Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Audi A4B6 Avant wycena szkody
Rozumiem, że równocześnie nie zależy Ci też na tym by zarobić na tej kolizji... w takim układzie oddaj auto do dobrego warsztatu na bezgotówkę, może to być nawet ASO Audi, bierz auto zastępcze i niczym się nie martw Oni tam już będą wiedzieli jak gadać z ubezpieczalnią W przypadku ASO masz 100% pewności, że w kosztorysie naprawy uwzględnią tylko nowe ori cześci - żadnych używek czy zamienników niewiadomej jakości.
-
3.0 a 1.8T Pomoc Duży Dylemat
Znalezienie 3.0 w dobrym stanie to też nie lada wyzwanie, sumarycznie może się okazać, że ogarnięcie obu motorów może kosztować podobne pieniądze. A moim zdaniem podrasowany BEX da więcej funu dobrym odejściem niż pomruk fałki spod maski.
-
Budowa i działanie silnika 3.2 V6 FSI
Nie lepiej będzie Ci zrobić swap na 2.7BiT 250KM/350Nm zamiast babrać się w naprawę tego padniętego 3.2? Silnik ten jest trwały, zrywniejszy od 3.2 (max. moment już od 1800rpm.) i do tego można go śmiało zagazować.
-
B6 DIVISION
Jeśli masz na myśli "główny plus" idący z aku (i siłą rzeczy również z altka) to jest nim Terminal30, zasila on np. moduł MCE poprzez T10b/9 i T10b/10 (czarna kostka), czerwone przewody 2,5mm2 W punkcie 500 znajduje się zacisk redukujący grubość przewodu z 16 na 6mm2, a w punkcie 501 jest on z kolei rozdzielony na 4 przewody 6mm2. Oba znajdziesz gdzieś w okolicy kolumny kierowniczej. Przewody mają czerwony kolor izolacji więc nie będziesz miał większych problemów z ich namierzeniem. A jeśli chodzi Ci o plus informujący o ładowaniu akumulatora (D+/61 przy alternatorze) to stosowny niebieski przewód 0,35mm2 wchodzi do licznika poprzez T32a/14 (zielona kostka).
-
Głuche pukanie na nierównościach.
Gumy stabilizatora. Dwie z przodu i dwie z tyłu Te z ASO nie są drogie, ~25-30zł/szt., zamienniki są niewiele tańsze. Możesz się też szarpnąć na poliuretany w podobnej cenie. Miałbyś je na wieki wieków
-
B6 DIVISION
Dziwna sprawa z tym kodem... Ja mam AVK na wlepie w bagaju a BGN-a pod maską...dekoder VIN i ASO też potwierdzają obecność tego drugiego od nowości. Oba to V6 3.0 benz
-
Polecane opony letnie
Referencyjne dla A4 B7 to 215/55R16 lub 235/45R17 więc najbliższe im pod wzgl. średnicy są 215/50R17
-
B6 DIVISION
Sprawdzałeś czy da się coś zrobić z tym luzem? https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8cHBZajBDdEJ3UUk/view?usp=sharing Z kosztami to w tysiaku powinieneś się zmieścić z wymianą na Servotronic. Czy warto? Jak dużo manewrujesz to tak bo kręcenie kołem w miejscu to sama przyjemność, na trasie jest zbędnym gadżetem. Oczywiście gdybyś wymieniał magiel to nie zastanawiaj się długo - bierz ten lepszy
-
A4b7 Cabrio gwint z innej wersji nadwozia
W cabrio siedzi to samo zawieszenie co w sedanie/avancie PS. Bezdaszniki nawet w komfortowej wersji zawiechy (1BA) mają też seryjną rozpórkę pomiędzy kielichami, pozostałe wersje nadwoziowe mają ją montowaną dopiero przy usportowionych zawieszeniach (np. 1BE, 1BV).
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Sam zobacz: https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8Zy1tclpxWDctUWM/view?usp=sharing
-
Simply Clean Wagon 3.0 TDI V6 Quattro by FroS-t
Sprawdzałeś stan amorków, ich sprawność?
-
Szarpie powyżej 2,5tyś obrotów świeci EPC, ESP,CHECK
EPC to elektroniczny pedał gazu - usuń wpierw usterkę związaną z nim i przepustnicą (sprawdzenie okablowania, czyszczenie, ostatecznie wymiana).
-
Wymiana rozrządu - procedura
Max. 120tys lub 6 lat
-
Rozrząd + gaz
Heh... i tak lepsze V6 pod maską z błędem w profilówce niż 1.9TDI z S4 na klapie
-
Rozrząd + gaz
Popraw model i kod silnika w profilówce bo te V6 pod maską nie czyni z niego eSy... Co do rozrządu to wiadomo mi tylko tyle, że procedura serwisowa VAG-a to za mało, a szpece od tych motorów nie chcą się podzielić wiedzą ze zwykłymi ludźmi.
-
wypadanie zapłonu szarpanie
Ten co miałem jest niby mniej ceniony, bo ma wkład metalowy a nie ceramiczny (miej na uwadze, że mam "ekologię" robioną pod normę LEV2). Druga sprawa, że spora część wkładu urwała się i poleciała wydechem, do dzisiaj jakiś mały kawałek pobrzękuje w tłumiku końcowym Niemniej nie wykluczam, że mogłem trafić na cwaniaczków zaniżających ceny... fakt, nie chciało mi się jechać do innego punktu skupu, bo wszędzie gdy mówiłem, że kat pochodzi z auta na rynek US to prosili o przyjazd osobisty, bo nie są w stanie oszacować jego wartości przez tel.
