Treść opublikowana przez Skyliner89
-
TK: koniec bezterminowych praw jazdy
Jeżdżę już prawie 7 lat samochodem i to co się dzieje na polskich drogach to szok... . Zastanawiam się jak niektórzy kierowcy (nie ważne czy kobieta czy mężczyzna) zdobyli prawo jazdy... Powolna jazda lewym pasem, powolny start z pod świateł... (nie mam na myśli, żeby ruszać z piskami czy coś ), włączanie kierunkowskazu w ostatniej chwili lub w ogolę i kilka inny grzechów by się jeszcze znalazło. Nie kiedy trzeba myśleć za dwóch...
-
TK: koniec bezterminowych praw jazdy
Fakt, że praktycznie od początku jechali na licencji innych marek. Głównie Fiata. Zresztą konstrukcja Poloneza w momencie jego debiutu była przestarzała jak na tamte czasy. Mamy utalentowanych inżynierów, projektantów itp. Jak by było wsparcie ze strony Państwa to może mielibyśmy swoją markę samochodów. Ile powstało prototypów. Nie zrealizowanych projektów... Trzeba wziąć pod uwagę, że Skoda jest pod skrzydłami Volkswagena i wiele nowinek technicznych, rozwiązań jest współdzielone przez obie marki, a Dacia jest pod skrzydłami Renault. Także Skoda i Dacia mają łatwiej. Są odpowiednio zarządzane itp.
-
Gra ktoś w Need For Speed World?
Witam. Gra ktoś w Need For Speed World? Pozdrawiam
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Poleciał
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Dzięki Panowie . Obejrzę i dam znać czy warto było.
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Warto???
-
TK: koniec bezterminowych praw jazdy
Masz rację, chodzi o standard życia. Nie można jednak zapominać, że na standard życia trzeba zapracować. Zachód pracował na swój dobrobyt bardzo długo. Europa była w ruinie a USA kwitły. W Polsce dzieci uciekały przed bombami a w Stanach dzieci oglądały kreskówki w telewizji. W Europie budowano dobrobyt a w Polsce wcisnkano ciemnotę do głowy przez prawie 50 lat. Dzisiaj nie ma innej możliwości jak pracować i dbać aby ta praca była jak najbardziej wydajna. Czyli że każda godzina twojej czy mojej pracy ma przynosić coraz więcej pieniędzy rodzimej gospodarce. Musi się stopniowo zwiększać konkurencyjność i innowacyjność gospodarki i powoli trzeba odchodzić od sprzedawania tylko siły roboczej. Najwięcej zysku przynosi sprzedaż gotowego, wysokoprzetworzonego towaru a nie półproduktu, surowców czy właśnie siły roboczej. Ale to się nie da zrobić z dnia na dzień. Przykro jest patrzeć, że sąsiad z zachodu pracuje czasem mniej niż my ale ma z tego wiele więcej pieniędzy. Tylko jego praca jest wydajna i przynosi konkretny pieniądz gospodarce, która może zapewnić przywileje pracownicze i wysokie wynagrodzenia. Tego nie określa się dekretem... Nie ma drogi na skróty a otwarcie granic i rynków pracy powoduje, że każdy patrząc swojego interesu idzie tam gdzie łatwiej i wygodniej. To oczywiście nie jest nic złego bo ta emigracja suma sumarum wychodzi gospodarce krajowej na korzyść. Przynajmniej chwilowo bo na dłuższą metę trzeba zmierzyć się z problemami demograficznymi. Na dzień dobry to co trzebaby zrobic to wywalić na pysk połowę urzędników w Polsce bo to skończone nieudaczniki przejadające tylko podatki. Poza tym zrobić wszystko żeby rodzimi przedsiębiorcy mieli łatwiej a nie trudniej niż zagraniczni. Wszystko tak, żeby stopniowo i łagodnie gospodarka przechodziła od sprzedaży siły roboczej do wytrzarzania i eksportowania hi-tech (i nie tylko bo w końcu sporo kasy można zarobić na żywności). To czego brakuje w Polsce to troska o rozwój rodzimej przedsiębiorczości. Reszta sama się załatwi. A za kilkanaście lat będzie zupełnie inaczej. Trzeba też być ostrożnym bo to co w ostanich latach wyprawia Europa to staczanie się po równi pochyłej. Teraz zachód przejada to co wypracowali ich ojcowie i dojdzie do tragedii. Już dawno Włosi Hiszpanie czy Grecy nie wyparcowują takiego dochodu żeby pokryć wszelkie dotychczasowe przywileje i podtrzymać standard życia. My powoli idziemy jeszcze w górę a oni już lecą w dół i za moment spotkamy się w pół drogi. SWIĘTA PRAWDA!!!tylko do tego nie dojdziemy jeżeli firma bedaca kura znoszaca złote jaja zostanie sprzezdana za bezcen lub umowa sprzredazy zostanie skutecznie utajniona przed narodem Gdyby Państwo wspomogło FSO może by nie upadli. Teraz dużo producentów upada... . Były pogłoski, że LOT ma trafić w prywatne ręce...
