Treść opublikowana przez pawelosinski83
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
prezes zerknij w opisTomek pv Nie chcę robić OT ale że o co Ci chodzi? [emoji14] Wysłane przy użyciu Tapatalka
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Byś 5 razy to wyguglował przez ten czas jak tu trujesz o tym :-P Wysłane przy użyciu Tapatalka 5 sekund "szukania" https://www.google.pl/search?q=audi+a4+b6+headlight+connector&safe=off&client=ms-android-samsung&source=lnms&prmd=ivsn&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-_9nDm93OAhXMWywKHQJxDXEQ_AUIBygB&biw=360&bih=512 Wysłane przy użyciu Tapatalka
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Ogólnie, przy przekaźnikach powinno być: 85 - masa 86 - plus Niektóre przekaźniki mogą mieć diodę przeciwprzepieciową w środku podłączoną równolegle do cewki i dioda ta musi być podłączona zaporowo (katoda do plusa), inaczej robi zwarcie. Dodatkowo doświadczenia ZAWSZE polecam montaż takiej diody (1N4004 / 1N4007 / 1N4148) właśnie pomiędzy 85 a 86 lub stosowanie przekaźników właśnie z wbudowaną diodą - impulsy z cewki przy rozłączaniu przekaźnika potrafią bardzo skutecznie ubić elementy elektroniczne (np. w module) lub szybko wypalić styki przycisków/przełączników sterujących przekaźnikiem.
-
Spoty wrocławskie
Robiłem regenerację zacisku tylnego w Allroadzie ojca na Rogowskiej u Wiatera - polecam
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
U mnie chyba były...ale głowy nie dam teraz... Po trochę ponad miesiącu - jak nówka ;-)
-
Koszt wymiany rozrządu ze wszystkimi częsciami itd
Ja zrobiłem sobie takie "wzbogacone" zestawienie z aktualnymi cenami bez zniżek w ASO. Wszystkie części rozrządu + zaworki olejowe + uszczelki kolektora + uszczelnienie pokryw zaworów, simmering wału itd.... "starsze" wersje części zastąpione nowymi rewizjami, teoretycznie poprawionymi. Może komuś się przyda.
-
S4 B6 BBK "S"pokojny rodzinny Avant Milltek Sport by Kacza.
Też chcę taką koleżankę A możesz coś więcej o całym "procesie" powiedzieć? Tzn czy cały arkusz i nacięcia w kratkach, czy ramki grilli osobno i kratki osobno czy jak?? :-D Na aucie czy były zdejmowane grille oraz ramki szyb?
-
S4 B6 BBK "S"pokojny rodzinny Avant Milltek Sport by Kacza.
Powiedz mi mistrzu, jak udało sie okleić grilla folią? Możesz jakieś fotki kratki z bliska pokazać? Lepiej wygląda jak plasti-dip? bo po zdjęciach to słabo widać W ogóle cały oklejałeś czy tylko ramkę? Kuuuła muszę w końcu w dokłądkę i w lotkę zainwestować... Pozdro, szerokości
-
CLH nie wyłącza się
Cześć, Mam problem z CLH. Po zamknięciu auta po zadanym czasie halogeny gasną i w ułamku sekundy zapalaja się od nowa i już nie zgasną, nawet przez kilka minut (dłużej nie czekałem). Usterka występuje sporadycznie, czasem gasną tak jak powinny. Wtedy przy otwarciu z pilota również zapalają się OK. Moduł mam "F", włącznik świateł AUTO, czujnik zmierzchu sprawny (jak jest jasno to na AUTO śiwatłą się nie zapalają, jak ciemno to zapalają się). Podpowiedzcie prosżę gdzie szukać? co sprawdzić? Nie wiem czy ma to znaczenie, ale tylne lewe drzwi nigdy nie otwierają się z przycisku centralnego zamka w drzwiach kierowcy, ale zawsze otwierają się z pilota O tym w osobnym temacie napiszę... Any ideas? Wygląda na to, że problem był powiązany z zamkiem tylnych drzwi. Po jego naprawie (zimne luty) CLH działa jak trzeba opis tu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/366360-centralny-zamek-w-tylnych-lewych-drzwiach-problem/
-
Montaż LED zamiast postojówek
Dziś testowałem rezystory do przednich postojówek, bo zamierzam przejść na LEDy Sprawdza się rezystor 68 omów - błąd znika od strzała :-) Teoretycznie powinien być 39 omów (tyle ma w przybliżeniu żarówka) i wtedy niecałe 7W musi rozproszyć rezystor (czyli powinien mieć 10W) Przy 68 omach do rozproszenia są około 3 waty, więc rezystor musi mieć co najmniej 5W. Taki też testowałem. Po kilku minutach jest gorący, nie da się długo utrzymać, ale dotknąć się da, więc OK. Można dać 10W albo nawet 15W - jak ktoś kupuje to różnica w cenie to nawet nie złotówka... Czym większa moc tym będzie chłodniejszy. Ja mam "na stanie" 5W więc takie daję. LEDy CANBUS prędzej czy później padną - właśnie od temperatury z miniaturowych rezystorów, które są wewnątrz... Dlatego lepiej kupić zwykłe LED'y i dorzucić duże rezystory na kabelkach w lampach.
