Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Kontrolka ciśnienia oleju
Serwisówka mówi o rozgrzaniu oleju do ok. 80st.C... mierz przy obrotach jałowych, przy 2000rpm i nie zaszkodzi też przy 3500-4000rpm i 5000-5500rpm. celem sprawdzenia czy zawór nadciśnieniowy działa prawidłowo.
-
wymiana oleju w skrzyni tiptronic (3.0 ASN q)
W mojej okolicy statyczną wymianę wycenili na 500zł z hakiem. Nie wiem na jakim oleju, ale na pewno dobrym Być może na Ravenolu... Poprzednie Audi do nich zawlokłem dobrych parę lat temu na wymianę i byłem zadowolony. Też siedział w niej ten sam Tip.
-
2.0 TFSi kod BUL 220km
Czyli wychodzi, że nie jest to żaden ulep... jeśli stan techniczny jest OK, to kupuj - B7 S-line z takim silnikiem to rarytas nad rarytasy BTW. te 20" koła jaką mają oponę? Bo do B6/B7 wchodziły max. 19" by jako-tako rozmiar opon (średnica/obwód) mieścił się w 2% tolerancji wzgl. wzorcowych (215/55R16 lub 235/45R17).
-
Check Engine pomocy
Kontrolka EPC odpowiada za pedał przyśpieszenia (gaz) i przepustnicę. Może wiązka Ci gdzieś niedomaga. Zrobiłbym test pedału przyspieszenia (Throttle coś tam) w nastawach podstawowych. Nie zaszkodzi też przeczyścić przepustnicę. Engine Power Control albo Electronic Power Control - tak się tłumaczy ten skrót. Rob, mi ostatnio ECU samo wykasowało błąd zbyt niskiej temp. silnika (pojawia się on gdy są rozbieżności w odczycie pomiędzy G2 a G62), a długi czas ten błąd tkwił w pamięci usterek i po wykasowaniu powracał po jednym dniu. Zakupiłem nawet nowy czujnik (niby ori ale podejrzanie wygląda... kosztował całe 29zł ), ale nie będę ruszał 100% oryginału z ASO skoro błędu już mi nie wywala Kruk, sprawdź też napięcie ładowania, ludziom często kontrolka ESP zapala się w czasie jazdy gdy mają... niesprawny akumulator
-
wymiana oleju w skrzyni tiptronic (3.0 ASN q)
Nie, ale jeśli będę jeszcze miał to auto to za rok-dwa chciałbym taką wymianę zrobić. Orientowałem się już ile by to kosztowało i jeden zakład wycenił mi tę usługę na 1500zł brutto ze wszystkim. Poprzednia wymiana była statyczna przy ok. 80tys.km
-
1.8t głupie rozwiązanie techniczne?
Jak to jest takie "zuo" tj., że wpływa to tylko na ekologię, to usuńcie te zmienne fazy ze swojego silnika! Tak, wiem - nie da się i pewnie wiele osób twierdzących, że to ustrojstwo zrobione tylko dla zadowolenia ekooszołomów ubolewa nad tym Tymczasem propagandowe, ekhm, szkoleniowe materiały VAG-a mówią jasno: (źródło: SSP341: Silnik 4.2l V8 5V) PS. Niektóre jednostki, jak np. 3.0 V6 ASN, robią dobrze ekologom po całości, bo w nim również wydechowe zawory mają zmienne fazy
-
błąd 17511, lamda,
W praktyce skutkuje to w pewnych sytuacjach złym składem mieszanki co działa niepożądanie na silnik i katalizator jak i na ekonomię jazdy. Sprawdź czy rezystancja grzałki mieści się w zakresie 4-10 Ohm.
-
wymiana oleju w skrzyni tiptronic (3.0 ASN q)
Jak najbardziej warto wymienić olej, najlepiej co 60tys.km, tym bardziej, że sam producent o tym wspomina w dokumentacji. A wg. ASO wszystko co wymienia się poza okresem gwarancyjnym jest określane przez nich jako "lifetime" I warto przeprowadzić tzw. dynamiczną wymianę: https://www.youtube.com/watch?v=wb4_Oe57qmU Oczywiście jak zadzwonisz do serwisu ASB w którym nie mają odpowiedniego sprzętu to odradzą Ci taką operację... hajs im się też przecież musi zgadzać Co do oleju to Ravenol ma odpowiedni specyfik (RAVENOL ATF 5/4 HP Fluid), jak chcesz innego to poszukaj zamiennika wg. wzorcowego dla ZF - ESSO LT 71141 lub wg. VAG - G052162 A1 (0,5l)/A2(1l)/A6(20l) http://www.ravenol.pl/karty/1212104.pdf UWAGA! Do skrzyni 6-cio biegowej tiptronic stosowany jest inny olej niż do 5-cio biegowej! Procedura wymiany statycznej jest opisana w dokumentacji skrzyni, strony 6-9: http://www.thectsc.com/images/pdf/5HP19FLA.pdf 9l oleju wchodzi do pustej skrzyni. Warto dodać, że przy wymianie dynamicznej używana jest dodatkowo tzw. płukanka, której zadaniem jest jak najdokładniejsze wymycie skrzyni z wszelkich osadów a do świeżego oleju wlewa się dodatek uszlachetniający na bazie ceramicznej, którego zadaniem jest odbudowanie ewentualnych mikroubytków w ruchomych elementach skrzyni jak i zmniejszenie tarcia. http://slusarczyk-auto.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju Nic dodać, nic ująć...
