniu błędy się powtarzają czy nie ?? A jaką masz LPG sekwencja czy nie ma emulację sondy czy nie ??? Sprawdź jeszcze błędy po skasowaniu bo błąd od immo i czujnika temperatury pokazują się sporadycznie więc po skasowaniu nie powinno ich już być i podejrzewam że nie masz sekwencji tylko lpg z emulacją sądy i dlatego komp widzi błąd ?? Napisz jaką masz instalację i czy ci sporo pali i jak jest z dynamiką i wtedy się pomyśli co dalej
-
Obroty a prędkość
A u ciebie czasami nie ma sprzęgła hydraulicznego ja w swoim ADR mam nie wiem jak jest w 1,6 jeżeli jest to nie jesteś w stanie go podciągnąć jeżeli wysoko łapie to znaczy że się kończy i czeka cię wymiana W moim 1,8 przy ok 3000 obr mam na blacie troszkę więcej niż 110
-
Błędy silnika
No normalne to nie jest z błędów wynika że nie działają ci obydwie sondy zobacz czy gdzieś przewód ci się nie przedarł i jeszcze pokazuje że czujnik temperatury padł a błąd 561 wynika z tych dwóch poprzednich. Skasuj błędy przejedź się trochę i zobacz czy znowu wyskoczą jeżeli tak to wymiana pozostaje. A jaki masz LPG ?? może jak był zakładany to gdzieś ci się z przewodami w lambdę wbili posprawdzaj przewody od sąd bo nie sądzę żeby obydwie od razu padły. A nie pali ci czasem więcej teraz i jak jest z jego dynamiką ??
-
Przewód podciśnieniowy
Zgadzam się z MASATO posprawdzaj co on ci napisał a jak to nie pomoże to przeczyść jeszcze przepustnicę.
-
Odpala i gaśnie
A filtr paliwa wymieniałeś ?? zobacz czy masz też drożne przewody paliwowe, i zobacz czy podczas kręcenia masz napięcie na wtyczce od pompki paliwa.
-
Chyba para i woda z tłumika
jak masz LPG to jest normalne bo jest to paliwo "mokre"
-
Spadek mocy
A VAG coś pokazuje ?? Może czujnik temperatury
-
Dziwne szarpanie przy zmianie biegu...
Ja bym stawiał na to że coś ze sprzęgłem masz nie tak u kumpla były podobne objawy i okazało się że dwumas poszedł tylko że on miał 1,8 T ale myślę że i u ciebie jest dwumas raczej nie chodzi tu o silnik tylko o napęd
-
Nie odpala. Problem z odpaleniem.
A teraz jakiś błąd wyskakuje ?? Masz LPG ??