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
- YouTube---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 16:19 ---------- Kobieta strzela focha na drodze - YouTube
-
AUDI A5 8T 2.0T Quattro USA ---> S5 body / V10 T :) Aktualnie body RS5 FL!
Samochód koks . Jestem pełen podziwu dla Ciebie . Szacun
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Będzie koks
-
ile warte sa felgi
1200 zł?
-
TK: koniec bezterminowych praw jazdy
Zawsze chodzi o kasę, a nie o poprawę bezpieczeństwa. Ciągle kombinują jak wydoić kasę od obywateli... Główną przyczyną wypadków w POlsce jest zły stan dróg. 80% dróg w Krakowie to drogi z koleinami i dziurami... Jedzie się samochodem. Nawet wolno to buja samochodem jak stara kur.. . Raport: w wyniku emigracji spada liczba urodzeń w Polsce Polska to kraj absurdów... i tyle w temacie.
-
Biały kolor audi
Nie do każdego nadwozia biały kolor pasuje
-
Piłka nożna
z powodu porażki z Liverpoolem 0:5 ?
-
Piłka nożna
Znowu Kebaby...
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Ciekawe co z tego będzie... ROBOCOP - Official Trailer (2014) [HQ] - YouTube
-
Piłka nożna
Aston Villa 0:3 Manchester United Tottenham Hotspur 0 - 5 Liverpool Liverpool szaleje i w końcu dobry mecz Man Utd.
-
Bagażnik - czyli co zakupić żeby nic nie latało w bagażniku B8 !! ( SEDAN )
Kupić matę anty poślizgową . Taką miałem w A4 B5.
-
Piłka nożna
11 rezerwowych Kupić Contrao na lewą obronę, a Bonucciego posadzić na ławkę, a w jego miejsce dać Chieliiniego.
-
TK: koniec bezterminowych praw jazdy
TK: koniec bezterminowych praw jazdy Koniec bezterminowych praw jazdy. Przepisy zaskarżone przez grupę posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polskiego Stronnictwa Ludowego są zgodne z ustawą zasadniczą - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Część posłów argumentowała, że wymiana bezterminowych dokumentów na nowe, ważne przez 15 lat, jest niezgodna z konstytucją. Ich zdaniem, narusza zasady ochrony praw nabytych. Wnioskodawcy akcentowali fakt, że nowe przepisy wymuszają na kierowcach konieczność poddania się badaniom lekarskim na własny koszt. Prawa jazdy wydane po 18 stycznia tego roku, czyli po wejściu w życie nowej ustawy o kierujących pojazdami, są ważne przez 15 lat. Wcześniej były wydawane bezterminowo. Ale okazuje się, że również dokumenty wydane przed tą datą stracą swój bezterminowy charakter, a ich posiadacze będą musieli wymienić je na nowe w latach 2028-2033. Źródło: IAR
-
Piłka nożna
Czas pokaże co z tego będzie. Bo jak dalej będą kupować piłkarzy pokroju Peluso czy Padoin to będą odpadać z LM we frajerskim stylu...
