Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Moderatorze! Proszę posłuchać mojej rady i dopisać odpowiedź na pytanie w tytule wątku... Kolego wyżej, rusz 4 litery i poczytaj nie pięć, nie cztery, ani nie trzy lub dwie strony wstecz ale tylko JEDNĄ i będziesz wiedział co musi chlupać w misce olejowej Twojego nowego nabytku.
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Ściślej to przycisk z RS4 byłby idealny Da się to zrobić na przekaźniku bistabilnym, który raz by sygnał prędkości wyłączał a drugi raz by go włączał. Albo wręcz przełączałby pomiędzy dwoma sterownikami - pomiędzy takim z dużym wspomaganiem a drugim, z twardym - pro-sportowym
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Możesz spróbować wcisnąć komuś jarzma kto ma z tyłu jeszcze większą biedę, czyli 245
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8bWRkSzJfOV9WcXc/view?usp=sharing U mnie tak wygląda tablica w ramce...
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Jak chcesz wymienić zderzak na wersję s-line to olej tę ramkę/blende bo nie będzie pasowała od zwykłego zderzaka Są blendy z okienkiem na tablice, wygląda to bardzo elegancko
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Niech moderator dopisze do tytułu wątku od razu odpowiedź: "Tylko Motul, LM, Millers 5W40" i nie będzie w przyszłości połowy pytań
-
Polecane opony letnie
Wzmocnione boki mają opony typu RunFlat
-
Polecane opony letnie
Kolega miał w golfie gti advan sporty by Yokohama i ślizgały mu się w por. do fabrycznych contisportów 2 Continentala
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Polepszy się prowadzenie samochodu, wzrosną jego osiągi a na świecie będzie mniej wojen A przede wszystkim polepszy Ci się samopoczucie Moim zdaniem warto dopłacić te kilkanaście złotych więcej raz na rok... Co to za Motula wlałeś do poprzedniego silnika i co to był za samochód w ogóle? Może źle dobrany albo podróba...
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Mówię co powiedzieli... a zrobili to dobrze, więc nie mam powodów by się z nimi spierać Dodam, że poprzednia ekipa mechaniorów twierdziła, że odpowietrzali dwa razy układ i zrobili wszystko co w ich mocy...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Na pewno nie zaszkodzi. Możesz też rozważyć wlanie Motul X-cess'a, równie wysoka półka.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Odpowietrzałeś na włączonym zapłonie? Jeśli nie to mogłeś uszkodzić uszczelnienia w pompie... tak przynajmniej mówili w warsztacie, który w zeszłym roku odpowietrzył wszystko jak należy u mnie po swapie
-
Kłopoty z olejem
Czujnik sam podpowiada, że chce pójść na emeryturę
-
Jak długo powinno trzymać na ssaniu
Obstawiam G2/G62, ten na rurze biegnącej pod przepustnicą
-
ceramizer prawdy i mity
W 3.0 wchodzi 6,3l oleju więc powinieneś wlać ok. 380-400ml CeraTec'a tj. dodatkowo 1/3 drugiego pojemnika
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Musi być albo kod 8X1 albo 8X0... albo jest układ spryskujący albo go nie ma Z tymi zderzakami to częściowa prawda, bowiem zderzak S-line (kod 2K7) nie był oferowany na rynek US (z obrysówkami), ale pierwsze słyszę by belka zderzaka i odboje nie pasowały... Ty zresztą masz już zamocowaną wersję EU zderzaka, bez obrysówek więc śmiało kupuj zderzak 2K7 (s-line) ze spryskami... najlepiej od razu z czujnikami parkowania, będziesz miał motywację na zrobienie kolejnego moda
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
W moim amerykańcu wszystko jest tak jak w wersji EU - czujniki w zawiasie, sterownik poziomowania ulokowany za schowkiem, spryski w zderzaku
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Pamiętaj, że słabe tzn. poniżej 1,3bar@2000rpm i 3,5 bar@3000rpm na dobrze rozgrzanym silniku (i oleju) - wg. ASO Wspominam o tym, żebyś czasem nie panikował, że masz np. "tylko" 2 bar przy 2000rpm a Twój mechanik już sugeruje z tego powodu poważne problemy z jednostką Wszystkim hajs musi się zgadzać, pamiętaj
