Treść opublikowana przez fragless1
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Już pisałem. Mi się udało sklecić ten emulator. Nie zrobiłem tego własnymi rękoma, a rękoma znajomego elektronika, ale wszystko działa. Jeśli chodzi o części to, oporniki były 0,25W, jeden kondensator 25V a drugi 16V, do tego timer NE555 i IRF530N. Najgorzej jest podłączyć IRF530N, bo w zależności od ułożenia nóżek może dawać inny sygnał. Jak już się skleci całość, to dobrze to podłączyć pod oscyloskop czy jakoś tak, żeby sprawdzić czy wszystko działa. Za pierwszym razem, jak było źle popodłączane, to zdechł timer i IRF, więc lepiej zaopatrzyć się w kilka sztuk tych rzeczy na wszelki wypadek. Teraz już mam wszystko zrobione i działa bardzo dobrze. Błędu nie mam. Więcej nie dam rady nic napisać, bo nie widziałem jak to było montowane. Dostałem już gotowca.
-
przeróbka dmuchawy z anglika
Sam nie przerabialem, ale w przedliftowej wystarczy podobno zmienić smiglo i polaryzacje. Będzie się kręcić s druga stronę i że smiglem EU.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Podaj maila to Ci podesle. Mówisz o przejsciowce, która umożliwia szybki powrót do starego trybu? Tu wystarczy kostka z okraglymi pinami meskimi. Do niej dolutujesz kabelki od nowego przelaznika i po sprawie. Ja gdzieś taka miałem, to wykorzystałem. Tylko musiałem trochę obudowę pociac, bo nie chciała spasowac.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Faktycznie w przedlifcie idzie do tej właśnie kostki. Nie przyjrzałem się.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Jak chcesz, to mogę Ci podesłać schemat z nałożonymi kolorami starych przewodów. Tylko, że to jest do sedana, ale różnica, jak pisałem jest tylko w tym, że w avancie masz dodatkowy przewód od wycieraczki tylnej.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To jest właśnie schemat do podpięcia kostki fisa w tym roczniku. Zresztą sam nagłówek na to wskazuje. Czteropinowa kostka czarna jest od temp. oleju, a nie od spalania. Na innym schemacie znajdziesz kostkę i pin, do którego trzeba podać sygnał od spalania.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Więc tak: Z manetki poliftowej wychodzi 5 przewodów (numerami pinów Ci nie rozpiszę, ale podam oznaczenia przy pinach): - 53b w kolorze fioletowo-czarnym (w przedlifcie jest to kolor zielono-żółty). W przedlifcie ten przewód idzie bezpoośrenio do wycieraczek, a w polifcie przechodzi on przez przekaźnik 377. Trzeba go doprowadzić do przekaźnika i podpiąć pod styk 53b (w oryginalnym gnieździe przekaźnika jest to przewód w kolorze czarno-fioletowym - pojedyńczy). W związku z tym, że nie szukałem, jak ten przewód przechodzi, a nie mam na schemacie rozpisanych kostek, do których dochodzi ten przewód, to przeciąłem go sobie przy manetce i przewód idący z manetki poprowadziłem do gniazda przekaźników pod pin 53b. Dalej w przekaźniku masz styk St2 (oryginalny przewód zielono-żółty). Dolutowujesz do niego trochę przewodu i prowadzisz w kierunku manetki. Przy manetce podłączasz go do drugiego końca przewodu zielono-żółtego, czyli tego, który rozcinałeś przed chwilą. Jedna wyprowadzenie już masz z głowy. - 53 w kolorze czarno-zielonym (w przedlifcie jest to kolor czarno-szary). I znowu w przedlifcie przewód ten idzie bezpośrednio do wycieraczek, a w polifcie przechodzi on przez przekaźnik. Procedura jest taka sama, jak w przypadku wyżej. Obcinasz przy manetce i do końca idącego od manetka dolutowujesz przewód i puszczasz do przekaźnika pod pin oznaczony symbolem 53 (oryginalny kolor zielono-czarny). Przy przekaźniku jest styk oznaczony symbolem St1 (przewód czarno-szary). Dolutowujesz do niego przewód i prowadzisz do manetki. Do drugie końca przewodu czarno-szarego dolutowujesz go i masz już drugie połączenie załatwione. Reszta jest już bardzo prosta, bo musisz się dostać do przekaźnika od swoich starych wycieraczek (u mnie 229). Wypinasz go i odłączasz od niego wtyczkę. Będziesz miał tam 6 przewodów (jeden będzie przykręcony do śruby delikatnie pod przekaźnikiem - bynajmniej u mnie tak było). Kolory przewodów, jakie będą w gnieździe