Treść opublikowana przez Stich
-
dobry tani wosk?
soft99
-
Plastiki zewnętrzne, konserwacja, pielęgnacja itd
to szybko spłynie. jak inne podobne dressingi. jak chcesz trwały to uncr
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
nie pisałem o kwarcu Tańsza opcja to max protect pośrednie to ceramika WILLIAMS F1 9H i ta najwyzsza to japońska Ceramika CAMUI CC 10H dzięki za dobre słowo Nie wyobrażam sobie aplikacjij powłoki na lakier przygotowany poprzez usuniecie samych swirli. To działa na zasadzie zakładania czystej skarpety na brudną stope i jest błedem. Pod powłokę musi być pełna korekta a wszystkie firmy, które twierdzą inaczej robią błąd. no ale: to kiedy ten spot?
-
Pielęgnacja skóry-dla opornych
vinyl czyśc apc
-
Plastiki zewnętrzne, konserwacja, pielęgnacja itd
max protect unc-r
-
Pielęgnacja skóry-dla opornych
srodek czyszczacy to środek czyszczący nie jest ważne jakiego koloru jest skóra. Polecam zestaw colourlock Rafał odpowiadam na Twoje pytanie ja nie nie jest tak łatwo sprawić by skóra znowu była miekka to długotrwały proces i z pewnością nie jest to zajęcie dla kogoś niedoświadczonego stricte w temacie skóry. Chodzi o to by znowu zmiekczyc skóre nalezy fundowac je kąpiele w odpowiednim środku a proces ten trwa tygodniami. Można sie ratować odżywkami ale one jedynie natłuszczają skóre i nie wiele zmienią. Nie mówie ze nic ale fabryki nie zrobisz. Druga strona medalu jest taka, ze skóra z założenia ma wchłonąc np pot a potem w całości go oddać. Dlatego nalezy zadac sobie pytanie jak odżywka moze zmienić twardośc/miękkośc skóry Najważniejsze jest by skóra była czesto pielegnowana chociaz raz na miesiąc. Jako ochrone po wyczyszczeniu stosują leder versiegelung co 6 miesiecy. Raz w roku leder protector który zadba o to by skóra sie nie wysuszyła.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
nie wiem, magifoam na mojego paździerza nie działa dowiem sie i wkleje tutaj zeby było dla potomnych unc v1 12 msc - literówka heh no podobno ma lezec a czy lezy? znajomi mówią ze gora pół roku co i tak jest moim zdaniem super wynikiem jak na wosk za te pienniążki. JA teraz bede robił takie Combo ze najpierw połoze unc v1 a na to położe unc-r. Według producenta trwałośc pozostanie taka jak unc-r czyli 2 lata. Zobaczymy, wrzuca na jakies auto z rodziny. Aczkolwiek jeden z usywajacych max protecta aplikuje w ten sposob powloki od 1,5 roku i niby działaja jak trzeba. Czas pokaże Zdradź na PW tę pianę dla kolegi po fachu
-
Plastiki zewnętrzne, konserwacja, pielęgnacja itd
UNC-R
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
taka jest moja Ja samochodem jeżdze duzo i mam mało czasu na mycie. Dlatego jak umyje auto raz na miecha to jest dobrze. W moim przypdku neutralne ph spływa po brudzie i tyle. Dlatego napisałem moze zbyt nonszalancko o kurzu;) ale chodzi mi o mycie raz w tygodniu przy małym przebiegu. Wtedy jakoś tam myje ;P Druga sprawa, ze neutralne ph nie ma wiele wspólnego z bezpieczeństwem dla wosku. Nie zgłębiłem jeszcze tego tematu, dopiero niedawno jeden z producentów kosmetyków mi o tym wspomniał. gusiak11 unc v1 ma trwałośc do 11 miesiecy. Produkt stworzony tak by nie sprawił trudnosci w aplikacji i był przystepny dla kazdego. Poza tym auto po unnc v1/v2 wyglada bardzo ładnie.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
czy ja wiem czy lepiej. Niektórzy profesjonaliści maja problem z aplikacja unc-r. NAtomiast aplikacja v1 i v2 jest bajecznie prosta. buteleczka wystarczy na avanta, jeszcze zostanie troche Jak bedziesz chcial kupowac to moge ci załątwić troche taniej niz w sklepie Neutralna piana moze zmyć kurz Jeśli chcesz zeby myło to dolewaj do niej apc albo kup piane , która nie ma neutralnego PH
-
Zestaw do polerowania reflektorów
Da sie. Na temat procedury na lampach nie bede sie wypowiadał bo robiłem tylko raz i nie wiem czy robiłem to dobrze
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
unc v1 i v2 ma trwałośc 12 miesiecy nie wytrzyma dwóch lat chyba ze mówisz o unc-r ta wytrzyma dwa lata do pielegnacji powłok uzywa sie szamponu z neutralnym PH i po prostu powłoke sie myje. Mozesz dodatkowow kupic sobie max protect silk coat QD do max protect
-
Nowicjusz - wątek powitalny
cześć
-
Zestaw do polerowania reflektorów
czasochłonna robota, polerujesz tlenkiem ceru i padem z filcu
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
nie, owłoki sa spoko ale ta to juz przezytek kup sobie max protect unc v1 lub v2
-
Renowacja zmatowiałych reflektorów - profesjonalnie
A co ze szklanymi reflektorami z przedlifta?? Też można polerować? można ale to tragicznie długo trwa
-
Jakie produkty do renowacji lakieru
było pisane wielokrotnie
-
Odkurzacz piorący cleanmaxx - opinie?
"nie stac nas na tanie rzeczy"
-
Pielęgnacja skóry-dla opornych
tak
-
Odnowienie lakieru od czego zacząć
od telefonu do swojego detailera
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
moja rotacja to festool shinex rap 15 Drogi sprzet na poczatek musze cos tanszego ogarnac a jak sie pozniej zarobi to sie kupi cos lepszego Tesciu ma warsztat blacharsko-lakierniczy i chcemy zrezygnowac z blacharki i pojsc w kierunku detalingu i zabezpieczania lakieru ja wolałbym pozostac przy laiernictwie. Przeciez z tego jest mega siano jak sie dobrze robi. Co innego wykorzystac wiedze z lakiernictwa do detailingu. KOlejna kwestia nie mysl, ze będziesz dobrym detailerem odrazu. JA pracuje juz prawie 10 lat i nadal nie uwazam siebie za alfe i omege w tej dziedzinie. Co do festool to polecam. Na start moze byc najtańszy krauss Imho detailer jest jak fryzjer. Ma swoje ukochane nożyczki i to nie byle jakie, tak samo podchodze do maszyny.
-
Polerowane alu- zabezpieczenie
gyeon rim
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
moja rotacja to festool shinex rap 150 zdecydowanie bedzie to dodatkowy koszt. Odpryski ok ale na purchle to trzeba uderzyc do blacharza No chyba, ze chcesz zgniłą blache zaszpachlować
-
skóra i jej pielegnacja
cleaner ok, odzywka nie ok
-
Skóra
colourlock strong uzywa sie do najtrudniejszych zabrudzeń. zalecałbym kupić softa na poczatek, Chyba ze skóra jest ekstremalnie brudna. Miej na uwadze, ze uzywanie stronga moze doprowadzić do wytarcia farby poniewaz jest to bardzo agresywny środek, z którym trzeba umiec sie obchodzić.