Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
Nikt się nie spina, kolega k232 słusznie zauważył, że chodzi mu o coś innego niż syczenie. A membrany w używkach są często w agonalnym stanie, sam się o tym przekonałem
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
U mnie syczy nawet po wymianie odmy i całego orurowania na nowy zestaw z ASO. Zaznaczam jednak, że mam inny silnik
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
To syczenie u mnie w 3.0 V6 też występuje, to chyba normalny objaw.
-
nie działa esp brak kontrolki
G200 i G202 w domowych warunkach nie jesteś w stanie ocenić czy poprawnie działają, ale chociaż sprawdź czy jakieś wartości podają podczas przyspieszenia/hamowania lub nagłego skręcenia autem. Co do G85 to kąt podawany przez ten czujnik powinien odpowiadać kątowi skrętu kierownicy, o ile się nie mylę. Albo kół przednich. W każdym razie musi reagować na zmiany położenia kierownicy. Możesz też spróbować podmienić G200/G202, siedzą one w jednym module zespolonym za/pod popielniczką z przodu. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/333237-problem-z-esp-blad-czujnika-g202/
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
Dokładnie jak kol. wyżej napisał - choć w moim A4 tego motoru nie ma pod maską to mimo to podsunąłem jedno z rozwiązań problemu. Daj dobry przykład, podziel się wiedzą. I nie bądź jak inni A nawet jeśli jakiś mechanik to czyta... przynajmniej nie będzie klienta kasował za nietrafione diagnozy/naprawy
-
nie działa esp brak kontrolki
Wejdź w sterownik ABS i sprawdź w jego grupach pomiarowych działanie kluczowych dla ESP czujników: kąta skrętu kierownicy (G85), przyspieszenia poprzecznego (G200) i przyspieszenia kątowego (G202).
-
3.0 ASN/BGN - logi do analizy
OK, spróbuję. A jak oceniasz stan i pracę sond?
-
3.0 ASN/BGN - logi do analizy
Tak z +/- 0,5l/2000km Świece wymienione na zalecane do BGN-ów platynowe NGK jakieś 25 tys. km temu. Cewki wymienione na ori w tym samym czasie (akcja serwisowa). Sugerujesz zakoksowane komory spalania? Xado Anticarbon będzie ok?
-
nie działa esp brak kontrolki
Sprawdź czy zamruga kontrolka ESP - na szutrowej/piaszczystej nawierzchni rusz z pełnym butem przy skręconych kołach.
-
logi zaplonu 1.8t bfb a4 b6
Widzę, że konsylium fachowców od logów tu się zebrało... zapraszam do oceny logów serduszka mojego auta: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/375560-30-asnbgn-logi-do-analizy/
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nie mieszaj koledze w głowie
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Wg mnie to masz stacyjkę nie do swojej wersji, do czerwca 2002 były podświetlane w chromie później już plastik bez podświetlania, mówię o b6 Z tym jest różnie, bo ja mam A4 cabrio MY2005 a kluczyk mimo to wchodzi w chromowaną stacyjkę jak tata w mamę Z tym, że w przypadku cabrio B6 mocno mi się wydaje, że chromowana stacyjka była montowana przez cały okres jego produkcji.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
X-cess
- B6 DIVISION
-
Rozrząd ASN na POMORZU i w okolicach
Ori blokady i procedura to za mało na ten silnik, potrzebna jest jeszcze wiedza tajemna która sprawia, że we wszystkich oknach grupy 93 są same zera +/-1 Jeśli możesz to pochwal się tu jakie masz kąty na poszczególnych wałkach (grupa 93)... się oceni jaki mają stopień wtajemniczenia
-
3.0 ASN/BGN - logi do analizy
Witam, Mogę prosić fachowców o ocenę logów? Pacjent nie wykazuje dolegliwości w postaci błędów w pamięci usterek, na wolnych chodzi równo, przyśpiesza gładko, nie dymi ani na czarno ani na biało. Kod gotowości: same zera, wszystkie testy z nastaw podstawowych przechodzi bez problemów (Sys. OK). Jednak niepokoją mnie te cofki zapłonów (gazu brak, jeżdżę na Pb98, zalałem testowo na pusty bak Pb100 Nitro+ - nie było poprawy) i niskie wskazania przepływki Jakieś sugestie? 002 020 021: http://vaglog.pl/log-002_020_021_kS7mn.html 002 032 033: http://vaglog.pl/log-002_032_033_59IsHzO.html (przepływka przed czyszczeniem preparatem CRC Air Sensor Cleaner) 002 031 033: http://vaglog.pl/log-002_031_033_7G39V.html
-
B6 DIVISION
Przebieg nie taki straszny jeśli nie skręcony o 200-300 tys.km W salonie Audi wdałem się kiedyś w dyskusję z gościem co swoją C6-tką w dieslu nalatał 0,5mln km. Robił dużo tras PL-DE. Twierdził, że wymieniał tylko to, co zalecała książka serwisowa, nic ponad plan. Facet rozglądał się za kolejnym autem, bo w tym po latach opatrzyła mu się kasta... Nie pamiętam już czy miał 2.0 czy 3.0 TDI... Mocno wydaje mi się, że miał 3.0TDI bo rozmawialiśmy o wadliwych wtryskach... przekonywał, że jego motor był już tą poprawioną serią.
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Polecam X-cess'a, mam go w drugim aucie i spisuje się tam bez zastrzeżeń (spadek poziomu oleju jest niezauważalny), acz do A4 zalałem w tym roku Liqui Moly SHT 5W40 i niestety go trochę ubywa, jakieś ~0,5l/2000km. Następnym razem wleję Motula. Cudów nie oczekuję, ale przynajmniej za te same pieniądze kupię więcej oleju. Na dolewki
-
B6 DIVISION
Wzmacniacz BOSE jest inny, bo wszystkie kanały dźwiękowe przez niego przechodzą
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Wlej Motula X-cess, dobry i tani
-
Wymiana rozrządu - procedura
Sulejówek ul. Kombatantów 74
-
Rodzaje paneli klimatronic w A4 B6 i B7
Znajdź magika co sflashuje Ci sterownik na wersję z obsługą 16st.C Te panele elektronikę mają jota w jotę identiko
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
Cóż... kiedyś mnie zrozumiesz
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
Mówiłem żebys spojrzał na szerkość felg a nie tylko że 18 cali i et 25, masz tu auto na stronie, te felgi mają 9,5 cala szerkości............ http://www.stanceworks.com/forums/showthread.php?t=34952 Patrząc na te auto mam wrażenie, że właściciel jeszcze nie wyrósł z resoraków...
-
Pomiar kompresji ASN
I jakie wrażenia?