Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Kłopoty z olejem
Eeee, że co chciałeś zrobić? A jakbyś utrzymywał wtedy właściwe podciśnienie w układzie? BTW. Membrana w tym zaworze po latach niestety parcieje.
-
Budowa i działanie silnika 3.2 V6 FSI
Do rozrządu bez blokad nie podchodź! Z ASO można wypożyczyć w razie czego. W ogóle procedura wymiany jest dość złożona... jeśli mechanik powie Ci, że da radę wymienić łańcuchy bez blokad to sugerowałbym powierzenie wymiany komuś innemu... Śruby wałków wymień na nowe.
-
B6 DIVISION
U mnie 3. zapina sie przy 90-95 km/h - tylko że automat 5 biegowy A do ilu max. polecisz na 3 biegu? Ja w bence do 150km/h
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Po swapie seryjnych 312/255 na 345/300mm?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Może powinni zamontować skrzynię Tip 6-cio biegową (ta która występowała w S4)? Nie zgłębiałem za bardzo tematu z tym gaśnięciem po swapie hebli ale na seryjnym zestawie zrobiłem wiele prób z hamowaniem z dużej prędkości i nigdy nie udało mi się na nich zdusić auta. Zgaśnięcie następuje dopiero na ostatnich metrach, gdy samochód wytraca ostatnie km/h... w praktyce nikt tak nie hamuje aż do samego zera. A jeśli już to musi mieć naprawdę grubą sytuację podbramkową
-
Fluktuacje obrotów ASN - LOGI
Widzę, że Tobie też cofają się zapłony, ponoć to może być wina zasyfionej komory spalania. I może to też powodować wypadanie zapłonów, acz u mnie na szczęście nie występują.. Ja dostałem radę bym zaaplikował do cylindrów Xado Anticarbon... środek już kupiłem ale jeszcze go nie użyłem Jak jakieś stare osmolone świece wyciągnięte z szafy popsikałem tym specyfikiem to w mig zrobiły się jak nowe Preparat na pewno robi co do niego należy Zrób coś z tą przepływką. Wyczyść np. jakimś preparatem na bazie alkoholu izopropylowego te trzy "druciki". Jak chcesz to mogę Ci użyczyć do testów 100% sprawną z mojego auta. W razie czego pisz na PW
-
Fluktuacje obrotów ASN - LOGI
Widocznie było ich zbyt mało w jednostce czasu by poinformować o tym kierowcę mrugającym CHECK-iem. Mógłbyś zrobić logi dynamiczne z grupy 3, 20 i 21 by poobserwować cofanie się zapłonów? O ile w baku masz Pb98 (ASN wymaga tylu oktanów by nie korygował momentu zapłonu). Wrzucając N w celach testowych krzywdy nie zrobisz skrzyni, co innego jakbyś robił to regularnie.
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
B8 od MY2013 miało 3.0TDI nie tylko CDUC ale również CLAB i CKVB. Ten ostatni był już montowany w A4 MY2012 (sedan) CDUC - skrzynia S-tronic lub manual CKVB - tylko S-tronic CLAB - manual lub multitronic, napęd FWD, moc 150kW
-
B6 DIVISION
Lustra z C6 są takie same jak w A4B7, A5, Q5 i Q7 ETKA podpowiada też, że były takie same w A3 w latach 2008-2013 Mowa rzecz jasna o lustrze z fotochromem z jak i bez kompasu
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Na Motula Specific moim zdaniem szkoda siana, równie dobry (jak nie lepszy, przynajmniej jeśli chodzi o dane techniczne) jest uniwersalny i tańszy Motul X-cess 5W40 Rzecz jasna spełnia on normę VW502 00, przewidzianą dla silnika 2.0TFSI Chociaż moment... oba oleje są w tych samych pieniądzach widzę
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Już o tym kiedyś pisałem. Co prawda mam zestaw 345/300mm ale hamując nim z ponad 150-160km/h do zera to samochód mi na końcu zgasł, komputer silnika nie zdążył skorygować dawki paliwa i/lub sterownik skrzyni nie zdążył zrzucić biegu do 1 Kodowanie ABS-u zrobione mam pod zestaw 320/288, nie da się wkodować większych hamulców na sterowniku przewidzianym do zwykłych A4-ek. Być może gdybym miał ABS od S4 to silnik wciąż by pracował po wytraceniu prędkości. Skrzynia w aucie to automat, 5-cio biegowy tiptronic ZF-a. W aucie wszystko sprawne. Na fabrycznym setupie (312/255mm) nigdy mi się nie zdarzyło by silnik zdechł przy takiej próbie. Opony (Pirelli PZERO) i warunki pogodowe (lato) były takie same. No i auto Fabryczny zestaw miał ori tarcze przód+tył i praktycznie nowe klocki ATE i TRW (przód/tył) Zestaw po modzie oparty jest o gładkie OZ+zwykłe Ferodo z przodu i ori tarcze+najtańsze klocki EBC z tyłu. Płyn ham. przy fabrycznym zestawie - wyczynowy Motul RBF660, po swapie - zwykły Motul 5.1 Przewody hamulcowe - zwykłe, gumowe. PS. Myślę, że pomiędzy zestawem 288/245 a 320/288 będą podobne różnice jeśli chodzi o % poprawę skuteczności hamowania.
-
Panel klimatyzacji B7 do B6 rozwiazanie z grzana tylna szyba
Kup przekaźnik taki jaki jest ori w B7, który nie będzie gdzieś tam "luzem" latał za panelem klimy a będzie ładnie wpięty w oprawkę i zamocowany nad modułem MCE, tam gdzie jego miejsce. Nie rób rzeźby w gównie Zrobi Ci się przypadkiem zwara albo nieoryginalny przekaźnik Ci się przegrzeje i jeszcze zjarasz sobie taczkę...
