Treść opublikowana przez Griffe
-
Zabezpieczanie lakieru. Porady dla zielonego!
Nie myc. Po skonczonym polerowaniu UC, przetrzec sucha mikrofibra i woskowac.
-
Jaki Wosk na zimę ?
Sila autosugestii to wielka sila:wink:
-
Jaki Wosk na zimę ?
Blad kolego. Zymol Detail to "dziwny" wosk. Teoretycznie stworzony do aplikacji lakierowanych elementow we wnetrzu, a praktycznie malo co jest w stanie stawic mu czola. Gdyby sie dalo go kupic w duzej puszce wiele woskow nie mialoby racji bytu. Detaila malo kto ma bo to taki wlasnie dziwny "zbyteczny" wosk...
-
Jaki Wosk na zimę ?
Jak cholera:naughty:
-
Jaki Wosk na zimę ?
Detail?
-
Jaki Wosk na zimę ?
Sonax BSD to zdecydowanie najlepszy QD, ktory do konca QD nie jest. Nie wchodzac w dyskusje, najlepszy pod jakim wzgledem, czym jest itp. Zapach na plus, latwosc aplikacji na plus, wymagane warunki podczas aplikacji na duzy plus - prawie w kazdych warunkach:banan: Poprawia look, daje sliskosc, piekne krople i do tego jest pancerny - idealny na zime.
-
Zabezpieczanie lakieru. Porady dla zielonego!
dwie - trzy male kropelki na Tricoloroa i jedziesz fragment pwoedzmy wielkosci 40x40cm az do calkowitego wypracowania i nastepny fragment. Pad sie szybko "nawilzy" srodkiem, wiec potem juz tylko jedna mala kropelka.
-
Problem z al" Pakietem chrom
Albo srodki typu tar&glue np od ValetPRO
-
Jaki Wosk na zimę ?
Masz zyczenie mozesz sobie polozyc Megsa na FK - gratuluje spostrzegania roznic w wygladzie, zazdroszcze:wink: - lepiej na to psiknac co jakis czas Sonaxa BSD, do wiosny polezy jak zly. Oplukac auto sama woda, wszystkiego nie zmyje i jakis film brudu zostanie ale za to wosku nie ruszy, a jak sie trafi zrobic mycie jak nalezy na 2 wiadra.
-
Proszę o pomoc w przywróceniu dobrego stanu mojej A4 b6....
Oczywiscie serdecznie zapraszam, tylko odleglosc malo sprzyjajaca.
-
Jaki Wosk na zimę ?
Oczywiscie ze mozna, trzeba miec tylko swiadomosc, ze to zupelnie rozne produkty. Dodo to typowy cleaner, ktory ma za zadanie maksymalnie wydluzyc lezenie wosku, poprzez jego zwiazanie. Blac Hole to rodzaj politury, ktora ma podniesc odbicia na czarnym i zamaskowac defekty lakieru. Teoretycznie po BH auto bedzie wygladala lepiej ale wosk polezy krocej niz po Dodo.
-
Zabezpieczanie lakieru. Porady dla zielonego!
Megs jest rodzajem pasty czy cleanera lekko sciernego. Da sie tym narobic holsow jak wszystkim. Trzeba wypracowac do konca. Polerujesz padem TriColor do wypracowania male fragmenty. Potem przecierasz auto fibra dla pewnosci i nakladasz wosk. Aplikowanie wosku na tak przygotowana powierzchnie to czysta przyjemnosc.
-
Zabezpieczanie lakieru. Porady dla zielonego!
Do prac recznych chociaz to ciezka orka bardzo dobre efekty daje Meguiars Ultimate Compound
-
usuniecie spraya
Benzyna moze tego nie ruszyc. Mozesz probowac delikatnie rozpuszczalnikiem nitro, spray wezmie a z ory lakierem nic sie nie stanie - oczywiscie robiac z glowa i umiarem.
-
Moje prace
Seria 7.700
-
Jaki Wosk na zimę ?
Osobiscie bym poszedl w strone Zymola, ktory niestety ma to do siebie, ze potrafi sie pocic. Zestaw dedykowany do prosiaka czyli HDC + Glasur for Porsche. W Zymolu za look odpowiada HDC i to on daje efekty, wosk jest zabezpieczeniem, ale pod wzgledem looku, ciezko bedzie przebic ten zestaw. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie polozyc HDC i na to SV:naughty:
-
Moje auto - temat sie rozwija
Pojawily sie nowe kola z R8 i nowy wydech. Na Audi siedzi trzeci miesiac tarcza polimerowa od sonaxa i nie ma ochoty slabnac, wiec tylko mycie i mycie..
-
Jaki Wosk na zimę ?
Autobahn przede wszystkim bedzie lezal i lezal, co do podbijania i wyciagania sa woski konkursowe.
-
Auto Detailing by eRBe - moje prace
Bardzo sie podoba, szkoda tylko ze tam malo fotek, bo jest na co popatrzec:naughty:. Jaka powloka?
-
Jaki Wosk na zimę ?
To zalezy na jakiego czarnego. Z Zymola akurat jak akryl bez domieszek to ebony, jak metali/perla to titanium bardzo ladnie i mocno przyciemnia SV Shield to bardzo dobry wosk, ale lepiej zainwestowac w Autobahna:wink:
-
Jaki Wosk na zimę ?
Niemalze wszystko od 3M Rosy bedzie lepsze. Warto wybrac czasem cos innego niz wszyscy np: Valet PRO Classic Gloss Protection 250 ml - Valet PRO - Od M do Z - Producenci
-
Czyszczenie lamp przednich i pakietu chrom - porady??
Lampy jesli sa matowe wypolerujesz zaczynajac od papierow sciernych wodnych1000/1500/2000/2500/3000 i konczac na pastach polerskich, nawet recznie przy pomocy pada TriColor. Jesli clay plastik zrobil sie zolty to tylko wymiana. Przebarwien na listwach chromowanych pozbiedziesz za pomoca mikrofibry i past do polerowania metalu i aluminium.
-
Deszczowka nie chce splywac
Kamyk zawsze mozesz wpasc do mnie nasmalcujemy czyms z extra ligii: Swissvax Crystal Rock | Swissvax Car Care & Detailing Products albo Zymol Atlantique Glaze | Car-Lux
-
Deszczowka nie chce splywac
Nie nakladac. Druga warstwa niewiele pomoze. Albo wysmarowac do konca albo sprzedac/podarowac i kupic cos innego. Co? To dobre pytanie, ale to Cie zadowoli: Kosmetyki samochodowe - Zymöl Carbon - wosk 236ml | CarSPA
-
Deszczowka nie chce splywac
Megs to dobra firma, ma tradycje w kosmetyce aut siegajace ponad 100lat:wink: Niestety u nas nie tak fantastyczna jak w USA z powodu kosztow - amerykanie kupuja taki wosk w cenie zestawu z mcdonaldsa a ich zarobki... no dobra nie bedziemy bawic sie w polityke. Z najtanszych dzialajacych trojaca zimowa w/w z letnich PoorBoy's World Natys Blue/Red/White. Za okolo 200 mozna juz miec swiatowa czolowke - Zymola w postaci Carbona.