Treść opublikowana przez maciejski
-
[ALL B6] Wymiana Klocków
pytalem powaznie bez ironii, bo nie jestem mechanikiem i nie mam kompletnie zadnej wiedzy w tej materii a jak wiadomo uczyc sie najlepiej od doswiadczonych/lepszych od siebie.
-
[ALL B6] Wymiana Klocków
czemu przy wciskaniu tloczka trzeba wymienic plyn? pytam serio, bo o tym nie slyszalem a przy wymianie klockow jak wciskalem tloczek nie wymienialem plynu
-
[ALL B6] Regularny pisk podczas hamowania 288mm tył
ori ale piszczy tylko jedna strona, wiec IMHO to nie jest problem klocka, bo druga strona jest ok.
-
[ALL B6] Regularny pisk podczas hamowania 288mm tył
zmienilem zaciski z tylu na 288mm, nie mialem jednej blaszki, wiec zamowilem i jezdzilem bez (caly czas _podczas_jazdy_ byl okresowy pisk - czym szybciej jechalem tym wieksza czestotliwosc ilosci piskow), blaszka doszla, zalozylem i byla cisza, teraz jest sytuacja podobna ale _poczas_hamowania_piszczy_ :/ patrzylem czy blaszka nie wypadla i jest na swoim miejscu, dzwiek jest znowu okresowy tylko, ze czym mocniej nacisne hamulec tym wieksza czestotliwosc ilosci piskow az do zatrzymania, ocb? nie moge sobie z tym poradzic :|
-
[INNE] Klocki do Touarega 3.0TDI 2006
dzieki, jeszcze jak bede mial w lapie ksiazke tego Touarega to zrobie foto, zeby miec pewnosc, ze to na pewno 1LE
-
[INNE] Klocki do Touarega 3.0TDI 2006
chodzi o klocki na przod, nie mam tu pod reka ksiazki ale to co mi sie rzucilo w oczy to wlasnie 1LE, zacisk wyglada na kilkutloczkowy marki Brembo, dobrze mysle? zaciski mieszcza sie pod min. 17 cali felge a seryjnie wyjechal na felach 19.
-
[INNE] Klocki do Touarega 3.0TDI 2006
Czesc Nikt mi nie moze pomoc w sprawie numeru klockow do Touarega 3.0 TDI 224KM 2006 rok, bo wystepowalo kilka wersji ukladow hamulcowych (np. 2.5TDI R5 mial rozstaw 5x120 a 3.0TDI 5x130, kompletnie inne zaciski i jest wielkie zamieszanie). Ktos jest w stanie pomoc? Moge podac VIN, chodzi mi o numer klocka firmy Ferodo, szukalem w katalogu i sa trzy rozne klocki :/
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
a ktos powie co trzeba wymienic przy okazji rozrzadu w AVF z 2004r ?
-
[ALL B6] Problem po długim postoju
ori albo zwykle Zimmermany?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
no intercars ma FDB1407 w cenie circa 400zl gdzie mozna taniej dorwac?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
a gdzie kupujecie? jakis sklep netowy? bo intercars krzyczy 400zl.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
zdecydowalem sie na klocek Ferodo, tak jak pisalem wyzej 321mm z drucikiem z A6 C5, jaki ma symbol klocek pod te zaciski? bo na allegro mnogosc ale wiekszosc pod 312mm.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Pany, jakie klocki zamiast ori pod 321mm z Audi A6 (maja druciki, wiec z A6, tak?)?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
a nie dokopalem sie do tej informacji, jakiego vaga warto kupic do B6, aby moc robic logi i np. adaptacje (fis, tempomat czy inne rzeczy)? ps. bieniek jak fura? odzywali sie zlodzieje czy kompletna lipa? jak z ubezpieczalnia?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
zmienial ktos z Was w A4 B6 manetke z tej nieFISowej na FISowa w avancie z tempomatem? bo ja nie mam VAGa i nie dam rady sam a poluje juz na manetke z kompem.
