Treść opublikowana przez maciejski
-
[ALL B6] Problem z amorem
kupuje w ASO i mam znizke chyba 5%, wiec zadnej rewelacji, troche kasy pojdzie.
-
[ALL B6] Problem z amorem
u mnie to samo z sachsami, nowe, puka przedni prawy od momentu zalozenia, generalnie niedlugo bede wsadzal oryginaly 1BE, bo mam dosc badziewia takiego jak sachs czy bilstein.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
No tak, masz racje ale o dziwo moja seria hamowala lepiej niz w Hondzie Bylo kilka dyskusji na streetracing.pl o hamulcach w Accordzie (to samo co CR-V) i nikt nigdy nie doszedl co jest problemem, ludzie zmieniali na wyczynowe tarcze i klocki a hamowanie nadal nie powalalo. Wiesz tego nie bardzo da sie opisac i nie mam zamiaru gnoic Hondy czy cos ale z pelna powaga - tam przy JEDNYM ostrzejszym depnieciu (i nie mowie tutaj o 160-0 tylko np zwolnienie z 140 do 80) klocki przez 1s hamowaly, pozniej byl dzwiek buczaco-tracy i trzymajac nadal pedal hamulca w podlodze samochod hamowal jakby mial uszkodzone hamulce (takie uczucie w glowie sie rodzi - hebel w opor a wskazowka na predkosciomierzu bardzo leniwie opada + (!!!) najwazniejsze odczucie - jak w Audi depniesz w opru = zeby w desce a w Hondzie nawet lekko z fotela nie wyciskalo w przod). Glownym problemem byly klocki - szklily sie i takie byly efekty (po zmianie juz wyrywa z fotela i czuc, ze samochod hamuje). No i teraz pytanie - czemu przy tak duzych tarczach (300/305mm) i tej samej masie ten samochod gorzej hamuje w serii niz 288/245mm w Audi? Moge sie domyslac, ze to kwestia konstrukcji tloczka/pompy etc. ale to tylko domysly.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
No ale to juz od jakiegos czasu wiadomo, ze jak klocek i tarcza w sensownej kasie to Ferodo Premier/Ferodo Perf. i do tego tarcza Zimmermann/Brembo. Ja wsadzilem do siebie Ferodo Premier (bo perf. nie ma do mnie) i jest ok przy 321mm, u dziewczyny z Hondzie CR-V przy 70kkm byly nadal seryjne klocki :slina: one byly chyba z kawalka stali albo ch* wie czego, bo szklily sie niesamowicie, jedno hamowanie z 140 do 100 i juz nie bylo praktycznie hamulcow, piszczaly okrutnie, zmienilismy przod i tyl na Premiery i nie ma piskow, hamowanie z 160 to nie problem (nie szkla sie, nie pala) i w koncu mozna bez strachu jezdzic tym samochodem. ps. na pewnym forum Hondy napisalem o problemach z hamulcami to wesolo mi napisali, ze "przeciez hamulce sa ok ale lepsze mialem w RAV4, bo klocki mi wytrzymywaly 100kkm" :shocked: :shocked: :shocked: no to napisalem im, ze mozna przyjac zasade - czym dluzej klocek wytrzymuje tym gorzej hamuje to napisali, ze oni sobie nie wyobrazaja zmiany klockow co 40kkm, pier**lone kapelusze :> :polew: Ogolnie w Hondach hamulce to element przez producenta "zapomniany", ta CR-V z przodu ma 300mm, z tylu 305mm, wazy tyle co moje B6 z 321/288 a hamuje znacznie gorzej (aczkolwiek po zmianie klockow jest duzo lepiej w stosunku do serii), tarcza tam przy szerokosci 300mm ma nominalna grubosc 23mm szkoda, ze zyletek nie wsadzili, ta sama bajka jest z Accordem itp.
-
[B6 AWX] BRAK MOCY
AWX ma 131KM ale 280Nm, wiec moment sie zgadza.
-
[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy
amortyzator moze miec luz, nie wiem czy dobrze napisze, poprzeczny na sztycy, tak jak u mnie, na malych nierownosciach w poprzek drogi czy na kostce puka niemilosiernie, na normalnych dziurach nieslyszalne, ciezko wlasciwie to zdiagnozowac bez wyciagania amorka.
-
[ALL B6] Zgrzytanie przy ruszaniu
kompletnie nie trafiles, ja zmienialem z 5kkm temu rozrzad i wszystkie paski, byla cisza, teraz jest glosno, wydaje mi sie ze to lozysko o ktorym byla mowa
-
[ALL B6] Zgrzytanie przy ruszaniu
moze troche spada ale moim zdaniem niezauwazalnie, najgorszy jest ten zgrzyt, huk czy jak to nazwac.
-
[ALL B6] Zgrzytanie przy ruszaniu
lozysko oporowe w skrzyni? ja mam to samo od kilku dni i za jakies 2 tygodnie jak mechanik wroci z wakacji to odstawiam fure.
-
[B5 ADR] Nowe amory Sasch Super Touring i 60% sprawności
c**jowe amory, tez mam takie w B6 z przodu i tylu, u mnie od nowosci wala i maja luz
-
[ALL B6] Czy przy bardzo rozgrzanych hamulcach, slabsze hamowanie to norma?
normalne w klockach cywilnych, wraz ze wzrostem temperatury spada wartosc wspolczynnika tarcia, jak ostygna to znowu bedzie ok.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Zawieszenie skreca sie jak samochod stoi juz na glebie.
