Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BeyerBrown

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BeyerBrown

  1. Przytrzymaj przycisk otwartej kłódki, przekręć kluczyk i odpal auto, centralny z pilota powinien już zadziałać. Zmierz upływ prądu z akumulatora po zamknięciu auta (po jakiś 5 min)... powinien nie przekraczać 100mA
  2. Zobacz czy nie zalało Ci plastikowej puchy w której siedzi ECU i kilka przekaźników. Jeśli tak, sprawdź też drożność kanałów odpływowych.
  3. BeyerBrown odpowiedział(a) na damian92x temat w 3.0
    210 licznikowe, kaganiec mam założony... bo to wersja US Nie pamiętam ile miałem wtedy obrotów... może 5000rpm?
  4. BeyerBrown odpowiedział(a) na damian92x temat w 3.0
    Nie. 3100rpm@140km/h, 5-ty bieg w Tiptronic'u Kruk, jeśli masz kabel VAG to zapraszam Cię do wypowiedzenia się w moim wątku http://a4-klub.pl/index.php?/topic/367770-paliwo-do-30-male-porownanie-;/
  5. A propo alarmu - sprawdzałeś stan akumulatorków w syrenie? Czy już się nie zdyg...rozlały (i za chwilę zaczną trafić płytkę z elektroniką )? Żywotność tych akumulatorków NiMH to 5 lat wg. producenta (Varty)... jestem przekonany, że 90% A4 B6/B7 ma je już wyeksploatowane Najłatwiej je sprawdzić uzbrajając alarm i po ok. minucie odłączając akumulator główny... syrena powinna zacząć piszczeć, korzystając z własnego źródła zasilania Amorki jaki mają kolor? Czarny czy czerwonawy...? Wydaje mi się, że masz też pakiet S-line wewnętrzny...
  6. Musisz mieć klucz amerykański bo one działają na 315MHz
  7. Ale B9-tki z USA już są z dodatkowymi wtryskami pośrednimi czy nie?
  8. BeyerBrown odpowiedział(a) na damian92x temat w 3.0
    Nie denerwuj ludzi Czekam za wynikiem pomiaru @90km/h
  9. No to pięknie Ciekawe jest to, że właścicielom nowszych jednostek mówią, że wadę już usunęli... a co mówią tym, którzy mają starszy silnik? Że to nie wada tylko... hmmm, cecha?
  10. BeyerBrown odpowiedział(a) na Tiger500 temat w 3.0
    Obstawiam klasyczną metodę wymiany na ślepo... może pomoże, może nie... klient i tak zapłaci Mam też nadzieję, że jedynym komputerem na warsztacie nie jest kalkulator... sprawdzający tylko czy hajs się zgadza
  11. Pamiętaj - mechanikom którzy powiedzą Ci, że geometrii się w tym samochodzie nie ustawia (tak, spotkać można takie prl-owskie grzybki co tak twierdzą!) grzecznie podziękuj za opinię i szukaj dalej. Najlepiej tam gdzie geo ustawiają komputerowo i dają Ci wydruk przed i po.
  12. BeyerBrown odpowiedział(a) na Tiger500 temat w 3.0
    Pan mechanik jakieś błędy ze sterownika odczytał? Zmierzył chociaż ciśnienie paliwa czy wymienił na ślepo części?
  13. Geometrię (nie mylić ze zbieżnością! - która jest tylko jej małą częścią) wszystkich kół zawsze warto mieć dobrze ustawioną bo wpływa ona na Twoje bezpieczeństwo w czasie jazdy! Ale przed jej ustawieniem sprawdź stan zawieszenia, bo na skrzywionych wahaczach, wytrzepanych sworzniach bądź tulejach nie ma sensu tego robić Jadąc na ustawienie geo wypadałoby mieć jednak w miarę zdrowe opony... no i samochód z zapasówką w bagaju + zbiornik beny zatankowany pod korek. Tak napisano w Wyroczni - ELSIE
  14. V6 2.5TDI też bierz śmiało pod uwagę jeśli kod tego silnika zaczyna się na literę B(xx)
  15. Problemy zaczynają się po 100-120tys.km, czyli na ogół po kilku latach i grubo po gwarancji... Mówię o przypadkach w których siedzą pierścienie starego typu
  16. BeyerBrown odpowiedział(a) na damian92x temat w 3.0
    No przy takim spalaniu szkoda kasy na LPG, chyba, że naprawdę dużo trzaskasz rocznie kilometrów. A w mieście to ile Ci bierze? U mnie na tiptronicu przy licznikowych 140km/h mam 3100rpm na obrotomierzu. Ile Ci pali przy licznikowych 90-95km/h?
