Treść opublikowana przez blaszczuEL
-
Czym usunąć smołę z lakieru?
Potwierdzam. Obu używam i sobie bardzo chwalę ze wskazaniem na Sanesolva
-
zadrapany lakier
Rysy które są powyżej listew spokojnie powinny zejść polerką mechaniczną. Zadrapania które masz na listwach obawiam się, że trzeba będzie na nich zrobić dobre zaprawki - przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach. To co masz poniżej listew niestety ciężko po zdjęciu określić. Musiałbyś dać zdjęcie z innej perspektywy.
-
Lampy przednie
Tak jak mówi przedmówca - ja bym również poszedł w stronę ori. Wizualnie te wszystkie "tuningowe" zamienniki na A4 nie wyglądają najlepiej, do tego dochodzi słaba jakość wykonania i świecenia. Szukaj ori używek w dobrym stanie
-
Jaki wosk ? od A do Z
myśle że po pierwsze polece ironixem:whistling: mycie , glinka a później to:Halfords Ireland | Meguiars Deep Crystal Paint Cleaner 473ml następne to: Halfords Ireland | Meguiars Deep Crystal Car Polish Step 2 473ml i na to wszystko wosk ten co podałem wyżej:naughty: będzie to grało czy jak to zrobić Jak najbardziej Jedyne co to możliwe, że ten Meguiar`s skróci Ci trochę trwałość wosku ale powinien za to podbić look
-
PlastiDip czyli alternatywa dla malowania
Orientuje się ktoś jak się sprawdzi PlastiDip na chromowanych uszczelkach w okół szyb? Szykuje mi się klient z Hondą Civic V gen 5D - w samochodzie schodzi czarny materiał którym były pokryte uszczelki. Pod tym jest coś a`la chrom i myślę czy da radę to pokryć PlatiDipem. Trzeba by to zmatowić przed aplikacją? PlastiDip w ogóle sprawdzi się na takim materiale?
-
Czym doczyścić złotawy nalot na felgach
Generalnie Bilberry tak jak ktoś wyżej napisał jest do regularnego mycia felg ale jeśli są dobrze zabezpieczone woskiem bądź kwarcem to i APC sobie z tym poradzi więc szkoda wydawać dodatkowej kasy na Bilberrego. Lepiej mieć już coś konkretnego w arsenale - na szczęście mam masę środków do felg dzięki czemu mam porównanie do innych produktów
-
Pielęgnacja skóry-dla opornych
Używałem tego Colourlocka i jeżeli chodzi o codzienną pielęgnacje jest ok ale jeżeli chodzi o "odszurzenie" tapicerki to dla mnie totalnie się nie nadaje:thumbdown:
-
Bosch czy TRW
Mój ojciec ma u siebie w Toyocie Avensis 4 x tarcze + 4 x klocki TRW i powiem szczerze, że jak dla mnie rewelacja. Nigdy nie zawiodły, nawet w bardzo "podbramkowych" sytuacjach. Zdecydowanie bym postawił na TRW. Ewentualnie brałbym pod uwagę ATE, Zimmermanny ale to już pewnie wymagałoby dopłaty
-
Środek do pielęgnacji kokpitu (platików)
Mam tego Nielsena i jak za te pieniądze jest naprawdę ok. Zostawia satynowe wykończenie, jest wydajny. Co prawda nie jest to mój ulubiony produkt do deski z arsenału ale do regularnego odświeżania deski jest naprawdę warty swojej ceny
-
Tylna dokładka zderzaka OETTINGER
Moim zdaniem wygląda super. A jak z profilu bocznego? Z progami i zderzakiem przednim jest na równo?
-
aktywna piana - problem z lakierem
Swoją drogą co to za piana i w jakim stężeniu była zastosowana?
-
Zapaszki do auta
A mnie zaś leży i to bardzo. Dla mnie jest świetny - ale wiadomo, gusta...
