Treść opublikowana przez fragless1
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
A z A38P nie ma innego mocowania? Widziałem, że 8l ma takie samo mocowanie, ale 8p miało duże. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
To jest tylko przy opcjach z lusterkiem, które to obsługuje i wtedy zmienia się też moduł komfortu. Tak bynajmniej piszą właściciele b6, bo wczoraj trochę poczytałem o tym. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
Tylko, że to jest duży przekaźnik, a są takie mikroprzekaźniki, które można przy samej lampce wpiąć i bez kłopotu to zmieścić. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
W tym wątku jest info: https://a4-klub.pl/topic/329300-lusterko-wsteczne-fotochrom-z-a4-b5-pasuje-do-b6/?page=2 Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
Do końca pewny nie jestem, ale ktoś na forum pisał, że wykładał lustro z b5 do b6 i taki problem spotkał i ktoś tam pisał, że jest inne sterowanie tą funkcją w b5 i b6. Jakby ktoś kto ma b6 mógł to sprawdzić i napisać, to byłoby wiadomo na setkę. Z tym, że w B6 były różne rodzaje luster. W skrócie: z włącznikiem i bez. To bez działa, jak w b5, bo sam takie miałem, a to z włącznikiem już podobno ma inne sterowanie, bo sygnał leci z modułu komfortu. Pomysł na to mam, ale słabo się znam na elektronice. Można zrobić przekaźnik, który będzie zmieniał plusa na masę. Tylko ktoś bardziej ogarnięty musiałby napisać, jaki przekaźnik i jak go podłączyć, żeby to hulało. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
Tak powinno być. Z tym, że w B6 impuls od wstecznego to masa, a w B5 plus. Ja mam lustro z B6, a wstawiam je do b5. I teraz jest kwestia za aby impulsu z plusa na masę w b5. I może ktoś już to ogarnął i chce się podzielić swoim pomysłem. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
Orientuje się ktoś, jak jest ze sterowaniem lustra, jeśli chodzi o brak ściemniania lusterka po wbiciu wstecznego w B6? Czytałem, że w B6 sterowane to jest masą, a w B5 plusem. Czy jest to prawda? I ewentualnie czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób, żeby to rozwiązać? Lustro z B6 standardowe z włącznikiem na mały uchwyt, bez dodatkowych czujników i kompasu. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
Napisz, jakie od b6, bo ja na allegro znalazłem lustro od b6, ale wygląda jak to do b5. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
Odepnij ten od lampki i póki co jeźdź bez niego. Na wstecznym lustro powinno być jasne. Jak masz Avanta, to masz dodatkowe przyciski w lampce, a jak sedana to nie. U mnie w avancie są przyciski boczne w lampce i tam widać, że są diody prostownicze. Mi się udało dorwać lampkę, która miała dodatkowy przewód do fotochromu, przelutowałem go do siebie i hula. Póki co odepnij, jak pisałem i jak resztę masz dobrze podpięte, to powinno chodzić bez problemu, poza brakiem ściemniania przy włączonym świetle. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
Bez modzenia przedliftowej lampki nie podepniesz tego. Ja do siebie dorwałem wpust lampki przedliftowej pod fotochrom i są w niej montowane diody prostownicze, które blokują sygnał od lustra do lampki. Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Strzał w tyłek - A4 B5 kosztorys
Ja trzylata temu miałem podobnego dzwona. Gość wjechał mi na czerwonym świetle. Auto z 1995r. Wgięta podłoga, pas tylny też o zderzaku i belce nie wspomnę. Rzeczoznawca orzekł szkodę całkowitą. Dostałem 3600zł. Zrobiłem trochę auto i jeszcze za 5000zł puściłem.
-
Co to jest i jak to się otwiera?
To jest schowek na niewielkie pierdoły. Otwiera się po wciśnięciu prostokątnego przycisku. Jak mie chce trybić, to się coś uwaliło albo zasyfiło w środku.
-
Elbląg - Elektromechanik, Elektryk
Ja fisa nie naprawiam. Trzeba szukać magika albo wysyłać, np. do aceef.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Technika wymiany opisana jest na forum. W skrócie: Odpinasz przewód od zbiorniczka do pompy i zlewasz do jakiegoś naczynka płyn ze zbiorniczka. Żeby sobie ułatwić, to możesz odkręcić zbiorniczek. Potem, podnosisz przód auta i kręcisz kołami, na wyłączonym silniku. Z magla zleci Ci płyn. Jak już do zbiorniczka nie będzie nic zlatywało, to zalewasz zbiorniczek płynem, uruchamiasz silnik i kręcisz kierą, pilnując poziomu płynu w zbiorniczku, w razie potrzeby dolewasz płynu. Jeśli nie chcesz płukać układu, to to już koniec. Odpowietrzasz układ kręcąc kołami na maxa w lewo i prawo, aż płyn przestanie się pienic. Jeśli chcesz płukać układ, to znowu zlewasz płyn i zalewasz świeżym. Co do rodzaju płynu, to ja do swojego afn zalewam ori z ASO i jest ok. Nic nie cieknie, ubytków płynu zero.
