Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Wariująca elektryka klimatyzacja zamki, grzanie świec
Przytrzymaj przycisk otwartej kłódki, przekręć kluczyk i odpal auto, centralny z pilota powinien już zadziałać. Zmierz upływ prądu z akumulatora po zamknięciu auta (po jakiś 5 min)... powinien nie przekraczać 100mA
-
Wariująca elektryka klimatyzacja zamki, grzanie świec
Zobacz czy nie zalało Ci plastikowej puchy w której siedzi ECU i kilka przekaźników. Jeśli tak, sprawdź też drożność kanałów odpływowych.
-
Spalanie Waszych ASN
210 licznikowe, kaganiec mam założony... bo to wersja US Nie pamiętam ile miałem wtedy obrotów... może 5000rpm?
-
Spalanie Waszych ASN
Nie. 3100rpm@140km/h, 5-ty bieg w Tiptronic'u Kruk, jeśli masz kabel VAG to zapraszam Cię do wypowiedzenia się w moim wątku http://a4-klub.pl/index.php?/topic/367770-paliwo-do-30-male-porownanie-;/
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
A propo alarmu - sprawdzałeś stan akumulatorków w syrenie? Czy już się nie zdyg...rozlały (i za chwilę zaczną trafić płytkę z elektroniką )? Żywotność tych akumulatorków NiMH to 5 lat wg. producenta (Varty)... jestem przekonany, że 90% A4 B6/B7 ma je już wyeksploatowane Najłatwiej je sprawdzić uzbrajając alarm i po ok. minucie odłączając akumulator główny... syrena powinna zacząć piszczeć, korzystając z własnego źródła zasilania Amorki jaki mają kolor? Czarny czy czerwonawy...? Wydaje mi się, że masz też pakiet S-line wewnętrzny...
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Musisz mieć klucz amerykański bo one działają na 315MHz
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Ale B9-tki z USA już są z dodatkowymi wtryskami pośrednimi czy nie?
-
Spalanie Waszych ASN
Nie denerwuj ludzi Czekam za wynikiem pomiaru @90km/h
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
No to pięknie Ciekawe jest to, że właścicielom nowszych jednostek mówią, że wadę już usunęli... a co mówią tym, którzy mają starszy silnik? Że to nie wada tylko... hmmm, cecha?
-
Problem z zapalaniem
Obstawiam klasyczną metodę wymiany na ślepo... może pomoże, może nie... klient i tak zapłaci Mam też nadzieję, że jedynym komputerem na warsztacie nie jest kalkulator... sprawdzający tylko czy hajs się zgadza
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Pamiętaj - mechanikom którzy powiedzą Ci, że geometrii się w tym samochodzie nie ustawia (tak, spotkać można takie prl-owskie grzybki co tak twierdzą!) grzecznie podziękuj za opinię i szukaj dalej. Najlepiej tam gdzie geo ustawiają komputerowo i dają Ci wydruk przed i po.
-
Problem z zapalaniem
Pan mechanik jakieś błędy ze sterownika odczytał? Zmierzył chociaż ciśnienie paliwa czy wymienił na ślepo części?
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Geometrię (nie mylić ze zbieżnością! - która jest tylko jej małą częścią) wszystkich kół zawsze warto mieć dobrze ustawioną bo wpływa ona na Twoje bezpieczeństwo w czasie jazdy! Ale przed jej ustawieniem sprawdź stan zawieszenia, bo na skrzywionych wahaczach, wytrzepanych sworzniach bądź tulejach nie ma sensu tego robić Jadąc na ustawienie geo wypadałoby mieć jednak w miarę zdrowe opony... no i samochód z zapasówką w bagaju + zbiornik beny zatankowany pod korek. Tak napisano w Wyroczni - ELSIE
-
Audi a4 b6 Odcina zaplon przy 4 tys i ciezko pali na zimnym
V6 2.5TDI też bierz śmiało pod uwagę jeśli kod tego silnika zaczyna się na literę B(xx)
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Problemy zaczynają się po 100-120tys.km, czyli na ogół po kilku latach i grubo po gwarancji... Mówię o przypadkach w których siedzą pierścienie starego typu
-
Spalanie Waszych ASN
No przy takim spalaniu szkoda kasy na LPG, chyba, że naprawdę dużo trzaskasz rocznie kilometrów. A w mieście to ile Ci bierze? U mnie na tiptronicu przy licznikowych 140km/h mam 3100rpm na obrotomierzu. Ile Ci pali przy licznikowych 90-95km/h?
