Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Korton555

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Korton555

  1. Strojone na 98, na 95 mozna jechac w sytuacji gdy jestes np na wakacjach za granica i nie ma 98, ale wtedy sam musisz sie pilnowac by nie wykorzystywac na 100% mocy, czyli jechac normalnie na pol-gwizdka mysle ze tak do 60-70% mozna deptac.
  2. Hmm, co tu dużo pisać, samochód jedzie jakby dostał inny silnik - osiągi przerosły moje oczekiwania, na autostradzie fajnie czuć jak polepszyły sie osiągi (np przyspieszenie z ponad 100km/h). Nagrałem jeden filmik wczoraj, który coś pokazuje jak teraz jedzie, szkoda, że nie mam nic nagranego jak miałem serie (to wahnięcie po zmianie na 3 bieg, to ja na moment zawahałem sie z gazem):
  3. 3gen mozna rozpoznac po dwoch fazatorach na dwoch walkach
  4. 2.0 TSI EA888 Gen 3 The 2.0TSI EA888/3 or Gen3 was designed to be lighter and more efficient. First of all, the engine got new cast iron cylinder block with thinner by 0.5 mm walls (3 mm instead of 3.5). There are new steel crankshaft, pistons and rings, oil pump and light-weight balancing shafts. The new engine design incorporates an entirely redeveloped cylinder head. It is a 16-valve aluminum DOHC cylinder head with an integrated and water-cooled exhaust manifold. Like before, the camshafts are driven by the timing chain and AVS system is applied for the intake valves only. But the variable valve timing system is available for both camshafts. The 2.0TSI EA888/3 is equipped with dual injectors. One set is mounted in the port (MPI) and another set inside the combustion (direct injection) for that extra efficient power when needed. The max boost was increased up to 1.3 bar (18.8 psi). It became possible by installing the new turbocharger (IHI IS20) with a new electric wastegate adjusted the boost pressure. The CULA, CULB, CULC, CPLA, and CPPA versions are equipped with smaller and less powerful turbocharger - Garrett MGT 1752S. For high-performance vehicles, the engineers did some improvements in the design. The engines with code CJX- have slightly different cylinder head shape, performance intake camshaft, bigger exhaust valves, reduced compression ration to 9.3:1, new pistons, and more productive injectors and high-pressure fuel pump. The engines are turbocharged by IHI IS38 with the max boost of 1.2 bar (17.4 psi). More powerful versions come with a big air-to-air intercooler. The Gen3 engines are equipped with Siemens Simos 18.1 electronic engine control unit (ECU). The upgraded 2.0 TSI EA888/3 corresponds to the latest emissions regulations such as Euro 6 for the European market.
  5. Sterownik nowszy, więcej roboty, ale obeszło się bez dopłat W nowszej generacji ponoć turbina też coś inna, jeśli nie pokręciłem Gregora
  6. Wróciłem, droga powrotna bajka, to nie to auto. Przyrost znaczny, ale coś Gregor mówił, że mam jakiś nowszy model silnika i sterownik, dlatego tak ładnie poszło. Skrzynia też oprogramowanie dostała, odcinka pod 7tys obr/min i szybsza zmiana biegów.
  7. Jutro strojenie u Gregora, miał być marzec, ale zwolnil sie termin Zobaczymy co wyjdzie.
  8. Sporo drożej niż wymiana oleju w s-tronicu, za to w ZF wymiana oleju co ile 90-120 tys km, więc dłuższe interwały.
  9. Mam jakieś włoskie belki, jedyny minus to po kupnie okazało się, że rostaw szyn do ktorych wchodzą trzpienie np z uchwytów rowerowych mają inny rozstaw (mniejszy). Nawet przymierzam się by je sprzedać bo w tamtym roku kupiłem bagażnik rowerowych na hak, ale tobie polecam kupić coś ze standardowym rozmiarem tych szyn, by popularne boxy można było zaczepić bez jakiś cudów O to co na zdjęciu mi chodzi, tzw uchwyt "T" u mnie to trzeba było to "T" zeszlifować na szerokość, bo szyny w belchach są kilka mm węższe.