-
wypadanie zapłonu szarpanie
Mnie wymiana kata na ori zamiennik (robi je niemiecki Eberspracher - czy jakoś tak się to pisze) wyniosła 1500zł z robotą + stówkę odzyskałem w punkcie skupu za starego, wypalonego. Od roku mam spokój z CHECK-ami, nie mam też żadnych błędów w pamięci usterek. Przy czym miej na uwadze, że ja mam amerykańca, w którym są dwa a nie cztery puchy z reaktorami TWC Zapytaj się tutaj co mają do zaoferowania Tobie: http://www.kalinski.pl/ Prowadzą też sprzedaż wysyłkową. A z rozrządem to bym uderzał TYLKO do tych którym nie obce jest pojęcie doregulowywania wałków w tych motorach... same blokady to za mało. Test katalizatorów zrobi za Ciebie odpowiednia opcja w VCDS-ie Katalizatory dedyki P&P robi też Magnaflow.
-
wypadanie zapłonu szarpanie
Zrób VCDS-em test katalizatorów i jeśli są faktycznie przytkane lub przepalone to najpierw uporaj się z nimi, najlepiej wymień Jeśli chcesz usunąć to wszystkie i KONIECZNIE jakiś magik od ECU musi Ci wyłączyć analizę spalin przez sondy za katalizatorami, w ich tulejkowanie się nie baw, szkoda nerwów...z tego co czytałem bo ja "ekologię" naprawiłem, tj. wymieniłem na nową Rozrząd wypadałoby doregulować ale przy takich kątach mało prawdopodobne jest wypadanie zapłonu przez niego, bo ja mam podobnie i żadnych CHECK-ów nie mam. W pamięci usterek też jest czyściutko.
-
Polecane opony letnie
Lepsze kilkuletnie leżaki niż "prawie nowe" roczne używki, bo wg. Michelina typowa eksploatacja powoduje 17-sto krotny wzrost szykości starzenia się opony w por. do tej przechowywanej w magazynie. Innymi słowy 3 tygodnie użytkowania odpowiada wg. nich rocznemu leżakowaniu. Dodatkowo masz na nie co najmniej 2 lata (a nawet więcej) gwarancji a nie jakiś ochłap w postaci miesięcznej gwarancji rozruchowej
-
Polecane opony letnie
Znajomy miał w Golfie GTI podobnie szerokie 19-tki Yokohamy z tego modelu (225/35R19) i w por. do fabrycznych Conti SportContact2 auto miało gorszą przyczepność, ale to wg. niego jedyny mankament, tj. o innych nie wspominał
-
Grzeje się- procedura sprawdzenia czujników G2/G62
Mam nadzieję, że ori lub produkcji ELTH'a (producent ori) bo może problem wrócić w niedługim czasie. Mi zamiennik padł po roku.
-
Grzeje się- procedura sprawdzenia czujników G2/G62
Poszukaj w innej grupie tych temperatur. Z tego co kojarzę G62 znajdziesz w grupie 002 a G2 w grupie 134 (Engine Outlet temp). Przy okazji porównasz G2/G62 z czujnikiem temp. oleju. Na zimnym powinny pokazywać +/- to samo a po rozgrzaniu (10-15km jazdy) olej może być o kilka stopni chłodniejszy - tj, G2/G62 będzie pokazywał ~105-108st.C a czujnik temp. oleju ~100-103st.C Ciebie to raczej nie dotyczy (bo masz problem z przegrzewaniem się) ale termostat zacięty w pozycji duży obieg poznasz po tym, że po włączeniu grzania na full (HI na wyświetlaczach klimy +max. nawiew + otwarte okna) po kilku km jazdy w chłodny wieczór temperatura na G2/G62 spadnie Ci poniżej 80st.C (wskazówka zacznie opadać na szafie). Przynajmniej u mnie tak było
-
Sporadyczna utrata MOCY podczas jazdy
Pomyśl nad zrobieniem pełnego spa Twojemu silnikowi chemią (niemiecką ) Liqui Moly: https://www.youtube.com/watch?v=zbrAoDwRzwk
-
Przepustnica do 3.2 FSI
Przepustnica 03H jest przeznaczona do silnika VR6 3.6 280KM o kodzie BHK montowanego w Audi Q7 sprzedawanego na rynku US, nie wiem czy będzie pasować do 3.2FSI Szukaj tej drugiej lub jej nowszej wersji: 079133062C PS. Na pewno masz kod silnika BHK? Tak masz w profilówce zaznaczone...
-
Delikatne hamowanie i cykliczne stuki
Pytam, bo u mnie czasem takie stuknięcie słyszę... jakbym przewoził coś luzem w bagażniku. Zawias i układ kierowniczy mam zdrowiuteńki. Wpadłem kiedyś na wątek w którym komuś (o ile dobrze pamiętam) dopiero kompleksowe podejście do tematu rozwiązało problem: wymiana gum w stabilizatorach i wymiana poduszek silnika i skrzyni.