Treść opublikowana przez galka90
-
Spoty SŁUPSKIE - Słupsk Szczecińska 114B - ŚRODA godź. 19
Witam Przeprowadziłem się ostatnio do słupska i jestem ciekawy jak tutaj ze zlotami i entuzjastami audi
-
Głośna praca pompy
Przyczyna to padajaca pompa. Możesz spróbować wymienić płyn to ją troszkę wyciszy na jakiś czas. Pompy w vag mają to do siebie że często szumią.
-
Głośna praca pompy
Do asn silnika używka 300 około, a za 350 nową wydaje mi się że nie będzie jakaś super. Od a4 też mają kroćce z różnych stron.
-
Głośna praca pompy
Nie będę zakładał nowego tematu więx zapytam tutaj. Czy pompa z a6 c5 podejdzie do a4 b6. Ze zdjec rożni się króćcem zasilającym pompę, a w sumie kierunkiem jego "zwrotu". Czy da się go obrócić??
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Czyli co zostawiac moja serie 312 jak w planach mam 2.7t ?? Chyba jednak troszke za malo :-) od porsche to sie pchac nie bede bo mnie finansowo wykoncza chodzilo mi tylko o to ze byly tam wszystkie jakie podchodza bez problemu i tyle ale zostane przy s4 345 dzieki dev za pomoc
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
kiedyś gdzieś znalazłem jakie zaciski podchodzą pod b6 bez modyfikacji na jakimś forum chyba zagranicznym i nie mogę tego znaleźć. Były tam zaciski łącznie z tymi od porsche. Może ktoś to znalazł i by chciał sie podzielić
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
dzieki za info i radę już wiem czego szukać A jeszcze jedno zaciski z S6 C5 podejdą i na jaka tarcze
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
kłopot z klockami w sensie że trzeba podpiłować czy taki że nie dobiorę żadnych?? pod 320 plug and play rozumiem W A6 C6 były jeszcze 347 chyba a z nimi da radę bez problemu??
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
czy wszystkie zaciski z A6 C6 pod tarcze 321 pasują do A4 B6?? Żeby przerobić je na 345 należy zmienić jarzma?? Dużo taniej takie zaciski można wyrwać
-
3.0 ASN/AVK - Warto bawić się w kompresor?
Na pewno łatwiej ogarnąć wsadzenie V8, ale z drugiej strony miałbyś pierwszego asn kompresor:P problem w tym że mało miejsca na pasek klinowy do napędzania tego kompresorka i jeszcze podłączenie do intercoolerów wodnych dodatkowa chłodnica wody i pompka upchnąć wszystko pod maska będzie mega ciężko i nie wiem czy sama maska ci się zamknie:P tez nad tym myślałem ale wole juz albo 2,7 biturbo albo v8 pakować
-
Poszukiwany lakiernik
Podrzuc telefon na priva Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka
-
Olej, znowu
Po pierwsze sprawdzić kompresje i zrobić próby olejowe. Taka ilość szczerze powiedziawszy to na castrola to nawet dramat, tyle to zajechany poldzer bierze To są 2-3litry na 1000km!!!! nawet po zmianie na inny zejdzie mu o połowę, więc dalej 1-1,5litra dramat. Normę olejową Audi można sobie w d..ę wsadzić bo jest specjalnie zawyżona. Mechanicy zalecają zmianę oleju na 10W jak zaczyna brać bo jest tańszy i jak już ci bierze to po prostu dobijasz jeszcze silnik przed remontem trochę bezsens ponieważ na rozgrzanym silniku 5w40 i 10w40 będzie brał tyle samo oleju a na zimnym silnik ma gorsze smarowanie. Na razie nie polecajcie zmiany uszczelniaczy zaworowych bo to troszkę bez sensu. Po pierwsze dlatego że w ASN często zapiekają się pierścienie a po drugie często wymiana uszczelniaczy bez wymiany prowadnic zaworowych jest bezsensem. Dlatego moja propozycja zrób kompresje i próbę olejowa wtedy dowiesz się czy silnik zdrowy i którędy ucieka kompresja. Najbardziej zaskakuje mnie fakt, że zaczął chlać olej po regeneracji sprężarki i obawiam się uszkodzenia spowodowanego przez mechanika który wyciągał sprężarkę. Posprawdzaj na wycieki może przy filtrze coś urwał bo chyba w tej okolicy jest sprężarka klimy. Jest też opcja że rozrząd źle założony i tam są wycieki pod osłonami.
-
Schematy połączeń wężyków podciśnienia oraz systemu powietrza wtórnego z ETKI
o ile dobrze kojarzę to jak nie działa to zawsze masz w pełni otwarty więc na wyższych obrotach jest to samo co przy sprawnym co innego na niskich gdzie przy sprawnym gruszki skracają, a jak jest niedziałające to mamy ciągle otwarty. Różnica w mocy jedynie z niskich obrotów powinna być moim zdaniem
-
Problem z wymianą przegubu zewnętrznego
Nie odkręcać a wybić drążek kierowniczy ze zwrotnicy i chodziło jeżeli kolega na siłę chciał się dostać przez górne wachacze.