-
2.0 TFSi kod BUL 220km
Koła 20" to ja bym zostawił obecnemu właścicielowi na pamiątkę... Wg. VIN na jakich kołach wyjechał z fabryki? Ciekawa sprawa z tym S-line i 2.0T 220KM...
-
Temp oleju w silniku
Nie jest opisany ale spełnia dwojaką funkcję o której napisałem wcześniej. Wszystko ładnie, pięknie z takim tylko szczegółem, że czujnik w tym miejscu (w pobliżu turbosprężarki) montowano w... V6 2.5TDI Pozornie mija się to z celem, jednak wydaje mi się, że w tym miejscu jest najbardziej stabilny w czasie odczyt temperatury. A jest to też ważne do określenia interwału wymiany oleju gdy auto jest serwisowane w trybie LongLife. A to nie jest - wbrew obiegowej opinii - sztywne 30tys.km/2 lata! - czas ten określa się na podstawie pewnego wzoru w którym bierze się pod uwagę wiele zmiennych.
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252KM Quattro S-tronic Exclusive - samochód testowy Autocentrum
Gratuluję auta. Szerokości i bezawaryjności! Zastanawiam się co Cię skłoniło do przesiadki do mniejszego auta...? PS. Auto już na dzień dobry ma niezwykłą historię... Mirasowe bajki o płaczącym Niemcu brzmią przy tym bardzo słabo https://www.youtube.com/watch?v=PAZtmHBvn5Q
-
Ile wam bierze oleju ? 163km
Liczba TBN oznacza ile jest środka dyspergująco-myjącego w oleju. Co nie znaczy od razu, że olej z niskim TBN jest kiepski. Po prostu szybciej kończą się jego "zasoby". Ale jeśli silnik nie jest zasyfiony (tj. był terminowo zalewany syntetykiem) to nie ma powodów do zmartwień. Ja płukankę stosuję co wymianę, przeświadczenie mi mówi, że dzięki temu świeży olej nie musi się zajmować ewentualnymi brudami które z jakiegoś powodu mógł nie ogarnąć stary olej.
-
Kontrolka ciśnienia oleju
Nie stasz kolegi ELSA mówi jasno: (temperatura oleju ok. 80st.C)
-
Temp oleju w silniku
Dlaczego mija się z celem? Powiedz to konstruktorom bo tak jest na pewno we wszystkich nowszych i najnowszych konstrukcjach VAG-a... w AVG też 1J0907660B - to jego nr OE, był montowany nawet w A6C6 do 2008r. 425zł w ASO. Dla ścisłości - jest to zespolony czujnik poziomu i temperatury oleju.
-
Wymiana oleju 1.9 TDI 115 km pilne
Myślę, że mając VAG-a i odpowiednio długą obwodnicę (po której można trochę żwawiej polecieć ), to można również zimą dobrze rozgrzać silnik/olej Niezupełnie. Dlatego się często nie wymienia poniewaź ciężarówka jak raz wyjedzie w trasę to (nieco upraszczając) jedzie praktycznie wiele godzin non stop z tą samą prędkością (80-90km/h) kilkaset km, a silnik przez większość czasu pracuje w zakresie optymalnych obrotów. Long-life (30tys.km) nie jest zły gdy auto jest w podobny sposób użytkowane. W sumie to właśnie po to został opracowany, a nie do jeżdżenia na krótkich odcinkach rano i po południu po zakorkowanym mieście (np.dojazd do/z pracy). Moim zdaniem interwał wymiany zależy od wielu zmiennych, co bardzo klarownie przedstawia poniższa grafika: źródło: http://motoroils.pl/dlaczego.html
-
uszkodzone wariatory czy simeringi ?
Możliwe, że nieszczelność jest na tyle mała, że nie wpływa na zakres pracy wariatorów określony w specyfikacji. Co do śrub i uszczelek to wszystko da się kupić w dowolnym ASO grupy Volkswagen. Śruby kosztują 12zł/szt. a uszczelka 28zł, więc na tle kosztów robocizny to tyle co nic, a moim zdaniem w tym miejscu lepiej mieć zamontowane ori części. Droższe są uszczelniacze wału bo wg. ETKI kosztują 114zł/szt.
