Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Eeee, osobiście bałbym się założyć coś takiego w taczce Wolę max. ori... czy zatem tylne hebelki 300/22mm z S4 B6/B7 podeszłyby bez sztukowania, dystansowania i innego dłubania do A6 C5?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Zapycha się od systematycznego jeżdżenia na oleju nieprzewidzianym dla danego silnika (owszem, są PÓŁSYNTETYKI 10W40 z normą VW502 00, ale rekomendowany jest SYNTETYK 5W40) + przeciąganie wymian oleju (max. co 15tys.km, jak się katuje auto to nawet szybciej) + brak płukanek przed wymianą oliwy. Żeby była jasność - jednorazowe zalanie 10W40 nie spowoduje od razu bajzlu.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dobra, a jeszcze w temacie A6 C5 - czy na tył pasują tam heble z S4 B6/B7? A co to za rzeźba?
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Elektrycznie tak, wszystko zabangla
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Pasuja one do zwykłych modeli?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Gadanie, że półsyntetyka nie zmienia się na syntetyka to bajki mechaników którzy pierwsze szlify w fachu robili za komuny w POM-ach Potwierdzam zdanie kolegi wyżej - nic złego się nie stanie. A jak wypłucze się coś przy okazji to nawet lepiej - ludzie chodzą do lekarzy by poprawiać drożność żył, czasem pomimo wielu przeciwwskazań, a w silniku nie wolno tego robić?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Wszystko jest zrozumiałe gdy weźmierz pod uwagę bardzo agresywny tryb jazdy eSą, wtedy tylko ceramiki będą OK W ogóle ktoś rozważał albo ma dosztukowane prowadnice powietrza na tarcze? Bo nawet eSy (na pewno z tamtych lat) nie widzę by miały ten patent...
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Mówisz o dwutłoku w C5? S6? A na co zmieniłeś?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
OK, wiadomo już, że są droższe w naprawie i eksploatacji. A co ze skutecznością hamowania dwutłok vs. jednotłok?
-
ceramizer prawdy i mity
Za mało filmików obejrzałeś...w nich jest wyjaśniona zasada działania i jakimi siłami warstwa ceramiczna przykleja się do silnika. Po 50-70tys.km ta warstwa się wytrze/wypłucze i pozostanie oryginalna gładź cylindra czy krzywek wałka. Przede wszystkim to nie jest moto doktor powodujący min. zmianę lepkości oleju! Wyobraź sobie nałożoną powłokę kwarcową na karoserii...tak teoretycznie działa i zabezpiecza silnik ceramizer. Nie słyszałem by po 3-5-ciu latach (gdy się wytrze/rozpuści) ten kwarc uszkodził lakier. Na logikę lakierka jest taka sama jak w dniu jego zaaplikowania
-
ceramizer prawdy i mity
Obejrzyj filmik Micha a potem skonfrontuj to z własnym doświadczeniem...ale moment - pytanie czy to empiryka przez Ciebie przemawia czy własne widzimisię? Nie jestem entuzjastą ani sceptykiem...nie obawiam się też, że jakieś szkody wyrządzi dodatkowa chemia, tym bardziej, że będzie to produkt Liqui Moly. A w trzewiach silnika też płynie olej ich produkcji, na bank przetestowali taką mixturę Płukanki wielu też poważnie nie traktuje...a dziwnym trafem spuszczany olej po jej zastosowaniu potrafi być ciemniejszy...ciekawe, nie?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dev, to do mnie? Ja jeszcze A6-tki nie kupiłem A tak szczerze to nie uśmiecha mi się ładować kolejnych tysięcy PLN w apgrejdy hebli (przesiadka w A4 ze stockowego setupu na heble S4 kosztowała mnie jakieś ~3tys.zł) po zakupie takiej C5... no chyba, że byłoby tam coś wyjątkowo lipnego, jak np. 288/25 w B6-tkach Inaczej - co lepsze w C5-tkach: jednotłok 320/30mm czy dwutłok 321/30mm?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
A w A6 C5 3.0 ASN seryjnie co montowano? 320/30mm jednotłok? Lepsze to od w/w? Bo tak się rozglądam za A6 z mocą pomiędzy 200-250KM i chciałbym już mieć hebelki w miarę hamujące a nie spowalniacze Tak było ale nie w każdym. US miały 288mm z przodu Nie wiem jak przed liftem, ale te z MY2002 i późniejsze miały na 1000000% heble 1LA/1KD czyli 320/30mm na przodzie i 255/10mm z tyłu. Zdekodowałem kilka VIN-ów A6 z tym motorem. Z rynku hamerykańskiego. Nie jest jednak tak źle, choć z tyłu mogło być lepiej Teraz pytanie od czego zależało, że raz montowano dwutłok a raz jednotłok? Sprawdzone przeze mnie samochody były z i bez pakietu sportowego, więc co innego decydowało... może akurat właśnie te z rynku EU dostawały dwutłoka? Europejczyków nie sprawdzałem...
-
ceramizer prawdy i mity
Wczoraj dojechała paczka z flakonami Cera Tec... muszę jakoś odessać ok. 0,5l oleju, bo na bagnecie mam max. poziom...