-
Druga sonda czy koryguje mieszanke
Ile wycisnąłeś z 1.8T? ...i dlaczego jeszcze nie masz napędu 4x4
-
Audi a4 b6 Odcina zaplon przy 4 tys i ciezko pali na zimnym
W gorącej wodzie jesteś kąpany 1.8T, 2.4 i 3.0 Raczej unikaj 2.0 ALT I skrzyń Multironic (automat zestawiany z napędem na przód) Z diesli to wiadomo - 1.9TDI
-
Spalanie Waszych ASN
Masakra, szacunek i honor zwracam Multitronic na trasie daje sobie świetnie radę, bo widzę ledwie 2300rpm@140km/h (licznikowych) A ile pod dystrybutorem wyszło? Tj. czy zanotowałeś jakieś przekłamanie komputera? U mnie oscyluje w granicach 0,1l po jeździe na trasie.
-
A4 B8 LIFT 2.0TFSI 290ps Quattro Tornado Grey
Mógłbyś kolego rozwinąć nieco myśl? Te najnowsze 2.0 są gorsze od poprzedniej generacji? Pod jakim względem? Też mają, może nie na taką skalę co w EU. W każdym razie tam problem rozwiązano bardziej po ludzku, bo jest na to akcja serwisowa, VAG miał wytoczony pozew zbiorowy i go przegrał, legendarni amerykańscy prawnicy stanęli na wysokości zadania Nie wiem tylko czy obowiązuje ona na samochód czy tylko na kraj... a może muszą być spełnione oba warunki (auto na rynek US + zarejestrowane i jeżdżące po kraju Wujka Sama). Jeśli tylko to pierwsze to masz prawo do skorzystania z niej w PL gdyby zaczęły się problemy z przepalaniem oleju, acz te najnowsze jednostki nie powinny mieć już problemów Niemniej gratuluję zakupu! Szerokości i bezawaryjności
-
Polecane opony letnie
Ty! Masz rację, zwracam honor Moje PZERO Rosso założone jako nóweczki wiosną br. mają obecnie bieżnik wysoki na 7,2~7,3mm A przejechałem na nich max. jakieś 5tys. km Z kolei zimowe Continentale TS850P jako nowe miały co najmniej 8,5mm
-
Druga sonda czy koryguje mieszanke
W ASN-ach V6 3.0 ten błąd często szedł w parze z losowym wypadaniem zapłonów, a więc i ograniczeniem mocy... U Ciebie jest on skutkiem wywalenia sondy z układu wydechowego, bo sprawność katalizatora jest obliczana na podstawie informacji jakie podają sondy przed i za nim do ECU. Oczywiście fizyczne wyrzucenie katalizatora skutkowałby tym samym błędem. Tak więc tuner powinien Ci tę sondę wyłączyć w ECU, to najlepszy możliwy sposób i nie będzie wtedy ingerowała w pracę silnika (korekty długoterminowe). Owe korekty, jeśli tylko silnik i osprzęt jest sprawny a układ dolotowy i wylotowy szczelny oscylują w granicach +/-1~2% Osobiście wolałbym wymienić katalizator i nie pozbawiać sterownika silnika możliwości adaptacyjnych... tak w sumie zrobiłem w zeszłym roku, od tego czasu żadne CHECK-i mnie już nie irytują Jak się ją wyłącza to know-how tunera... ja tej wiedzy nie posiadam... jeszcze Obiło mi się kiedyś o uszy, że drugie sondy są nieaktywne po zmianie kodowania ECU na normę Euro 3, ale nie potwierdzam tego info, bo nie potrafię przekodować swojego sterownika VCDS-em, jest w nim jakaś blokada.
-
Druga sonda czy koryguje mieszanke
Proszę nie wprowadzać kolegę w błąd - druga sonda też bierze udział w korygowaniu mieszanki, w tzw. długoterminowej adaptacji: https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8bW1sSDBHcVNySG8/view?usp=sharing strona 22
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nie powinno... 312 ma 25mm grubości a 320 już 30mm, także tego...
-
Paliwo do 3.0 - małe porównanie ;)
Hmm, to może miesza tutaj rozrząd? 5, 6, 9, 13 - takie mam wartości w poszczególnych oknach grupy 093, jeśli mnie pamięć nie zwodzi.