Treść opublikowana przez slawinio
-
[BDH] Telepie na wolnych obr. po rozgrzaniu.
Pompe kupilem uzywke za 700 pln z przelotem 270 kkm. Wtryskiwacze trafilem nowe za 1200 za 5 sztuk. Padl mi wtrysk sterujacy kupilem nowy za 1200 i ecu za 100 pln. pompe , wtryski(uzywki) kupisz za okolo 1500 lącznie, ecu i do dziela. Przy okazji wymienilem hydrosztosy na nowe i teraz silniczek mruczy az milo. odma nie ma nic do telepania. ustawienie wyzszych obrotow nie rozwiązuje sprawy telepania a tylko maskuje problem bo osprzet silnika nadal niedomaga , a moze sie dodatkowo okazac po pewnym czasie ze wypali Ci dziure w komorze wirowej tloka. Najlepiej wrzuc logi 001,004,013,014 zobaczymy wstepnie co sie dzieje Pzdr
-
[BDH] Telepie na wolnych obr. po rozgrzaniu.
Pompe kupilem uzywke za 700 pln z przelotem 270 kkm. Wtryskiwacze trafilem nowe za 1200 za 5 sztuk. Padl mi wtrysk sterujacy kupilem nowy za 1200 i ecu za 100 pln. pompe , wtryski(uzywki) kupisz za okolo 1500 lącznie, ecu i do dziela. Przy okazji wymienilem hydrosztosy na nowe i teraz silniczek mruczy az milo. odma nie ma nic do telepania. ustawienie wyzszych obrotow nie rozwiązuje sprawy telepania a tylko maskuje problem bo osprzet silnika nadal niedomaga , a moze sie dodatkowo okazac po pewnym czasie ze wypali Ci dziure w komorze wirowej tloka. Pzdr
-
[BDH] Telepie na wolnych obr. po rozgrzaniu.
Taka uroda BDH I BDG niestety:((. Sam przez to przechodzilem. Prawdopodobnie nie zrobisz z tym nic, choc podobno trzeba sprawdzic wtryskiwacze i ewentualnie wymienic koncowki rozpylacza. Tylko ze to nie zawsze pomaga. Ja w swoim przypadku wymienilem wtryskiwacze , pompe i ecu z modelu AKE/BAU. Jak ręką odjął....
-
Gasnie podczs jazdy
Sterownik ńie. Prawdopodobnie potrzeba bedzie wyjac pompe i dostarczyc do serwisu Boscha. Ale poczekajmy co powiedza koledzy.
-
Brak mocy, świecące esp
Blad 0550 to chyba nic innego jak zly poczatek kąta wtrysku i dlatego zapala sie esp. vaga widze masz. Rozgrzej auto powyzej 85 stopni i zrob loga 004 i 004 Basig setting. I wrzuc go tutaj. obstawiam ze trzeba ustawic kąt wtrysku a nie naprawiac pompe. Ale moze sie myle ?
-
2.5 TDI falujące obroty
wtryskiwacz jaki? nowy? używany? numery się zgadzają?
-
Ustawienie Kąt Wtrysku A4 2,5 V6 BDG
Odczytaj bledy jak są. Kąt masz w zakresie ale potrzeba go przyspieszyc w okoloce -1ATDC . Jest troszke pozny i dlatego moze troszke gorzej zapalac. Przyspiesz go .
-
Wyciek oleju audi a4 b6
A moze leje z uszczelniacza wału? Moze tez przepuszczac uszczelnienie gornej miski olejowej.
-
Bardzo dziwny przypadek
Taka wartosc moze swiadczyc(ale nie musi) o tym ze np wypadl popychacz. Ale mozemy gderac. Logi moze cos podpowiedza. Nagrzej auto do 90 st i zloguj grupy: 001,004,004BS,007,013,014,018 moze cos podpowiemy gdzie szukac i czego.
-
Bardzo dziwny przypadek
Wrzuc bledy, zloguj auto , a pewnie jakos moze pomozemy...? Wrozbita Maciej ma wolne na forum???
