Treść opublikowana przez Karolchrz
-
[B5 AFN] Popticall RS4 sedan - CZIKITA Środek samochodu
Dekory i dziwne wzory:shock3:
-
[B6 BCF] zapala się kontrolka ESP i silnik chwilowo traci moc
sprawdz czujnik temperatury płynu chłodzącego cztero- pinowy (zielony) czujnik znajduję się na górze silnika. Miałem taki przypadek w aucie z takim silnikiem.
-
OMVL DREAM XXI N - problemy z przyśpieszaniem
Regeneracja jest tańsza.
-
Miska olejowa
To zależy czy ma czujnik poziomu oleju. Jeżeli nie to będzie pasowała , a jeśli ma to musisz jakoś ten czujnik zaślepić ( sylikon odpada).
-
[B6 AKE] ReD Bicz / 19 Zoll / Full SetuP
kolor super wyrzuć błotnik chociaż on do d*p.... niema jak 1.8 t i moc jest z tobą a jak mało to trzeba kręcić sterownik na rolkach. Pozdro:kox:
-
Wymiana płynu wspomagania????
Dokładnie tak. Ja w warsztacie po wylaniu starego płynu zalewam układ ropą i odpalam na parę sekund obracając kierownicą w prawą i lewą. Następnie spuszczam ropę, wydmuc**ję układ sprężarką, myję zbiorniczek paliwem i zalewam nowym olejem. Nie żałuj i kup olej w serwisie( koszt ok 60zł).
-
A4 1.9 tdi 1997 110 km afn ubywa płynu chłodniczego bardzo szybko
zobacz czy korek w zbiorniczku nie puszcza będzie widać nalot na górze po odkręceniu korka następna rzecz to wszystkie podłączenia głowicy pompa wody i nagrzewnica.
-
wentylator dziala odrazu na zimnym silniku
Za wentylator są odpowiedzialne dwa czujniki. Jeden znajduję za silnikiem w głowicy( 4 pinowy) widać go od góry, drugi to czujnik przy wejściu do chłodnicy( dolny przewód) czujnik 2 pinowy, ewentualnie wiązka tych czujników do sterownika. Podłączenie Vaga i wartości rzeczywiste powinny pokazywać rosnące wartości temperatury cieczy bez żadnych załamań. PS: Stawiam na czujniki a w szczególności ten w głowicy.
-
Wymiana płynu wspomagania????
Płyn powinno się wymieniać raz na cztery lata. Traci on właściwości smarujące i pompa dostaje po d*pie razem z maglownicą( opiłki aluminium z pompy). Wymiana płynu na nowy jest mniej kosztowna niż regeneracja magla i pompy.
-
OMVL DREAM XXI N - problemy z przyśpieszaniem
kupuj zestaw naprawczy parownika to po pierwsze jesli problem sie bedzie powtazal to wtryski hany i bedziesz jezdził długo. ps filtry to podstawa lpg
-
Nie chce, odpalic.. Co to moze byc ????
Sprawdź pompę paliwa jeszcze raz. Jeżeli masz auto na gazie pompa paliwa siada, a w szczególności jeśli jeździmy na rezerwie. VAG nie pokaże błędu. A jak nie chce Ci odpalić to poproś kogoś żeby kręcił Ci rozrusznikiem a Ty w tym czasie zasilaj dolot zwykłym plakiem. Jeśli odpali na plaku to masz problem z ciśnieniem paliwa. Jeśli to nic nie da pokusiłbym się o sprawdzenie czujnika położenia wału(ale jak padnie czujnik to brakuje iskry na świecach). Powodzenia.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.