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Odgrzeję kotleta. W tym linku http://www.audiworld.com/tech/elec90.shtml jest opis, jak zmontować halo na częściach poliftowych w przedliftowym zderzaku. Ktoś może robił według tego sposobu? Idzie to ładnie ogarnąć? Chcę zmienić lampy na soczewki Hella i stąd potrzeba montowania halo poliftowych.
-
Wymiana Klapy bagażnika na polift
Teraz widzę, ze masz sedana i może inaczej jest ze skoblami. Ja mam avanta, klapę mam, wiązki tez, choc w zasadzie, to chyba tylko 2 przewody muszę pociągnąć, ale to jest do ogarnięcia. Tylko lipa jest ze skoblem, bo ma inny rozmiar na śruby i najpewniej będę musiał wiercić nowe otwory. Napiszę dla wszystkich, którzy będą chcieli zmienić klapę na polift w avancie. Potrzebna jest kompletna klapa i osłona progu bagażnika z polifta (chyba, że ktoś chce wycinać). Żeby spasować skobel do poliftowego zamka, wystarczy z przedliftowego skobla zdjąć gumową osłonę i pasuje on do zamka z polifta. Podpięcie elektryki, to 4 kabelki: Do pompki, do plusa i do masy. Do tego zmiana wtyczek od lampek rejestracji i po całym zabiegu.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Na małym wężu jest ok. Dziś podgiąłem trochę te styki i już śmiga normalnie, ale wiem, że to oszukanie pompki, wiec na dłuższą mete to nie jest dobre rozwiązanie. Co więcej ze 2 mies. temu podpinałem inną pompkę i ona tak się zachowywała, jak moja obecnie. Dziś sprawdziłem wirnik i nie widać na nim jakichś dużych oznak zużycia. Bedzie chwila, to przejrzę zamki i poszukam nieszczelności, ale póki co podgięcie blaszek oszczędza pompkę
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Sugerujesz padnięte mikrostyki?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Panowie, może ktoś mi podpowiedzieć, co się dzieje? Jak zamykam drzwi, to pompka pięknie pompuje i szybko milknie. Jak otwieram, to pompuje bardzo długo i milknie. Wszystkie drzwi otwiera i zamyka. Jak zdejmę wężyki przy pompce i zatkam otwory, to pompka szybko cichnie. Jak wciągam powietrze z jednego węża, to tak jakby coś gdzieś przepuszczało. Jak wpuszczam powietrze do wężyka, to nie mam wrażenia, żeby coś uciekało. Możliwe jest żeby na wężach była nieszczelność tylko w jedną stronę? Czy to jednak wirnik w pompce siada?
-
[B5 AHU] Problem z centralnym zamkiem
Pierwszy błąd może sugerować, że albo pompka już jest prawie martwa albo masz nieszczelność gdzieś na węzykach od pompki do zamków. Kodowania nie zmienisz, dopóki będą bledy w pamięci. Najpierw musisz je skasować. Drugi blad dotyczy wypadku. Chyba cos w stylu, że po wypadku byly otwarte drzwi, ale nie jestem pewien. W każdym razie pompka na pewno byla w aucie po dzwonie. Trzeci nie mam pojecia. U mnie to normalka, że po jakimś czasie same drzwi sie zamykają. Jak otworze z pilota, ale nie otworze żadnych drzwi, to szybciej, a jak otworzę to dluzej trzeba poczekać.
-
[B5 AHU] Problem z centralnym zamkiem
Zarejestruj vaga, to pierwsza sprawa. Druga rzecz, to chyba masz auto po dzwonie, bo jeden z błędów na to wskazuje, ewentualnie jakiś przewód ze sterownika air bag nie łączy. Co do zamykania po jakimś czasie drzwi, to norma. U mnie też tak jest.
-
Centralny zamek
Jak nie ma pilota, to w zasadzie jakiej byś pompki nie wsadził, to będzie Ci chodziła. Tu nie obchodzi Cie częstotliwość. Ta z końcówką E tez jest bez pilota, tylko musisz sprawdzić, czy kostki są takie same i wyjście na węże. W ostateczności możesz podmienić tylko wirniki i tez będzie śmigać.
-
Centralny zamek
Kup zwykłą i zmień wirnik albo kup jakąś pod pilota z alarmem, ale żeby obslugiwala taką samą częstotliwość pilota, jak Twoja obecna.
-
Dorobienie pilota
Możesz zamontować jakąś chińszczyznę albo zmienić pompkę na taką która obsługuje pilota. Do tego pilot i masz otwieranie i zamykanie z pilota.
-
Wspomaganie + wymiana oleju
Jak zmieniasz płyn, to kup ori w aso, bo kosztuje kilka zł więcej, a to oryginał. Tylko wcześniej przeplukaj układ. Co i jak jest opisane na forum. Generalnie to raczej normalny objaw, że przy maksymalnym skręcie wyje pompa. Gorzej jak wyje przy normalnym kręceniu, to wtedy juz pompa na 100% do wymiany. Ja skupiłbym się na porządnym wyplukaniu układu i zalaniu nowego płynu. To powinno pomóc w cięższym kręceniu kierą.