to: - 53c (czarno-fioletowy x2). Jeden koniec tego przewodu idzie od manetki, a drugi idzie do pompki. Tak samo jest w polifcie i kolory kabli się zgadzają. Odcinasz oba przewody i podłączasz je do nowego przekaźnika. Sprawa załatwiona. - 31 brązowy (u mnie zielony). To jest masa. Podłączasz ten przewód pod pin w przekaźniku oznaczony symbolem 31 (kolor brązowy) - Int. (biało-żółty). Ten przewód idzie z manetki. Kolory się zgadzają. Przecinasz go i podłączasz do nowego przekaźnika pod pin Int. (kolor biało-żółty). Gotowe. - 15 niebiesko-czerwony. To jest + po zapłonie. Ja go u siebie nie ciąłem, a dołożyłem przewód zakończony konektorem okrągłym i przykręciłem do tej śruby. Nie wiem czemu on jest tak dziwnie podpięty, więc wolałem nie ingerować za dużo i dołożyć przewód, bo być może on jeszcze na jakieś inne przekaźniki podaje +. Podłączasz go do przekaźnika pod przewód niebiesko-czerwony. Kolejny etap załatwiony. - 31b zielono-fioletowy. To jest przewód idący do wycieraczek. W przed i polifcie kolory się zgadzają. Przecinasz i łączysz z nowym przekaźnikiem. Gotowe. - zielono-biały - ten przewód jest całkowicie niepotrzebny. W polifcie nie ma takiego przewodu. Najprostszą sprawą jest dorobienie sobie kostki, która by pasowała do wtyku od gniazda starego przekaźnika. Wtedy zamiast ciąć oryginalne przewody, wystarczy je dopasować, wpiąć kostkę i kabelki połączyć do nowego przekaźnika. W razie, gdyby coś nie działało, to szybko wraca się do starego systemu. Kostka powinna być męska z okrągłymi pinami. Ja tak zrobiłem i po sprawie. Z nowego przekaźnika masz jeszcze dodatkowe kabelki: - V w kolorze biało-niebieskim. Jest to przewód podający przekaźnikowi prędkość jazdy. Podłączasz go do licznika pod wyjście prędkościomierza. W zależności, jaki masz licznik, to taki to będzie pin. Kolor przewodu będzie taki sam. Nie trzeba podłączać, ale wtedy prędkość wycieraczek nie będzie się zmieniać w zależności od prędkości samochodu. - Pot w kolorze czarno-brązowym. Taki przewód u mnie dochodził do kostki od fisa. Nie wiem, jaka jest Twoja manetka, ale nie widzę takiego przewodu. Musisz zobaczyć, gdzie przy manetce jest pin oznaczony symbolem Pot. To jest właśnie jest przewód od regulacji czasowej. Prowadzisz przewód od manetki do przekaźnika i podpinasz pod przewód czarno-brązowy przy nowym przekaźniku. I tyle. Włączasz zapłon i uruchamiasz wycieraczki. Wszystko powinno śmigać, jak należy. Chyba o niczym nie zapomniałem. U Ciebie przy manetce są dwa dodatkowe przewody: - 30 brązowy - masa. Na początku nie podpinałbym go i sprawdził, jak wszystko działa. W polifcie oryginalnie nie ma masy - tak bynajmniej jest na schemacie, więc nie podpinaj tego przewodu, bo może się zwarcie zrobić i pójdzie bezpiecznik. - HW (niebiesko-fioletowy) to jest od wycieraczki i spryskiwaczy tylnej szyby. Podłączasz go normalnie, bo on nie przechodzi przez nowy przekaźnik. I to już koniec roboty. Nie wiem, jakie masz kolory kabli w starej instalacji, bo do avanta nie mam schematu przedliftowego, ale pewnie kolory są takie same, tylko będzie dodatkowy przewód HW.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Albo pin 10, jeśli wyświetlacz ma 10 pinów.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Co do sprężynki, to nie mam pojęcia co i jak. U mnie w zwykłej kierownicy nie ma żadnej sprężynki, więc Ci nie pomogę w tym. Co do demontażu manetek, to co prawda nie ten temat, ale po zdjęciu kierownicy wraz z taśmą zostanie Ci obudowa kolumny kierowniczej. Górę ściągasz po odkręceniu dwóch wkrętów (na krzyżak, musi być dość długi) od spodu. Dolną część ściągniesz po odkręceniu trzech śrubek od przodu (krzyżaki) i jednej od spodu (imbus). Dodatkowo trzeba odkręcić plastikową rączkę od regulacji kierownicy (dwie śrubki na krzyżak). Teraz możesz już wysunąć do siebie dolną część obudowy kolumny (trochę ciężko schodzi przy stacyjce). I w zasadzie to tyle. Został jeszcze tylko jeden imbus przy objemce metalowej manetek. Luzujesz go, wypinasz kostki od manetek i ściągasz do siebie obydwie manetki. Mam nadzieję, że w miarę prosto to opisałem i poradzisz sobie.
