Treść opublikowana przez czeslaw555
-
[B5 1Z] Wspomaganie pracuje skokowo
trochę to dziwne że po wymianie płynu tak padło ,może zadam głupie pytanie nie oblałeś płynem czasem paska ? wtedy może się ślizgać, czy sprawidziłeś teraz poziom płynu? a gdyby potrzebna regeneracja przekładni polecam : http://www.regeneracjaczesci.com/
-
[B5 ARJ] Jaki zestaw HID?
ja miałem HID-y i CB radia nie zakłócało ,co do barwy światła to 4300k to jest najbardziej dobranya barwa światła która zapewnia najlepszą widoczność w różnych warunkach drogowych a szczególnie podczas opadów czy mgły
-
[B6 AWX] Prawidłowy czas świecenia kontrolki grzania świec żarowych
i tak jest
-
[B5 ADP] Zagadka z silnikiem,olejem i dziwnymi halasami w tle;)Prośba o analizę problemu
coś już wiesz ? bo z Twojego opisu można doradzić nie więcej niż to co koledzy napiasali , więce coś powiedzieć bez oględzin naprawdę trudno, jestem ciekawy co to za "psikusy" zostały zdiagnozowane przez fachmanów.
-
[B5 ADP] Kilka pytań i niejasności odnośnie ładowania i akumulatora...
nadal uważam że coś z alternatorem ,źle jest jak masz ładowanie 13,2 V zacznij sprawdzanie i szukanie od tego ,na resztę przyjdzie czas
-
[B5 AHU] Mobil 15w40 w 1.9 tdi (dobrze czy żle?)
Zimny Chirurg 2 a na jakim Ty jeździsz ?
-
[B5 APU] Regeneracja maglownicy
znam tą firmę : http://www.regeneracjaczesci.com/kontakt.html
-
[ALL B5] Jedna lampa świeci słabiej DEPO
najprawdopodniej masa ,sprawdź masę oczyść styki i powinno być ok
-
[B5 ADP] Kilka pytań i niejasności odnośnie ładowania i akumulatora...
napierw sprawdź alternator bo ładowanie 13,2 V jest za małe ,powinno być ok 14,00-14,3V może regulator ,może pasek , co do grzanych stołków ,u mnie działają tylko jak mam zapalony silnik inaczej nie włączą się ,tak samo grzanie tylnej szyby .
-
[B5 AVG] Wskaźniki źle pokazują
jeżeli to Ciebie mocno denerwuje to tak jak koledzy piszą ale osobiście nie grzebałbym przy tym i zostawił to w spokoju
-
[B5 AHU] Mobil 15w40 w 1.9 tdi (dobrze czy żle?)
na początek może wlej 10/40 i zobacz czy będzie wszystko Ok czy nie ubywa ci więcej oleju ,na 15w/40 jeździ parę moich znajomych i nic się nie dzieje ale myślę że lepiej jednak wrócić (jak się da) do zalecanych olejów z uwzględnieniem norm 505.00 i 505.01 tak jak wspomniał przedmówca. Osobiście stosuję ten olej http://allegro.pl/hit-liqui-moly-top-tec-4100-5w-40-5-l-w-24h-i1223027994.html i w tej firmie kupuję .Olej wymieniam co 9-12 tys km mimo że można go wymieniać co 30 tys km http://www.liquimoly.pl/serwis/katalog-wymiany-oleju http://liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&category_id=22
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
a Ty jaki lejesz ? mineralny ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
zobacz tutaj odpowiedź rookie na mój post w sprawie oleju http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bke_walek_rozrzadu-t157709.0.html;new;topicseen
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Polecam olej LIQUI MOLY http://liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&category_id=22 jest tak samo dobry jak Motul a może i lepszy no i tańszy ,nie jest jeszcze podrabiany,może dlatego że ma słabą reklamę . http://www.liqui-moly.pl/
-
[B7 BKE] Wałek rozrządu
stosowałem różne oleje do moich aut ,obecnie przeszedłem na ten http://liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&category_id=22 może on być wymieniany co 30tys km ,ale ja wymieniam co 10-12 tys km .Mogę go polecić nie ma takiej reklamy jak Motul a jest tak samo bradzo dobry jak nie lepszy i tańszy ,jest prod.niemieckiej firmy LM.Mój silnik jak kupowałem auto w Niemczech zalałem jeszcze tam na miejscu w Niemczech Aralem 5w/40 bo na takim chodził wg.książki serwisowej ,po przyjechaniu do domu po paru dniach wymieniłem na LM 5w40 i silnik przy odpalaniu rano miał inny dobry ,prawidłowy dźwięk ,przy Aralu było słychać przez bardzo krótką chwilę stuk popycahczy(?) ,na tym oleju nie ma tego objawu do dzisiaj a przejechałem już na tym oleju 44tys km i zrobiłem 4 wymiany oleju ,przy wymianie oleju wymieniam też wszystkie filtry jakie są w aucie
-
[ALL] Błąd 812, 18009 co oznaczają ? nie znalazłem nic na ich temat
fakt ,nie wiem czemu nie znalazłem .Dzięki za pomoc
-
[ALL] Błąd 812, 18009 co oznaczają ? nie znalazłem nic na ich temat
Vagowałem Audi A2 znalazłem dwa błędy 18009 i 812 , nie znalazłem żadnego opisu co oznaczają, czy może ktoś mnie oświecić ?
-
[B5 AFN] W jakim stopnniu przepracowany olej osłabia wspomaganie?
nie pamiętam, ale chyba 1 litr
-
[B5 AFN] Znowu krzywe??!!
nie wiem jak i gdzie jechał ,deszczów i powodzi ci u nas dostatek ,może też być tak jaki piszesz, jakaś wada tarczy
-
[ALL B6] Ktoś zna kolorystykę kabli???
masa zawsze jest czarna lub brązowa
-
Polska Czechy 2010/2011 Blaupunkt TravelPilot DX
http://pl.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel
-
[B5 AFN] W jakim stopnniu przepracowany olej osłabia wspomaganie?
Jak bez problemów wymienić płyn i jak to zrobiłem .Biorę sporą strzykawkę ,zakładam wężyk taki np. do paliwa na strzykawkę i ściągam ze zbiorniczka .Do dalszej zabawy potrzebna jest druga osoba która kręci kierownicą w lewo i w prawo (nic przyjemnego) oczywiście przy zgaszonym silniku ,w tym czasie ściągam to co wlatuje do zbiorniczka .Trochę zabawy z tym jest ale idzie to zrobić . Jak już nic się nie udaje ściągnać ,zalewam nowym płynem i znowu kręcenie kierownicą (nadal nie zapalam silnika).Uzupełniam płyn do max. i jak już nie ubywa zapalam silnik ,kręcę kierownicą w obydwie strony .Płyn będzie trochę z bąblami ale za chwilę bąble znikną .Gaszę silnik i ponawiam cały proces z wyciąganiem płynu i nalewaniem nowego .Daje to pewność że wymieniliśmy praktycznie cały płyn .Po wymianie płynu na nowy kiera dużo lżej chodziła .
-
[B5 AFN] Znowu krzywe??!!
mogą się krzywić, powodem może być wjechanie do kałuży przy rozgrzanej tarczy
-
[B7 BRE] Jakie niespodzianki w BRE
to może być sprawka łożyska albo docisku
-
[ALL B7] Brak chłodzenia
a myślałem że google to wszyscy znają http://www.autogracja.pl/