  17. Ile wycisnąłeś z 1.8T? ...i dlaczego jeszcze nie masz napędu 4x4
  18. W gorącej wodzie jesteś kąpany 1.8T, 2.4 i 3.0 Raczej unikaj 2.0 ALT I skrzyń Multironic (automat zestawiany z napędem na przód) Z diesli to wiadomo - 1.9TDI
  19. BeyerBrown odpowiedział(a) na damian92x temat w 3.0
    Masakra, szacunek i honor zwracam Multitronic na trasie daje sobie świetnie radę, bo widzę ledwie 2300rpm@140km/h (licznikowych) A ile pod dystrybutorem wyszło? Tj. czy zanotowałeś jakieś przekłamanie komputera? U mnie oscyluje w granicach 0,1l po jeździe na trasie.
  20. Mógłbyś kolego rozwinąć nieco myśl? Te najnowsze 2.0 są gorsze od poprzedniej generacji? Pod jakim względem? Też mają, może nie na taką skalę co w EU. W każdym razie tam problem rozwiązano bardziej po ludzku, bo jest na to akcja serwisowa, VAG miał wytoczony pozew zbiorowy i go przegrał, legendarni amerykańscy prawnicy stanęli na wysokości zadania Nie wiem tylko czy obowiązuje ona na samochód czy tylko na kraj... a może muszą być spełnione oba warunki (auto na rynek US + zarejestrowane i jeżdżące po kraju Wujka Sama). Jeśli tylko to pierwsze to masz prawo do skorzystania z niej w PL gdyby zaczęły się problemy z przepalaniem oleju, acz te najnowsze jednostki nie powinny mieć już problemów Niemniej gratuluję zakupu! Szerokości i bezawaryjności
  21. Ty! Masz rację, zwracam honor Moje PZERO Rosso założone jako nóweczki wiosną br. mają obecnie bieżnik wysoki na 7,2~7,3mm A przejechałem na nich max. jakieś 5tys. km Z kolei zimowe Continentale TS850P jako nowe miały co najmniej 8,5mm
  22. W ASN-ach V6 3.0 ten błąd często szedł w parze z losowym wypadaniem zapłonów, a więc i ograniczeniem mocy... U Ciebie jest on skutkiem wywalenia sondy z układu wydechowego, bo sprawność katalizatora jest obliczana na podstawie informacji jakie podają sondy przed i za nim do ECU. Oczywiście fizyczne wyrzucenie katalizatora skutkowałby tym samym błędem. Tak więc tuner powinien Ci tę sondę wyłączyć w ECU, to najlepszy możliwy sposób i nie będzie wtedy ingerowała w pracę silnika (korekty długoterminowe). Owe korekty, jeśli tylko silnik i osprzęt jest sprawny a układ dolotowy i wylotowy szczelny oscylują w granicach +/-1~2% Osobiście wolałbym wymienić katalizator i nie pozbawiać sterownika silnika możliwości adaptacyjnych... tak w sumie zrobiłem w zeszłym roku, od tego czasu żadne CHECK-i mnie już nie irytują Jak się ją wyłącza to know-how tunera... ja tej wiedzy nie posiadam... jeszcze Obiło mi się kiedyś o uszy, że drugie sondy są nieaktywne po zmianie kodowania ECU na normę Euro 3, ale nie potwierdzam tego info, bo nie potrafię przekodować swojego sterownika VCDS-em, jest w nim jakaś blokada.
  23. Proszę nie wprowadzać kolegę w błąd - druga sonda też bierze udział w korygowaniu mieszanki, w tzw. długoterminowej adaptacji: https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8bW1sSDBHcVNySG8/view?usp=sharing strona 22
  24. Nie powinno... 312 ma 25mm grubości a 320 już 30mm, także tego...
  25. Hmm, to może miesza tutaj rozrząd? 5, 6, 9, 13 - takie mam wartości w poszczególnych oknach grupy 093, jeśli mnie pamięć nie zwodzi.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.