-
S4 B6 4.2 BBK - Bardzo czarny Avant
Kliknij zdjęcie, powiększy się i widać numer. Nie wiem czy do sedana jest taki sam... ten jest z avanta ;-)
-
Centralny zamek w tylnych lewych drzwiach - problem
Uporałem się z problemem. Krańcówki w zamku są 3. Wszystkie były sprawne i w super stanie. Winne okazały się zimne luty w zamku tylnych lewych drzwi. Znalazłem 2. Zeskrobałem lakier, odessałem starą cynę i przelutowałem wszystkie luty od krańcówek, silniczków oraz konektora - na wszelki wypadek. Wszystko działa teraz jak powinno. Przy składaniu trzeba uważać, bo ja np przestawiłem czerwoną wajchę w zamku żeby dokręcić ostatni wkręcik i zamek nie zamykał drzwi! Wajchy tej nie dało się cofnąć z zewnątrz. Musiałem go znów wyjąć i rozebrać, przestawić wajchę w początkowe położenie (mehcanizm wewnątrz). Następnie skręciłem bez tego jednego wkręta, podłączyłem do drzwi, zamknąłem auto z centralnego, wajcha się ruszyła, po czym dopiero wkręciłem wkręt. No i wszystko bangla
-
S4 B6 4.2 BBK - Bardzo czarny Avant
Dzięki, bardzo miłe słowa, będę się starał, aby nie zawieść w tej kwestii :-) Jest jakieś forum, na którym Cię nie ma? :-P Z nowości: Będzie się działo... Multifunkcja z RS5 (fajna jest, gruuuuba i z podświetlanymi alu łopatkami ) plus poducha z A4B7 i moduł Q, taśma 12pin, kabelki, kostki, piny i inne potrzebne manele (Manetki z tempomatem pójdą na handel - kupiłem cały komplet a manetki mam u siebie takie same) Przyciski szyb chrom z B8 (zamiast czyścić styki w moich wrzucę chromiki z B8, a moje sprzedam) Panel navi koło ręcznego wraz z zapalniczką VFIZ Nowy buzzer do zegarów, bo mój milczy a na deser wzmacniacz antenowy z obsługą webasto (od czegoś trzeba zacząć ) I takie tam, drobne rezanko weekendowe: zimne luty w zamku tylnych lewych drzwi skutecznie uniemożliwiały ich odblokowanie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lub z przycisku w drzwiach kierowcy. Tylko z pilota dało się odblokować centralny. teraz już jest OK :-) Problem opisywałem >TU<
-
Listwy Dekory LED
Jakie ledy? celowo światło z 2 stron? Oj tam zaraz "nie polecam" ;-) 3:40 napier... na telefonie?? "miszcz" ;-) pokemonów szukałeś? ;-)
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
Jestem po montażu zestawu naprawczego przełącznika. 15 minut i po robocie. Jeśli ktoś nie chce wyrwać trzpienia polecam zrobić to co ja: zdjąć pierścień i zmasakrować pokrętło kombinerkami i obcinaczkami do kabli Uskubywałem je po kawałku aż dogrzebałem się do trzpienia i wtedy śrubokręcikiem zatrzask naciskamy ischodzi bez problemu. Jedna uwaga: Nowe wchodzi luxno na trzpień, wiec polecam wsadzić je "na papierek", ale dać go trzeba z 2 stron, bo jak będzie tylko z jednej, to szpara zrobi się nierówna między pokrętłem a pierścieniem. Pokrętło z zestawu lżej siedzi na trzpieniu i można "rwać" bez obaw kilka razy. Odnośnie koloru - jest praktycznie idealny, nie ma "gumy", ale NIE JEST też błyszczący i czarny jak smoła, pasuje do "otoczenia". Poniżej fotka z porównania starego z nowym przed założeniem oraz fotka z "demontażu" starego pokrętła. Aaaaa jedna sprawa - mi przeskoczył/obrócił się trzpień "poza zakres" podczas prac, wystarczyło wrócić z nim na miejsce naciskając odpowiednie "ślizgi" wewnątrz tego "bębna" (nie rozbierając niczego).
