Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Olej tłoczony z tegorocznych żniw czy może to leżak zeszłoroczny?
-
B6 ASN 3.0 olej silnikowy problem
Zawsze warto płukać. Przy każdej wymianie
-
Blad P164D00 styl dla zredukowanego cisnienia oleju/niestale
Pasują te, chronologicznie: 06K103495C --> 06K103495J --> 06K103495R (niezalecany) --> 06K103495T --> 06K103495AF (najnowszy, mocno zalecany) cena w ASO ~300zł
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Będzie Ci auto mocniej nurkowało
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
Ludzie sprawdźcie to: W ELSA napisano, że zablokowany w położeniu otwarcia zawór N18 daje o sobie znać poprzez nieprawidłową pracę silnika na obrotach jałowego biegu. Położenie, w jakim znajduje się zawór recyrkulacji spalin, ukazuje potencjometr G212 w komputerze sterującym silnika. Zawór i potencjometr znajdują się w jednym wspólnym podzespole. Przy wymianie ECU lub EGR-a należy przejść procedurę adaptacji (nastawy podstawowe). zanim wydacie wyrok, że te silniki tak mają
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Ta norma też jest przewidziana dla Twojego silnika Lej i nie dyskutuj, zobaczysz, że będzie lepiej
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Jakikolwiek, byle z normą VW504 00/507 00 Sugeruję Ci jednak wymienić tę oliwę na Motul X-cess 5W40, a tuż przed wymianą, do starej oliwy dolać tzw. płukankę. Mogę się założyć, że spadnie zużycie oleju...
-
A4 B6 vs Volvo S60
Przestronnością to one jednak nie grzeszą...
-
Rodzaje paneli klimatronic w A4 B6 i B7
Klima B7 ma odblokowane wszystkie kanały adaptacyjne, mając VCDSa możesz dzięki temu zmieniać kod kraju czyli min/max. temp.
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
Może komuś było zbyt ponuro w środku
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
Może poprzedni właściciel nie zdążył dorezać foteli? W cabrio mając pakiet s-line wew. nie dostawało się foteli z wytłoczonym logiem s-line. W ETCE też ich nie widać...
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
Faktycznie, pakiet sport jest zbliżony do s-line'a wewnętrznego, mój błąd. Na szczęście odwala największą robotę (zawias i fotele sportowe), reszta to wizualna kosmetyka
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
312/25mm przód i 255/12mm tył O ile Twoja profilówka nie kłamie
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
Czyli masz pełnego S-line'a, pięknie Ale gaziarzowi należą się cięgi za niechlujne przymocowanie wlewu gazu Weź popraw te blachowkręty... I dolej płynu chłodzącego.
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Każdą oddzielnie, wszystkie na raz tylko po wypięciu bezpiecznika od licznika (instruments cluster), przynajmniej ja innego sposobu nie znam
-
A4 B6 vs Volvo S60
Dobry silnik to i dobra cena Proponowałbym Tobie szukać A6 C5 po lifcie (MY2002 i późniejsze)... mają fajne ceny a koszty eksploatacji i ew. napraw są praktycznie takie same jak w B6. No chyba, że Heniu-mechanik ustala stawkę za roboczogodzinę na podstawie klasy auta
-
Kontrolka klocków na fisie
Lecą bezpośrednio do licznika
-
Problem z zapalaniem
Tak się dzieje gdy komuś nie chce się odkręcać ramion wycieraczek by zdemontować odrzutnik wody a pod nią ukrytą ostatnią śrubkę... ach, te nasze polskie mechaniki, czas ich goni a hajs musi się zgadzać
-
Problem z zapalaniem
To się jakiś partacz musiał do niej dobierać... https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8VWJhZ3oySFJLQ3M/view?usp=sharing masz schemat elektryki silnika 3.0... przekaźnik pompy znajduje się nad modułem centralnej elektryki, jest on w pobliżu kolumny kierownicy, po jego lewej stronie. Pozycja nr 1
-
Blad P164D00 styl dla zredukowanego cisnienia oleju/niestale
Możesz mieć odmę uszkodzoną albo gdzieś nieszczelność... sprawdź uszczelkę pod korkiem wlewu oleju. Zacząłbym od najprostszych rzeczy. Na wolnych obrotach powinieneś mieć ciśnienie co najmniej 1,2 bar... ELSA podaje, że musi się ono mieścić w widełkach 1,2~2,0 bar 1,6~2,2 bar@2000rpm 3,0~4,0 bar@3700rpm Olej oczywiście rozgrzany do ok. 80st.C
-
Problem z zapalaniem
Otwórz puchę w której siedzi sterownik silnika i zobacz czy nie ma w niej wilgoci.