  10. Ciekaw jestem, czy tak jest tylko w allroad, czy wszystkie a4 b8.5 (polifty) tak maja
  11. To u mnie chyba nie bardzo, trzymam przycisk od kontroli trakcji dlugo, po jakims czasie gasnie komunikat jak na zdjeciu, ale nic nie pisze o wylaczeniu esp.
  12. Czarnorzeki, okolice Krosna - dużo śniegu. Minus allroada, po wyłączeniu kontroli trakcji pozwala buksować kołami, ale anioł stróż czuwa, koryguje poślizgi i nie pozwala na soczyste boczury
  13. Dziś paraliż w Krakowie, pod jedna górke w Wieliczce tylko ja wyjechalem, reszta stała bezradnie kręcąc kołami, miszkańcy na tej górce oglądali te zmagania i jak wyjechałem to kciuki w górę
  14. - wyżej limiter obrotów, przy których zmieniane są biegi - zniesione limitery momentu obrotowego dla poszczególnych biegów (nie wiem do którego biegu są fabryczne limity) - szybsza zmiana biegów
  15. Tak, zaklepałem program u Gregor10, ma mi dać znać o konkretnym terminie. Chce zrobić program dla silnika + dla s-tronica, paliwo po programie 98, jakby nie było 98 (np jakieś wakacje za granica) to można 95, ale nie wykorzystujesz pełnej mocy. W IC, DP, hybrydy nie chcę się bawić, lekko chcę serie polepszyć, powinno być ok 270KM jeśli seria sprawna
  16. Zacisk po tarcze 345mm czterotloczkowy z q5 jest aluminiowy i duzo lzejszy, zacisk 356 z a6/a7 tak samo aluminium i lzejszy jest od zyklego 320/345?
  17. Jakby założyć głośny wydech do allroad'a to sprawiłby wrażenie szybszego Najlepiej to program do 2.0 tfsi zrobić i już zacznie to być całkiem sprawne auto.
  18. To mój cel a6 allroad 3.0 tfsi, jak bedę wymieniał obecnego allroada
  19. Tu chyba chodzi bardziej o quattro
  20. Dzięki - pewnie standardowa, chodź te vin dekodery średnio działają. Któryś mi podał 2.0TDI, ten twój tiptronic a nie s-tronic, podsufitka standardowa, a mam czarną. Dobra nie robię off-topa koledze w jego wątku.
  21. Zaciekawiło mnie jaki ja mam dyfer, ale w kodach nic nie mam zaczynającego się na GH:
  22. No właśnie uważam, że seryjne 320mm nie jest kibel, wizaulnie na dużej feldze ok, nie wygląda to super. Pytanie do Wampira, czy odczuwa jakieś braki w seryjnych hamulcach? Mam porównanie do kilku raczej mocnych samochodów które miałem i w a4 to jedne z lepszych seryjnych hamulców. W mondeo ST220, saab 9-3 aero, s-max 2.5T, a8 d3 z tarczą 360mm były dużo słabsze. Nie wiem, jakie mam klocki hamulcowe, może poprzedni właściciel założył jakieś lepsze i stąd moja opinia, ale hamuja naprawdę bardzo dobrze.
  23. Wampir, a czy po obecnym zestawie widzisz jakieś słabości? Pytam, bo ja uważam, że standardowe hamulce bardzo dobrze działają, chyba, że ktoś gania dużo po autostradach i hamuje z dużych prędkości kilka razy - nie wiem, bo nie odczułem jeszcze, żeby hamulce spuchły. S4 z tarcza 345mm, ma dokładnie ten sam zacisk i klocki co my z tarczą 320mm, różni się tylko jażmem - wg mnie jak już zmieniać to na czterotłoczek z Q5 345mm (aluminiowy zacisk), lub własnie 356mm z A6/A7/A8. Ja myślałem o takim upgradzie, ale stwierdziłem, że jak na razie nie odczuwam by hamulce były słabe, czy tarcze zwichrowane. Jak zobacze, że są sytuacje gdzie seria jest za słaba, to wtedy zajmę się tym tematem Ps. Zamawiam wizyte u Gregora na kurację wzmacniającą.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.