-
ceramizer prawdy i mity
Te dodatki należy traktować jak kosmetyki pielęgnacyjno-konserwujące a nie jak jakiegoś moto-doktora (tfu!). Czy np. jak posiadacie skórzane fotele to nie dbacie o nie chociażby specjalnymi chusteczkami do skór? Nowa skajka to wiadomo - wystarczy przetrzeć suchą szmatką lub zwilżoną gąbką i będzie znów jak nowa. Tak samo lakierka na karoserii. Cóż, do czasu Lepiej zapobiegać niż leczyć
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Myślę, że gdyby ktoś teraz sklonował Twój silnik w takim stanie jakim go masz (załóżmy, że masz jednostkę zgodną z Polską Handlarską Normą Przebiegową - PN 186 000 km) i tego sklonowanego zalewalibyśmy oliwą VW502.00 a Twojego VW503.01 to przez kolejne 200tys.km nie zauważyłbyś pomiędzy nimi większej różnicy. Moim zdaniem poprawiasz przede wszystkim swoje samopoczucie Lepiej zrobisz silnikowi jak wlejesz do niego np. LM Ceratec (zimne starty silnika są mniej "twarde", silnik ma jakby lżej - wg. moich obserwacji), a nie jakiś turbo-olej Upalasz na torze swoją A4-kę czy jak? A w ogóle to: http://www.fuchs-oil.pl/akademia-fuchsa/normy-i-dopuszczenia/vw.html Oleje z normą VW504.00 to... 5W30 A VW502.00 ma moim zdaniem nieco korzystniejszą lepkość w temperaturze roboczej niż VW504.00, tworząc dzięki temu odrobinę grubszy film olejowy. Tak to przynajmniej sobie tłumaczę
-
Czujnik temperatury G62
Oby służył długo Mi zamiennik za ok. 30zł (jakiś chińczyk raczej) działał zaledwie rok.
-
Czujnik temperatury G62
Rob, a sprawdzasz jak masz D czy P na skrzyni? Ja mam jak na zdjęciu powyżej (P na skrzyni). A u Ciebie ile pokazuje? A co do czujnika płynu, to zastanawiam się ile wspólnego z oryginałem z ASO ma allegrowy czujnik za 30zł (sprzedawany jako ori), spójrzcie: https://drive.google.com/drive/folders/0B0dJexHLU-b8MS1xbk1ZUUgya1k?usp=sharing
-
2.0 TFSi kod BUL 220km
Osobiście bardziej mi się widzi B7 w pakiecie S-line niż DTM-owe spojlery... ale tu chodzi jak mniemam tylko o silnik, nie całe auto... może kolega chce go swapnąć do swojej A4
-
B6 DIVISION
ja od dzisiaj śmigam B7 1.6TDI... nic mi nie mów... rano 245 KM, a po 30 minutach 105.. ehhh kochane 3.0 i kochane napinacze To w C7 takie atrakcje? Ile taczka ma km przejechanych za sobą?
-
uszkodzone wariatory czy simeringi ?
W tym biuletynie opisano trzy możliwe warunki (condition) w których należy wymienić uszczelkę i uszczelniacze (śruby też), nie muszą wystąpić wszystkie na raz. Testy wszystkich czterech wariatorów rozumiem, że kończą się wynikiem pozytywnym (System OK w czterech oknach gr. 192)?
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Wy tu się rozwodzicie czy kolega ma kupić normalne auto czy trumnowoza a ja wam powiem, że do CABRIO wkładam do bagaja wózek na dużych kołach + dużą torbę podróżną + drugą mniejszą i jeszcze jest trochę miejsca na np. plecak czy torbę ze słoikami od babci Za sobą z kolei mam obrotowy fotelik RWF na ISOFIX (Recaro Zero.1) i ani na milimetr nie musiałem przesuwać swojego fotela do przodu (mam 1,85m wzrostu i ponad 80kg wagi). Siedzisko (a wcześniej gondolę) wózka wożę z kolei na tylnej kanapie, którą przypinam pasami i wrzucam do niego np. zabawki dla dziecka. PS. Zamienię cabrio na A6
-
uszkodzone wariatory czy simeringi ?
mefiju, robiłeś test wariatorów (nastawy podstawowe gr. 192 lub gr. 94 i 96)? ECU zapisuje jakiś błąd w pamięci usterek? Zanim zdecydujesz się na wymianę wariatorów przeczytaj ten biuletyn techniczny Audi: http://ww2.justanswer.com/uploads/n9320h/2010-12-12_233356_a6.pdf Być może wystarczy wymiana samych uszczelniaczy i podkładki. Condition • Oil leak at cylinder head around the camshaft adjuster(s) • Oil leak around toothed belt drive coming from camshaft adjuster(s) • One or more of the following DTCs may be present: DTC Description P1519 (17927) Intake Camshaft Control, Bank 1 - Malfunction P1522 (17930) Intake Camshaft Control, Bank 2 - Malfunction P0015 (16399) B Camshaft Position, Bank 1 - Timing over-retarded P0025 (16409) B Camshaft Position, Bank 1 - Timing over-retarded and/or DTC Description P1996 (18404) Friction too high, code E1 (Intake - Bank 1) P1997 (18405) Friction too high, code A1 (Exhaust - Bank 1) P1998 (18406) Friction too high, code E2 (Intake - Bank 2) P1999 (18407) Friction too high, code A2 (Exhaust - Bank 2)