-
A4 B7 Avant 1.8T quattro S-LINE RS6 18 (strona 3)
No właśnie już same fotele sugerują, że możesz mieć wewnętrznego S-line'a... amory jak będą czerwone/bordowe/wiśniowe to będzie wszystko jasne Podsufitka jest czarna? O alarm pytam, bo się ostatnio zdziwiłem gdy po odłączeniu głównego aku alarm nie zawył! Nie chcąc zaśmiecać Twojego wątku, zapraszam zainteresowanych stanem swojego alarmu do mojego wątku http://a4-klub.pl/index.php?/topic/368109-naprawa-syreny-h12-fabrycznego-alarmu-audi/
-
Naprawa syreny H12 fabrycznego alarmu Audi
Witam, niedawno bardzo się zdziwiłem gdy mój fabryczny alarm nie zadziałał po odpięciu akumulatora głównego (po zaryglowaniu auta i uzbrojeniu alarmu). Ori syrena ma wbudowane zasilanie awaryjne i powinna reagować na takie akcje złodzieja. Okazało się, że akumulatorki NiMH w mojej syrenie padły... blisko 100zł kosztują !!! W ASO ich nie ma, oferują tylko nową syrenę za bagatela 500zł Co ciekawe, i przekonałem się o tym na własnej skórze, używki w jakiejkolwiek cenie mają akumulatorki w podobnym, agonalnym stanie Ich producent (Varta) daje na nie 5 lat gwarancji - i to przy zalecanych warunkach eksploatacji, po tym czasie to już loteria czy jeszcze żyją U siebie wymieniłem je na własną rękę, alarm w końcu działa jak należy. I śpię spokojniej Trochę zachodu jest z dostaniem się do środka syreny, bo jej obudowa jest nierozbieralna (najlepiej rozciąć ją nożem do tapet), wylutowaniem starych baterii i oczyszczeniu syfu po rozlanym kwasie, następnie zabezpieczeniu ścieżek lakierem do obwodów elektronicznych (przedtem należy sprawdzić ciągłość obwodów narażonych na działanie kwasu!) i wlutowaniu nowych akumulatorków. A na koniec złożeniem wszystkiego w jedną całość tj. sklejeniu + zgrzaniu rozciętej obudowy. W kolejną używkę nie chciałem się już pchać licząc naiwnie, że może trafię w końcu na sprawną sztukę... lepiej przeznaczyć te pieniądze na kilka kuponów lotto Małe fotostory, elektronika pochodzi z dwóch alarmów, stąd różnice w rozmiarze szkód i wykonanych napraw widocznych na poszczególnych zdjęciach: https://drive.google.com/folderview?id=0B0dJexHLU-b8Y0pzUjRZYVJkcDQ&usp=sharing Trudno dostać oryginalne akumulatorki Varty sprzedawane w dwupaku, dlatego osobiście kupiłem praktycznie takie same o numerze 55615303059, złączyłem je koszulką termokurczliwą i przerobiłem nieco wyprowadzenia montażowe. http://www.varta-microbattery.com/applications/mb_data/documents/product_information/PI_55615303059.pdf Kosztują sporo (100zł z wysyłką) ale chciałem mieć oryginalne, Made in Germany a nie chiński bubel za kilka zł co po miesiącu padnie. Mam nadzieję, że komuś się przyda ta informacja
-
A4 B6 vs Volvo S60
Ja też tego nie ogarniam, gdybym jakimś przypadkiem kupił wersję FWD (np. jakaś mega okazja trzymana pod kocem po dziadku, lekarzu, biskupie - niepotrzebne skreślić ) to od razu zbierałbym graty do domontowania w nim 4x4
-
Paliwo do 3.0 - małe porównanie ;)
U mnie końcówki wydechu są czyściutkie zarówno na Pb95 jaki i Pb98