-
Piłka nożna
Dokładnie Dokładnie, rok temu też słabo grali całą rundę grupową ale udało się awansować, szczęście nie może trwać wiecznie. Swoją drogą to ten mecz powinien zostać dokończony wczoraj, dzisiaj boisko wyglądało tragicznie a Galata drugą połowę atakowała na tą "lepszą" połowę. Decyzja sędziów była zła, jeśli przekładać mecz to na następny tydzień. Chyba Ci się drużyny pomyliły albo na pałę walnąłeś. W ubieglym sezonie Juve zagrało słabo u siebie z Szachtarem (byli blisko porażki w doliczonym czasie gry) i Nordsjaelland na wyjeździe (1:1). Poza tym dobry mecz na Stamford Bridge gdzie odrobili 0:2 i u siebie 3:0 Chelsea nie istniała, wygrana 1:0 w Doniecku i 4:0 w Turynie z nordsjaelland. W 1/8 pewnie pokonali Celtic (3:0, 2:0), a w 1/4 choć zagrali słabo na tle Bayernu to na pewno zaprezentowali się nie gorzej niż Barca w 1/2 z Niemcami. Pora sprzedać kilku januszy z pierwszego składu albo dać ich na ławkę no i sprowadzić naprawdę wartościowych graczy bo nigdy w LM nic nie osiągną tym składem. Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka Dokładnie. Ja się zastanawiam co w Juve robi taki Peluso czy Padoin... ... Brak słów po prostu... Rok temu to lepiej wyglądało. Nie przystaje na taki klub jak Juventus męczyć się z klubami z Danii. Real pokazał jak się powinno grac z Galatą... Trzeba wzmocnić skrzydła. Np. kupić Naniego. Mam nadzieję, że nie zlekceważą LE.
-
Piłka nożna
Co się dzieje z Manchesterem United? Mecz Galatasaray - JUVENTUS przełożony...
-
To było ogłoszenie jakich wiele… Z jednym „ale”
To było ogłoszenie jakich wiele… Z jednym „ale” Ogłoszenie sprzedaży Audi A4 kombi nie wyróżniało się spośród setek innych tego rodzaju. Handlarz samochodów opisywał w nim, że auto jest sprowadzone, bezwypadkowe… jak zawsze. Przedstawiamy historię, która zaskoczyła nawet nas. Rocznik 2005, przebieg niewielki, tylko 135 tys. km. Silnik 1.9 TDI, atrakcyjny wygląd, zadbane i czyste wnętrze. Do tego bogate wyposażenie (nawet dodatkowe rolety zamontowane metodą chałupniczą) i atrakcyjna cena. Samochód jest tak zadbany gdyż jeździła nim rodzina z małymi dziećmi, więc nie szaleli, nie upalali, nie jeździli po wertepach, nie ciągnęli wielkich przyczep – tak zachwala samochód sprzedawca. Jednym słowem auto igła, lalka i to jeszcze polane różowym lukrem. A te dodatkowe zasłonki bardzo praktyczne były potrzebne, żeby wspomnianym dzieciom słońce nie świeciło w oczy. W zasadzie nie były to rolety, tylko firanki zawieszone na specjalnie zamontowanych cienkich rurkach, ale widać właściciele nie zwracali do końca uwagi na estetykę, kiedy w grę wchodzi zdrowie i wygoda dzieci. A jak przedstawiała się skrzętnie ukrywana historia auta? Świat jest mały. Ten handlarz opowiedział historię tego auta pewnemu znajomemu, który potem opowiedział ją nam. Auto zostało zakupione w niemieckim komisie, gdzie stało z boku z ceną niższą od pozostałych. Jak się okazało, był to samochód, w którym pracowały panie świadczące usługi erotyczne przy trasach przelotowych. Samochód należał do stręczyciela, który tak oto znalazł sobie sposób na zapewnienie klientom miejsca. Jak się okazało firanki nie miały służyć dzieciom, tylko zapewnić dyskrecję… Tapicerka ponoć wyglądała strasznie, ale wprawne ręce polskich specjalistów od sprzątania i pucowania szybko sobie z tym poradziły. Przy okazji „skorygowano” licznik i wymontowano radio lepszej klasy. Co ciekawe auto zostało sprzedane i jeździ gdzieś po Polsce… Handlarz kupił go za równowartość 15 tys. zł, a sprzedał za 28 tys. zł. Podobno jego klient do dziś cieszy się, że ma takie praktyczne zasłonki na okna, bo chronią pasażerów przed słońcem. ŹRÓDŁO: Motoraporter
-
Szukam taniego lotu w obie strony z Krakowa do Dublina
Wiem, że można było i tak zrobiłem. Tylko może ktoś już korzystał z jakiejś strony i znalazł tam czego szukał. Dlatego zapytałem...