-
1.9 TDI AFN i 1Z Montaż tempomatu
Panowie, ja już jestem po montażu tempomatu. Manetka mi się trafiła przedliftowa z kostką i kawałkiem wiązki, więc miałem to ułatwione. Wątek bardzo pomocny, ale trochę zmodyfikowałem podłączenie. Opiszę krótko jak to zrobiłem. Mój silnik to 1z z 1995r. Z kostki od tempomatu wychodziły takie przewody: Pin 1 czerwono-siwy Pin 2 niebieski Pin 3 czerwono-żółty Pin 4 czarno-żółty x2 Pin 5 zielono-brązowy Pin 6 czerwono-szary Pin 4 i 6 zmostkowałem, jak było to opisane przez autora wątku. I podpinałem resztę kabli z pomocą opisu i swojej modyfikacji. Dodam tylko, że kolory przewodów są dość istotne, bo jak ktoś ma wyprowadzenie przewodów z ECU do kostek przy ECU, to podpięte przewody muszą się zgadzać kolorami. Opis podpięcia przewodów: Pin 1 tempomatu do kostki brązowej przy ECU do kabelka w kolorze czerwono-siwym. Pin 2 tempomatu do kostki żółtej przy ECU do kabelka w kolorze niebieskim. Pin 3 tempomatu do kostki czarnej przy ECU do kabelka w kolorze czerwono-żółtym. Pin 4 i 6 tempomatu do kostki żółtej przy ECU do kabelka w kolorze czarno-żółtym. Pin 5 tempomatu najlepiej podpiąć pod bezpiecznik nr 11 w skrzynce bezpieczników, a drugą wsówkę od tego bezpiecznika podpiąć pod źródło prądu po zapłonie. Ja podpiąłem ten przewód pod bezpiecznik nr 5, bo nie udało mi się włożyć pinów do skrzynki bezpiecznika. Może z czasem to poprawię. Przy takiej konfiguracji przewodów wszystko działa, jak należy. Muszę tylko jeszcze przeczyścić styki manetki, bo w jednej pozycji lubi wyskoczyć błąd. Jeszcze tylko napiszę, że po podpięciu według rozpiski z pierwszego posta nie mogłem zgasić auta, jak miałem na środku suwak tempomatu. Dodatkowa wskazówka przy podpinaniu tempomatu jest taka, że jak ktoś ma wyprowadzenia przewodów z ECU do kostek, to te przewody dochodzą tylko do samych kostek. Jak się wyjmie kostkę, to widać, że w miejscach, do których dochodzą przewody brakuje we wtyczce pinów. To pomaga, bo jak nie ma pinu, to oznacza, że dobrze podpinamy kabelki od tempomatu. Mam nadzieję, że to pomoże niektórym w podpięciu tempomatu. ---------- Post dopisany at 22:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:59 ---------- Jeszcze napiszę, jak to wszystko jest podpięte w oryginale do pinów komputera w modelach przedliftowych: Pin 1 tempomatu do pinu 58 ECU (czerwono-szary) Pin 2 tempomatu do pinu 34 ECU (niebieski) Pin 3 tempomatu do pinu 35 ECU (czerwono-żółty) Pin 4 i 6 tempomatu do pinu 66 ECU (czarno-żółty) Pin 5 tempomatu do bezpiecznika, chociaż ze schematu jednoznacznie to nie wynika. ---------- Post dopisany 08-02-2014 at 13:55 ---------- Poprzedni post napisany 07-02-2014 at 22:25 ---------- A mam pytanie do tych, którzy dokładali bezpiecznik do tempomatu. Jak dołożyć te piny? Mam kilka sztuk, ale nie chcą przejść przez tę kratkę różową. Zdjąć tej kratki też nie mogłem, bo coś ją blokowało. Jak to ogarnąć? Nie chcę mieć na stałe podpiętego tempomatu pod bezpiecznik nr5, a chciałbym mieć, jak w oryginale.