Treść opublikowana przez Marc!n
-
montaz parktronica (pdc) ori
Jak z dokładnością takiego wynalazku? To się podpina jakoś pod głośniki czy ma swój własny? Mam nadzieję, że macie na myśli czujniki bez tych kiepsko prezentujących się wyświetlaczy:decayed:
-
audi a4 1.8t => 2.4 q
Nie da się wymienić na manuala? 1.8t zawsze nie tak wielkim kosztem przybliżysz w okolice 19x KM, a to już będzie przyjemnie się odpychać. Za tym 2.4 przemawia dźwięk i Q które daje spoooro frajdy zimą, z mocą niewiele (niemal nic) nie zdziałasz. No chyba że 1.8t nie masz zamiaru "ruszać"...
-
Złapali rowerzystę na fotoradar
Ma chłopak pecha że ma takiego sąsiada konfidenta/strażnika. Ale z drugiej strony tak 46 na 30 ... no no nie ładnie tak zapier..... Ciekawe co wyjdzie w sądzie:naughty:
-
Montaż tempomatu A4 B5
Kilka dni temu i ja doposażyłem swoje ANB o ten przydatny bajer:naughty: Montaż przeprowadzony według opisu z białą kostką oczywiście (którą wyciągnąłem w stronę ECU), piny z instalacji od anglika za free:wink: Manetka nieco się przywieszała ale po obfitym czyszczeniu śmiga jak powinna. Vagiem można sprawdzić w grupie 66 (widocznie benzyny tam mają) a wartości przedstawiają się następująco: czwarte okienko aus - 0000 ein - 0011 auf - 1011 fix - 0111 drugie okienko - brake position 1000 hamulec wciśnięty - 1011 sprzeglo wciśnięte - 1100 Dzięki Krzyniek za świetny i dokładny opis
-
sondy-wartości
wiem że trochę to trwało ale są moje logi. Przed logowaniem skasowałem błędy. PB: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM LPG: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM co z sondą? nie ruszać, kasować błędy i jeździć? dodam, że na razie nie robię dużych przebiegów więc wymiana może nie ma sensu.. W moim odczuciu auto dobrze przyśpiesza, nie przerywa, nie szarpie, spalanie ok 12l lpg (75% trasa, 25% miasto,krótkie podjazdy na niedogrzanym silniku) Mam jednak wrażenie, że podczas jazdy na lpg ubywa również benzyny:eusathink:
-
sondy-wartości
Też tak masz? Może te silniki tak mają, bo już czytałem o tym na forum:kwasny: Kwestia tylko czy to mu nie szkodzi jak przy -15 bez ssania chodzi... A SAI można usunąć/odłączyć jak się posypie? jedyny problem wówczas to chyba błąd, który należało by ignorować. Ponawiam pytanie o komplet logów, które grupy dokładnie zlogować?
-
sondy-wartości
Komplet czyli które grupy konkretnie? Na pb tak? Czy pompa powietrza wtórnego mu coś do rzeczy? (pojawia się błąd o nieprawidłowym przepływie). Włącza się tylko jak nie ma mrozu, a najczęściej to jak auto było wcześniej uruchamiane. Podobnie jest z ssaniem - jest wtedy gdy włącza się pompa SAI:eusathink:
-
sondy-wartości
Witam. Ja również mam problem z sądami. Otóż co pewien czas powtarza się błąd: 17521 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S1: Internal Resistance too High P1113 - 35-10 - - - Intermittent Miałem jakiś czas temu również błąd dotyczący drugiej sondy ale nie pamiętam jaki. Wiem tylko że go skasowałem i więcej się nie powtórzył. Przy wykonywaniu testów sondy 1 i 2 oraz kata wszystko OK. Dziś zrobiłem logi, te które zalecałeś koledze wyżej. Przed logowaniem wyczyściłem błąd i na razie nie wrócił. Dodam tylko, że logi zrobione na benzynie, mam lpg i nie byłem na pierwszej regulacji (tej po 1000km:kwasny:). Możliwe że sonda (o ile jest teraz dobra) wariuje od niewyregulowanego lpg? Oto logi: Dynamiczny 31 Log (19 - 031) Statycznie: 32 i 33 Log (20 - 032,033,032,033) Log (21 - 032) Log (22 - 033)
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Chodzi o pierwszą sondę (tą przed katem). Testy wykonujesz w nastawach podstawowych 04 ? obr 1800-2200 aż do zakończenia testu. temp kata 350-500 stopni. Silnik ANB?
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
właśnie nie bo dopiero ok 3k Nie wiem czy wcześniej była dobra bo nie miałem kabelka żeby sprawdzić błędy. W innym wątku wyczytałem, żeby zrobić logi w kanale 31 czy 34? Jakie tam powinny być wartości? Logować na benzynie czy lpg? przed logowaniem wyczyścić błędy jeżeli są?