-
Czym doczyścić złotawy nalot na felgach
Ja mam wrażenie, że bardziej mi klocki pylą po TRIX- ie, ale nie jestem w 100% pewny. Klocki i tarcze ATE, do mało pylących nie należą, ale tak mi się właśnie zdaje, że po tym specyfiku bardziej się felgi brudzą. Ciekawe spostrzeżenie - muszę sprawdzić bo przyznam, że PRIX jest jednym ze środków w moim arsenale który mnie bardzo zawiódł i nie przypadł do gustu zaraz po ValetPRO Bilberry Wheel Cleaner
-
Oklejanie dekorów w Audi folią 3M
Ja bym okleił na jakiś kolor a`la drewno jasne ale to już Twój wybór i Twój gust
-
Na jaki kolor pomalować ALU????
Ja bym zostawił tak jak jest - wygląda ok. Z A4 nie zrobi się Hondy w stylu JDM, moim zdaniem do takiego auta nie pasują jakieś naklejki, kolory tęczy na felgach itp. Jest to seryjna felga a często udoskonalanie na siłę wychodzi odwrotnie Moje zdanie - dobrze jest jak jest
-
Montaż listew zewnętrznych progowych S4 B8 i S-line
We wszystkich samochodach które miałem w posiadaniu do tej pory takie rzeczy jak listwy progowe, spojlery, daszki itp zawsze montowałem na klej do szyb i powiem Ci, że naprawdę trzyma mega. Ja jestem za taką opcją, moim zdaniem się nie zawiedziesz. Kiedyś próbowałem wyrwać spojler przyklejony na klej do szyb ale się nie udało
-
Jakie tarcze i klocki?
A co sądzicie o zestawie tarcze + klocki firmy Zimmermann? Może lepiej TRW, Mikoda + Ferodo? Co sądzicie?
-
Jaki kolor felg????????
No to czekamy na fotki na samochodzie Powinny wyglądać ciekawie przy Twoim lakierze
-
Czym doczyścić złotawy nalot na felgach
Miszka82 ja takie zabrudzenia jak masz traktuję Tenzi Aluxem. Idealnie radzi sobie z takimi zanieczyszczeniami. Generalnie jest to bardzo silny, kwasowy środek do felg o wielkiej skuteczności, do tego b. tani jednak trzeba uważać z wersją "Strong" bo potrafi narobić szkód
-
AUDI A5 8T 2.0T Quattro USA ---> S5 body / V10 T :) Aktualnie body RS5 FL!
Nie napiszę zapewne nic nowego stwierdzając, że nie mogę się doczekać efektów końcowych. Generalnie wielki szacunek za serce, pieniądze, czas i poświęcenie jakie wkładasz w furę - to się dopiero nazywa prawdziwa pasja Czekamy na up`y
-
Wybór 17 czy 18 ??
Jeśli śmigałbym po takich drogach jak w DE to zdecydowanie brałbym 18". Między 17 a 18 wielkiej różnicy nie ma - jeśli włożysz 18" to jednak to odczujesz ze względu na to, że przeskok o 2 cale będzie na pewno odczuwalny. Ale ma to swoje bardzo dobre strony m.in lepsze prowadzenie w zakrętach bo o lepszym wyglądzie nie wspominam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć Jest to mój pierwszy post na tym forum więc postanowiłem się z Wami przywitać! Nazywam się Maciek, jestem z Łodzi. Nie posiadam obecnie Audi A4 - chwilowo użytkuję Fiata Stilo 3D 1.8. Zarejestrowałem się na tym forum, gdyż moim kolejnym celem jest A4 B6 w kabriolecie. Jestem wielkim fanem kabrioletów stąd też moje zainteresowanie tym modelem. Na co dzień zajmuję się Auto Detailingiem. Myślę, że na początek tyle wystarczy. Pozdrawiam wszystkich Audimaniaków. Maciek