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A jak odepniesz pompkę i kodowaniem włączysz kontrolkę sprysków to też nie reaguje? Może ten licznik nie ma kontroli poziomu płynu?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A licznik masz też przedlift? Ja mam u siebie licznik z 2000 roku i na tym dodatkowym czujniki smiga mi. A czym u Ciebie jest kontrolka płynu sterowana? U mnie masą. Jeśli też masą, to ten dodatkowy czujnik musi zadziałać.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zamiast pompki trzeba było kupić czujnik i oring do niego. Wyciąć sobie otwór i zamontować do niego czujnik. Kabelki poprowadzić do licznika i do masy i po robocie. Albo kupić zbiorniczek z czujnikiem i wymienić. Ta pompka wygląda mi na jakąś chińską podróbkę więc mogą być z nią problemy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dla tych, którzy borykają się z problemem błędu sensora oleju mam info, że emulator ze schematu działa na 100%, bo dziś u siebie zamontowałem. Wszystko pięknie śmiga i nie wywala błędu sensora. Jest tylko problem z podłączeniem IRF530N. Ja osobiście nie montowałem tego urządzenia, ale znajomy, który to robił podpinał gotowy emulator pod oscyloskop i sprawdzał sygnał, jaki wychodzi z emulatora. W ten sposób na próbę podpiął i okazało się, że trafił. Od dziś już nie mam denerwującego pomarańczowego napisu SENSOR. Koszt zbudowania tego urządzenia, to max. 10zł i ewentualna robocizna dla elektronika. Jak ktoś ma możliwość zmontowania sobie tego układu, to polecam. Jest to tańsza alternatywa, niż zakup miski i czujnika.
-
Przerobienie kostek licznika 26 pod 32 piny
W tym wątku masz rozpiski pinów, czyli co gdzie i skąd podpiąć http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-licznika-fis-259033/ Życzę owocnej roboty.
-
Przerobienie kostek licznika 26 pod 32 piny
Kolego, co tu przerabiać? Na forum jest wątek o przekladce licznika z przedlifta na lifta. Bodajże założony przez pawełwor i tam masz podane tabelki z kolorami kostek i numerami pinów które trzeba przełożyć. Bierzesz te tabelki, idziesz do auta i przekladasz kable że starej kostki do nowej. I tak labelek po kabelku. Prosta sprawa i przyjemna. Jak przyjedziesz do Elbląga, to Ci to ogarne.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kolego ja u siebie przekładałem zegary z UK-NSI na VDO. Faktycznie kabelki są krótkie, ale da się przez to przebrnąć. Wystarczy tylko ściągnąć trochę tej osłonki z wiązek, poprzekładać piny i przedłużyć bodajże 4 przewody z zielonej kostki (tej nowej) i wystarczy, żeby przeciągnąć niebieską kostkę na lewą stronę.
-
temperatura lub wskaźniki
Jeśli chodzi o czujniki zamienniki, to beznadziejne są. Ja u siebie zmieniałem ten sam czujnik, co Ty. Od razu kupiłem ORI, żeby nie tracić kasy na jakieś zamienniki. A zrobiłeś sobie diagnozę, jak w tym wątku, co Ci podałem? Jak ją zrobisz, to będziesz wiedział, czy czujnik jest padnięty. Nie kupuj też raczej używanego, bo różnie może być. Lepiej zapłacić te pare groszy więcej i mieć pewność jakości. Jak chcesz, to mogę Ci podać namiary na gościa, co w niższych cenach ma ori części. Tylko dochodzi koszt wysyłki (8zł).