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ten dwutłok był w A6 C5 zestawiany z motorem 2.7BiT, prawda to?
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
Nie mam pojęcia jak to jest w VCDS Lite, wydaje mi się, że tak samo. U mnie w każdym razie tam właśnie znajdują się wartości napięć zasilających. Masz inny silnik i co za tym idzie inny sterownik silnika, spróbuj przeczesać grupy pomiarowe które udostępnia ten okrojony VCDS. Patrząc jednak na napięcia które podałeś (są w normie) to problem leży gdzie indziej...
-
Wypadanie zapłonu audi a4 b6 3.0 Q
18325 - Relay for Coolant After-Run (J151): Open Circuit P1917 - 004 - No Signal/Communication 16815 - Warm Up Catalyst: Bank 2: Efficiency Below Threshold P0431 - 001 - Upper Limit Exceeded Radzę na początek sprawdzić połączenia elektryczne albo chociaż czy w puszce gdzie siedzi ECU nie ma wody. Zrób też test sond lambda i katalizatorów. Na tę chwilę ten od strony pasażera wygląda na uwalony, w następstwie sterownik silnika odcina cyklicznie dawki paliwa celem ochrony środowiska, stąd losowe wypadanie zapłonów https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8VWJhZ3oySFJLQ3M/view?usp=sharing tu masz schemat elektryki wokół silnika, zupełnie gratis
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Kontrolka oleju która konkretnie? Od jego poziomu czy ciśnienia? Może wiązka nie łączy, albo czujnik uszkodzony. Generalnie jak kol. wyżej napisał: płukanka, potem olej w dół i micha w dół - wyczyść smoka i wszystko co zaszlamione w zasięgu wzroku, następnie zalej motor Motulem X-cess 5W40. Nie zapomnij o dobrym filtrze oleju (np. Mann, Knecht). Po wszystkim zmierz ciśnienie oleju, jak za niskie to wymień pompę.
-
ceramizer prawdy i mity
Testu kompresji nie zrobię, bo nie mam manometru ani nie znam kogoś kto zrobiłby mi to za paczkę fajek. Poza tym miałem kiedyś ją mierzoną i była w normie, na wszystkich cylindrach wynik był praktycznie taki sam, więc po prostu popatrzę w VCDS-ie o ile procent spadnie Engine Load na wolnych obrotach. Obecnie mam coś ok. 16% po rozgrzaniu oleju do 100st.C Może uda mi się też zrobić test spalania w jednostajnej jeździe na tempomacie. Skoro warstwa ceramiczna zmniejsza tarcie, to obciążenie (opór) własny silnika będzie mniejszy i niższe powinno być spalanie
-
[A4 B6 1.6] Przygasanie w momencie zejścia z obrotów
W wielu modułach się da, polecam 09-Central Electric, pierwsze okno w pierwszym bloku pomiarowym. Zerknąłbym też ile Volt utrzymuje się w zasilaniu sterownika silnika, nie pamiętam jednak w którym bloku jest to możliwe do odczytania... 01-Engine ->blok pomiarowy 004, okno 2 - napięcie zmierzone przez ECU na szynie zas. Terminal 30
-
[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)
Ładna gleba... U mnie jest wszędzie ~66,5cm Zawias 1BE Tylne koła mam wrażenie, że nie leżą u Ciebie centralnie w nadkolu, są jakby cofnięte... to efekt uboczny?
-
Czy w Tiptronic wymienia sie olej?
Ciekawostka przyrodnicza - warsztaty które nie mają w ofercie usługi dynamicznej wymiany oleju twierdzą, że producent (ZF) nie przewiduje takowej. Oczywiście te co mają specjalistyczny sprzęt mówią, że jak najbardziej jest to możliwe. Do 5HP19FLA potrzeba na to 11l oleju, 8l wchodzi do skrzyni, pozostałe 3l służą do "przepchnięcia" starego, zużytego. Takie info uzyskałem przez telefon.
-
Czy w Tiptronic wymienia sie olej?
ASO nie, że nie zaleca, po prostu nie przewiduje... wiele rzeczy nie przewiduje - np. wymiany płynu wspomagania Co ciekawe procedurę wymiany mają opisaną szczegółowo. Wymiana co 60 tys.km to zalecany interwał, bodaj przewidziany przez samego producenta skrzyni (ZF). I najlepiej gdyby to była tzw. dynamiczna wymiana oleju, takie coś: https://www.youtube.com/watch?v=wb4_Oe57qmU PS. Do wymiany polecają na internetach olej Ravenol'a Jeszcze jedno info o wymianie dynamicznej: http://motofaktor.pl/m/47,2/WARSZTAT-24-7/Latwa-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow,4582.html Najbliższy warsztat w Twoim regionie posiadający maszynę Gear Tronic: http://bokserska.com.pl/
-
[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)
To wiele tłumaczy A Tobie ile teraz cm od ziemi wisi nadkole w najwyższym punkcie? Z przodu i z tyłu po tyle samo?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7