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
ktos w Trojmiescie ma VAGa i to robil? bo ja poluje na manetke ale bez vaga nie dam rady.
-
[ALL] Coś mi w autku chrobocze....
ja pier**le, dobrze, ze cos z zacisku zostalo ;]
-
[2.0 TFSI] Proszę o opinie na temat tych silników
w TFSI nie ma az tak duzego problemu z nagarem, wiec serie pewnie bedzie trzymal, natomiast w FSI jest, w temacie z sr.pl zaprezentowane sa zdjecia, wydaje mi sie to oczywiste, ze skoro RS4 B7 z 420KM ma 320-330KM i po czyszczeniu "nagle przybywa" do 390KM to winowajca jest nagar i lipne rozwiazanie konstrukcyjne, nie ma co tutaj klepac wykladow z termodynamiki i sie wymadrzac tylko przyjac na klate fakt, ze jest problem z silnikami wolnossacymi, nie tylko Audi FSI, Mitsu tez mialo GDI i te silniki mialy podobne problemy.
-
[B6 AVB] Wygląd zacisku Lucas i ATE
mozliwe, ze z przodu sa ATE a z tylu Lucas, bo tak wlasnie jest ;]
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
hamulce nie zapowietrzone wiec wszystko luz ale prawy tyl mi piszczy podczas jazdy, czym szybciej jade tym wieksza czestotliwosc pisku slychac tylko przy otwartym oknie, jak hamuje to pisk cichnie, zauwazylem, ze brakuje jednej blaszanej prowadnicy w jarzmie (nie bylo jej jak kupilem), mozna to kupic w ASO? jaki numerek i ile kosztuje? klocek troszke lata na nierownosciach niestety, od tego moze piszczec? bo wk***ia ostro[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2010, 15:17_________________________________________________znalazlem "blache laczaca" o numerze 1K0 615 231, to jest ta blaszka co sie w prowadnice jarzma wsadza? bo ten pisk mnie wk***ia, nawet po przejechanej trasie 150km nadal piszczy :/
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
przodu nie mamy zapowietrzonego
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
ja pierdziele, wlasnie skonczylismy zakladac od 18 288mm na tyl ;] ale wiksa byla ostra, najpierw stare jarzmo nie chcialo sie odkrecic mimo wd40, leb sruby sie skrzywil ale dalismy rade, okazalo sie, ze w jednym z nowych zaciskow byla ulamana sruba :slina: 2h ja rozwiercalismy, bo sruba stalowa a zacisk alu wiec nie chcielismy rozwiercic zacisku, oczywiscie godzina 20, wiertla polamane, sklepy zamkniete a jutro boze cialo, ale ogolnie dalismy rade to zrobic, bez zadnego drutowania, sruba ori siedzi, zaciski zalozone, plyn wlany, jutro z przodu spuszczamy plyn i bede powoli docieral i testowal
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
jaki klucz jest potrzebny do odkrecenia tylnych zaciskow? bo chce sie zabezpieczyc, bede zmienial dzis a jutro wolne...wiec wole wiedziec przed rozebraniem samochodu :>
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Mialem identyko sytuacje w AVF tez na autobahnie tylko bez notlaufa. Dojechalem ~150km do granicy polskiej jadac 70km/h, no przy takiej predkosci temperatura stanela na 90*C, dales w palnik to od razu skakala na 100*C Okazalo sie, ze wirnik pompy sie urwal i zablokowal ale ja mialem taka akcje, bo na poprzednim przegladzie (wymiana rozrzadu) u helmutow w Audi nie zmieniono pompy wody, u nas w PL podobno standard, ze zmieniaja pompe przy rozrzadzie.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
e nie ma co przesadzac, nie taki gnoj, kupi kable albo dorobi (troche druciarsko ale moze sie okazac, ze kabli nie kupi oddzielnie) i bedzie ok, wazne, zeby zacisk byl w dobrym stanie.