-
ESP/Brak Temperatury/Dziwna praca Silnika
Wrzuc bledy z silnika i cos podumamy...
-
Wtryskiwacz sterujący błąd czujnik skoku iglicy
Wtryskiwacza sterujacego a konkretniej jego elektroniki sie nie regeneruje. Prawdopodobnie awarii ulegla cewka w nim. Nic nie zrobisz. Mozesz go zostawic jako zwykly wtryskiwacz. Czy kupowac uzywke??? Ciezko powiedziec czy gra jest warta swieczki. Ja sam to przerabialem i kupilem nowy. (Wczesniej kupilem uzywany i mial byc ok) . A tak zawsze masz gwarancje.
-
Problem z odpaleniem po regeneracji
Niekoniecznie... w owym programie jest taka opcja "read pin" ... robisz klik i pin masz ?
-
Problem z odpaleniem po regeneracji
Mozna to zrobic samemu posiadajac kabel za 25 zl i program?
-
nierówna praca silnika zaraz po odpaleniu ale 180km
Z fusów nic nie wywróżymy...z kuli też nie... przydala by sie diagnostyka pelna... błędy, logi grup..001,004, 004BS, 013, 014. Jak to ogarniesz, to moze uda sie znaleźć jakis trop...
-
2.5 TDI V6 163 KM jakie opinie ?
Pompa , wyryski , ecu najlepiej z AKE po 2002 r lub z BAU. Najlepiej wszystko z jednej parafi. Potrzebujesz tylko pin z immo do adaptacji pompy, lub poprostu wylączyc immo i wszystko zagada. A spaliny? Technicznie" cofiesz" sie do euro3. Ale wlepy masz na euro4 .
-
Montaż GTB1756VK z 2.7TDI do Audi A4 B6 2.5 TDI BCZ
A gdzie kupiles i za ile? Napisz na pw
-
Montaż GTB1756VK z 2.7TDI do Audi A4 B6 2.5 TDI BCZ
I jak to smiga ? Czuc roznice w porownaniu z seryjnym AKE? Jestes zadowolony?
-
Montaż GTB1756VK z 2.7TDI do Audi A4 B6 2.5 TDI BCZ
Chłopie, czytaj co napisałem bo drążysz temat bez sensu. Jest program na 204 konie, z ABT. Rozumiem, że te coolery z S4 są większe grubsze niż nasze seryjne? Zalozyles sterownik ecu z chipem z ABT? Czy miales go juz seryjnie?
-
Długie grzanie świec
Chyba tylko u Ciebie
-
Montaż GTB1756VK z 2.7TDI do Audi A4 B6 2.5 TDI BCZ
W ktorej kwestii? ;-)
-
Montaż GTB1756VK z 2.7TDI do Audi A4 B6 2.5 TDI BCZ
A moje BDG tylko po zmiane pompy i wtryskow na te od AKE ma 180 km bez zadnych cipow. Moim zdaniem lepiej miec zdrową i zadbaną mocną serie , niz jakies kombinacje z chipami gdzie duzych roznic w przyroscie nie ma.
-
A4B6 2.5 TDI AKE Falujące obroty i duże spalanie
A przypadkiem nie masz gdzies dziury w ukladzie dolotowym? Stad czarne kleby dymu. Przegladnij dobrze weze od dolotu .
-
Mechanik- wymiana rozrządu B7 2.5 V6 163KM BDG
Na to wychodzi ze nie mam bolczyka na pompę. * 2x płaskie blaszki mam * czpień z gwintem na wał też jest Czy blolczyk na pompę można kupić oddzielnie czy ewentualnie samemu zrobić? 20161218_183632.jpg Ok. Już wiem o który bolec chodzi. Pewnie to fi 6 albo podobny. Może wiertło wystarczy Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk Moze byc wiertlo 6
-
[B6 AYM] Kody błędów
Blad zwiazany z wtryskiem to blad 00542 z pierwszego Twojego postu.