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie, a możecie napisać, czy zwykłym kabelkiem KKL zmienię przebieg w swoim liczniku z 2000r? Pytam dlatego, że w adaptacjach mam kanał do zmiany przebiegu i mogę wprowadzić nową wartość licznika. Tylko boję się, bo w poradniku na ten temat jest napisane, że można nawet uwalić licznik za pomocą tej funkcji.
-
temperatura lub wskaźniki
Kolego zerknij tu: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ Jest tu opis diagnozy czujnika temp. G2/G62. Z tego, co piszesz, to padnięty masz czujnik temp. płynu. Tam są dwa czujniki w jednej obudowie. Jeden podaje temp. do sterownika silnika, a drugi na licznik, climatronic. Któryś z tych dwóch masz walnięty i stąd te różnice. Nie kupuj żadnego szajsu typu Febi czy innych tego rodzaju. Czujniki kupuje się tylko oryginalne w ASO. Koszt coś koło 130zł, ale to jest oryginał i pośmigasz na nim trochę.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Podejdzie, choć będą niewielkie problemy. Będziesz musiał zmienić zbiorniczek wyrównawczy, pokombinować z kontrolką od immo (albo zakleić, żeby nie denerwowała albo wylutować minusową nóżkę diody i podpiąć pod nią kabelek od swojego oryginalnego immo) i kontrolką airbag, bo mruga(świeci). Reszta jest bez żadnych problemów. Powiem Ci tak, jak już masz zmieniać, to albo na licznik przedliftowy, ale tu ciężko trafić na wyświetlacz w dobrym stanie i tylko później same koszty dochodzą, albo na licznik po II lifcie, czyli z cyfrowym zegarkiem. I lift bym sobie odpuścił, bo roboty tyle samo, co przy II lifcie, a efekt mizerny. Kolega zapomnial jeszcze o paru rzeczach prosze doczytac na temat miski oleju i wskaznika poziomu oraz o przejsciu z kosci 2x26 na 3x32 Zmiana kości, to rybka. Krąży tu opis, jak to wszystko zmienić. Prosta sprawa, tylko trochę trzeba posiedzieć. Dodatkowo przy zmianie na fis z przedlifta, niezależnie, na jaki licznik się zmienia i tak trzeba piny w kostkach przekładać, więc z dwojga złego lepiej już przechodzić na IIlift. A o sensorze oleju, faktycznie zapomniałem. To pewnie dlatego, że jestem na etapie budowania emulatora i mam nadzieję, że już na dniach uda mi się pozbyć wstrętnego napisu SENSOR. Widzisz Kolego szanuje za to ze znalazles rozpiske u umiesz z niej korzystac ale dla kogos kto nie potrafi podstawowych informacji znalezc bedzie ciezko taka rozpiske znalezc, rozkminic i ja zastosowac o pozostalych sprawach nie wspominajac... Powiem tak.... Ja nie jestem elektrykiem ani elektronikiem, a podołałem. Wystarczy trochę posiedzieć przed przystąpieniem do prac. Ja znalazłem rozpiskę dla laików elektrycznych - dwie tabelki i rozpiska z której kostki, który pin pod którą kostkę i pod który pin podpiąć. Jest tu na forum cała solucja, jak tego dokonać. Jak nie ma, to mogę podesłać chętnym na maila. Pozostałe sprawy też są opisane w tej solucji, więc bez żadnego problemu można sobie przejść na fisa. Później popodłączać tylko dodatkowe bajerki, jak kontrola żarówek, poziom płynu w spryskach, sygnał drzwi i klapy i licznik w pełni wyrezany i funkcjonalny mamy. ---------- Post dopisany at 08:33 ---------- Poprzedni post napisany at 08:28 ---------- Kolego nie podpinasz pod masę kabla od czujnika. Masę podpinasz pod pin od maski (pin 12, ale nie pamiętam jaki kolor kostki). To sprawia, że na dużym wyświetlaczu nie wyświetli Ci się czerwony komunikat o poziomie i temp. oleju. Niektórym kasuje to wszystkie błędy o oleju, ale np. u mnie nie działa. Nie mam czerwonego komunikatu o temp. i poziomie oleju, ale mam pomarańczowy komunikat o uszkodzonym czujniku poziomu i temp. oleju. Dodatkowo jeszcze będziesz miał problem z małym zegarem od temp. oleju, bo w polifcie jest jakoś inaczej sterowany. Rozwiązaniem tego jest podpięcie silniczka ze starego licznika. Ja jeszcze tego nie zrobiłem, bo ciśnienia na to nie mam. A tak z ciekawości, za ile możesz kupić licznik i w jakim stanie?