Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Polecane opony letnie
Ciekawe... A jaki masz nr OE naklejki?
-
Polecane opony letnie
U mnie jest 93, taką informację mam na wlepie. https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8NW5td1g5N0prNnc/view?usp=sharing tak, mam (cięższe) cabrio, ale dla sedana, i to w stosunkowo lekkich 4-ro cylindrowych benzyniakach pod maską, też fabryka (w niektórych A4-kach - pewnie zależało to od docelowego rynku sprzedaży) umieszczała podobną naklejkę na nadwoziu, gdzie było zaznaczone, że opona musi mieć indeks 9x... ma ona nr 8E5 010 323A, gdyby ktoś chciał ją sobie sprawdzić w ETCE czy czasem bajek nie opowiadam Ci co twierdzą inaczej zasłaniają się tym, że na ich wlepce nie ma wyszczególnionego indeksu nośności... czyli, że niby jest przyzwolenie na montaż opon o niższym indeksie
-
Polecane opony letnie
92/max.load 630kg/ to mało? Są tu na forum ryzykanci montujący opony o indeksie 88/max.load 560kg/ i je sobie chwalą... 235/40R18 będzie najbliższa wzorcowej, 225 to będzie jakiś kompromis pomiędzy tym co fabryka zaleca a komfortem jazdy /w koleinach/. Jak i zasobnością portfela Będziesz miał też większe przekłamania prędkości pomiędzy licznikiem a GPS-em (niż to co fabryka przewidziała), szczególnie na niemieckich autostradach, tj. pojedziesz realnie wolniej niż Ci się wydaje (patrząc na wskazówkę prędkościomierza)
-
Dziwne głosy przy pracy climatronica
Klimę powinno się używać również jesienią i zimą przynajmniej raz w tygodniu przez kilkanaście minut - nie dość, że zapobiega to kosztownym uszkodzeniom układu (od nieużywania też się rzeczy psują! ), to na dodatek szybciej szyby odparowują (osusza powietrze) a w dieslach tylko wtedy gdy dioda przy ECON nie świeci włączana jest elektryczna nagrzewnica, pozwalająca szybciej uzyskać pożądaną temperaturę w kabinie. I co ważne nie odbieramy dzięki temu ciepła silnikowi. Diesle z racji większej sprawności dłużej się nagrzewają od benzyniaków... Ja bym nie odkładał tej naprawy http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/uklad-chlodzenia-i-klimatyzacja/704376,Dlaczego-warto-uzywac-klimatyzacji-zima.html
-
A4 B7 1.8T Quattro - chrobotanie przy ostrym skręcie w lewo (przód)
Masz zimówki czy letnie? U mnie przy temperaturach ujemnych letnie Pirelli też chrobotają przy max. skręcie gdy ruszam autem rano. Po nocy robią się twarde jak kamień Na zimówkach tego zjawiska już nie ma.
-
Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon/Bixenon skrętny nie skrętne lampy
Tak, od sterowania silniczkiem samopoziomu. Co do reszty, to żarniki są na 100% pewne?
-
Pytanie do posiadaczy amerykańskich A4 1.8T (AMB)
OK, to czekam
-
Pytanie do posiadaczy amerykańskich A4 1.8T (AMB)
Podobną czy tę samą (te same numery OE)? Bo to różnica... Masz auto z USA? Silnik ma kod AMB? Bo w profilu widzę, że BFB...
-
Pytanie do posiadaczy amerykańskich A4 1.8T (AMB)
Jaką macie naklejkę/informację na klapce przy wlewie paliwa? Taką: nr. OE: 8E0 010 190S czy inną? Np. taką: Nr OE: 8E0 010 183T
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/22979/original/8100_X-clean_5W40_PL.pdf?1392069024 Full control... spełnia normę VW502 00 i ma porównywalne parametry
-
B6 DIVISION
Potwierdzam, części z Exeo mają teoretycznie najmniejsze zużycie. Mnie się kiedyś udało dorwać magiel z servo wyprodukowany w lipcu 2013r. A było to jakoś pod koniec 2014r...
-
Fluktuacje obrotów ASN - LOGI
144g/s przy 6500rpm to stanowczo za mało... Zastanawiam się dlaczego masz czasem takie spore rozbieżności pomiędzy zadanym kątem wałków a rzeczywistym odczytem... kilka takich dziwnych różnic (np. 42KW zadane i 12KW rzeczywiste) rzuciło mi się w oko patrząc na grupę 91 i 92. Czy to normalne? Nie wiem, niech się wypowie jakiś spec. U siebie tego nie zaobserwowałem.
-
Rurka odmy
410zł w ASO, chyba, że do kompletu chcemy wymienić też rurę odpowietrzającą blok silnika, +142zł
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja nie wiem skąd się wzięło tam te 5tys.km...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
A za remont ile zapłaciłeś, że Ci na olej i filtr teraz szkoda 180zł? Motul stoi po 130zł za bańkę 5l... Ja bym zrobił tak Wlej teraz 10W40 byle z normą VW502 00, przejedź te 5tys.km a potem zalej docelowego syntetyka.