-
Pomoc w sprawdzeniu sond
Mi regularnie wywala błąd sondy 17521 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S1: Internal Resistance too High P1113 - 35-10 - - - Intermittent Jak wykonuję te testy sond to wszystko jest ok. Dodam że mam sekwencję i nie byłem jeszcze na regulacji Nie jestem pewien czy mam sprawne sondy i jechać na regulację? czy te błędy wyskakują dlatego że instalka niewyregulowana?
-
regulacja obrotów biegu jałowego 1.8t
Ross-Tech: VAG-COM: Audi B5 VAG-COM Info A prawidłowe wartości to 750-850. Ewentualnie programem lemmiwinks chociaż vag do 50obr/min podniesie. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę
-
[A4 b5] czarna perla 1,8 T 150KM
Zmień ramki na rejestrację najlepiej na klubowe bo te chrom do niczego nie pasują. W wnętrzu pokusiłbym się o skórę lub jakieś grzane polifty bo te fotele nie wyglądają najlepiej. Reszta tak jak koledzy radzą i będzie miodzio
-
[B5 AEB] Brązowe 1,8T :)) Gwint + 18' Keskin KT1!
A nie można było tego przy nich usunąć (jeżeli folia jest przyklejona z zewnątrz)?
-
Audi A4 by Kubixi
Fajny kolorek, wrzuć więcej fotek. A w autku dużo można zmienić, oj dużooo:kox:
-
Grzanie
U jednego może być termostat u innego pompa na to nie ma reguły. Jak wymienisz rozrząd+pompa i nadal będzie problem to termostat do wymiany (a sprawdzałeś błędy vagiem - może czujnik do wymiany?) A może przyczyna tkwi w nagrzewnicy?
-
[ALL B5] A4 b5 fourious
Jak każdy kto tu zajrzy:wink:
-
[ALL B5] Audi a4 b5 1.9 tdi avant 99 black edition
Fajny avancior choć te szybki to trochę za ciemne. Kominy spolerować i hak out i tył nabierze wyglądu. Na froncie lepiej wyglądałyby i pewnie też świeciły polifty, które zawsze można czarnym matem potraktować.
-
[ALL B5]Ssanie raz jeszcze
Mam dokładnie to samo ale mi wywala ciągle błąd sondy więc myślałem, że to przez to (prawdopodobnie padło podgrzewanie bo sonda testy przechodzi pozytywnie). Jutro sprawdzę kąt uchylenia klapy przepustnicy w kanale 3 raz po odpaleniu bez ssania a następnie z ssaniem i napiszę. Dobrze było by porównać z kimś kto tego problemu nie ma w tym silniku (mój to ANB). Czujniki temperatury raczej w porządku bo żadnego błędu nie ma, choć muszę przyznać, że problemy z ssaniem zaczęły się gdy na zewnątrz robiło się coraz zimniej. Z resztą jak sam napisałeś gdy silnik trochę pochodzi i się nagrzeje ssanie się załącza.
-
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów
Też sam wymieniałem na nieoryginalną bez sylikonu i jest ok
-
[B5 ADP] Moja jasna seria, może nie ma czym ale się pochwalę ;) - grafitowe łopaty 17
Kolor też bardziej odpowiedni niż srebrny. A może by tak czarny połysk? i do kompletu lekka ściema szyb...
-
[B5 ADP] Zielone A4 < Gwint, Alu BBS 18", skóra, smoked lights, CA...>
Felga niezła Nie myslałeś nad załorzeniem boczków drzwi w skórze? najlepiej z elektryką + tylne szyby elektryczne. Wiem że na razie zima i się nie przydaje ale w upalne dni przy czarnej skórze bez klimy elektryka z tyłu może się przydać.
-
Audi A4 1.8T (AEB)
Ładna Ale do planów warto dorzucić Tip oraz DP, no i przy okazji heble 312 skoro zimówka 16" a na lato pewnie wpadnie coś większego:wink:
-
[2001 A4 1.8T Quattro]Czarna A4, 17", skóra, nowy wydech
To na początek usuń napis "sport" z tej listwy i popraw wydech bo chyba krzywo wisi. Fajne jasne wnętrze, ciemne w ciemnym aucie chyba nigdy mi się nie spodoba:decayed:
-
Audi A4 B5 by MatUsh Gwint, 18" Flat Five, Xenon, Skóra
Nad malowaniem lusterek się długo nie zastanawiaj, przy okazji pryśnij klamki bo o niebo lepiej w kolorze wyglądają. Furka fajna, mody i plany też (oprócz przednich lamp )