-
[ALL B6] Potrzebny wydruk sprawności amortyzatorów
Mi od nowosci puka Sachs Super Touring :/
-
[B6 ALT] Jaki model katalizatora ?
Olej zmieniam regularnie tak jak producent nakazuje. Lysych opon nie mam, wiec zmieniac nie musze, slowne wycieczki i wyzwiska zachowaj dla wlasnej rodziny i znajomych, nie jestesmy kolegami. Lze? Nie, jezdzilem bez katalizatora Audi 80 1.8 z 91r, Volvo S40 1.8 (silnik Renault), Oplem Tigra 1.4 i jakos wszystkie jezdza nadal, Audi 80 ma naklepane grubo ponad 350kkm, nie wiem czemu mialbym klamac, takie sa fakty, faktem jest takze to, ze strumienice to oszustwo, tak jak magnetyzery, nie daja nic w samochodach (!), stosuje sie je w przemysle ale na pewno nie motoryzacyjnym. A Ty po prostu nie chcesz przyjac do siebie faktu, ze istnieje inny swiat poza Toba i Twoimi przekonaniami, niekoniecznie slusznymi. Na temat strumienic i katalizatorow bylo milion watkow na tym forum, bardzo duzo osob jezdzi bez katalizatorow, szczegolnie w samochodach z turbo gdzie pakuja sobie wydech przelotowy i one takze jezdza bezproblemowo wiele kilkometrow przy duzo wiekszych mocach z litra niz w serii mialy te silniki.
-
Zostalem szczesliwym posiadaczem BMW X5
zgadzam sie, ze Touareg na 19" i letnich oponach w stylu Toyo T1R to w terenie nie za bardzo ale pisac, ze bulwarowka? Bulwarowka to RAV4, CRV itp. Tutaj mamy calkiem przyzwoity naped na 4 kola i blokady, wiec komentarz, ze bulwarowka uwazam za nietrafny, bo jak widac R5 TDI z kominem i odpowiednimi kolami to w Paryz Dakar lata.
-
Zostalem szczesliwym posiadaczem BMW X5
No Panowie, pojechaliscie, 3.0d z X5 w tym roczniku lepsze od 3.0 TDI VAG? BMW nie jedzie, Touareg w serii tez szalu nie robi ale po czipie na okolice 270-280KM to juz ladnie sie turla. Moj ojciec jezdzi 3.0 TDI manual po chipie w Tune-Up, jest mega zadowolny, bo sie mocno poprawilo, lubi docisnac sobie a spalanie wcale nie szokuje jak na 4x4 w 2 tonowej budzie, do tego pakiet King Kong, ma blokade dyfra i ogolnie dobrze kula sie w terenie :slina: bardzo mi smutno jak slucham dzwieku tej V6, moje R4 to traktor i padlina ;] wiecej fotek http://s333.photobucket.com/albums/m394/maciejski/touareg/
-
[B5 AFN] Pukanie z przodu na małych dziurach
u mnie tez puka, tez wymienilem caly zawias i stawiam na 99% amotyzatory, pewne serie Bilsteina, tanie KYBy praktycznie od razu dostaja luzu poziomego na sztycy i tak puka, mi tez praktycznie nowe amorki Sachs Super Touring pukaja i sie wkurwiam, bo nie moge zapolowac na S-line :/
-
[B6 ALT] Jaki model katalizatora ?
strumienice :polew: :polew: ja jezdzilem kilkoma autami bez katalizatora grubo ponad 300tys i jakos nic sie nie stalo, auta nadal jezdza u innych ludzi bez remontu, moze na czas zmieniajcie olej i filtry? i przestan jezdzic na ruskiej benzynie z rozpuszczalnikami ?
-
[ALL B6] Regularny pisk podczas hamowania 288mm tył
nie, wlasnie nie bylo problemu z "ciasnoscia", bo na poczatku jak je zalozylem bylo calkiem ok, cisza, pozniej sie pojawily piski, prawdopodobnie winne byly klocki z powodu swojej "prawie nowosci" aczkolwiek moze byly krzywo zjechane? (dostalem je friko do zaciskow)
-
[ALL B6] Regularny pisk podczas hamowania 288mm tył
podpilowalismy troche klocek i przeszlo
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
dzis i jutro jestem uziemiony, bo nie mam fury :| najchetniej wtorek/sroda, bo wtedy juz odbiore.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
a mi ktos moglby zrobic logi? bo nie mam vaga a gorsze jest to, ze zmieniali mi kilka dni temu rozrzad i mam dziwne wrazenie, ze zle go ustawili, bo samochod zmulil sie troche :/
-
[ALL B6] Wymiana Klocków
ja chcialem sie dowiedziec co moze sie stac/staje zlego jesli cofamy tloczek bez odkreconego odpowietrznika tak jak to sporo osob stad zrobilo, plyn sie cofa i...? bo z odkreconym odpowietrznikiem bedzie tryskac plyn i nie bedzie sie cofal?
-
[ALL B6] Wymiana Klocków
chlopaki wyluzujcie, devastation nie raz udowodnil, ze ma spora wiedze i zna sie na rzeczy w tym temacie, wiec nie ma co wstrzachac powietrza, ja chetnie sie dowiem dokladniej o co chodzi, jakies rysunki etc.
-
[ALL B6] Regularny pisk podczas hamowania 288mm tył
praktycznie zadnego rantu nie ma, ja nie wyczulem palcem, a rant moze byc problemem? zerkne jeszcze jutro dokladniej