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Kur... nie doczytałem, pisząc wcześniejszego posta byłem przekonany, że masz seryjnie 320/288mm a nie 288/245mm Tu nie ma co pudrować syfa jakimiś wyczynowymi tarczami czy klockami, tylko swap wchodzi w grę. Acz weź pod rozwagę setup 320/288 jeśli nie chcesz popłynąć w zbyt duże koszta W każdym razie wymieniając hebel na przodzie nie zapomnij o tylnej osi
-
Polecane opony letnie
xl=ExtraLoad, oznacza, że opona taka jest wzmocniona, ma wybity wyższy indeks nośności w porównaniu do jej normalnej wersji którą producent tłucze w największej liczbie sztuk. To nie chęć zarobienia paru złociszy na niejako selekcjonowanej oponie (różnią się one jednak konstrukcyjnie w stosunku do wersji normalnej, mogą być mniej komfortowe), ale sprostanie oczekiwaniom producenta który założył, projektując dane auto, że potrzebuje taki a nie niższy indeks nośności. A nie chce poszerzać laczka opony gdyż spalanie mu wzrośnie a osiągi zmaleją... Więc jeśli powyższe opony są XL przy indeksie 93 oznacza to, że "mainstreamowy" indeks dla tych opon to 91
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Ładną ktoś bzdurę wpuścił w przestrzeń internetu... mógłbyś podać link skąd zaczerpnąłeś tej wiedzy? Jak kolega wyżej już napisał - wszystko pasuje idealnie i wchodzi jak tata w mamę Swoją drogą jeśli ktoś założył zderzak bez sprysków to czuję, że mógł iść po kosztach podczas naprawy przodu, że brał co popadnie, byle było... Nie mówcie mi, że w stanach nie ma obowiązku posiadania spryskiwaczy przy xenonie, bo naoglądałem się trochę Audi na tamten rynek i każde z xenonami miało układ mycia reflektorów. Zresztą, VIN lub wlepka z kodami wyposażenia jest w tej sprawie wyrocznią... Jak jest tam 8X1 to moje obawy mogą być prawdziwe... Zwracam honor jeśli jest 8X0 Acz wtedy wypadałoby sprawdzić, dla przejrzystości sytuacji, czy auto ma ori xenon (kod 8JD) czy dokładany na szybko
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Oczywiście, ale jeśli kolega nie planuje takiej operacji, to opcja którą zaproponowałem i którą sam mam jest ciekawą alternatywą
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Dziwna sprawa, bo ja nie mam synchronizacji czasu a zegarek ostatnio ustawiałem chyba z pół roku temu i przez ten czas rozjechał się o max. minutę.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Może zmień tarcze i klocki na coś z półki street race... obecnie co masz? Ori czy zamiennik niewiadomej produkcji?
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Pb95 wg. producenta też jest dopuszczalna dla Twojego silnika, ale powoduje ona nieznaczne zmniejszenie jego mocy - ECU koryguje czas zapłonu (dodatkowo go opóźnia) by nie doszło do spalania stukowego. Czasem w instrukcjach obsługi piszą też by nie pałować silnika na takim warunkowym paliwie. Jeśli masz do niego oryginalnego, amerykańskiego manuala to spotkasz się tam z parametrem paliwa takim jak AKI tj. Anti Knox Index. Miej wtedy na uwadze, że bena AKI93-94 (zwana też Super Premium)=Pb98, AKI91 (Premium)=Pb95 a AKI87 (Normal?)=Pb92 Generalnie BWT powinien być karmiony Pb98 Rozważ zmianę tarcz zegarów na wersję EU, mnie irytowały km/h wydrukowane małą, czerwoną czcionką. Za dnia były ledwie widoczne. Szpeca od tarcz powinieneś znaleźć na Allegro... niestety ori tarcza odpada, bo wersje EU mają nieliniowo wyskalowany prędkościomierz, tylko custom-tarcza wchodzi w grę. U mnie wygląda to tak: w nocy https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8bGpyd0xNUHVMVG8/view?usp=sharing i za dnia https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8VDU5VHctUzFqRFk/view?usp=sharing Z gościem co je robi możesz niemal wszystko dogadać - rozdzielczość skali, czcionkę, opisy, dodatkowe loga etc. PS. Gratuluję zakupu, bezawaryjności życzę