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Odkopię trochę... Wiem, że wszystko się wyjaśniło już dawno temu, ale po przeczytaniu całego wątku jedna rzecz mi się nasuwa na myśl... Nikt o tym nie napisał wprost; poduchę można odpalić "bateryjką" tudzież akumulatorem itd... nie ma mowy o jakichś dziwnych sygnałach i megahercach... W komunikacji między sterownikiem a czujnikami itd - ok, ale nie na detonator... Tam idzie prąd i jest jebudu i tyle w temacie. To, że 2 ładunki spięte równolegle (mostek w kostce jak na audizone z początku tematu) mogą nie odpalić jest możliwe i ma uzasadnienie - prąd na detonatory się podzieli i każdy ładunek dostanie go tylko połowę... ale to też tylko w sytuacji, gdy jest on wymuszony i ustalony na jakąś zadaną wartość przez sterownik.
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Panowie, przeczytałem wszystkie 64 strony, ale nie zauważyłem, aby ktoś pytał o taką kombinację... Czyli MF RS5 przedlift (przycisk mode) + moduł Q + taśma A, wszystko tak jak ma być i... RNS-D, auto jak w profilu. Zatrybi lewa rolka?
-
Silnik Audi S4 4.2 344 KM - opinie
No to pogratulować ;-) Wysłane przy użyciu Tapatalka
-
[S4 BBK] Mocny Potworek = S4, 29.09.2017 - hamulce 370 mm z TTRS, tył 330mm z S4 B8
oooo następna srebrna siostra Ładna sztuka Ale te gumiaki na podłodze to masakra jakaś wiem, OEM itd, ale guma?? w esce?? Przemyśl to jeszcze Nie lepiej podgumowany od spodu dywan? Alcantara wyglądała widzę podobnie jak u mnie, ale widze, że po dobrym czyszczeniu jest dla niej szansa Poka pod maskąco tam jak tam ;-) Powiedz mi jedną rzecz - bo też to planuję - jaki moduł DRL wrzuciłeś i na które żarówki (drogowe czy halogeny) i czy nie ma problemów z błędami itp? Jaką wersję MCE masz (eska to pewnie "high" F)?
-
S4 B6 4.2 BBK - Bardzo czarny Avant
Tak gada:
-
S4 B6 4.2 BBK - Bardzo czarny Avant
Tu widać. Idą od końcówek pod zderzak i do trójnika i po lewej stronie do środka pod boczek wchodzi. Wysłane przy użyciu Tapatalka
-
S4 B6 4.2 BBK - Bardzo czarny Avant
Ja zostawiłem zaworek podpiety, klapki odłączyłem przecinając wężyki przy tłumikach i zaślepiając je, jakby co można łatwo powrócić do serii nie demontując tapicerki, żeby dostać się do zaworka. Nie ma to żadnego wpływu na osiągi na dole. A na górze może wręcz je poprawić, bo seryjnie klapki zamykają się powyżej 1700obr/min, teraz są cały czas otwarte, więc jest swobodniejszy przelot przy wyższych obrotach, a do 1700 jest bez zmian. Wysłane przy użyciu Tapatalka
-
Listwy Dekory LED
To znaczy?Dużo ledów się w życiu namontowałem więc wiem o czym mówię, i na pewno nie są to głupoty... Wysłane przy użyciu Tapatalka
-
Silnik Audi S4 4.2 344 KM - opinie
Piekło pod maską, osłabienie w gorące dni, olejolubność, rozrząd, masa auta, guma na plastikach wnętrza, brak trójramiennej multifunkcji 100% p&p (B6) Wysłane przy użyciu Tapatalka
-
Listwy Dekory LED
No właśnie to napisałem... Że NIE w silikonie, bo te w silikonie mogą się przegrzewać... Czytaj uważnie ;-) Wysłane przy użyciu Tapatalka