Treść opublikowana przez fireman tom
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Panowie, czy miał ktoś z was do czynienia z środkiem do czyszczenia klimy Car Plan Kleen Air
-
[B5 AFN] Zapalona kontrolka ABS + migajacy (!)
Poziom płynu hamulcowego w normie.[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2008, 17:05_________________________________________________Nie wiem co to może być tymbardziej że klocki są prawdopodobnie ok.
-
[B5 1Z] Stukają zaciski
U mnie dzwoni też na dziurach i nie wiem co z tym zrobuć i co jest grane. Tak wogóle to zaciski jakieś luźne są. Jak odkręciłem koło i ruszam zaciskiem to cały chodzi. Czy to normalne?
-
[B5 AFN] Zapalona kontrolka ABS + migajacy (!)
U mnie z kolei przy przejechaniu po dziurach zapala się (!) a ABS sie nie świeci. Pomruga chwilę i zaraz gaśnie. Nie wiem co to może być. Tylne klocki wymienione a przednie jeszcze dość żywotne.
-
[B5 AFN] Luz po wymianie łożysk tylnych kół
Ja zrobiłem już ok. 5000km więc w najbliższym czasie biorę się za dokręcanie. Czy w "Sam naprawiam..." jest to dobrze opisane bo mam zamiar się sugerować wskazówkami tam opisanymi?
-
[B5 AHH] SERWIS VW AUDI GAłGAńSKI [GORZóW WLKP]
Ja u nich sie co prawda nie serwisowalem ale kupowalem odme. Obsluga do bani i w zasadzie tylko tyle moge powiedziec.
-
[ALL B5] Odświeżanie zawieszenia
Mi też mówili na stacji że wszystko ok a stuki, trzaski niemiłosierne z prawej strony. Wymieniłem górne wachacze to jak na złość po pół roku padły dolne:) Trzeba się teraz za nie zabrać.
-
[B5 AFN] Luz po wymianie łożysk tylnych kół
Faktycznie czasem jest wrażenie że lekko "tyłkiem" zarzuca. Jest może gdzieś na forum opis jak dokręcić łożyska żeby nie nabroić. Nadmieniam, że łożyska wymieniałem na nowe u mechaniora jakieś pół roku temu.
-
[B5 AHU] Luźne szczęki hamulcowe
Witam! Od jakiegoś czasu słyszę metaliczne brzęczenie w prawym przednim kole przy jeżdzie po nierównej drodze. Odkręciłem koło i zauważyłem że szczęki hamulcowe są luźne. Dla porównania sprawdziłem lewą stronę (ta nie "gra" mi podczas jazdy) i tu też są luźne tyle, że nie w takim stopniu. Czy luz na szczękach jest normalny? Wiem, że powinna być zamontowana jakaś klamra mocująca ale ja jej nie widzę. Będę wdzięczny jeśli ktoś mi wyjaśni o co tu chodzi:).
-
[ALL B5] Odświeżanie zawieszenia
Fajnie że w końcu ktoś wspomniał o tylnim zawieszeniu. I odnośnie tego mam pytanie, a mianowicie: jaki jest koszt wymiany tulei metalowo gumowych i czy jest możliwość zrobić to własnymi siłami?
-
[B5 AFN] Luz po wymianie łożysk tylnych kół
Witam! Mam ten sam problem i zauważyłem, że faktycznie przed jazdą jest luz na kołach, a po zatrzymaniu się tego luzu nie ma lub jest znikomy. Nie wiem tylko czy w tym przypadku dokręcać łożyska czy dać sobie z tym spokój...
-
[B5 AHU] Wymiana odmy
Witam. Mam pytanie: czy ktoś wymieniał przewód odpowietrzający silnika (odma) w silniku AHU? Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać bo jest ciężki dostęp. Mam też kupioną ori odmę ale zastanawiam się czy nie potrzeba jeszcze jakiegoś oringu albo uszczelki. Pozdrawiam.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jak klikniesz na zdjęcie by je powiększyć to widać ORI znaczki.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Co sądzicie o tych wachaczach? http://moto.allegro.pl/item380455689_wahacz_oryginal_audi_a4_a6_vw_passat_skoda_superb.html Widać oryginalne znaczki Audi i chyba "sowę" Lemfordera. Ori czy nie?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Bo wydaje mi sie ze jesli ktos cos zeszlifowuje to znaczy ze jest lipa i ktos probuje cos ukryc:) Po co co zreszta cokolwiek zeszlifowywać??
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Panowie!! Dużo się tu pisze o wachaczach: oryginalnych, jakichś chińskich podróbkach itd. Ja mam konkretne pytanie: Gdzie można kupić ORI Lemfordery? Nie takie z allegro, nie jakieś produkowane na Ukrainie czy w Czechach. Czy w Inter Carsie lub w autoryzowanym serwisie VW/Audi dostanę Lemfordery z prawdziwego zdarzenia, bez jakichś zeszlifowań itd.? Jakie są ceny takich wachaczy? Pozdrawiam.
-
[B5 AHU] Stuknięcie przy naciśnieciu hamulca
Mam pytanko. Zauważyłem ostatnio a raczej usłyszałem że przy każdym wciśnięciu pedału hamulca słychać stuknięcie w prawym przednim kole. Zaznaczam że jest to jedno stuknięcie a potem cisza . Moze ktoś z Was ma jakiś pomysł co to może byc? Pliss o jakieś wskazówki
-
[B5 AHU] Zaczyna pocić się i kapać olejem ??
Ja miałem to samo. Wymieniłem ten gumowy łącznik co są na nim 2 opaski i jak ręką odjął bo był popękany. :th:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Tak tylko że akurat mam dziecko w drodze i musze wszelkie wydatki ograniczyc do minimum dlatego prosze o jakas opinie na temat wachaczy firmy Hans Pries.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Mam pytanie: co sadzicie o wachaczach firmy Hans Pries (115zł za sztuke). Czy ktos z was mial do czynienia z ta firmą? Mam do wymiany górne wachacze no i nie wiem czy kupowac te tańsze czy w serwisie VW/AUDI Lemfordera 180zł za sztukę. Prosze o jakies opinie.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich! Niedawno kupiłem A4 1,9 TDI 90 KM (AHU) no i poznaję jej zalety i wady.