-
[A4 B6] SWAP 3.0 ASN na 2.7T ARE
Zgrabność? Proszę Cię... te taczki są już tak stare, że moim zdaniem obie są już wizualnym parchem Z tymi wagami i osiągami A6-tek to już Ci kiedyś Kruk pdfy linkowałem z oficjalnymi danymi... to nie Gulfy i Syfiki by urządzać sobie wyścigi spod świateł, ścigać się nimi po torze czy wchodzić ostro w zakręty. Pół sekundy gorszy sprint do setki ma aż takie znaczenie? Przypomnę: A4 3.0q manual/tip: sprint: 7,1s/8,7s masa: 1515kg/1555kg spalanie: 11,1l/10,8l (l/100km) A6 3.0q manaul/tip: sprint: 7,6s/8,7s masa: 1590kg/1640kg spalanie: 11,3l/11,3l (l/100km) Dziwna sprawa z automatem ale dla A4 i A6 czas 0-100km/h jest taki sam wg. oficjalnych danych Zaś różnica mas A4 vs. A6: ~5% Acha... A6 2.7q manual/tip: sprint: 6,8s/7,4s masa: 1660kg/1705kg spalanie: 11,6l/12,2l (l/100km) Różnica mas pomiędzy A4 3.0 vs A6 2.7: ~9%, spalanie w jeździe mieszanej jest ciut wyższe, ale A6 2.7BiT zadowala się tańszą o ok.7% (od Pb98 - której wymaga 3.0) 95-tką, której spala o 10% więcej niż A4 3.0 - sumarycznie koszty przejazdu 100km będą więc porównywalne. No jest o co walczyć... Jeśli chodzi o wagi samych silników to 3.0 waży 165kg z osprzętem a 2.7BiT jakieś 200kg... więc z 1555kg jakie ma A4 3.0q w tipie zrobi się po swapie 1590kg... a to już blisko wagi A6-tki z motorem 2.7q w tipie... 115kg różnicy w wadze, czyli jakieś niecałe 7%
-
[A4 B6] SWAP 3.0 ASN na 2.7T ARE
Pogoń te A4 i kup A6 z tym motorem - mniej srania się teraz jak i przy następnej sprzedaży. A miejsca w środku nigdy za wiele, szczególnie w A4.
-
Sygnał dźwiękowy pasów, świateł i niskiego poziomu paliwa.
Włącz światła postojowe, wyciągnij kluczyk ze stacyjki i otwórz drzwi kierowcy - jak nie będziesz miał ciągłego sygnału dźwiękowego to znak, że głośnik masz uwalony.
-
Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon/Bixenon skrętny nie skrętne lampy
Cztery przewody jeszcze Ci zostają do sterowania soczewką bixa... nie wycinaj ich
-
Check Engine pomocy
Kruk widzę też poleca platynówki dedykowane do 3.0 AVK/BGN NGK jest dostawcą świec dla ASO, taka przynajmniej adnotacja widnieje w ETCE a te zwykłe dwuelektrodówki które mają 1,5mm szczeliny chodziły u mnie też bezproblemowo, więc moim zdaniem BKR6EKUB możesz brać w ciemno jeśli budżet masz już mocno napięty...
-
Check Engine pomocy
To tak na zachętę: "W tych świecach płytka platynowa na elektrodzie środkowej zapewnia w długim okresie użytkowania bardziej stałą moc świecy, nawet w trudniejszych warunkach. Ze względu na smukłą elektrodę środkową ta świeca wymaga niższego napięcia zapłonu, odciąża cewkę zapłonową i zapewnia optymalne spalanie aż do skrajnych obszarów komory spalania."
-
Check Engine pomocy
Na stronie producenta tak napisano (NGK), lecz ja nie bardzo czaję gdzie im te 0,5mm wyszło, bo u mnie na 6 szt. starych świec na suwmiarce wyświetlało się ~1,5mm. Na Twoim miejscu spróbowałbym zamontować platyny dedykowane do AVK/BGN
-
Tzw. Wariatory :)
Jak było wszystko skręcane z odpowiednimi momentami i do tego (najlepiej) na nowych śrubach to nie powinno się nic dziać.
-
Check Engine pomocy
http://www.swiece-zaplonowe.pl/swiece-iskrowe/8214-ngk-bkr6ekub-3584.html Piszą, że 0,5mm, hmmm... suwmiarką pomierzyłem stare świece i wyszło mi ok. 1,5mm pomiędzy elektrodą środkową a elektrodami masowymi. To dla ASN-ów, bo do mojego BGN-a dedykowane są platynowe: http://www.e-ngk.pl/ngk-pfr6u11g-swieca-platynowa-ngk-5874-p-355.html Tu napisali, że odstęp wynosi 1,1mm
-
B6 DIVISION
4F0 nie zagada, natomiast 4E0 z A8 D3 podobno gada, ale to tylko wynika z informacji jakie wyczytałem na forum a4freunde i tak naprawdę nikt nie potwiedził w 100% czy zatrybi. Dzięki za odp. Nie zagada w sensie, że multi nie zadziała z kierą B7 czy nie da się skomunikować z modułem (bo nie ma linii diagnostycznej K/L)? Mam CAN-napędu podciągnięty do wtyczki OBD w razie czego... A może w ogóle z resztą sterowników nie chce współgrać?