-
Fluktuacje obrotów ASN - LOGI
VCDS podpowiada, że min. to 170 U mnie wychodzi 170-178g/s Wydaje mi się, że skrzynię wykluczysz jeśli przełączysz ją na N w momencie pojawienia się tych fluktuacji.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
http://galonoleje.pl/ u nich kupuję https://sklep-oleje.pl/ - tych też polecam On się też [Motul] z luzem nadaje do agresywnej jazdy, ludzie po torach [amatorsko] jeżdżą na oleju cywilnym [5W40 zgodnym z normą VW502 00] i twierdzą, że jest OK.
-
Polecane opony letnie
235 ładuj, ja nie narzekam na koleiny... a miałem wcześniej 225 Tomek, trudno nie przyznać Tobie racji. Jak sam zauważyłeś w autach z dość wysoko umieszczonym środkiem ciężkości (w por. do np. Ferrari) przy gwałtownym hamowaniu i co za tym idzie pojawiającymi się przy tym dużymi przeciążeniami które muszą przejąć przednie koła (o które nie trudno również w zwykłym samochodzie, takim jak np. A4) mogą w pewnym momencie na krótką chwilę przejąć niemal całą masę auta + ładunek jaki przewożą (typowo max. ~500-550kg)... i opony o niższym niż zalecanym przez fabrykę indeksie nośności będą miały co robić... Cóż, być może nie strzelą przy pierwszym, drugim a może nawet i za 10-tym razem ale jedenastego awaryjnego hamowania z dużej prędkości max. załadowanego auta mogą już nie przeżyć...
-
Jak gra radio od Navipremium?
Wiele zależy od rodzaju nagłośnienia - jak w aucie siedzi system BOSE to wszystkie sygnały lecą wpierw cinchami do wzmaka w bagażniku i to on napędza wszystkie głośniki. Wbudowany w radio wzmacniacz (końcówka mocy) jest wtedy w ogóle nieużywana. Sytuacja zmienia się nieco gdy mowa o standardowym nagłośnieniu - za przednie kanały odpowiada wtedy wbudowany w radio wzmak a tyłem i subem zajmuje się wzmacniacz w bagaju. Jak się można łatwo domyślić w przypadku pierwszego wariantu za ostateczną jakość brzmienia w dużo mniejszym stopniu odpowiada radio
-
Polecane opony letnie
Wampir, ale forumowe A4-ki częściej pozują do zdjęć niż jeżdżą wyczynowo, 88Y styknie BTW. Typowa opona w rozmiarze 295/35R20 ma nośność 101 (max. load 825kg), a włosi widzę zdecydowali się użyć jej wariantu wzmocnionego, 105XL (max. load 925kg)... po co, skoro jak zauważyłeś samochody Ferrari to waga lekka, ważą ok. 1420kg a ich DMC to pewnie max. 1700-1750kg. Może któryś szpec od wszelkiej maści tuningów nam to wyjaśni
-
Simply Clean Wagon 3.0 TDI V6 Quattro by FroS-t
No w końcu zaczynasz myśleć rozsądnie Trzymam kciuki za swapem
-
[A4 B6] SWAP 3.0 ASN na 2.7T ARE
Chyba wszyscy w Twojej okolicy jeżdżą Golfami 2, że tak gadają
-
Polecane opony letnie
Optymalnymi rozmiarami dla B6/B7 są: 215/55R16 235/45R17 235/40R18 Audi przewiduje też montaż 205/55R16, jednak pod wzgl. średnicy koła jest ona ciut mniejsza od w/w. Z większych można się pokusić o: 235/35R19 Na 19" felgę pasowałaby rozmiarowo również 225/35R19 jednak 235-tki mają generalnie wyższy indeks nośności
-
Simply Clean Wagon 3.0 TDI V6 Quattro by FroS-t
:/ Za tę urwaną rolkę i szkody jakie wyrządziła teoretycznie da się pociągnąć do odpowiedzialności jego producenta...
-
Polecane opony letnie
Faktycznie XL... wg. Oponeo gumy 235/45R17 w wariancie XL mają indeks nośności 97 tj. max.load 730kg... wydaje się więc, że takie będą optymalne. Swoją drogą ciekawe dlaczego Audi zdecydowało się na aż taką nośność w Twoim aucie... diesel V6 3.0 jest aż tak ciężki? Poprawka - Ty szukasz opon pod 18" alusy... wtedy XL-ki opon w rozmiarze 235/40R18 mają ustalony indeks 95 (690kg max.load) W takim układzie masz już odpowiedź - Uniroyal 235/40R18 95Y XL będą OK
-
Dziwne głosy przy pracy climatronica
Takim szpecem to nie jestem... wątpię też by ktoś na odległość byłby w stanie ocenić co konkretnie dolega i jest do wymiany. Może jeszcze jakbyś filmik nagrał to ktoś kto miał podobny problem mógłby coś doradzić. Generalnie jedź do klimarza z tym bo klima od nieużywania przez kilka miesięcy może Ci się (jeszcze bardziej) zepsuć PS. Tryb AUTO działa również w trybie ECON ON, acz domyślnie działa w trybie ECON OFF
-
Pytanie do posiadaczy amerykańskich A4 1.8T (AMB)
Dzięki za foto, wychodzi, że masz tę drugą wersję... Szukam dalej... ktoś-coś?