-
Śruba górnych wahaczy w zwrotnicy
Palnik super sprawa ale trzebq uważać żeby wachacza nie uszkodzić:-) u mnie wykręcałem ją i trochę wyszła potem dobijałem spowrotem i znowu wykręcałem dobijałem aż na tyle ją rozruszalem że się wybila:-) cały czas oblewałem wd40 :-)
-
Problem z wymianą przegubu zewnętrznego
Nie pamiętam niestety na jakiego splina jest łożysko:/ A pochwal się jak wyjąłeś przegub którą metodą tak z ciekawości pytam?? Acha łożysko też się zapieka nie wystarczy tylko wykręcić śruby i ono wypada:P najlepiej między zwrotnicę a łożysko od zewnętrznej strony wbić coś płaskiego i chudego np jakieś dłuto lub szeroki spiłowany śrubokręt:P Aluminium jest cudowne do takich prac:P
-
Problem z wymianą przegubu zewnętrznego
jak ciężko chodzi to na pewno walnięte:P a przegub na pewno masz rozwalony bo może to było łożysko??
-
Problem z wymianą przegubu zewnętrznego
Ja mu nie każę się narobić proponuje tak jak ty mówisz to zrobić:-) on chce innaczej, więc na siłę nie zmieniam zamiarów skoro w ten sposób też jest prawidłowo:-) podałem rzetelnie jak to wygląda z rozpinaniem góry a decyzja należy do właściciela auta, w końcu nauka też kosztuje i oby tylko nerwów :-)
-
Problem z wymianą przegubu zewnętrznego
Wybicie ich jest rownie uciazliwe, jak nie gorsze, jesli ich nie chcesz rozwalic. Ja jak je wymienialem owalilem sie młotkiem i widełkami do wybijania sworzni i je wybiłem, ale i zniszczyłem. Wybić je i nie uszkodzić jest ciężko. Proponuje zacząć od wybicia drążka kierowniczego jest łatwiej i może uda się na tyle odgiąć zwrotnicę na tyle żeby wyjąć przegub. Po doświadczeniu z wielowachaczem spróbowałbym najpierw tego lub wykręcił ze skrzyni
-
Problem z wymianą przegubu zewnętrznego
Widze ze kolega malo wie o wielowachaczu. Dolne wahacze sa na sworzniach stożkowych wiec łatwiej je wybić mimo wszystko. Co do górnych po pierwsze kup nową śrubę, bo z niej nic nie bedzie. Zalej odrdzewiaczem odkręć nakretkę a nastepnie kluczem spróbuj wykręcić śrubę. Jak ja zerwiesz on pewnie sie trochę wykręci to jak ci się chce to ja dalej wykrecaj jak nie to ja dabij spróbuj wybić i tak w kółko aż ja wybijesz i nie zapomnij o podlewaniu odrdzewiaczem. Ale śruba to najłatwiejsze co cię czeka przy rozpinaniu górnych wachaczy jeśli nie idą do kosza:-) na przegub najlepszą metodą jest jednak wykrecić całą półoś :-/
-
Docinanie zwykłej góry zderzaka przedniego pod dokładkę S-line w Audi A4 B6
Mam pytanie moze laika czy kratka środkowa jest identyczna w wersji sline i zwyklej???
-
Pneumatyk / Gwint ?
Jakoś nie uważam żeby air byl dobrym rozwiazaniem do auta na codzień z powodów które pisalem. Do tego zima i problemy z zamarzaniem jakiejś śladowej ilosci wody która pomimo osuszaczy zawsze się znajdzie i może spowodować np zamarzniecie elektrozaworu. Nie miło by było jakbyś rano szedł do auta załatwić ważna sprawę a autko leży na glebie i nie chce wstac:-/. Wiele osob po sezonie wywala aira i wsadza porzadny gwint a za tą cenę już masz kozacki gwint. Wiem że to zawalisty bajer sam kiedyś chciałem ale mnie sprowadzono na ziemie.
-
Pneumatyk / Gwint ?
Mógłbyś napisać co chciałbyś osiągnąć? Bo jezeli auto na zloty to spoko fajny zawias:-) jesli na codzien to moim zdaniem taki sobie np airride jest twardy jak jest podniesiony do gory więc masz sztywną koze a na samym dole jest dość miękkie i pływające gwint jest lepszy, ale nie daję takiego efektu:-)
-
Temperatura plynu
U mnie nie przekracza jest delikatnie ponad 90 ale nie powyżej 100 nawet w upalne dni więc masz pewno termostat wywalony
-
Klima z jednej strony grzeje, z drugiej chłodzi - Adaptacja Siłowników Klap
z Angola są takie same silniczki???? głównie o potencjometry mi chodzi?? Jeszcze jedno pytanie jakaś klapa rozdziela powietrze pomiędzy klimatyzacją a ogrzewaniem i która to jest ??