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Podejdzie, choć będą niewielkie problemy. Będziesz musiał zmienić zbiorniczek wyrównawczy, pokombinować z kontrolką od immo (albo zakleić, żeby nie denerwowała albo wylutować minusową nóżkę diody i podpiąć pod nią kabelek od swojego oryginalnego immo) i kontrolką airbag, bo mruga(świeci). Reszta jest bez żadnych problemów. Powiem Ci tak, jak już masz zmieniać, to albo na licznik przedliftowy, ale tu ciężko trafić na wyświetlacz w dobrym stanie i tylko później same koszty dochodzą, albo na licznik po II lifcie, czyli z cyfrowym zegarkiem. I lift bym sobie odpuścił, bo roboty tyle samo, co przy II lifcie, a efekt mizerny. Kolega zapomnial jeszcze o paru rzeczach prosze doczytac na temat miski oleju i wskaznika poziomu oraz o przejsciu z kosci 2x26 na 3x32 Zmiana kości, to rybka. Krąży tu opis, jak to wszystko zmienić. Prosta sprawa, tylko trochę trzeba posiedzieć. Dodatkowo przy zmianie na fis z przedlifta, niezależnie, na jaki licznik się zmienia i tak trzeba piny w kostkach przekładać, więc z dwojga złego lepiej już przechodzić na IIlift. A o sensorze oleju, faktycznie zapomniałem. To pewnie dlatego, że jestem na etapie budowania emulatora i mam nadzieję, że już na dniach uda mi się pozbyć wstrętnego napisu SENSOR.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Z kontrolka airbag nie wiem jeszcze. Ktoś tu pisał, ze trzeba zmienić piny przy sterowniku airbag. O ile dobrze pamiętam, to z pinu 7 trzeba wpiac w pin 30, ale jeszcze tego nie robiłem. Czekam aż będzie cieplej, to zmienię konsole środkową i spróbuje z tymi pinami. Inna opcja, to wylutowanie diody airbag i zastąpienie jej zarowka, ale tego też nie próbowałem. A białe podswietlenie to już II lift.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Podejdzie, choć będą niewielkie problemy. Będziesz musiał zmienić zbiorniczek wyrównawczy, pokombinować z kontrolką od immo (albo zakleić, żeby nie denerwowała albo wylutować minusową nóżkę diody i podpiąć pod nią kabelek od swojego oryginalnego immo) i kontrolką airbag, bo mruga(świeci). Reszta jest bez żadnych problemów. Powiem Ci tak, jak już masz zmieniać, to albo na licznik przedliftowy, ale tu ciężko trafić na wyświetlacz w dobrym stanie i tylko później same koszty dochodzą, albo na licznik po II lifcie, czyli z cyfrowym zegarkiem. I lift bym sobie odpuścił, bo roboty tyle samo, co przy II lifcie, a efekt mizerny.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Nie mam fotek, bo za zimno na robotę i pstrykanie. Robota prosta. Wystarczy tylko odnaleźć przekaźnik od starych wycieraczek i nawet po kolorach i schemacie można sobie wszystko dopasować. Jakby ktoś chciał, to mogę użyczyć schematu, na którym będą zapisane stare kolory przewodów i kolory od nowego przekaźnika. Ja na tym bazowałem, bo dzięki temu wiedziałem, jaki kabel od siebie mam podpiąć pod kabelki nowego przekaźnika. Ten schemat można nawet tu umieścić. Ja tego nie robię, bo nie bardzo umiem i mam czas się z tym babrać.